Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle o P5B "vanila" wszyscy zapomnieli :angry:

Version 1202 2007/04/04 update

Description P5B Release BIOS 1202

1. Fix system may sometimes hang after load default in setup then exiting right away while having Conroe CPU installed.

2. Add new uCode to support new CPU.

File Size 587.48 (KBytes)

 

Download from Global

Niech ktoś to przetestuje :> po bojach z 1002 nie palę się by iść na pierwszy ogień

 

Na razie, ani na forum asusa, ani na XS nie ma skarg, albo biedni ludkowie nie mają z czego ich pisać, albo bios działa :D

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XS wykombinowano pencil-moda na vdimm do p5b "vanilla": opis

 

Dołączona grafika

 

Próbował już ktoś się nim bawić?

 

EDIT: Bios 1202 dla p5b sprawuje się u mnie doskonale, oc wzrosło u mnie o 1MHz FSB w porównaniu do 1102, czyli jest takie jak w 0806 (maniak chyba jakiś ze mnie :lol:

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy bios 1101 testował ktoś??

 

P5B Deluxe Release BIOS 11011 Add new uCode to support new CPU.2 Fix system won''t complete POST with GV-MVP/RZ2(TV tuner) connected and power on before motherboard.

Nie widzę różnic w stosunku do poprzedniego biosu. OC takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawa dotyczy p5b.

Mam pytanie : czy 1102 załatwia problem spadku pcie z 16 x na 1x i czy zdoła utrzymać stabilnie fsb na poziomie 440-450 ?

Póki co mam 0701 i taktowanie na 110 mhz plus vsb 1,7 v i trzyma sie dzielnie, ale martwi mnie temperatura mostka a z założenia wentyla chyba nici (z resztą wydaje mi się że sam bedzie wył wniebogłosy) bo gtx go pokrywa :sad:

Plus pod vistą, którą katuję (home prem 64 bit, która jest ewidentnie wcześniakiem) nie chodzi asus update więc czy lepiej użyć afudos czy ez flash?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nawet nie mogłem odpalić strony asusa.

No i mam kolejny problem : Startowałem z dwiema kośćmi po 1 gb geil ddr2 ultra czyli 800 mhz na 880 i 4-4-4-12 przy 2,1 v. Dołożyłem kolejne dwie (taki sam komplet) i tu niespodzianka. Bios widzi 3000 mb pamięci podobnie vista a cpuz podaje ze mam 4 kości i 4096 mb......

Wie ktoś może skąd te róznice? (przekładałem kości więc sloty działają i kości raczej też, vista się odpala bez problemu, gry śmigają) :mur:

 

Zapomniałem dodać, że bios 0701.

I odpowiedź na post dem`a : no właśnie działam na 64 bitowym home premium vista

 

 

Dzięki, tego mi potrzeba. Z poczatku myślałem, że to wina wersji biosu bo w opisach 1102 była mowa o wsparciu 4xdimm. Zaraz sprawdzę.

 

 

No i sprawdziłem. Teraz winda i bios widzą pełne zasoby. Po dołożeniu 2 kości (razem 4) pojawiły się blue screeny, nie przechodził 3dmarka i super pi upadało już na 4M po 14 kolejce. Dałem v na ramach z 2.1 na 2.15 i się kula :damage_wall: . Tylko że te pomarańczowe radiatorki lekko parzą :oops: To tak na marginesie gdyby ktoś był zainteresowany.

Edytowane przez RZULAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nawet nie mogłem odpalić strony asusa.

No i mam kolejny problem : Startowałem z dwiema kośćmi po 1 gb geil ddr2 ultra czyli 800 mhz na 880 i 4-4-4-12 przy 2,1 v. Dołożyłem kolejne dwie (taki sam komplet) i tu niespodzianka. Bios widzi 3000 mb pamięci podobnie vista a cpuz podaje ze mam 4 kości i 4096 mb......

Wie ktoś może skąd te róznice? (przekładałem kości więc sloty działają i kości raczej też, vista się odpala bez problemu, gry śmigają) :mur:

 

Zapomniałem dodać, że bios 0701.

