Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz jeszcze jedno :D

 

Czy ma znaczenie rewizja mobo ?

 

Cos czytalem wczesniej ze 965 obluzy kentsfielda ale cos tam musza producenci pozmieniac...

 

Btw. jak ktos ma konto na xtremesystems- co mam zrobic jak mi nie przyszedl mail z aktywacja ?

Tydzien temu juz zakladalem konto, do dzis nie mam maila, pisalem do admina- ale dostalem failure notice ze nie doszlo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szybkie pytanie ( Asus P5b Deluxe i E6600 sprzęt będę składał gdzies za 2 tygodnie )co do ramu ? DDR2 2048MB 800MHz GoodRam Pro 2x1024MB ma ktoś na tej płycie bo na gigabyte są problemy z nimi a jak na asusie nie będzie problemów ? a jak będzie to co polecicie do 900 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa albo skad sciagnać ustawienia BIOS bo ja wszystko mam na AUTO albo Deafult :oops: a to chyba nie powinno tak być.

Wprawdzie nie krece ( no moze troszke ) ale jakos mnie to drazni i nei wydaje mi sie to dbrym rozwiazaniem, chyba ze sie myle to wyprowadzcie mnie z błedu.

Pomozecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa albo skad sciagnać ustawienia BIOS bo ja wszystko mam na AUTO albo Deafult :oops: a to chyba nie powinno tak być.

Wprawdzie nie krece ( no moze troszke ) ale jakos mnie to drazni i nei wydaje mi sie to dbrym rozwiazaniem, chyba ze sie myle to wyprowadzcie mnie z błedu.

Pomozecie??

I tak ma byc :wink: , mozesz mi wierzyc, przy tak ustawionych opcjach w biosie mozesz miec prawie 100% pewnosc ze nic nie zjarasz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre będą do tej płytki (p5b del) te pamięci:

DDR2 2x1GB PC6400 800MHz GeIL CL5 GX22GB6400DC

?

 

Czytałem, że ktoś na nich jedzie i nie narzeka, jak również poleca. Chcę się upewnić.

hmmm ja takie mam, niby 450 robia i SPI32 przechodzi ale ORTHOS to mi sie wywala, ale raczej nie przez pamieci to tylko on sie wywala, raczej temp. u mnie, musze jeszcze powalczyc. Pamietac trzeba ze to sa 'zwykle' Geile nie Ultra.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saimek

u mnie też było dokładnie to samo nie hciał wpuscić do biosu

moja mobo to nie jest taki trywialny problem jak Twoj. U mnie cos jest nie tak bo plyta nie rozpoznaje ze zworka jest wsadzona w PINY i caly czas pisze chassis intruded i system halted. nie moge wejsc do biosu jedyne co moge to alt+f2 i flash biosu.. reset cmos nie pomaga nawet taki 12 godzinny najprawdopodobniej jakis uklad do detekcji tego otwarcia budy jest walniety

 

 

i resety biosu nie pomagały i az za którymś tam razem wpuściła mnie do biosu (bo wbrew pozorm wiem jak wejśc do biosu tylko jakoś naciskałem del a lyta ciągle pisała system haltet i nic)

 

więc popróbuj może ciebie tez za ktorymś razem wpuści cię do biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ma byc :wink: , mozesz mi wierzyc, przy tak ustawionych opcjach w biosie mozesz miec prawie 100% pewnosc ze nic nie zjarasz :wink:

O ile nie podkręca.... Asus ma tę smieszną przypadłość, że w miarę podnoszenia FSB sam sobie podbija napięcie Vcore, jesli masz Vcore ustawione na Auto. Przestaje to byc smieszne w momencie gdzy zapodasz FSB 500. Wtedy nasz jajcarski Asus podnosi sobie Vcore do 1,55V według odczytu z BIOS. A ile jest naprawdę nawet nie chcę wiedziec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie podkręca.... Asus ma tę smieszną przypadłość, że w miarę podnoszenia FSB sam sobie podbija napięcie Vcore, jesli masz Vcore ustawione na Auto. Przestaje to byc smieszne w momencie gdzy zapodasz FSB 500. Wtedy nasz jajcarski Asus podnosi sobie Vcore do 1,55V według odczytu z BIOS. A ile jest naprawdę nawet nie chcę wiedziec....

a na jakim biosie bo u mnie tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywacie tego optional fan do przewiewu obudowy z przodu??

mowisz o tym wentylu ktory jest dodawany do plyty i zaklada sie go na RADIATOR na plycie ??

jak tam to nie wiem jak mozna go zalozyc do robienia przewiewu w obudowie ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest napisane ze jak ma sie active cpu cooler (boxowy np.) to lepiej nie zakladac tego bo spowoduje destabilizacje.

ja bym to zalozyl jak by sie zmieścił ale jak ktoś ma ninije to nie ma szans

zobacz przedewszyskim jaką masz temp. na tych radiatorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kszonek

 

Hanu ma racje, z tymi napięciami to sie rózne cuda wiadnki dzieją. Na pclabie o tym czytałem i na xtremesystems.

