Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wystarczą ,a za 200pln to masz mase memek do wyboru.Wciągnij jakieś 800 najlepiej

Czy Kingstony Elpidy 667 do dobry wybór za 135zł 2x1gb? Czy olać elpidy 667 i brac 800tki? Są 800tki Kingstona na Elpidach? Jakie 800tki ewentualnie są alternatywą dla Kingów ELPID 667?

 

Dzięki za odp Gemmy B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Kingstony Elpidy 667 do dobry wybór za 135zł 2x1gb? Czy olać elpidy 667 i brac 800tki? Są 800tki Kingstona na Elpidach? Jakie 800tki ewentualnie są alternatywą dla Kingów ELPID 667?

 

Dzięki za odp Gemmy B-)

Ciężko mi coś powiedzieć o memach opartych na kościach Elpidy-nigdy nie miałem z nimi do czynienia.Ale jak w temacie o memach rzucisz hasło mam 150-200pln i chcę 2x1GB to Ci koledzy coś wybiorą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis przy flashowaniu biosu mialem dosyc ciekawa przygode

 

po wgraniu biosu ( 1226 ) nastapil restart i plyta nie chciala sie podniesc ......

kilka restartow i nic

dopiero wyjecie baterii pomoglo ....

ale bios zaktualizowal sie poprawnie, wiec skad problem z podniesieniem sie chwile po ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis przy flashowaniu biosu mialem dosyc ciekawa przygode

 

po wgraniu biosu ( 1226 ) nastapil restart i plyta nie chciala sie podniesc ......

kilka restartow i nic

dopiero wyjecie baterii pomoglo ....

ale bios zaktualizowal sie poprawnie, wiec skad problem z podniesieniem sie chwile po ....

Nie ustawiłeś deafultowych ustawień przed flashem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie raz jeszcze sie zapytam i poprosze o pomoc. Mam karte EVGA 8800GT 512 i na moim Asusie P5B Deluxe mam PCI Ex x4 nie uaktywnia sie x16 :( Mam w domu jeszcze jeden komp oparty o ta plyte glowna ASUS P5B DELUXE , do tego Abit Quad GT i Gigabyte P35 DQ6 i wszedzie jest x16 bez problemu. Dodam ze oba Asusy P5B Deluxe maja identycznie ustawiony bios i te same jego wersje ?? Co jest grane - PLISS HELP - musze to jakos zrobic :(

 

Oczywiscie doskonale znam problem tej plyty i czasami sie pojawiajacego PCI EX x1 juz dawno to rozwiazalem i bylo ok. Zmienilem z karty 7900GS GAlaxy na tego EVGA i zonk. Wczesniej mialem 16x na Galaxy a na EVGA tylko x4 ?? Czy to moze byc cos w sytemie operacyjnym ?

 

Z gory dzieki wszystkim za sugestie :)

 

Zainstalowany system WIN XP SP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sytuacja sie poprawila, e2180 leci na 3.2ghz przy 1.4V poki co full stable wieczorem walne mu stressa ab znalesc minimalne V

jedyne co mnie zastanawia czemu ustawienie napiecia 2.2/2.3 na pamiatki konczy sie restartami, mam patrioty llk 2.2V

Mam ten sam sprzet i problem, nie moge nic podkrecic, czytalem rozne poradniki ale cos mi chyba umyka, Mam E2180, PB5 1.04g i 2x1 Kinston 667 ELPIDA.

 

Udalo mi sie podkrecic do 2.7Ghz, ale temp w idlu to 50st, a w orthosie skacze do 70st i wywala blad lub reset.

 

Oto dane z biosu:

CPU Freq 330x8 (przy 333x9 startuje ale goracy i niestabilny)

DRAM Freq 660Mhz

Mem V - 2.1V

CPU core -1.400

FSB Term V-1.450V

NB Vcore-1.4

SB Vcore- 1.6

ICH Volt - AUTO

 

Pamieci:

Timingi 5-6-5-15-6 42-10-10-10-10

Freq 660Mhz

 

-------

Obnizylem OC cpu do 2.4Ghz [300x8], temperatury dalej za wysokie - 65-70* [pokazuje Asus PROBE] a na dodatek przy ustawionym VCore na 1.4, CPU-Z pokazuje 1.344, taki Vdrop to norma?