I odpowiedź na post dem`a : no właśnie działam na 64 bitowym home premium vista

A w FAQ'a zajrzałeś? B)

mała podpowiedź - screen z opcjami pamięci w biosie i wszystko powinno śmigać.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RZULAS - na zadnym biosie nie mialem problemow z dojsciem do fsb 490 1:1.

tak samo - na zadnym biosie (ani zadnej p5b/p5be) ktore mialem nie bylo problemu z pcie - zawze trzyma x16. tylko dlx jest pod tym wzgledem zwalona, ze sie sama przelacza.

aha - i nigdy nie bylo potrzeby podnoszenia pcie powyzej 100mhz - ustawiam odrazu 100 i dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam głupi problem: jak ustawić RAID-0 na ASUS P5B?? Jest tylko jedno gniazdko SATA_RAID na płycie, a reszta to zwykłe SATA. Oczywiście kontroler znajduje mi tylko jeden podłączony do gniazda SATA_RAID dysk, a drugiego podłączonego w zwykłe SATA nie widzi...

 

dobra już wiem trzeba podłączyć przez e-sata. Czyli generlanie masakra. Jak można zrobić takie [ciach!]o?? W jaki sposób w ogóle można porównywać produkty ASUSa do DFI??

 

Ok, wyżaliłem się. Czy teraz może mi ktoś powiedzieć czy są jakiejś przejściówki albo coś podobnego?

Generalnie w moim przypadku ta płyta nadaje się na śmieci:/

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra już wiem trzeba podłączyć przez e-sata. Czyli generlanie masakra. Jak można zrobić takie [ciach!]o?? W jaki sposób w ogóle można porównywać produkty ASUSa do DFI??

Pewnie że jest dostępny odpowiedni kabelek "sata to e-sata" widziałem je niedawno na allegro. Co do płyty to przy jej cenie i możliwościach nie ma na co narzekać, choć faktycznie raid to w pijanym widzie robili :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wrzucilem najnowszy bios i jest OK nie ma zadnych problemow.

 

najleprze jest to ze moja p5b to jedna z perwszych czyli na ddr ma 2.1v max mierzone miernikiem ma kolo 2.15v a raczej miala. potem poszla na serwis. i od kad wrocila na ddr ustawione 2.1v jak mierze miernikiem to pokazuje 2,35v

 

troche nie chce mi sie wierzyc ze daje 2,35v bo na delux pamieci mi sie wiecej grzaly na takim napieciu a tu sa letnie. ciekawe co tej p5b zrobili w serwisie;)

 

pozdro!

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowy bios tez chodzi oki nic lepiej nic gozej. :P

 

Wczoraj przesmarowalem mostek polnocny i mosfety normalna pasta i zdrapalem to cos co tam dali i temp wzrosla (nic dziwnego lepiej przewodzi) ale gdy dalem nawiew to spadla o 5 stopni z 30 na 25 milusi wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś kto miał problemy z wyświetlaniem taktów i timingów pamięci w programach udało się to zwalczyć??

 

Zmieniam fsb, zmieniam dzielniki i [gluteus maximus], ciągle w cpuz, clockgenie i memset'cie nie mam podanych odczytów :mur:

Edytowane przez Szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystki timingi sa widoczne dopoki nie odpale MEMSET'a. Pozniej wszystko ginie i nic oprocz restartu nie pomaga.

 

Co do nowego biosu jest jedno male zastrzezenie: po nacisnieciu "uruchom ponownie" komp sie wylacza ale juz nie wstaje, trzeba go zrestartowac recznie i wtedy jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytamy, ze zrozumieniem ;)

 

Nie zainstalowal sterownikow, bo ma zwis w trakcie wykrywania dysku.

 

@hanti, ustaw tego jako sata1. Sprawdzałeś czy podobny problem występuje na innym dysku? I jeszcze jedno jaki masz BIOS?

Witam!

 

Wracam do tematu. Wczoraj postawiłem system ale Vista Home Premium 32 i czy tez powienienem był wgrać te stery podczas instalacji systemu ??

 

W sumie to nie wgrałem żadnych sterów. Wszystko ruszyło. Jedyne co zrobiłem to update BIOSa i stery do grafiki . Przy tej Viscie to na razie trochę się gubie.

 

I mam od pocZĄtku problem z BIOSem ( teraz juz najnowszy) . Nie mogę z poziomu BIOSa ustawić daty i godziny. Nie reaguja na strzałki . Tylke te pozycje. Wszystko inne chodzi . Nie mogę też znależć ustawiania timinigów dla pamięci - czy zwykłe P5B ma je ?

Wywalało mi blue screena i musiałem puścic pamięci na 667 i jest dobrze. Chciałem tylko podkręcić timingi bo CPU-Z pokazuje że mam CL 5 .

