Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

różnice temp

bios 0609 = 41c idle 61c load after 1 minute @2.93GHZ

Bios:Auto volt

CPUz: Idle/1.29v Load/2.64v (Not very shure on the old bios volts).

----------------------------------------------------------------------

bios 0614 = 27c idle 51c load after 1 minute @3.2GHZ

Bios:Auto volts

CPUz: Idle/1.192v Load/2.96v

sprawdzał ktoś czy dzielnik 4:5 działa poprawnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pied... ten BIOS. Wczoraj podczas flashu wywalił mi errory przy zapisie. Komp zbootował normalnie, ale spróbowałem powrócic do 0507. I....error przy flashu. Jak się okazało metoda update za pomocą klucza USB nie jest chyba dopracowana. Z wiersza poleceń poszło gładko i na szceście nadpisał całość bez błędów. Dziś spróbuję podejsc już na spokojnie do 0614 w nadziei na sprawny i wydajny 4:5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pied... ten BIOS. Wczoraj podczas flashu wywalił mi errory

No ja przed chwila uzylem usb i bez problemow mi sie uaktualnilo do 614 hm no prawie bez, bo juz po uaktualnieniu przy restarcie napisalo ze overlocking faild :blink: kiedy nic nie ruszalem press f2 by wrocic do default ustawien i sie uruchomilo.

Zauwazylem ze pc probe nie daje takich samych temeratur co bios - gdzie sa o 3-4 st. wieksze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wierzysz w PC Probe? Ten progs OD LAT lipe pokazuje. Rozwijąją go niby , ale nadal potrafi pokazać tempy z kosmosu.

 

Nic dziwnego , że wyskoczył Ci komunikat Overclocing Failed skoro przed flashem nie dałeś ustawień Default...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam zagwozdke :mur:

nie mam pojecia co sie dzieje, zobaczcie na screena.

Dziwne, bardzo dziwne... Ja nawet w BIOS nic nie ustawiałem wszytsko na auto tak jak było tylko napiecie na procka 1,25 zreszta ten screen tez jest zrobiony jak wszystko w BIOS na auto ustawiłem.

post-15424-1157798041_thumb.jpg

Edytowane przez michal_fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano napiecie na procku 2,576 :P a to dlatego ze masz dwa rdzenie i na kazdym jest po pol... czyli 1,288 :D :D

 

a tak na serio to nie przejmuj sie odczytami z everesta albo innych [ciach!]w... co najwyzej mozesz w biosie na PC Health zobaczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zsumowal.. to byl taki moj zarcik ;)

 

A co z CPU-z nie tak? chodzi Ci o mnoznik 6? do przez te speed stepy czy inne wynalazki co w idlu ci zmniejszaja mnoznik chyba :] bo w tych nowych biosach na P5B odblokowali zmiane mnoznika.... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem czemu mój chipset patrzył:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

zmiana pasty na AS5 i wieksze sprezynki i chipset jest ciepły i nie parzy

aha z tego gornego radiatorka wywaliłem tą gume do żucia i też jest lepiej

radze kazdemu zrobić coś z chipsetem bo może sie spalić

już nawet nie wspominam że to co było zamiast pasty to chyba beton- trzeba było to zdrapać nie zetrzeć (dopiero na mokro jakoś zeszło)

 

szkoda ze nie sprawdziłem SB ale nie chciał radiator sie odkleić

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze zdarles ten caly szajs z calego radiatora z NB i tego na mosfetach tez? one sa polaczone heat pipe wiec teraz dobrze to wszystko przylega czy nie?!? tez mam zamiar zrobic taka operacje na moim P5B jak wroci z serwisu ale nie wiem czy bedzie dobrze przylegac wszystko wtedy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj sie kamil dokladnie jak to teraz dolega na NB...

DOKLADNIE !! Ja zrobilem dokladnie to co ty, dopiero RAVEN jak bylem u niego zauwazyl ze NB styka sie z radiatorem jedna krawendzia...

Komp dzialal tak 1 dzien...

Wygiol na predce hitpajpa tak, ze wszystko pasowalo jak ulal...ale bez giecia sie nie obylo...

 

EDIT:

na zdjeciu tego nie widac...ten gumowy szajs jest grubosci ze 3 mm prawda ? sam sie dziwie jak mogli takie cos dac i pomyslec ze bedzie cieplo przewodzic...

 

pisze tu o doswiadczeniach z p5w dh, ale ma to samo gufno

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nawet nie wspominam że to co było zamiast pasty to chyba beton- trzeba było to zdrapać nie zetrzeć (dopiero na mokro jakoś zeszło)

 

szkoda ze nie sprawdziłem SB ale nie chciał radiator sie odkleić

Człowieku... To trzeba było mieć trochę oleju w głowie i użyć rozpuszczalnika schodzi odrazu...

 

Btw miałem dzisiaj tą płytkę jednak nie za długo bo okazało się że blok się nie mieści... szkoda...

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku... To trzeba było mieć trochę oleju w głowie i użyć rozpuszczalnika schodzi odrazu...

 

Btw miałem dzisiaj tą płytkę jednak nie za długo bo okazało się że blok się nie mieści... szkoda...

jaki blok ?

na bad axe to jest mało miejsca ale tu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok od Misia...

