Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bardzo macie gorący chipset na płycie głównej asus p5b? Bo u mnie na dotyk nie mogę nawet na sekundę przytrzymać bo mnie parzy.

Normalne u mnie tez goracy, zreszta jak u wszystkich użytkownikow wypowiadajacych sie na ten temat wielokrotnie w tym watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory mowie, ze nie wiem czy w tych 73 stronach ktos nie mial identycznej sytuacji, ale sprawa jest kryzysowa i licze na wyrozumialosc.

 

Wpadlem dzis rano na pomysl, zeby zaktualizowac BIOS'a dla mojej P5B Deluxe z 0804 na najnowszego 1216. Wchodze wiec do BIOS'a, spisuje na karteczke wszystkie ustawienia, zeby pozniej je wklepac na nowym BIOSie, daje Load Default Settings (czy cos w tym stylu), Save and Exit i... zonk. Komp sie restartnal ale nie zbootowal nawet. (Brak pykniecia, czarny ekran -> nawet nie zalapal, ruszyly tylko dyski i wiatraki). Probuje wylaczyc i wlaczyc z powrotem - to samo. Probowalem tez CLEAR CMOS -> bez skutku. Wyjmowalem tez baterie -> wciaz to samo. Wszystko probowalem kilkakrotnie. Nic nie pomaga.

Ktos ma jakis pomysl? To mozliwe, zeby przy wczytaniu default ustawien BIOSa padla MOBO? :/

 

PS Plytka chodzila bez najmniejszych zarzutow od 13 miesiecy -> zestaw jak w sygnaturze.

Edytowane przez groch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie moge nigdzie znalezc ustawienia w biosie Asusa P5B temperatury krytycznej proca (w ogole jest taka mozliwosc na tej plycie?), problem polega na tym, ze jak puszcze Ninje na 5V (tzn wiatrak) to komp (E4300@3GHz@1,3125V) po jakis 5-6 minutach przy max obciazeniu restartuje sie, jak wiatrak lata na 12V nie istnieje taka sytuacja ale jest glosno...iTAT pokazuje max temperature 62*C, wiec jest to dosc dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problemy zrestartem systemu i jego zamknięciem przy FSB większym - rzedu 320 ? Mój procesor to C2D e4400, napięcie jakie dawałem to nawet 1,5V ;] system jest stabilny ale sa takie klocki własnie w podanych sytuacjach ;]

Edytowane przez majestic-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problemy zrestartem systemu i jego zamknięciem przy FSB większym - rzedu 320 ? Mój procesor to C2D e4400, napięcie jakie dawałem to nawet 1,5V ;] system jest stabilny ale sa takie klocki własnie w podanych sytuacjach ;]

Miewam taki problem raz na ~30 restartów (fsb 334), ale przy zamykaniu / włączaniu - nigdy. Podejrzewam, ze moze to byc zwiazane albo z za małym V na pamięciach, albo z za małym V na nb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba nie (zawsze pozostaje to chyba) bo 1,7 na NB to już jest chyba naprawdę dużo i moje 1,55 jest wystarczające, tak samo FSB termination voltage na 1,4 i pamięci na 2,15 przy 833MHz ;| a mam OCZ SO 800 ;] Ciągle szukam i kombinuje ale jak widzę że po za dużym OC komp nie wstanie, przywróce mu np ustawienia stabilne (ale podkręcone) a ten nie chce z 3 razy wstawać to mnie h-j strzela a takich sytuacji jest dużo. ;/

Edytowane przez majestic-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory mowie, ze nie wiem czy w tych 73 stronach ktos nie mial identycznej sytuacji, ale sprawa jest kryzysowa i licze na wyrozumialosc.

 

Wpadlem dzis rano na pomysl, zeby zaktualizowac BIOS'a dla mojej P5B Deluxe z 0804 na najnowszego 1216. Wchodze wiec do BIOS'a, spisuje na karteczke wszystkie ustawienia, zeby pozniej je wklepac na nowym BIOSie, daje Load Default Settings (czy cos w tym stylu), Save and Exit i... zonk. Komp sie restartnal ale nie zbootowal nawet. (Brak pykniecia, czarny ekran...

Byc moze za malo napiecia na ramy. Sprobuj wyciagnac jedna kosc i uruchomic. Jak tylko bios wejdzie, zmien na wyzsze, jesli nie sprobuj z druga koscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybka sprawa - po włączeniu kompa jeden długi beep i dwa krótkie. Oczywiście na ekranie ciemno. Wcześniej komp zawisł na ekranie POST i po wyłączeniu juz tylko taki objaw jak powyżej. Czyżby grafa?

Ram albo grafa, raczej ram.

 

Probowales odpalic na jakiejs zwyklej kostce DDR2 ? Albo tylko z jedna koscia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybka sprawa - po włączeniu kompa jeden długi beep i dwa krótkie. Oczywiście na ekranie ciemno. Wcześniej komp zawisł na ekranie POST i po wyłączeniu juz tylko taki objaw jak powyżej. Czyżby grafa?