Edytowane przez Lupota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam od pocZĄtku problem z BIOSem ( teraz juz najnowszy) . Nie mogę z poziomu BIOSa ustawić daty i godziny. Nie reaguja na strzałki . Tylke te pozycje. Wszystko inne chodzi . Nie mogę też znależć ustawiania timinigów dla pamięci - czy zwykłe P5B ma je ?

Wywalało mi blue screena i musiałem puścic pamięci na 667 i jest dobrze. Chciałem tylko podkręcić timingi bo CPU-Z pokazuje że mam CL 5 .

Datę i godzinę możesz wpisać ręcznie z klawiatury numerycznej, timingi są wszystkie jakie ci się wymarzą, wystarczy zmienić ustawienie chipsetu z auto na manual, jak pamięci nie chcą działać stabilnie na 800 daj im wyższe napięcie. Polecam lekturę manuala, wbrew pozorom to się przydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś kto miał problemy z wyświetlaniem taktów i timingów pamięci w programach udało się to zwalczyć??

 

Zmieniam fsb, zmieniam dzielniki i [gluteus maximus], ciągle w cpuz, clockgenie i memset'cie nie mam podanych odczytów :mur:

Odpal memset'a - wpisz ręcznie timingi -save-reset i powinno być git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datę i godzinę możesz wpisać ręcznie z klawiatury numerycznej, timingi są wszystkie jakie ci się wymarzą, wystarczy zmienić ustawienie chipsetu z auto na manual, jak pamięci nie chcą działać stabilnie na 800 daj im wyższe napięcie. Polecam lekturę manuala, wbrew pozorom to się przydaje ;)

A jak ma się sprawa z AHCI i Vista Home Premium ?

I czy mam instalowac jakies sterowniki ( oprócz garifiki i dzwięku ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam Płyte P5b Deluxe bez Wifi.

Mój problem to ciągle zmieniające się ustawienie PCI EXpress z 16 na 1 jest to strasznie denerwujące. Umnie objawia się to głównie po zresetowaniu kompa (dziwne czasem po restarcie jest sygnał z BIPERA "Długi - Krótki - Krótki") nie wiem co powoduje że taki wydaje dźwięk

Procesor który mam to Core 2 Duo E5300 \

Pamięci 2x1GB Geil Ultra 667MHz

FSb mam Ustawione na 400 a pamięci idą na 1:1 800Mhz

ATI x1900XTX 256 Asus

Cooler Ninja

Bios który posiadam to 0804

To chyba tyle

Jestem początkujący w OC i ucze się tego sam więc prosze o wyrozumiałoś i nie denerwowaniu się na może głupi mój problem :)

Bardzo Bym prosił Kolegów o pomoc w ustawieniach Biosu( Napięcia bezpieczne dla pamięci i procesora chipsetu itd. jakie opcje zaznaczyć jaki bios najlepiej wybrać) dla mojego konfigu oraz Pomoc w Problemi z PCI Express , wiem że jest kilka sposobów ale jak narazie żaden się nie sprawdził na dłuższą mete.

 

Pozdrawiam i czekam na Pomoc

 

Wrazie czego prosze pisać na emaila arturwaclawek@mmj.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, po 2 dniowej przygodzie z p5n-e sli zmieniam mobo na p5b deluxe (udało mi się trafić na p5b deluxe z hr-05 za 325 zł), mam pytania

 

Czy hr-05 pasywny wytarczy do schłodzenia NB

 

Czy radiator na SB któy jest standardowo spokojnie schadza SB pry oc planuje kręcić e6400 na 3,2-3,5 ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Mam stale jeden ale potworny problem z PCI Express rozpoznawanym jako 1x a nie 16x. Co uruchamiam to zle mi pokazuje. Mam plytke Asus p5B Deluxe z najnowszym biosem pamiatki na Micronach do tego C2D 6300 na FSB500 napiecie dla proca 1,35 a dla pamieci 2,4. PCI Express ustawilem sztywno na 100. Nie kombinowalem z napieciem na PCI Ex i na mostku polnocnym.

 

Kazda rada na wage zlota :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Mam stale jeden ale potworny problem z PCI Express rozpoznawanym jako 1x a nie 16x. Co uruchamiam to zle mi pokazuje. Mam plytke Asus p5B Deluxe z najnowszym biosem pamiatki na Micronach do tego C2D 6300 na FSB500 napiecie dla proca 1,35 a dla pamieci 2,4. PCI Express ustawilem sztywno na 100. Nie kombinowalem z napieciem na PCI Ex i na mostku polnocnym.

 

Kazda rada na wage zlota :mur:

 

Sproboj ustawic PCI Express na 105mhz moze ci pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...