 

@ Hanu

 

Mozną skądś takie ustawienia zwinąć? Nawet jesli nie podkręcam ( narazie nie ale jak załoze chłodzenie tak i tylko tyle żeby sprawdzić jak E6400 sie buja na P5B DLX ) to poprostu chce to wiedzieć,mieć, posiadać, znać. Bo wole coś w głowie miec i tego nie wykorzystać niz nie mieć i i sie nad tym nie zastanawiać.

 

P.S. Szkoda nie podkręcać C2D przecież tam tyle mocy siedzi ze łooo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kszonek

 

Hanu ma racje, z tymi napięciami to sie rózne cuda wiadnki dzieją. Na pclabie o tym czytałem i na xtremesystems.

nie no jak na pclabie to spoko.....

 

 

pytanie z innej beczki: jakie najnizsze fsb mozna ustawic na p5b? znaczy moze nie ustaic, jakie najnizsze chodzi :lol: najlepiej z najnizszym mnzonikiem proca (wiem ze niecodzienne pytanie... szczeolnie na c2d). Dobrze by było jakby ktos z p5w tez sprawdzil, bo jestem ciekaw.

 

to tyle...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam niezłe jazdy, po wgraniu biosu 507. Czasem płyta bootuje, czasem nie, czasem zawiesi się w biosie, innym razem w systemie. Raz wykrywa moją sieciówkę na PCI, za chwilę nie.

Ogólnie black magic i jestem trochę sfrustrowany ta sytuacją, by nie powiedzieć zaniepokojony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam niezłe jazdy, po wgraniu biosu 507. Czasem płyta bootuje, czasem nie, czasem zawiesi się w biosie, innym razem w systemie. Raz wykrywa moją sieciówkę na PCI, za chwilę nie.

Ogólnie black magic i jestem trochę sfrustrowany ta sytuacją, by nie powiedzieć zaniepokojony.

bo ta płyta tak ma czasami sie nie zbotuje

ja narazie nie miałem problemu z PCI - po co ci ta seciowka jesli można wiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ korzystam z sieci blokowej i DHCP. Mam przypisane IP do MAC'a sieciówki. Na innej nie będę miał w ogóle netu. A admin sieci pojechał do Anglii, więc nie ma kto tego zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ korzystam z sieci blokowej i DHCP. Mam przypisane IP do MAC'a sieciówki. Na innej nie będę miał w ogóle netu. A admin sieci pojechał do Anglii, więc nie ma kto tego zmienić.

ehhh ... ma 2 sieciowki i wklada trzecia

google -> zmiana adresu mac

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sivy(R)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie postawilem kompa i uaktualnilem prawie wszystko..

Ktory program pokazuje najdokladniejsza temperature? a ktory bios polecacie jako najstabilniejszy, narazie nie podkrecam musze sie zadomowic na tym kompie.

 

*update* Nie jest dobrze... MB ma 46 !! a CPu 49 ! zainstaluje tamtego fana chyba pomimo przeciwskazan z manuala

Najlepiej na radiator mb czy na przod obudowy.

 

*update* 2

Mam ten Fan i jest duzo glosniej, temperatury to Mb. 40' i 42 cpu chyba rosna ;/.

Na instrukcji fana jest napisane CZERWONYMI literami z Wykrzyknikiem : For use in junction with passive cooler or Watter cooler Only i Installing the optional fan with an active cpu cooler will interfere with intenal Cpu Cooler airflow and endanger system stability !!!

Czy jednak instalujecie te fany?

 

Nie moge podlaczyc panelu by pokazywal ze jest prad nie miga w ogole..

Edytowane przez Stratos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jak na pclabie to spoko.....

Jak na PCL to spoko...a jak na xtremesystems to juz nie spoko....

 

ech...

 

Teraz już wiem o jakich ludziach dyskutowali na PCL piła i romek-pl

 

Tak samo tutaj jak i tam forum tworzą ludzie i sami określają pewien poziom wiadomości które mozna na forum znaleźć i sa tutaj po to żeby sobie pomagać a nie kwestionować ze jak wiadomosc pochodzi z jakiegos forum to jest beee a jak z innego to cacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na PCL to spoko...a jak na xtremesystems to juz nie spoko....

 

ech...

 

Teraz już wiem o jakich ludziach dyskutowali na PCL piła i romek-pl

 

Tak samo tutaj jak i tam forum tworzą ludzie i sami określają pewien poziom wiadomości które mozna na forum znaleźć i sa tutaj po to żeby sobie pomagać a nie kwestionować ze jak wiadomosc pochodzi z jakiegos forum to jest beee a jak z innego to cacy...

 

poprostu jak słysze o pclabie to mnie smiech bierze, ich recki sa tak full pro, ze dla mnie caly serwis jest smieszny. i dobrze wiesz zejak wtedy pisalem to nie mowilem ze to nie prawda tylko ze szkoda ze na to nie zwrocilem uwagi.

 

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...