Ja bym jednak stawial na grafe. Mialem takie cos, gdy za mocno przykrecilem s2 i pcb grafy sie troche wygielo :P

 

PS - jak to jest z tworzeniem RAID? Wlasnie idzie do mnie kabelek sata - e-sata, mam dwa identyczne dyski samsung 160jj sata2, i nie mam pojecia, jak uruchomic konfiguracje jmicrona (niby ctrl+j, ale nie dziala :|). Czy opcja ta bedzie dostepna dopiero po podlaczeniu jednego z dyskow do e-sata?

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh juz nie mam sily do tej plyty jutro leci do smieci...

 

odpalam kompa, restart, i dalej nic wentyl na grafice rozkreca sie do maks obrotow i tyle...

 

nic nie piszczy reset biosu nie pomaga, wyjecie ramow i reszty sprzetu, czyzby juz calkowicie umarla plyta ??

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie znalazlem nigdzie odpowiedzi na swoje pytanie dotyczace Asusa P5B, czy jest mozliwosc zmiany/ustawienia na sztywno timingow pamieci? I drugie, czy jest mozliwosc ustawienia temperatury procesora po przekroczeniu, ktorej nastepuje restart komputera? (tak jak np. w Epoxie 8RDA+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów ciąg dalszy - ta sama mobo co kilka postów wyżej. Sytuacja wygląda tak - okiełznałem tamten problem, po kilku dniach dzwoni brat, że komp nie wstaje. Pojechałem, obadałem i ... wymiękłem. Jako, ze sam miałem P5BDlx prawie pół roku, więc znane myki wiem, ze nie działają tam. Ale do rzeczy:

 

Bootuje ładnie, przechodzi do ekranu z konfiguracją kompa i....wisi. Ale wisi dość dziwnie. Jak wcisnę klawisze odpowiedzialne za wejście do BIOSu czy odpalenie bootmanagera to na ekranie oczywiście pojawia się info typu "Entering BIOS" czy "Boot Menu Activated", ale nic sie nie dzieje. Raz udało się po chyba 10 minutach oczekiwania wejść do BIOS, ale na tym koniec.Oczywiście wszelakie wersje ClearCMOS nie działają. Any ideas?

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie znalazlem nigdzie odpowiedzi na swoje pytanie dotyczace Asusa P5B, czy jest mozliwosc zmiany/ustawienia na sztywno timingow pamieci? I drugie, czy jest mozliwosc ustawienia temperatury procesora po przekroczeniu, ktorej nastepuje restart komputera? (tak jak np. w Epoxie 8RDA+)

Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w niezwykle rzadkiej księdze czarnoksięskiej pt. "P5B User Guide" dostępnej na łysej górze (pytać o Jagę) tudzież w pudełku po płycie ;)

Gdybyś takowej jednak nie posiadał, zgłębiając arkana biosu natrafisz na chipset, tam skonfigurujesz most co na północy twej płyty się znajduje, a na nim wyłączenie tajemniczej opcji "Configure DRAMtiming by SPD" otworzy przed tobą ogromne możliwości konfiguracji :) Co do ustawienia temperatury to rada czarnoksięzka asusa uważa że wystarczy zdać się na zabezpieczenia obecne w samym procku i żadnych opcji nie udostępniła :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pojawil sie nowy beta BIOS na stronie ASUS-a do P5B Dlx :-)

 

 

1219 2007/10/31

 

Description P5B Deluxe BIOS version 1219

1. Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx

2. Finetune CPU Voltage Low Limit

3. Finetune Q''Fan control code for chassis Q''Fan

 

PS.

 

A dla odwaznych Beta BIOS 1221 :-)

 

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socket7...AP/P5BD1221.zip

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pytanko do użytkowników P5B-E i nowych biosów tzn który z nowych biosów umożliwia ustawienia napięć dla cpu poniżej 1,4V? Bo do tej pory procek mi śmigał na 1,2V i właśnie nie pamietam na jakim biosie ale chyba wersji 11. Po sflashowaniu na 17.02 okazało się że napięcia mogę poustawiać w przedziale 1,4V do 1,7V a potrzebuje 1,2V bo na 1.4 V mam 80C w idle :P i o oc moge zapomnieć. I tu pytanko czy biosy 16. lub 15. mają większy zakres napięć w dół?

I jeszcze jedno jak chciałem sflashowac wersją biosa 12 to wbudowany w bios asus EZ się wykrzyczał, ze starsza wersja i flasha nie zrobi :P i tu pytanko czy druga metoda flasha opisana na stronce asusa ta z afudos.exe na botowalnej dyskietce wrzuci starszą wersję biosa czy się wykrzyczy jak EZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców. Na pycie jest 6 gniazd Sata kontrolera ICH8R. 4 z nich sa czerwone, 2 czarne. W instrukcji obslugi pisze zeby do tych czerwonych montowac dyski bootable a do czarnych data. Czym to sie tak wogole rozni ?

Czy jest jakas roznica w podpieciu nagrywarki Sata doczerwonego i czarnego zlacza. Dodam ze na 2 czerownych mam zrobionego RAIDA 0.

 

Druga sprawa to jak mozna zrobic RAIDA na JMICRONIE skoro jest tylko 1 wewn. i zewn. port eSata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam moze troche glupie pytanie ale potrzebuje odpowiedzi ;)

moj kolega ma plyte asus p5b-v i wlasnie przegiol z podkreceniem i komp mu nie wstaje. a wiec :

 

jak zrobic na tej plycie ClearCmos??

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...