Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem. Kupilem 4gb ramu z kingstona w dualu po 2 gb. Włozylem w kanał zółty A i B zółty Mam Windowsa XP 64bit-owa wersje. I komp widzi mi tylko 3 gb (w biosie rowniez), testowalem juz everestem i tez widzi 3 gb. Co zrobic aby widzial te 4gb? Mam plyte Asusa P5B Premium. Sciagnałem najnowszy bios do niego i zrobilem z tym adresowanie PAE, ale nic to nie dało. Czy jest jakis sposob zeby komp widzial 4gb? Dzieki za pomoc :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy przy pamieciach moze mi ktos powiedziec, czemu napiecie 2.15 jest max stabilnym dla moich patriotow?

kurde takie napiecie znacznie obniza mi mozliwosci oc, jak tylko ustawie wieksze windows sie sypie a glodmemory badz memtest sypia bledami :(

proc wykrecony mam przyzwoicie ale boli mnie, ze ram leci na standardzie niestety przy takim fsb mam do wyboru 800 badz 960 i tam juz napiecie wyzsze byloby wymagane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem ze jak dam wiecej jak 2.15v na pamieci to sypia bledami bez roznicy jaki timingi. moze to dzielnik sie wywala (4:5) bo chce zrobic na nich 1000mhz a wiem ze potrafia i ni hu hu. na 2.25v przy 940 sie wywalaja a jak dam 2.1v stabilne... ocb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skladajac wc z ciekawosci zmienilem sloty i hulaja :D

u CIebie to nie przejdzie bo masz 4 kosci

i mam problem aby podlaczyc pod tasme ide dysk i dvd-rw. zawsze czegos niewykrywa. moze cos z hdd jest.

chris_gd @

udalo Ci sie uruchmic NCQ bez reinstalki systemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi w rece plytka Asus P5B , rev 1.04G. Czy działa na niej SETFSB? Jaki pll nalezy wybrac ? Probowalem , wybieralem ten który znalazlem na plycie - niestety nie działa regulacja fsb z poziomu windowsa. A moze jakis inny dzialajacy regulator fsb spod windowsa dzialajacy na P5B vanillia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich. Chciałbym się podzielić innymi z wynikami O/C proca E2140 na płycie P5B Dlx.

Procek kupiłem ok 2-3 tyg. temu stepping M0. Płyte mam w wersji 1.02g.

Zabawę rozpocząłem od ustawienia napięcia procesora w biosie na 1.35V reszta na Auto. od razu zmieniłem FSB na 333 i bez problemu komp był stabilny przy 2.66Ghz. Potem dałem 366 napięć dalej nie ruszałem i stabilność 100% przy 2.93Ghz. Po ustawieniu 375 (3Ghz) dałem napięcie 1.3625 Orthos 1h pochodził , Spi 1M-4M-16M wszystkie przeszedł, a mimo to komp sie resetnął podczas normalnej pracy bez zbytniego obciążenia , potem jeszcze 3 zwiechy i skończyło się na podniesieniu napięcia do 1.3875 i komp chodzi normalnie już ponad 24h.

Kręcąc proca więcej dotarłem do magicznej bariery FSB=410 , powyżej już komp absolutnie nie wstaje niezależnie od napięć. Przy 400 (3.2 Ghz) wszystko gra.

Chciałem obniżyć mnożnik do 7x ale komp nie wstaje. Po odł. zasilania uruchamia się na standardowych ustawieniach i ma mnożnik x 7 , ale na ustawieniach podkręconych nie wstaje nie wiem czemu?? może ktoś coś wie i poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, przy FSB=400 proc ma 3.2Ghz , przechodzi Spi 1-4-16M , napięcie miałem wtedy 1.4V ,reszta na auto. Ale przy tej częstotliwości po uruchomieniu orthosa , w momencie naciśnięcia start wyskakuje error. Napięcie w momencie włączenia spada do 1.35V , no a w Spi tylko do 1.37-1.38.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem stabilności na 410 ,bo ogólnie ten komp chodzi 24/7 i całkowicie wystarcza mi 375 (3GHz). Chciałem wiedzieć,ile można max wycisnąć jakby czasem przyszło mi przerobić jakieś filmy na DVD albo inne wymagające rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie już ręce opadają z 4x1024 z podpisu :mur:

Przy fsb 266 kostki działają (nie stabilnie) na 533.

Przy fsb 333 full stabilnie na 500.

