Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł TPM do szyfrowania danych, a pilot do wlaczania, wylaczania kompa, sterowania muzyka ... Wszystko pisze w instrukcji.

 

Co do vcore ... przyszla mi na mysl jedna rzecz ; mianowicie jeszcze za czasow i955X uzywalem do krecenia Asus AI Suite, ktory moze zmieniac fsb, vcore ... Nie wiem jak teraz ale wtedy zmiany zapisywaly sie tez w biosie. Tak wiec, moze jakis nieszczesliwy user R0 + Premium sprobuje vcore podniesc poprzez Ai Tuner i zobaczyc co sie dzieje. Soft ten powinien byc na plytce z mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pobawiłem się profilami i wygląda na to że działa ok

Vdrop jest spory. W biosie 1.350 w cpu-z 1.320 a w hw 1.308

no to great, mógłbyś wyjaśnić jak to zrobiłęś by inni nie mieli już z tym problemu. HW pokazuje błędnie napięcie i ten v.drop nie jest wcale taki duży. Edytowane przez r4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poniewaz nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na gnebiace mnie pytanie probuje tutaj: czy omawiana plyta (asus p5b premium) nie ma zadnych problemow z E6300 DualCore 45mn (tym nowym), na pewno go obsluguje z biosem 1102 ale chodzi mi o to czy nie ma jakis problemow z podkrecaniem i tym podobnych niespodzianek bo mocno zastanawiam sie nad takim zestawem (wychodzi w miare tanio a mozliwosci teoretycznie duze), byc moze ktos juz bawi sie takim zestawem bardzo prosze o opinie. Dzieki.

Edytowane przez 7mariusz8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poniewaz nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na gnebiace mnie pytanie probuje tutaj: czy omawiana plyta (asus p5b premium) nie ma zadnych problemow z E6300 DualCore 45mn (tym nowym), na pewno go obsluguje z biosem 1102 ale chodzi mi o to czy nie ma jakis problemow z podkrecaniem i tym podobnych niespodzianek bo mocno zastanawiam sie nad takim zestawem (wychodzi w miare tanio a mozliwosci teoretycznie duze), byc moze ktos juz bawi sie takim zestawem bardzo prosze o opinie. Dzieki.

Na P5B Premium przy Dual Core e6300, jak i e5200(z rewizji R0, z M0 nie ma problemów)/e5300/e5400 są problemu ze zmiana napięcia i mnożnika, które cały czas mobo ustawia na auto, przez co napięcie dla procesora jest zbyt wysokie bo ponad 1.4v, jest sposób alby to obejść opisany w poprzedniej stronie. Procesory są wykrywane poprawnie i nie ma z nimi żadnych problemów oprócz tych wymienionych. Być może Asus wyda nowy bios do P5B Premium i problem raczej zniknie. Edytowane przez r4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł TPM do szyfrowania danych, a pilot do wlaczania, wylaczania kompa, sterowania muzyka ... Wszystko pisze w instrukcji.

A ten moduł TPM to do czego konkretniej on jest? :) Sorry, że zadaję tak głupie co dla niektórych pytania ale po prostu w temacie komputerów jestem sporo do tyłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P5B Premium przy Dual Core e6300, jak i e5200(z rewizji R0, z M0 nie ma problemów)/e5300/e5400 są problemu ze zmiana napięcia i mnożnika, które cały czas mobo ustawia na auto, przez co napięcie dla procesora jest zbyt wysokie bo ponad 1.4v, jest sposób alby to obejść opisany w poprzedniej stronie. Procesory są wykrywane poprawnie i nie ma z nimi żadnych problemów oprócz tych wymienionych. Być może Asus wyda nowy bios do P5B Premium i problem raczej zniknie.

