Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

tez mam pytanko czy na nb dac jakis nawiew czy cos bo napiecie ustawilem na 1.45, a odczytu z temp z chipa nie ma :( fakt jest infinity blisko, nawet na nim prawie, ale ... oglnie temp plyty 40 a procka max 53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem sobie na SB niebieskiego Zalmana. No i zauważyłem, że wzrosła mi temp w otoczeniu procka graficznego o ok 5stC do 47stC, a temp proc grafiki też o ok 5 do 48stC. Także temp twardziela wzrosła z 27 do 30 stC. Czy temp PłYTY GłóWNEJ to jest temp NB ? U mnie wskazuje 41stC. A na procku 50stC a wiatrak chodzi na 2600 RPM (ustawione w BIOSie costam na PERFORMANCE). Są to wartości wskazywane przez Everesta. Czy powinienem się martwić ? Aha i czy zmierzy się temp SB ? Sorki za lamerskie pytania ale mimo iż dzisiaj jest 1 IV to nie są żartem :wink:

Po prostu karta zaciąga ciepełko z SB,tak jest przynajmniej u mnie,wentyl pomaga.Póki wszystko stabilne, nie przejmować się

 

tez mam pytanko czy na nb dac jakis nawiew czy cos bo napiecie ustawilem na 1.45, a odczytu z temp z chipa nie ma :( fakt jest infinity blisko, nawet na nim prawie, ale ... oglnie temp plyty 40 a procka max 53

Póki wszystko stabilne, nie przejmować się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu karta zaciąga ciepełko z SB,tak jest przynajmniej u mnie,wentyl pomaga.Póki wszystko stabilne, nie przejmować się

no wlasnie tez to zauważyłem ;)

Ogolnie to na poczatku jak zalozyłem nie moglem wsadzic karty, bo nachodziła na zebra od zalmana. Wiec musiałem go inaczej ułozyc i jest na styk <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Duzy problem ktorego nie moge sam rozwikłac. Komputer po nowej instalacji windowsa i spzetu restartuje sie co jakis czas. Na blue screenie widnieje napis: Zrzud fizycznej pamieci zakonczony i jakies liczby 0xc0000005 (0x7c9106c3 0x0057edo4). Nie wiem co to moze byc.

Moj sprzet to:

Core duo 2 E 6300 + Scythe Infinity

Asus P5B Deluxe WiFi

Patriot 2x1GB 6400 Low Latency (4,4,4,12)

Nvidia 8800GTX

TAGAN 530 u-15

2x Samsung 160GB sataII

 

Z tego zestawu wymieniłem procka plyte i ram. Po tej zmianie komp jest niestabilny. Zasiłka trzyma napiecia. W Biosie ustawilem na sztywno napiecia dla Ram 2.1V i procka 1.3V. Ustawilem takze timingi przy 800MHZ 4,4,4,12.(Probowalem takze inne pamieci od znajomego 667DDR2 i tez sie wieszał nawet przy default gdzie timingi wtedy sa bardzo wysokie wiec zakladam ze to nie pamieci) Procka nie podkrecam bo nie moge utrzymac stabilnosci. Prosze o pomoc! Zakladam ze to moze byc problem z płytą główna wiec moze ktos z posiadaczy tej plytki podpowie co mozna jeszcze zmienic w biosie zeby utrzymac stabilnosc choc przeglądnąłem opcje po opcji i nic raczej tam juz nie da sie zmienic na inaczej... MOze ktos mi poda jakie napiecia trzeba ustawic na sztywno do wszystkich urzadzen? Moze przez tryb AUTO napiecia sa za niskie?? Powoli koncza mi sie pomysły wiec moze ktos wpadnie na jakis madrzejszy pomysł... Pozdrawiam i czekam na porady.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem była karta graficzna a raczej ustawienie jej w biosie. Uscislajac(bo byc moze ktos bedzie miał ten problem) w opcjach SUOTH BRIDGE Chipset configuration jest opcja PCIEX16_2/PCIEX16_1_1 Force byla ona ustawiona na AUTO i podczas lekkiego nawet OC powodowała niestabilnosc systemu(nawet bez oc system byl niestabilny) po ustawieniu tej opcji na X4/Disabled Mode udało mi sie przynajmniej przez ubiegłe 2h testow utrzymac stabilnosc bez zadnero restarta kompa co uwazam za "cud" bo jak dotąd nie testewałem tyle. Teraz mam inne pytanie czy Core 2 duo 6300@ 3220mhz przy napieciu w biosie 1.411(everest i inne pozkazuja 1,37) osiagajacy temperature podczas 20 minut testu SP2004 60-64 max na chłodzeniu Scythe infinity to martwiaca temperatura? Czy moge tak kozystac z pracy na codzien? Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem była karta graficzna a raczej ustawienie jej w biosie. Uscislajac(bo byc moze ktos bedzie miał ten problem) w opcjach SUOTH BRIDGE Chipset configuration jest opcja PCIEX16_2/PCIEX16_1_1 Force byla ona ustawiona na AUTO i podczas lekkiego nawet OC powodowała niestabilnosc systemu(nawet bez oc system byl niestabilny) po ustawieniu tej opcji na X4/Disabled Mode udało mi sie przynajmniej przez ubiegłe 2h testow utrzymac stabilnosc bez zadnero restarta kompa co uwazam za "cud" bo jak dotąd nie testewałem tyle. Teraz mam inne pytanie czy Core 2 duo 6300@ 3220mhz przy napieciu w biosie 1.411(everest i inne pozkazuja 1,37) osiagajacy temperature podczas 20 minut testu SP2004 60-64 max na chłodzeniu Scythe infinity to martwiaca temperatura? Czy moge tak kozystac z pracy na codzien? Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za pomoc!!

a jakim proramem mierzysz temp. ?