Przy fsb 400 klęska - 400 jak najbardziej ok, 500 przechodza tylko post i zwis... :mur:

Nic nie pomaga, ani timingi ani napięcie, 399 czy 401 dalej to samo. Procek ma jeszcze zapas. Jedyne co można zrobić to wyjąć 2 kostki... Wtedy wszystko cacy - 500 jak byk stabilne.

O co tu chodzi?

Czy zmiana na P35 lub X38 rozwiąże problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler pamieci w NB nie wyrabia najprawdopodobniej. Zapodaj mu wiecej V, jak jeszcze sie da ;)

Podbijanie napięć nic nie daje.

W jakim sensie "nie wyrabia"? Przy 400 przeszkadzają mu 2 dodatkowe kości a przy 333 nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie widzi jak mam podpiety dysk i naped zadnego, a jak 2 dyski to niema problemu... nieczaje

 

moglby ktos podac ustawienia w biosie dla fsb >400?? bo bylo na jednej stronce i teraz stronka jest juz nie aktywna. z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do kontrolera IDE mam podpięty tylko 1 napęd DVD-RW i w biosie go nie widzi , jest tylko wykrywany zaraz przed rozpoczęciem ładowania windowsa (napisy na zielono). Jak miałem 2 DVD to też bez problemu, tak samo DVD z dyskiem.

Możliwe że kontroler został jakoś wyłączony w biosie "JMicron SATA/PATA Controller"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JMicron SATA/PATA Controller ja tego nie widzę w biosie,może bios się uszkodził bo nie mogę też ustawic poprawnie dnia w dacie np. piszę 24 enter i przeskakuje na 01.miesiąc już mogę i rok a dnia nie mogę.może wgrac nowy bios z dyskietki bo ez flashem wgrałem i to samo

Edytowane przez antonio350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zawsze aktualizuję bios poprzez Alt+F2 po starcie kompa , tak jak by sie do biosu wchodziło. Plik Biosa który chcę wgrać kopiuje na partycje o systemie plików FAT32, bo chyba partycji NTFS tam nie wykrywa. Zawsze bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijanie napięć nic nie daje.

W jakim sensie "nie wyrabia"? Przy 400 przeszkadzają mu 2 dodatkowe kości a przy 333 nie?

4 kosci stanawia wiekszy problem dla kontrolera niz 2 kosci. Przewaznie 4x nie beda dzialac przy ustawieniach, przy jakich 2 kosci smigaja. Problemem jest najczesciej wlasnie kontroler pamieci. Szczegolnie, ze na Asusie do 400MHz (wlacznie) NB pracuje na dosc ostrym strapie. Jednak, jak piszesz, ze 401 nie pomoglo, ani podbicie napiec, to ciezka sprawa. Moze pamiec na 1:1 posc i zobacz, czy dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero 7 dni mam E2140. Wcześniej Pentium D 805 @ 3.6Ghz. używałem Dzielnik 2:1 bo FSB miałem tylko 180 i 4 kości działały bez najmniejszego problemu. Teraz używam dzielnik 1:1 , mam znowu 4 kości i jest bez problemu. Nie widze sensu używania innego dzielnika pamięci , ponieważ w moim przypadku testując w evereście dzielnik 1:1 (FSB-375) Ram 750 4-4-4-12 jest tak samo wydajny jak dzielnik 12:8(FSB-310) Ram 930 4-4-4-12. Sam miałem problemy wcześniej bo komp nie startował z innym dzielnikiem niż 2:1, teraz nie chcę wiedzieć czy pozostałem działają , bo po co niepotrzebnie żyłować ram , skoro na 1:1 jest lepiej niż bardzo dobrze a zawsze powinien działać..

Edytowane przez mg147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pamiec na 1:1 posc i zobacz, czy dziala.

No na 1:1 to pisałem, że jest jak najbardziej OK. Mogę śmiało dojechać do 450MHz i jest git. Ale wydajność pamięci powyżej 400MHz na fsb jest żałosna... Dlatego chcę zostawić fsb 400MHz a kostki dać na 500MHz, czyli bodaj 4:5.

I :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił Ramki 1:1 na 400(800) CL 4-4-4-12. U mnie w Evereście v4.2 właśnie na takich ustawieniach benchmark pamięci wygląda tak:

Read 8124 MB/s

Write 7254MB/s

Copy 7284MB/s

Latency 55.4 ns

Spróbuje puścić te 4 hynixy tak żeby były na 500 , zobacze czy u mnie dają rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...