Dzieki za odpowiedz, w takim razie wstrzymam sie chyba z tym 6300 bo nie ma dobrej płyty żeby nie kosztowala >400 zł :damage_wall: Prosze jeszcze o opinie na temat wspolpracy tej Asusa P5B Premium z E7400, czy tez sa cyrki czy proc kreci sie bez klopotu (E7400 tez chyba ma rewizje R0, poprawcie mnie jak sie myle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie dowiedziec czy ktos z posiadaczy P5B Premium, ma w swoim konfigu memki OCZ Reaper 1066 HPC CL5, proca E8400 i czy nie ma problemow z kreceniem?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie świetnie, ale u mnie jest mały problem (socket 775;asus p5b premium)

 

Mam ramy G.Skill 2x2 1000 MHz PI włożone do czarnych slotów na tej płycie.

Podczas gdy w biosie ustawiam napięcie 2.2 + 1000 MHz na pamięci komputer nie chce wstać.

 

Odłączam go od sieci, podłączam, pojawia się na ekranie jak zawsze informacja o płycie głównej i napis:

 

Overclocking failed.

 

Może mi ktoś napisać, co się dzieje?

 

Pozdrawiam ;)

 

e/

 

Problem rozwiązany :)

Edytowane przez Endurance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie dowiedziec czy ktos z posiadaczy P5B Premium, ma w swoim konfigu memki OCZ Reaper 1066 HPC CL5, proca E8400 i czy nie ma problemow z kreceniem?

pozdro

Nie powinno być żadnych problemów, testowałem u siebie e8400 i nie było żadnych problemów, z pamięciami też nie powinno być. W P5B Premium wspierane procesory znajdują się na liście CPU Support od P5B Premium Vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być żadnych problemów, testowałem u siebie e8400 i nie było żadnych problemów, z pamięciami też nie powinno być. W P5B Premium wspierane procesory znajdują się na liście CPU Support od P5B Premium Vista.

a E7400, on tez wymaga biosu 1102 i jest R0, czyli są z nim problemy (tak jak z 6300 i 5200 R0) czy nie ma???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a E7400, on tez wymaga biosu 1102 i jest R0, czyli są z nim problemy (tak jak z 6300 i 5200 R0) czy nie ma???

właśnie tego nie wiem, narazie wymienione problemy na P5B Premium/Premium Vista biawiały się z procesorami e5200 R0 i e6300 r0, jednak nikt kto ma e5300/e5400/e7400 się się nie wypowiedział na ten temat więc nie jest to pewne czy z nimi też będą takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o model cpu ale o step, czyli R0 z ktorym sa ogolnie problemy. Tak wiec, nie licz na to, ze z innym procem niz 5200/6300 R0 nie bedziesz mial problemow. Wina lezy w stepie a nie w samym typie cpu.

Heh przecież wyraźnie pisze, że chodzi o rewizje r0... ale zauważ, że e7400 wyszedł przed wydaniem wersji 1102 biosu dla P5B Premium.

 

Znalazłem na chińskiem forum jak podkręcają na P5B Premium bez problemu dual core e6300 do 3.6 przy normalnym napięciu, jest tam tutorial w którym udostępnili profile o/c do biosu które to umożliwiają, warto by było je sprawdzić bo bo być może takie ustawienia biosu rozwiążą ten problem z napięciem v.core

 

Profil 3.2Ghz dla e6300 - http://home.coolpc.com.tw/if/p5BOC/P5BCOOL2.CMO

Profil 3.6Ghz dla e6300 - http://home.coolpc.com.tw/if/p5BOC/P5BCOOL.CMO

 

Źródłó: http://www.coolpc.com.tw/phpBB2/viewtopic....p;sk=t&sd=a

 

By użyć ten profil należy zgrać go na dyskietke lub pendriva (sformatowanego na fat32 i nie może być on większy niż 8GB) następnie wejść do biosu i tam do Tools --> Asus O.C. Profile --> Start O.C. Profile --> tutaj używając klawisza TAB wybrać profil P5BCOOL2.COM lub P5BCOOL2.COM i potwierdzić ENTER'em.