 

Dołączona grafika

 

Jako że dałem sobie spokój z OC i mam już dość ciągłego wymieniania (4 blok w tym roku) przesiadłem się na nową rewizję P5WDH. (Super... 3 tygodnie... 3 płyty...)

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już bało ale mam taki problem:core temp jak i inne programy pokazują mi temperaturę ~70st w idlu na e6600 jeszcze nie kręconym czy jest to więc błąd programu czy może coś innego??Mobo to oczywiście P5B dlx a chłodzenie to scythe infinity.

Pozdrawiam

Edytowane przez skaziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem czemu mój chipset patrzył:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

hmmm ale skoro chipset 'parzyl' (rozumie przez to ze radiator parzyl) to chyba znaczy ze on jednak ODBIERAL to cieplo, tylko byl problem z oddaniem ciepla przez RADIATOR ? skoro teraz masz lepszy styk radiator/chipset to radiator powynien 'bardziej' parzyc... masz nizsze temperatury teraz na CHIPSETIE/MB ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy da sie wyciagnac tego heat-pipe'a - tzn. tak zeby zostawic sam radiator na mosfetach, a na chipset zalozyc np. blok wodny.

probowalem i nie udalo mi sie, raczej radiator zmienil by ksztalt po takiej operacji ;/ Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj sie kamil dokladnie jak to teraz dolega na NB...

DOKLADNIE !! Ja zrobilem dokladnie to co ty, dopiero RAVEN jak bylem u niego zauwazyl ze NB styka sie z radiatorem jedna krawendzia...

Komp dzialal tak 1 dzien...

Wygiol na predce hitpajpa tak, ze wszystko pasowalo jak ulal...ale bez giecia sie nie obylo...

 

EDIT:

na zdjeciu tego nie widac...ten gumowy szajs jest grubosci ze 3 mm prawda ? sam sie dziwie jak mogli takie cos dac i pomyslec ze bedzie cieplo przewodzic...

 

pisze tu o doswiadczeniach z p5w dh, ale ma to samo gufno

ja dałem dodatkowo wieksze sprężynki i wszysko mocno przylega

u mnie tak komp chodził 2 tygodnie :blink:

no ta guma to jest porazka

 

Sivy® radiator teraz ma lepsza paste dzieki czemu lepiej oddaje ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil jak juz to rdzen ma paste i oddaje lepiej cieplo do radiatora... a radiator to moze oddac cieplo do powietrza albo ta heatpipe do tego chlodzenia na mos'ach... :) tak czy siak temp spadly cos czy nie? bo nawet ten smieszny pomiar na NB powinien pokazac jakas roznice?... w ogole to mi sie wydaje ze przez ten heatpipe to cieplo z MOS'ow idzie na radiator NB a nie odwrotnie.. MOS'y sie grzeja do 80 stopni albo wiecej a tamten pierdulek(dmuchawka glosna) raczej nie odda tyle ciepla zeby je schlodzic do temp ponizej NB... przynajmniej tak mi sie wydaje.. wiec chyba najlepszym pomyslem jest zdjac to wszystko w chol...ere i zalozyc zoltego zalmana z coolerem :D

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem czemu mój chipset patrzył:

zmiana pasty na AS5 i wieksze sprezynki i chipset jest ciepły i nie parzy

aha z tego gornego radiatorka wywaliłem tą gume do żucia i też jest lepiej

radze kazdemu zrobić coś z chipsetem bo może sie spalić

już nawet nie wspominam że to co było zamiast pasty to chyba beton- trzeba było to zdrapać nie zetrzeć (dopiero na mokro jakoś zeszło)

szkoda ze nie sprawdziłem SB ale nie chciał radiator sie odkleić

Radiator parzyl czy chipset? bo jezeli radiator parzyl, a teraz juz nie, to oznacza ze teraz gorzej przylega i chipset jest supewr goracy, a radiator zimny, co zreszta juz ktos zauwazyl :/ a ten glut na moach to.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bloczek na 100% wejdzie na chipset?

Miałem nadzieję, że stary Cube DFI podoła, ale okazało się, że ma minimalnie za dużą podstawę i zawadza o zaznaczone na czerwono elementy. Myślałem o Swiftechu, ale jego zapinka będzie z kolei kolidowała z kondensatorem zaznaczonym na zielono.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ewentualnie można by samemu dorobić nieco zmodyfikowaną zapinkę, ale wolałbym kupić coś co będzie w pełni kompaltybilne z NB.

Jakie są wasze propozycje? A może ktoś już ma zamontowany blok na NB?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bloczek na 100% wejdzie na chipset?

Miałem nadzieję, że stary Cube DFI podoła, ale okazało się, że ma minimalnie za dużą podstawę i zawadza o zaznaczone na czerwono elementy. Myślałem o Swiftechu, ale jego zapinka będzie z kolei kolidowała z kondensatorem zaznaczonym na zielono.

 

 

Ewentualnie można by samemu dorobić nieco zmodyfikowaną zapinkę, ale wolałbym kupić coś co będzie w pełni kompaltybilne z NB.

Jakie są wasze propozycje? A może ktoś już ma zamontowany blok na NB?

Fajne :D

 

Dołączona grafika

 

Więcej Tu

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...