Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio padła mi karta sieciowa w Asusie P5B-E, pytanie jest następujące:

Mam jeszcze gwarancję, ale nie mogę się pozbyć kompa na 2-3 tygodnie, czytałem że taka awaria jest normalna (karty po 1-2 latach się sypią).

Czy od tej wysypki :) może zepsuć się coś jeszcze?

Najprościej chyba będzie kupić kartę sieciową pod PCI (9zł) i nie mieć już tego problemu.

Co radzicie? Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy plytki z rodziny p5b sa jeszcze produkowane, mam Asusa P5B-Plus Vista edition, ktory chyba po woli zaczyna umierac smiercia naturalna, max fsb spada, czasem nie wykrywa stacji podlaczonych do jmicron, i inne podobne. Na rachunku mam kwote 508 zl. W razie zwrotu gwarancyjnego, czego moge spodziewac sie w zamian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o taki jakby pokaz slajdow?

poki mialem 7900gs dzialal normalnie, gdy wyminilem na 8800gts zaobserwowalem takie zjawisko,tak samo, od czasu do czasu dziwne dzwieki w glosnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem bios 2001 i dalej jest to samo. U mnie to wygląda jak brak płynności przy przeskakiwaniu między zakłądkami biosu. Jak już pisałęm na płycie siedzi E5200(mimo tego zjawiska płyta trzyma OC na swoim poziomie), 2x2 Gb Goodram 800 Mhz i 9600Gt od Galaxy. To może być wina karty graficznej? Jeśli tak to spotykam się z czymś takim po raz pierwszy w swoim życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo, plytka trzyma oc bardzo dobrze, do tego e6300 i 2x1gb ocz gold(swoja droga strasznie sie na nich zawiodlem) + 8800gts 320. tak jak pisalem poki mialem 7900gs takiego zjawiska nie bylo czym jestem bardzo zdziwiony. bios mam najnowszy ze strony asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie zdziwiło to napięcie jakie potrzebował procesor do pracy na 3.6 Ghz. Na P5KPL-CM płyta sama mi ustawiała 1.25V a na P5B potzrbuje już 1.28V. Wtedy był stabilny bo przez noc łyknął orthosa bez błędów a teraz łąpie błedy w ok 15 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam mały problem z moją P5B Dlx chyba nie do rozwiązania. Dzisiaj spostrzegłem w cpu-z i gpu-z, że złącze pci-e x16, w którym jest mój 8800GT pracuje z prędkością x8. Nie bardzo wiem czemu ani od kiedy tak się dzieje, jedno jest pewne, wcześniej miałem prędkość x16.

Żeby wyprzedzić spodziewane sugestie, znam sprawę, że po o/c prędkość pci-e x16 na płytach P5B Dlx spadała do x1 ale tutaj jest inny problem, próbowałem zresztą sposobów dotyczących prędkości x1 ale na nic się to zdało. Przywracałem domyślne ustawienia w biosie i też nic. Wyciągnąłem grafikę i włożyłem ponownie ale też nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomysł? Bios to ostatnia wersja nie-Beta.

 

 

 

EDIT:

 

Problem rozwiązany!

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam szybkie pytanie - czy przy nowoczesnych dyskach jak np 7200.12 warto korzystać z kontrolera w trybie AHCI czy ciągle nie ma żadnego wyrażnego wzrostu i można używać kontrolera w trybie IDE (wyrażny wzrost - circa 5mb/s wzwyż :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jest roznica pomiedzy ahci a ide przy 7200.11 st3500320as. dokladnych pomiarow niemam, ale roznica przy kopiowaniu plikow z partycji na partycje, lub dysku na dysk jest odczuwalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam mały problem z moją P5B Dlx chyba nie do rozwiązania. Dzisiaj spostrzegłem w cpu-z i gpu-z, że złącze pci-e x16, w którym jest mój 8800GT pracuje z prędkością x8. Nie bardzo wiem czemu ani od kiedy tak się dzieje, jedno jest pewne, wcześniej miałem prędkość x16.

Żeby wyprzedzić spodziewane sugestie, znam sprawę, że po o/c prędkość pci-e x16 na płytach P5B Dlx spadała do x1 ale tutaj jest inny problem, próbowałem zresztą sposobów dotyczących prędkości x1 ale na nic się to zdało. Przywracałem domyślne ustawienia w biosie i też nic. Wyciągnąłem grafikę i włożyłem ponownie ale też nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomysł? Bios to ostatnia wersja nie-Beta.

 

 

 

EDIT:

 

Problem rozwiązany!

W jaki sposób?

 

Mam P5B Dlx z najnowszym 1238, 8600GT w niebieskim slocie i ciągle mam PCI-e 4x :-/

Edytowane przez Nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka krótkich pytań do posiadaczy p5b premium.Czy płyta ma możliwość zmiany w biosie GTL?Chciałbym wykorzystac maks potencjału ze swojego E8200,ale moja obecna dfi nie ma tej opcji GTL,a optymalne ustawienia to 50-55% VTT....a właśnie VTT w tej płycie jest od 1.1V dla 45nm?