 

CPU-Z pokazuje :

 

Cpu 300x8

 

FSB/RAM -4:5 z 374 Mhz

 

CPU w orthosie dostaje 65-70stopni! Wentylator boxowy (takie 3 twarde szare paski byly fabrycznie na spodzie radiatora -" boxowa pasta")

 

Jak poprawic timingi pamieci? Jak ustabilizowac temp i CPU? HELP :mur:

Edytowane przez VenomDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak droop rzedu 0.1V przy wyzszych napieciach to norma... u siebie jak ustawie w biosie 1.475v to w stressie spada do ok 1.38v - smieszne. przy wyzszych napieciach jeszcze wiecej ale coz przypadlosc asus-ow.

zmien ta "paste" na cos co mozna nazwac pasta, taki AS kosztuje 20zl a starcza na kilka/nascie nalozen. ja u siebie nawet boxowego wentylka nie zakladalem :P

 

spróbuj dac na cpu 1.37v, mnoznik 6 i szukaj wall-a, ram synchro (1:1) i luzne timingi, mozliwe ze ma walla nisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak droop rzedu 0.1V przy wyzszych napieciach to norma... u siebie jak ustawie w biosie 1.475v to w stressie spada do ok 1.38v - smieszne. przy wyzszych napieciach jeszcze wiecej ale coz przypadlosc asus-ow.

zmien ta "paste" na cos co mozna nazwac pasta, taki AS kosztuje 20zl a starcza na kilka/nascie nalozen. ja u siebie nawet boxowego wentylka nie zakladalem :P

 

spróbuj dac na cpu 1.37v, mnoznik 6 i szukaj wall-a, ram synchro (1:1) i luzne timingi, mozliwe ze ma walla nisko

Ok, zaloze dzis paste, mam akurat AS 5.

 

Jak ustawiam FSB 315 jest ok jak ustawiam 333 komp juz nie wstaje.

 

Zrobie jak mowisz, mozliwe zeby wall byl juz przy ~ ok 320??? :?

 

Teraz mam 315 FSB i dzielnik 1:1, ale nie wiem do konca jak to ustawiac i jak mam odczytac w BIOSie jaki mam aktualnie dzielnik, czy 1:1, 3:4, 4:5 ??? :?

 

======

UPDATE

======

 

Szukałem walla i chyba znalazlem :mur: , idac z FSB co 2 mhz, od 310 , zatrzymalo mnie na 328, przy 329 i 330 komp nie wstaje.

 

Wszystkie napiecia na auto, pamieci na 5-5-5-15. Czy to wall? Czy moze tzw dziura ? Szukac wyzej, np od 400 odrazu?

Edytowane przez VenomDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze spróbuj 6x400 na 1.4 (na zas) moze proc ma dziure w fsb, czasem tak sie zdarza. 1:1 to wtedy gdy pamieci maja te same mhz co fsb

Probowalem juz dawac 1.55 na zaslanie NB i nie wstaje przy 350 / 380 / 400 FSB :-(

 

Jakie powinny byc ustawione wszystkie napiecia przy OC FSB rzedu 330-400MHz?

 

A jakie winny byc napiecia powyzej 400FSB?

 

Pamiec mi chodzi na 420Mhz [840] przy napieciu 2.0V. Wyzej nie probowalem OC, jechac dalej? Czy jak goracy moze byc drr2 ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jeszcze raz pod windowsem flasciach!esz bios 1004 i jak sie flasciach!e to zrestartuj kompa przyciskiem reset potem odpali ci plyta tyle ze bedzie pisalo ze bios error wkladasz z oryginalna cd i automatycznie plyta ci wrzuci stary bios 504 albo jakis starszy. i bedziesz mogl wrzucic ten 804.

Mam bios 1226 ale chce zrzucic na 1215 lub starszy... ten chyba wali mi ciutke obsługę USB poniewaz mysz pod win2003 zaczeła mi chodzić tak jakby miala zwaloną optykę. Na viscie już problemu nie ma a tu i tu są najnowsze stery do chipsetu.

 

Czyli co.... co to za oryginalna CD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem juz dawac 1.55 na zaslanie NB i nie wstaje przy 350 / 380 / 400 FSB :-(

 

Jakie powinny byc ustawione wszystkie napiecia przy OC FSB rzedu 330-400MHz?

 

A jakie winny byc napiecia powyzej 400FSB?

