Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zostawił Ramki 1:1 na 400(800) CL 4-4-4-12 [...]

Spróbuje puścić te 4 hynixy tak żeby były na 500 , zobacze czy u mnie dają rade.

I dokładnie tak u mnie pracują ale chciałbym więcej :rolleyes:

Będę wdzięczny jeśli to sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ramki to Hynixy 533 , czyli najwolniejsze. Dałem FSB 400 , pamięć na DDR2-1000. Napięcie powędrowało na 2.35V , i komp się bootuje, windows sie ładuje i jak już ma sie pojawić ekran zapraszamy komp sie resetuje. Napięcie 2.4, 2.45 nic nie daje. Problem tez miałem taki , albo to nie problem że pamięci mam ustawione na Auto i zawsze ustawia mi timmingi 4-4-4-12 , więc nie wiem jakie ustawiał przy 1000 i nie chciało mi sie tego sprawdzać i ręcznie ustawiać, bo działy się istne cyrki z kompem. Po którymś resecie bodczas ładowania padł windows. Potem jak już przywróciłem go z kopii i znowu kręciłem, płyta nie chciał wykrywać myszy i klawiatury. Reset ręczny biosa pomógł. Dodam jeszcze że na fsb 300 , każdy inny dzielnik dział ale stabilności nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poświęcony czas :)

Czyli wygląda na to, że jest problem tylko z dzielnikiem 4:5.

Powtórzę więc: czy na P35 lub X38 też są takie problemy z dzielnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy też ma P5B Deluxe i kupił niedawno GoodRamy Pro 4 x 1GB które puszczał na 1200. Niestety nie wiem dokładnie co i jak. Wcześniej używał Geili Ultra PC6400 4x1GB.

Edytowane przez mg147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno padła mi dziwiękówka na tej płycie czyli asus P5B-Deluxe i oddaje ja na gwarancje a przy okazji chciałem sie zapytac czy to normalne że przy włączaniu w biosie Hardware Monitora dosyć długo sie otwiera koło minuty, bios jest zauktualizowny do najnowszej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee moze nie minute, ale masz przeciez info ze "it takes time to detect fan speed".

no może troche przesadziłem koło 20 sekund i nie ma żadniej informacji to czyli to jest normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chciałem się dowiedzieć czy płyta główna Asus P5B w rewizji 1.03g obsłuży procek Pentium Dual Core 2160 ?? Przy czym od tej ze zdjęć, ta rózni się kolorystyka portów sata. Wszystkie cztery są czerwona a na zdjęciach dwa są czerwone i dwa czarne, ale to chyba nie ma znaczenia :) Jest to dokładnie ta płytka http://ocforum.pl/showthread.php?t=11893.

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet na starym biosie sie odpali tylko bedzie pisalo ze unkowc cpu czy cos takiego. update biosu i juz bedzie git

 

nawet na starym biosie sie odpali tylko bedzie pisalo ze unkowc cpu czy cos takiego. update biosu i juz bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, procek dojdzie to zrobie update biosu no chyba, ze nie będzie wymagany :) Biosik - myslę, że 1705 styknie bo z 1803 są jakieś "jajca" podobno ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem procka, czekam jeszcze na pamięci. Postanowiłem jednak zainstalować CPU i resztę gratów na "sucho" w kompie, a później tylko pamiątki dołożyć do mojej P5B. Jednak przy instalacji boxowego coolera, po docisnięciu kołków mocujących zauważyłem, że płyta jest "lekko" wygięta. Czy to jest normalne ?? Zauważyliście takie "anomalie" u siebie :) Dotychczas miałem AMD tam jest koszyczek i zero problemów, a tu z płyty robi się "banan" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem już kilka procków a wiec i kilka collerow boxowych-każdy z nich przylegał inaczej i z każdym był problem przy zakładaniu, -fakt płytka była lekko wygięta. Teraz na scythe Ninja@fander120mm problem ten nie występuje-nie mówiąc o innych zaletach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy też ma P5B Deluxe i kupił niedawno GoodRamy Pro 4 x 1GB które puszczał na 1200. Niestety nie wiem dokładnie co i jak. Wcześniej używał Geili Ultra PC6400 4x1GB.

dobry kit nigdy nie jest zły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1803 jajca? pierwsze slysze, od czasu wyjscia "smigam" na 1803 i poki co zero problemow

U mnie pojawil sie tylko jeden problem. Przy pwm control na "silent" wczesniej freezer wyl na 2200 rpm dopiero przy 70*, teraz juz przy 60* :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich. Mam następujący problem.

Ostatnio dołożyłem 4GB ramu do kompa i spotkała mnie naiespodzianka, bo każde podwyższenie szyny wyżej niż 266 powoduje restarty kompa. Poprzednio bez problemu procek chodził na 3GHz teraz tylko 2,4GHz. Mysle że to płyta może nie wyrabiać, ale wole zapoznać się z waszą opinią. powyżej szyny 266 ram wykrywa jako PC5300 a nie PC6400 mimo że takty są na 800.

c2d4300

Asus P5b

Geil 2x1 + 2x2 GB CL5

Palit GF6800GS

chieftec 400W

Moze ktoś ma jakiś pomysł, może jakieś ustawienie w biosie trzeba zmienić.

Dzięki

Edytowane przez tkey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnoszenie napięcia nic nie daje, ma ktoś jakiś pomysł?

dobra troche pokombinowałem i znalazlem, powyzej 266 sys odpala tylko przy dzielnikach 1:1 i 3:4, więc niestety jestem skazany przy FSB320(2,88GHz) na RAM 640MHz(4-4-4-12), lub FSB 280(2,52GHz) i RAM840Mhz :mur:

więc trzeba pomyśleć nad zmianą procka na jakiegoś c2d8200 <_<

pozdro

Edytowane przez tkey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolega kupił P5B Dlx podobno sprawnego ze starym biosem i odrazu wysłał mi, ponieważ ma proc 45nm, a ja mam 65nm więc kazał mi wgrać bios pod 45nm. A tu zonk, płyta nie działa, światełko przy logu asus się świeci, 24-pin i 8-pin podłączone, jak włączam kompa to płyta się włącza tylko na ułamek sekundy (widać to po zmianie koloru diody na płycie i po ruchu wentyli) i później się nie włącza. Próbowałem resetować bios i wszystko już próbowałem. Kombinowałem ze zworką chassis! Czy ktoś miał podobny problem?

Edytowane przez ThermalControl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie tez takie dziwne zachowanie czujnika temp.??

 

na 2,9 ghz miałem temp 56 w stresie a teraz mam 59 na 3,3ghz (po zmianie napiecia ) ktos mi powie oco chodzi?

Z czego to jest odczyt? Jesli z biosa to olej.

 

Sprawdz odczyty z coretemp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy ASUSA P5B + Core Duo 2 E8200. Czy włączał wam się komputer , jak był starszy bios niż 1803? Czy dopiero aktualizacja biosu pomogła ? Ponieważ chyba mam stary bios w płycie(nie mam jak tego sprawdzić) , komputer sie włącza ale obrazu nie ma. Wszystkie pozostałe elementy sprawne. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy płyt P5B. Co należy zrobić aby zlikwidować pojawiające się czasami trzaski w odtwarzanym dźwięku? tzn natrafiłem na instrukcję jak to zrobić w ustawieniach sterownika( SoundMax) http://www.oc-forum.org/Dwiek-51-na-plytac...P5B-t16423.html ale nie wiem jak włączyć zakładkę DTS Enviorment. Proszę o pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...