Jakie jest maks. fsb?500mhz to nie problem?

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie czy na tym mobo Asus P5B Deluxe Wifi da się zamontować:

PENTAGRAM KARAKORUM HP-120 AlCu

lub

Auras Wave LPT-709

lub

Thermalright Ultima 90i

 

Nie ma żadnych z opieraniem się o kondy lub radiatorki od chłodzenia??

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, strzelilem sobie plyte z tej aukcji ( http://allegro.pl/item607920449_asus_p5b_p..._tpm_pilot.html ). Z tego co widze, plyta ma wgrany najnowszy, dostepny na stronie Asusa bios 1102. Problem jest taki, ze mam 4x1GB Kingmaxy 1066Mhz, a Bios plyty mi widzi tylko 3GB, podejrzewam, ze przez to rowniez i MemTest dosowy (ten niebieski ;) ) tez mi widzi tylko 3GB, ale co najdziwniejsze, CPUZ w Windowsie widzi 4GB ramu. Co z tym zrobic, bo chcialem przeleciec pamieci MemTestem, a on widzi 3GB. Czy sa moze do tej plyty w wersji Premium jakies nieoficjalne biosy ? Moze by przypasowaly BIosy z wersji Deluxe, bo to chyba takie same plytki ?

No i przy okazji, to jakie V na NB dajecie przy OC, do ilu styknie 1,25V, a przy ilu warto dac 1,45V ? Proc to E2140, potrzebuje FSB 400.

 

EDIT:

 

Ok, z tym wykryciem 4GB sobie poradzilem, ale jest inny problem. Jak jest z obsluga 4x1GB na tej plycie ?? Ustawilem sobie 1000Mhz 5-5-5-18 na 2,0V tak samo jak mialem na MSI Neo2-FiR (gdzie wszystko smigalo) i raz mi sie zwiesil w Windzie. Sprawdzilem z ciekawosci MemTesta, a ten znalazl pare bledow. Teraz zastanawiam sie, czy to pamieci walniete (w co watpie, bo na MSI nie bylo problemu), czy moze plyta cos odwala. Teraz sprawdzilem na 800Mhz 5-5-5-18 2,0V, to jak narazie w miejsciach gdzie byly bledy w MemTescie, juz ich nie ma. Jutro potestuje dluzej, ale jak myslicie, czy plyta mi nie pozwoli na 1000Mhz 5-5-5-18 na KingMaxach 1066Mhz ?? Czy to moze pamieci siadly, a na MSI poprostu przypadkiem nie bylo problemu nigdy w Windzie (bo MemTesta dawno juz na MSI nie sprawdzalem).

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka krótkich pytań do posiadaczy p5b premium.Czy płyta ma możliwość zmiany w biosie GTL?Chciałbym wykorzystac maks potencjału ze swojego E8200,ale moja obecna dfi nie ma tej opcji GTL,a optymalne ustawienia to 50-55% VTT....a właśnie VTT w tej płycie jest od 1.1V dla 45nm?

Jakie jest maks. fsb?500mhz to nie problem?

Nie wiem jak na P5B Premium ale na mojej P5B Vanilia - non deluxe 500 FSB to żaden problem co na E8200 daje 4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem wczoraj płytę P5B Premium i chciałbym na tej płycie używać dysku IDE przez kontroler Jmicron oraz napędu DVD/RW - SATA podłączonego do kontrolera ICH8R. I tutaj moje pytanie. Czy mam zainstalować jeszcze jakieś sterowniki dla kontrolera Jmicron w systemie Windows XP? Bo z tego co widzę te na płycie są dla Jmicron w trybie RAID. Mam w domu także komputer na płycie Foxconna na p35 i tam z tego co pamiętam instaluje się sterownik dla kontrolera Jmicron ale podczas instalacji wybiera się sterownik w trybie IDE. Poradźcie co robić, komputer muszę skończyć do wieczora.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te plyty sa dobre do OC, ja mam teraz ta P5B Premium i E2140, zrobienie 3,2Ghz, czyli 8x400Mhz nie stanowi zadnego problemu, wszystkie napiecia plyty sa na minimum, a i tak smiga z FSB 400Mhz. Jedynie musialem sie pobawic nieco Alphami pamieci, bo Kingmaxy 4x1GB 1066Mhz lubia nieco luzniejsze alphy niz plyta daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, sekcja zasilania jest bardzo solidna. Z Quadem nie bedzie miala problemow. Plytka rzeczywiscie stara, ale ciagle jara. W koncu roznica miedzy chipsetem P965, a P35 to praktycznie tylko mniejszy proces wykonania tego drugiego, bo inne roznice to kosmetyka, ktorej w normalnym uzytkowaniu nikt nie zauwazy.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...