Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

No i w koncu ja przesiadlem sie z 915D na E5200. Jaka jest roznica miedzy tymi procami obrazuje juz sam test w 3dmark06.

Wyniki na domyslnych ustawieniach procesorow i 3dmarka06. Grafa to 8800GTS 320MB bez OC.

 

915D 2800MHz

 

Ogolny 6114 pkt

SM 2.0 2495 pkt

HDR 3180 pkt

CPU 1372 pkt

 

E5200 2500MHz

 

Ogolny 9528 pkt

SM 2.0 4319 pkt

HDR 4328 pkt

CPU 2279 pkt

 

Roznica zaskoczyla mnie in plus. Jesli ktos ma stary procesor to za niecale 300zl mozna naprawde odczuc spory wzrost wydajnosci.

 

Zrobilem sobie lekkie OC E5200 na 3333MHz (FSB 266 proc 1.2V) i kolejny wzrost wydajnosci

 

Ogolny 10315 pkt

SM 2.0 4439 pkt

HDR 4403 pkt

CPU 2993 pkt

 

 

Wszystko byloby pieknie gdyby nie temp. proca. Posiadacze E5200 wiedza o co chodzi. Fakt, ze jest upal i w pokoju mam 27C, ale stary 915D mial 51C w orthosie a E5200

lekko podkrecony osiaga w orthosie 74C w rdzeniach przy 1100obr Ninja i obudowie zamknietej. Pasta ta sama Arctic silver 5.

 

Temp. E5200 to porazka....Myslalem, ze skoro mniej bierze pradu to bedzie zimniejszy a tu mniejsza powierzchnia oddawania ciepla i tajemnicze temperatury...

 

Z ciekawosci dalem FSB 333 i jest 4000MHz tylko, ze temp. proca sprawiaja, ze jest on niestabilny. Nawet przy 1.4V w biosie i vdropie 0,05V po odpaleniu Orthosa po kilku

sekundach bylo niemal 90C w rdzeniach i restart kompa. Dalsze podnoszenie V na procku nie ma sensu, bo temp. sa zabojcze.

 

Ogolnie to mi starcza te 3333MHz a nie chce bawic sie w jakies 3.5-3.9GHz, bo wtedy RAM nie bedzie chodzil na domyslnych 667MHz.

 

Przegladalem topic o E5200, ale w sumie interesuja mnie wyniki OC i temp. na Asusie P5B Premium. Wy tez macie takie temp. w upal?

Milo byloby jakby kazdy kto ma E5200 na tej samej mobo podal OC i temp. w Orthosie.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie.. czy na tej plycie mozna regulowac obroty wentylatorow? bo probowalem chyba 10 ustawien w biosie i nadal kreca sie na 100% :/

Można, wchodzisz w biosie do Power --> Hardware Monitor ---> i Tam CPU Q-Fan Control dajesz na [Enabled] i wybierasz jeden z trzech poziomów np. silent, jeszcze możesz ustawić Chassis Q-Fan Control w podobny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz miałem ustawione w ten sposób i mi nadal go na max kreci..

czujnik aux dziala? a jesli tak to co mierzy.. bo mam na nim ponad 80*

A jaki masz procesor? Nie podkręcałęś go czasem? Napewno masz dobrze ustawione napięcia? Nie zostawiłeś czasem ich na auto?

Inny powód może być źle podpięty cooler, Fan controler dla CPU znajduje się nad slotami pamięci i tam powinieneś go podłączyć, ale to by nie powodowało tak wysokiej temperatury, napewno coś z napięciami masz źle ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie

Mam płytę asus p5b DLX oraz dwa problemy obydwa są tu opisywane po części

1 Moje ramy OCZ PREMNIUM REV 2 800 2x1 GB

niestety odmówiły mi posłuszeństwa ostatnio działają na 667 zamiast 833 NA KTORYCH wyświetlają BSODY

Chciałbym kupić ram 2x2 ale na teJ płycie są często problemy z działaniem takich zestawów czy ktoś może mi polecić zestawy które na 99 % powinny działać na tej płycie jakieś 1000 albo 1100

Ostatnio ie chcą przyjmować zwrotów otwartego ramu

2 Problem drugi odkąd zmieniłem procesor z C2D 6600 na 8600 a co za tym idzie bios QFAN nie działa prawidłowo na C2D 6600 mój ZALMAN 9500 AT działał przeważnie na 1500 obrotów, czyli na minimum

Odkąd zmieniłem bios i procesor mimo włączonego QFANA wentylator działa na Maximem tj 2700 obrotów czasem jak ma dobry dzień zwolni do 2200 :(

Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu?