Edytowane przez r4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema napisal by mi ktos na ile moge wykrecic swojego procka na tej plycie ?

 

asus p5b chyba deluxe

intel core 2 duo 2,13ghz

pamieci ram kingston 2gb ddr2 800

zasilacz chieftec 400W

 

nailepiej jak by ktos mogl mi podac zakladki w biosie i co i jak przestawic bo ja z tego zielony jestem jak ufolud hehe z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@L0caL udało ci się rozwiązać ten problem z napięciem v.core dla e5200 R0?

 

@Groom ty miałeś problem z e5200 R0 na p5b premium z napięciem v.core (ciągle na auto mimo zmiany) czy z mnożnikiem? Jak go rozwiązałeś, zapisałeś w profilu o/c i wsio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@L0caL udało ci się rozwiązać ten problem z napięciem v.core dla e5200 R0?

 

@Groom ty miałeś problem z e5200 R0 na p5b premium z napięciem v.core (ciągle na auto mimo zmiany) czy z mnożnikiem? Jak go rozwiązałeś, zapisałeś w profilu o/c i wsio?

mnoznika nie ruszalem wiec nie wiem czy jest z nim jakis problem. To jak sobie poradzilem opisalem wysylajac PM do L0caL wiec jesli jej tu nie wklei jakos niedlugo to opisze co i jak zrobilem. Jutro wymieniam chlodzenie i postaram sie zaatakowac 4 ghz.

 

obecnie leci tak

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Groom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memki spokojnie robia 1120mhz cl5, a na tym asusie nie chca zabootowac na 1020mhz :/ w ogole plyta nie odpala, jakies opcje do pomocy z pamieciami?

 

 

*edit* jaki jest mniej wiecej vdrop na ramkach?

Edytowane przez kbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim dzielniku krecisz mem ? Chyba nie na 1:1 :) Jesli na 4:5 to sie nie dziw, ze nie robia ponad 1100MHz, bo 4:5 na 965P to ciezki temat i trzeba dosyc V na mch, aby cos z tego bylo. Vdroop na mem wlasciwie nie istnieje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie 1:1 nie chce wstac jak memki maja 1020 :/ fsb 510

a przecez to 1066 wiec...?

na plycie msi robily 1120 cl5

 

vmch jest 1,25 1,45 1,55 1,65 okolice 500-560 fsb ile powinno sie domagac voltow? 1,45/1,55 ?

Edytowane przez kbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cep wyrabia, poza tym na mnozniku x6 to robilem, fsb 448 z wyzszym dzielkiem pamieci wychodzi 1120 tez nie wstaje zaraz sprawdze czy na jakims dzielku w ogole robi 1066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Przy o/c procesora należy w Ai Tuning --> Spread Spectrum dać na [Disabled] oraz PCI Clock dać na 33.33

- Przy o/c pamięci należy w Configure DRAM timing by SPD:

Timingi ustaw w twoim przypadku na:

* DRAM CAS# Latency - 5

* DRAM RAS# to CAS# delay - 5

* DRAM RAS# Precharge - 5

* DRAM RAS# Activate to Precha - 15

* DRAM Write recovery time - 5

* DRAM TRFC - 42

* reszta po 10

* Static Read Control dać na [Disabled] <- to zawsze trzeba wyłączyć przy o/c pamięci

Jeśli tego nie zmieniłęś to może pomóc.

 

a i kombinuj z wyższymi napięciami NB/SB/ICH

 

@Groom wciąż czekamy na ten opis =P

Edytowane przez r4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zastosuje twoje porady, bo na auto probowalem od fsb 266 i kazdy dzielnik zeby wychodzily memki na 1067, sprawdzalem kazdy dzielnik manipulujac fsb... komp ani 1 raz nie wstal....

sprawdze jeszcze ustawienia r4zena.

 

btw tez macie takie vcore dropy w voltach? Bios-CPUZ.idle -0,04 Bios->CPUZ.load -0,07v CPUZ idle->load 0,03v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...