 

Wg. mnie narazie nie masz sie czym przejmowac, temp nie jest niepokojaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz problem innego typu. Jesli chce w windzie uzyc opcji "uruchom ponownie" to komuter wylogowywuje sie i restartuje ale po restarcie nie ma sygnału na monitorze ale wiatraki chodzą. Ta sama opcja wystepuje gdy w biosie daje save and exit wtedy komputer tez wchodzi w taki stan. Natomiast jak z windowsa dam "Wyłącz" i włącze komputer to wsyzstko przechodzi bez problemowo! Komputer przechodzi pomyslnie wszystkie testy od super PI, prime, everest, SP2004, jest stabilny wiec cos moze zle ustawiłem w BIOSIE choc nie wiem co to moze byc za funkcja. Moze ktos wie? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaargh!!

 

Znowu moja mobo wali fochy, tym razem po założeniu bloczku na NB, już nawet myślałem że go ukruszyłem ale jest w idealnym stanie. Mobo odpala ale nic nie idzie dalej, obraz na monitorze się nie wyświetla... na grafie na PCI też nie chodzi... jak wyjmuję ram to piszczy więc daje chociaż jakieś oznaki życia...:mur:

Edytowane przez Szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak też kiedyś miałem. Sprawcą są podkręcone parametry pracy...

TAk to prawda. Po zmianie o 2 mhz w gore nie ma tego problemu. Mam jeszcze jedno pytanie. W biosie w sekcji NB chipset configuration jest opcja PEG Link mode. Jak Wy macie tam ustawione? Jest do wyboru AUTO SLOW NORMAL FAST FASTER. Ja ustawiłem na FAST ale moze lepiej na faster? Co wogole robi ta funkcja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem konfig kompa.Procek e4300,pamięci Kingston 2x1 GB 667,płyta p5b i jest tak:daje FSB 266 komp chodzi ale pamieci przełącza mi na 533.Przy FSB 333 do systemu nie wchodzi.Podnosiłem tylko FSB.Reszta na auto.Po ustawieniu pamięci na 667 musiałem zrobić "clearcmos" ale było ustawione na faster.Dlaczego przestawia mi pamięci na 533?No i czego ścierwojad nie chce pójść na FSB 333?

No i dla wszystkich forumowiczów Wesołych Świąt

Edytowane przez tomaszek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem konfig kompa.

gratulacje, niebywałe osiągnięcie :razz:

Procek e4300,pamięci Kingston 2x1 GB 667,płyta p5b i jest tak:daje FSB 266 komp chodzi ale pamieci przełącza mi na 533.Przy FSB 333 do systemu nie wchodzi.Podnosiłem tylko FSB.Reszta na auto.Po ustawieniu pamięci na 667 musiałem zrobić "clearcmos" ale było ustawione na faster.Dlaczego przestawia mi pamięci na 533?No i czego ścierwojad nie chce pójść na FSB 333?

No i dla wszystkich forumowiczów Wesołych Świąt

Staraj się podkręcać procesor mniejszymi kroczkami, wtedy łatwiej wychwycić czego mu brakuje by osiągnąć daną częstotliwość, updatuj BIOS, pewnie źle coś wykrywa, nie trzymaj niczego na auto, w szczególności taktowań PCI i PCI-E, podbij napięcie na FSB Termination Voltage, poczytaj FAQ na pierwszej stronie tego topiku, przedstawione tam ustawienia w biosie dla wersji deluxe, są dobre też dla zwykłej p5b, oczywiście oprócz opcji których P5B nie posiada. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak.FSB dałem na 266 podnosząc VCore na 1,325.Pamięci ustawiłem 5-5-5-15 i napięcie na 2,10.PCIE dałem 101 Mhz.Poszło ładnie ale po przestawieniu FSB na 333 juz nie wstał.Clearcmos i narazie zostałem na 266.CZy po podniesieniu napięcia na VCore na 1,40 coś może sie stać i jeśli nie to czy pójdzie na FSB 333?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będe jutro próbował.Jaka jest bezpieczna temperatura dla płyty głównej?Jak dam VMCH na 1,6 to podrośnie mi temperatura na płycie.

 

MCH Chipset Voltage

za cholere nie moge znależć w biosie.Płyta Asus p5b zwykła.W biosie mam w jumperfree:Memory voltage,CPU VCore Voltage,FSB Termination Voltage,NB VCore,SB VCore,ICH Chipset Voltage.Która z tych opcji to odpowiednik MCH Chipset Voltage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy bios 1101 testował ktoś??

 

P5B Deluxe Release BIOS 11011 Add new uCode to support new CPU.2 Fix system won''t complete POST with GV-MVP/RZ2(TV tuner) connected and power on before motherboard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...