Dziękuję za odpowiedz

Edytowane przez Raptorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dziękuje bardzo

Z wentylatorem sobie poradziłem niestety wydaje mi się że płyta mi świruje

Jaki VID powinien mieć 8600 ?

Problem kiedy ustawilem napięcie procesora na 1,25 wydaje mi się ze takie powinno być standardowo to mam napięcie 1.10 :(

Na auto napięcie daje mi 1,30 na szczęście nie groźne dla procesora

Przy włączonym Eist procesor obniża mi mnożnik ale nie obniża napięcia

Na razie zostawiłem go na auto ale nie wiem co się dzieje :(

Co do ramu to działał przez rok na 833 2,1 V 5-5-5-15 teraz mam Bsody wiec przeszedłem na 677

 

 

r4zen widzę ze dużo wiesz o tych płytach czy byłbyś tak miły i skontaktował się ze mną na GG jeśli możesz mój numer to 1810851

Jeśli nie masz gg będę pisał na forum

Dziękuje bardzo za odpowiedzi

Edytowane przez Raptorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamięci można śmiało polecić do P5B Premium, chodzi mi o 4GB. Nie obchodzi mnie OC i obłożenie slotów, może być 4x1 lub 2x2. Generalnie może być wszystko, byle było stabilnie. W grę wchodzi sklep esc.pl, bo tam będę dokonywał wymiany.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamięci można śmiało polecić do P5B Premium, chodzi mi o 4GB. Nie obchodzi mnie OC i obłożenie slotów, może być 4x1 lub 2x2. Generalnie może być wszystko, byle było stabilnie. W grę wchodzi sklep esc.pl, bo tam będę dokonywał wymiany.

Z góry dzięki za pomoc.

Zmieniłeś ustawienia jakie ci podałem(przejrzyj wcześniejsze posty)? Dlaczego nie opiszesz dokładnie swojego problemu z pamięciami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ustawieniami walczyłem cały dzień i nie znalazłem jakiegoś sensownego rozwiązania, ciągle zwiechy i brak stabilności systemu w szerokim tego słowa znaczeniu. Po paru dniach spuściłem płytę dalej w ludzi. I teraz pytam o pewniaki pamięci do pracy bez OC jako platforma typowo biurowa, bo nie chcę żeby mnie sąsiad przeklinał. :wink:

P.S.

Ja teraz siedzę na okazyjnej GA-EP35-DS4 (199zł!) i jak na tą chwilę jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie troche odbiegajace od tematu,jaki jest maksymalny czas w jakim płyta może przebywac w serwisie asusa,bo sprzedawca napisał ze moge czekac tyle ile zechce serwis,czy tak jest w rzeczywistosci ?.Sklep to ramnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam maly problem bo gdy biore wylacz system to zamiast wylaczenia sys. sie resetuje kiedy pracuje na podkreconych ustawieniach(zeby wylaczyc trzeby listwe off) na normalych jest w porzadku i nie wiem co zrobic zeby sie tego pozbyc bo wczesniej nie mialem tego problemu jak proc byl na oc :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz w Biosie ustawione uruchamanie komputera z USB, dzieje się tak gdy podłączysz mysz/klawiature/ai remote do jednego z dwoch dolnych wejść usb, instrukcje jak wyłączyć tą opcje znajdziesz w moim FAQ dla P5B Premium / Vista / Deluxe / Commando / E-Plus (Click Here!)