 

Pamiec mi chodzi na 420Mhz [840] przy napieciu 2.0V. Wyzej nie probowalem OC, jechac dalej? Czy jak goracy moze byc drr2 ram?

ja mam tak ustawione (bios najnowszy, proc e2140):

fsb(cpu freqency): 400

ram: 800mhz

pci express: 110 ( bawilem sie w 3dmarki to mi dalo 50pkt i 10mhz na grafie)

pci: sztywno 33.33mhz

spread spectrum: disabled

mem v: 2.1v ( na moje XMS2 wiecej papu nic nie daje, ale przy takim biegaja 980 cl5 wiecej nie probowalem)

cpu v: 1.4625v (pewnie zejde nizej ale niechce mi sie testowac)

fsb term. volt.: 1.3v

nb: 1.4v (nawet 1.25v niema problemow z fsb 400, tyle ze proc sie konczy na 408...)

sb: 1.5v (tak bylo w poradniu na XS :P)

Ich: auto

 

a probowales 401?? jak masz dobra wentylacje w budzie to na ram mozesz i 2.3v dac ale na wlasna odpowiedzialnosc. moje maja radiatorki ale grzeja sie bardziej niz stare ddr1 przy 460 2.9v. wazne ze bledami nie sypia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak ustawione (bios najnowszy, proc e2140):

fsb(cpu freqency): 400

ram: 800mhz

pci express: 110 ( bawilem sie w 3dmarki to mi dalo 50pkt i 10mhz na grafie)

pci: sztywno 33.33mhz

spread spectrum: disabled

mem v: 2.1v ( na moje XMS2 wiecej papu nic nie daje, ale przy takim biegaja 980 cl5 wiecej nie probowalem)

cpu v: 1.4625v (pewnie zejde nizej ale niechce mi sie testowac)

fsb term. volt.: 1.3v

nb: 1.4v (nawet 1.25v niema problemow z fsb 400, tyle ze proc sie konczy na 408...)

sb: 1.5v (tak bylo w poradniu na XS :P)

Ich: auto

Też mam najnowszy bios. Ustawilem tak samo jak Ty, i doszedłem do 345 FSB, i ani 1mhz dalej (probowalem 350,355,365) :mur:

 

Probowałem podbić wszystkie napięcia o jeden stopien UP ale to nic nie dało. Potem spróbowałem "przeskoczyć" przepaść w FSB i dałem odrazu na 401 - znowu nic, potem na 410,415,420,430 - nic nic nic :sad:

 

Dalej chyba już sie nie da...

Jak ktoś ma sugestie i skuteczne rozwiazanie jak ustawić napięcia by moja P5B wyszła ponad te 345FSB do tych 400 to wysyłam 4-paka pocztą B-)

 

Teraz sprobuje ustawic nominalny mnoznik cpu x10 z fsb 345, zobacze czy wstanie :?

UPDATE - x10 [3.4Ghz] wstaje tylko przy napieciu 1.5 i < wiec lekka przesada ; x9 [3.2Ghz] wstaje przy 1.465v , narazie zostaje przy x7 2.4Ghz, do poki nie wymienie boxowego chlodzenia..bo temp w idlu mam 43st, w stressie 68-70st

 

ps. Czy możliwe że ograniczają mnie pamięci ? King. Elpidy 667 jadą mi teraz na 860Mhz przy 2.0v

 

ps2.* 3.0 GHz - > 1.3 v;

* 3.2 GHz - > 1.42 v;

* 3.6 GHz - > 1.55 v;

* 3.7 GHz - > 1.67 v;

takie napięcia ustawiali goscie na jednej stronie, przy OC E2180 z plyta DFi-LANPARTY UT ICFX3200-T2R i P5K Premium. Te płyty kosztuja po 500zl sztuka :lol2:

 

Szok, na P5B to nie mozliwe, mi komp nie wstaje jak przy 2.7 nie dam ~ 1.4250v :blink: No ale to jest 300zł roznicy w cenie :lol2:

Jednak płyta robi różnice B-)

Edytowane przez VenomDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam najnowszy bios. Ustawilem tak samo jak Ty, i doszedłem do 345 FSB, i ani 1mhz dalej (probowalem 350,355,365) :mur:

 

Probowałem podbić wszystkie napięcia o jeden stopien UP ale to nic nie dało. Potem spróbowałem "przeskoczyć" przepaść w FSB i dałem odrazu na 401 - znowu nic, potem na 410,415,420,430 - nic nic nic :sad:

 

Dalej chyba już sie nie da...