Edytowane przez r4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :)

Procesor to e5200 r0

Kupiłem ostatnio pamieci G.Skill 2x2GB PC2-6400 (F2-6400CL4D-4GBPK) i za cholere nie moge ich ustawic. Wsadzilem je do dwoch slotow zoltych ( pierwszy i trzeci )

 

W biosie ustawilem

CPU Frequency- 300

DRAM Frequency- 1:1

PCI Express Frequency - na 100Mhz

Spread Spectrum - na [Disabled]

PCI Clock Synchronization - na 33.33Mhz

Memory Voltage - na 2.0v

CPU VCore Voltage- 1.350

FSB termination Voltage - na 1.200v

NB VCore - na 1.45v

SB Vcore - na 1.50v

ICH Chipset Voltage - na 1.215v

 

Timingi

 

Memory Remap feature na [Enabled]

DRAM CAS# Latency na 5

DRAM RAS# to CAS# Delay na 5

DRAM RAS# Precharge na 5

DRAM RAS# Activate to precha na 15

DRAM Write Recovery time na 5

DRAM TRFC na 42

Reszte po 10

Static Read Control na [Disable]

 

przy takich ustawieniach nie dzialaja dzielniki ani na 900mhz ani na 1000mhz . Gdy klikam save/exit bios sie zawiesza i trzeba wracac do ustawien podanych wyzej. Co wiecej gdy przy mnozniku rownym 6 i fsb rownym 350 komputer byl stabilny ( pamieci pracowaly na 700 ) to po ustawiniu mnoznika na 11 komputer zawieszal sie przy biosie. Teraz dziala na dzielniku 1:1, fsb 300 i mnozniku 12.5 ( co daje 3750 mhz ) i jest raczej stabilny, bez problemu orthos przechodzi 10h na prio 9. Czy ktos moglby mi pomoc i wskazac blad ktory popelniam ? :)

 

e. plyta to oczywiscie p5b premium z najnowszym biosem

Edytowane przez Groom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpierw wejdź do biosu i wczytaj ustawienia defalut, następnie zapisz je do obu profili O.C. i wyjdź z biosu (Zapisując). Ponownie wejdź do biosu i sprawdź takie ustawienia:

 

W biosie ustawilem

CPU Frequency- 350

DRAM Frequency- 1050

PCI Express Frequency - na 100Mhz

Spread Spectrum - na [Disabled]

PCI Clock Synchronization - na 33.33Mhz

Memory Voltage - na 2.15v-2.25v

CPU VCore Voltage- 1.350 ( przy mnożniku 10x) - 1.4125v ( przy mnożniku 11x)

FSB termination Voltage - na 1.200v

NB VCore - na 1.20v wrazie problemów na 1.45v

SB Vcore - na 1.50v

ICH Chipset Voltage - na 1.215v

 

CPU Ratio na 10x jak wstanie to spróbuj na 11x

C1E na [Disabled]

 

Memory Remap feature na [Enabled]

DRAM CAS# Latency na 5

DRAM RAS# to CAS# Delay na 5

DRAM RAS# Precharge na 5

DRAM RAS# Activate to precha na 15

DRAM Write Recovery time na 6

DRAM TRFC na 42

Reszte po 12

Static Read Control na [Disable]

 

Po zmianie tych ustawień zapisz je do jednego lub obu profili o.c.

 

w razie problemów zmień CPU freq na 333Mhz, RAM Freq na 1000Mhz i mnożnik najpierw na 10.5x a jak wstanie to próbuj 11.5x

Edytowane przez r4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpierw wejdź do biosu i wczytaj ustawienia defalut, następnie zapisz je do obu profili O.C. i wyjdź z biosu (Zapisując). Ponownie wejdź do biosu i sprawdź takie ustawienia:

 

W biosie ustawilem

CPU Frequency- 350

DRAM Frequency- 1050

PCI Express Frequency - na 100Mhz

Spread Spectrum - na [Disabled]

PCI Clock Synchronization - na 33.33Mhz

Memory Voltage - na 2.15v-2.25v

CPU VCore Voltage- 1.350 ( przy mnożniku 10x) - 1.4125v ( przy mnożniku 11x)

FSB termination Voltage - na 1.200v

NB VCore - na 1.20v wrazie problemów na 1.45v

SB Vcore - na 1.50v

ICH Chipset Voltage - na 1.215v

 

CPU Ratio na 10x jak wstanie to spróbuj na 11x

C1E na [Disabled]

 

Memory Remap feature na [Enabled]

DRAM CAS# Latency na 5

DRAM RAS# to CAS# Delay na 5

DRAM RAS# Precharge na 5

DRAM RAS# Activate to precha na 15

DRAM Write Recovery time na 6

DRAM TRFC na 42

Reszte po 12

Static Read Control na [Disable]

 

Po zmianie tych ustawień zapisz je do jednego lub obu profili o.c.

 

w razie problemów zmień CPU freq na 333Mhz, RAM Freq na 1000Mhz i mnożnik najpierw na 10.5x a jak wstanie to próbuj 11.5x

 

Dzieki wielkie za pomoc ale wyglada na to ze moj problem juz nie istanieje :) Mam karte dziekowa asus xonar dx ktora siedziala w slocie pci express 4x, przelozylem ja do slotu pci express 1x. Dodatkowo zmienilem PCI Express Frequency - na 105Mhz bo wyczytalem gdzies ze moze pomoc i gdy poprzednio komputer zawieszal sie na biosie przy ustawieniach pamieci 900 mhz ( dzielnik 2:3 ) tak teraz wstaje bez problemu i przechodzi wszystko rowniez bez problemu. Jak bede miec w weekend troche czasu to postaram sie troche pobawic ustawieniami i zobaczyc co tak na prawde bylo przyczyna moich problemow. Wazne ze juz ich nie ma. Dzieki r4zen za zainteresowanie. Zawsze mozna na ciebie liczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z w/w plytą albo co mnie bardziej martwi, z całym kompem...

 

Kompa wyłączyłem normalnie i po 2 tygodniach bez prądu nie chce sie włączyć. Bios nie rusza, wentylatory nie ruszają, żadnego dźwięku, nic. Poza ciągle mrugającą diodą Asus Power LED. Próbowałem resetu bios-u ale nic nie pomoglo. Baterie CR 2032 tez wymieniłem i nic

 

Nie wiem juz co moge zrobić...

 

Komputer:

Intel Core2 Duo E4400 2GHz

Asus P5B-e Plus

Kingston DDR2 HyperX 800MHz 2x 1024MB CL4

GF Asus 8800GTS 640MB

Samsung SpinPoint T166 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

Revoltec Be-quiet Straight Power BQT E5-500W

Samsung DVD+/-RW SH-S183L LightScribe (Serial-ATA)

Creative X-fi gamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem

plyta nie bootuje z pamieciami corsair dominator 2x1gb 1066mhz 2,1v

pomoze ktos?

Niestety nic raczej nie poradzisz,ja miałem 2x1GB Corsair 667mhz i płyta tez z nimi nie bootowała,wniosek taki ze płyta uczulona na pamieci corsair,identyczna sprawa jest na P5Qturbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja [ciach!]le

temu zmieniles plyte? i jak wyszla zmiana, poza tym ze obsluguje corsaire abitek?

Na Ab9 nie miałem zadnych problemów z corsair jak i innymi pamieciami.Na P5B Premium z Corsarami płyta wogóle nie bootowała,dlatego zakupiłem OCZ 2x2GB 1150mhz OCZ Titanum z którymi płyta nie ma problemów.Pózniej zmieniłem Premium na P5QTurbo i z Corsarami ona tez nie chce współpracowac,oczywiscie da sie te Corsary uruchomic najpierw wkładając OCZ a pózniej corsair ale nie zawsze to działa i dzieją sie wtedy bardzo dziwne rzeczy z płytą,takze Corsair + Asus w wiekszosci przypadków oznacza spore kłopoty. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak abit sie sprawuje, na tle asusa?

róznic wielkich nie ma,AB9 nie miał tylko raida (ale wersja pro obsługuje)i nie obsługiwał mnozników polówkowych,OC takie samo.Na plus w porównaniu do asusa to przyjazniejszy bios(w obsłudze.lecz funkcji mniej) zdecydowanie lepsza kontrola obrotów wentyli oraz lepsza kompatybilnosc z pamieciami. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...