Jak ktoś ma sugestie i skuteczne rozwiazanie jak ustawić napięcia by moja P5B wyszła ponad te 345FSB do tych 400 to wysyłam 4-paka pocztą B-)

 

Teraz sprobuje ustawic nominalny mnoznik cpu x10 z fsb 345, zobacze czy wstanie :?

UPDATE - x10 [3.4Ghz] wstaje tylko przy napieciu 1.5 i < wiec lekka przesada ; x9 [3.2Ghz] wstaje przy 1.465v , narazie zostaje przy x7 2.4Ghz, do poki nie wymienie boxowego chlodzenia..bo temp w idlu mam 43st, w stressie 68-70st

 

ps. Czy możliwe że ograniczają mnie pamięci ? King. Elpidy 667 jadą mi teraz na 860Mhz przy 2.0v

 

ps2.* 3.0 GHz - > 1.3 v;

* 3.2 GHz - > 1.42 v;

* 3.6 GHz - > 1.55 v;

* 3.7 GHz - > 1.67 v;

takie napięcia ustawiali goscie na jednej stronie, przy OC E2180 z plyta DFi-LANPARTY UT ICFX3200-T2R i P5K Premium. Te płyty kosztuja po 500zl sztuka :lol2:

 

Szok, na P5B to nie mozliwe, mi komp nie wstaje jak przy 2.7 nie dam ~ 1.4250v :blink: No ale to jest 300zł roznicy w cenie :lol2:

Jednak płyta robi różnice B-)

no ja mam 1.45 przy 3.2ghz i to tez mnie troche martwi, ale komp stabilny, proc w miare chlodny i poki co az tak bardzo do glowy nie biore no ale miloby bylo gdyby to napiecie bylo nizsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowalem sobie Viste (do tej pory mialem XP) wszystko pieknie, ladnie ale mam problem ze sterownikami do dzwieku. Na XP mialem taki przydatny programik do zarzadzania glosnikami, zmiany z 2.1 na 5.1 itd, zwal sie sundmax cos tam, w tray'u oznaczony niebieskim kwadratem z trojkatem w srodku. Sciagnolem ze strony asusa stery do visty niestety tego programu w nich niema. Szukalem na stronie asusa w utilities i tez niema. Skad go wziac?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie ladnie ale u mnie plytka poszla z dymem doslownie przy fsb 410 wszystkie ustawienia napiec na auto procek c2d 6430 poszedl na cos kolo 3,3 giga pamieci ocz 800 na 1:1 820 zasilke posiadam tez nie najgorsza tagan 580 watt procek + grafa chlodzone woda buda chefteac big tower solidnie wentylowana takze i temp nie byly wysokie w stresie proc 53 grafa cos kolo 50 nb na standardowym chlodzeniu w granicach 40 (te temperatury oczywiscie przy maksymalnym obciazeniu prim95) iiii odpalilem prime 95 chwila testu i czarny ekran i niemilosierny smrod palonych podzespolow plus widoczny efekt "dym" juz jasny szl.. mnie trafia bo nie dosyc ze walcze z ta plyta od 8 miesiecy i dopiero teraz udalo mi sie przeskoczyc magiczna bariere fsb 400 to jeszcze przy tak smiesznych wartosciach poszla z dymem moze ktos bedzie wiecej wiedzial ode mnie i oswieci mnie why ???? pozdrawiam !!! -teraz czekam na odpowiedz serwisu mam nadzieje ze wymienia-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam problemik ze zwyklym P5B, mianowicie nie odpala mi sie grafika na PCI (nie na PCI-E). Mam jakiegos starego Matroxa (dziala w innym kompie z P4 1,7GHz). W BIOSie przestawilem kolejnosc z PEG/PCI na PCI/PEG. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja probowalem przez chwile, ale nie bawilem sie w wieksze testy. Chodzilo na moje oko normalnie, ale nie cisnalem na max. Sprawdzalem pobieznie pamieci, i >1000 na cl5 szly. Podnioslem tylko troche V na NB. P5B Dlx (szczegolnie nowsze rewizje) kreca sie naprawde b. dobrze. Moze jeszcze chwile potestuje Asusa, ale na razie sprawdzam DFI ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...