Skocz do zawartości
alaf

Kontrola Na Lotnisku

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego niby nie mozna wziac lapka do podrecznego bagazu? :blink:

 

W zyciu bym nie dal laptopa na rejestrowany, tylko do kabiny.

 

ogladales wiadomosci jakis czastemu jak to znow zli i podli terrorysci jeszcze przed podpisaniem pokoju miedzy zydami a libanem chcieli znow zaatakowac przewspanialy kraj amerykanski startujac z lotnisk krolowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mozna miec teraz nawet chyba telefonu przy sobie ;]

Chyba w czarterach nie ma problemow...

ale o jakich krajach docelowych mówisz?

tak to wygląda w przypadku lotu do UK u Ryanair:

Any cabin/hand baggage carried MUST NOT contain:

Any cosmetics

Any toiletries

Any liquids

Any drinks

 

Cigarette lighters

 

No gels, pastes, lotions, (e.g. toothpaste, hair gel, drinks, deodorant, shaving foam, aerosols, etc.)

 

Nothing must be carried in pockets.

 

However cabin/handbaggage baggage CAN contain the following:

 

Electronic equipment, including laptops, mobile phones and portable music and DVD players.

 

Prescribed medicines in liquid form e.g. diabetic medicines

 

Baby milk and liquid baby food (the contents of each bottle MUST be tasted by the parent)

P A R A N O J A :lol: ale po za tym to jak widać można zabrać lapka i komórkę więc nie wiem o czym kolega wyżej P I E **** O L I :lol:

jest prosta zasada - nie wiesz o czym mówisz to się nie odzywaj...

żaden przewoźnik nie nakarze wrzucić Ci laptopa do bagażu rejestrowanego bo w przypadku zniszczenia bekali by za to na lewo i prawo

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P A R A N O J A ale po za tym to jak widać można zabrać lapka i komórkę więc nie wiem o czym kolega wyżej P I E **** O L I

jest prosta zasada - nie wiesz o czym mówisz to się nie odzywaj...

żaden przewoźnik nie nakarze wrzucić Ci laptopa do bagażu rejestrowanego bo w przypadku zniszczenia bekali by za to na lewo i prawo

http://www.lot.com/lot2/Portal/PL/aspx/Abo...aspx?_COCCID=PL

 

To zastosuj sie do swojej teorii ... jak nie wiesz o czym piszesz to nie pisz.Niektore linie na wszystkich swoich rejsach wprowadzilo restrykcje ... widze ze gazet nie czytasz i telewizji nie ogladasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemiec - wiadomosci ogladalem, nie wiedzialem, ze nadal jest taka paranoja...

 

Podstawowym pytaniem jest: dokad leci?

Jesli US, UK, Izrael, Kanada, to musi porzadnie lapka zabezpieczyc w rejestrowanym.

Jesli gdzies indziej, niech bierze do kabiny i o nic sie nie martwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemiec - wiadomosci ogladalem, nie wiedzialem, ze nadal jest taka paranoja...

 

Podstawowym pytaniem jest: dokad leci?

Jesli US, UK, Izrael, Kanada, to musi porzadnie lapka zabezpieczyc w rejestrowanym.

Jesli gdzies indziej, niech bierze do kabiny i o nic sie nie martwi.

Wszystko zależy od przewoźnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wracalem z UK [stansted] do krakowa liniami Ryanair, faktycznie odprawa jest dosc staranna, ale laptopy, telefony, mp3 mozna spokojnie wniesc na poklad. Tyle ze lapek jest liczony jako bagaz podreczny.

 

@paczka01 gl :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat...

Może się ktoś orientuje jak to jest w Wizzair (PL<->IRL) z przewiezieniem laptopa? Czy laptop wliczany jest do bagażu podręcznego czy można go zabrać "gratis"? Od kucyka wiem że w przypadku Ryanair nie wliczają go wogóle. Na stronie Wizzair nie wspominają nic o laptopach.

"Oprócz bagażu podręcznego, pasażer może wnieść na pokład następujące przedmioty:

małą torbę podręczną;

płaszcz lub koc;

parasol lub laskę;

mały aparat fotograficzny, kamerę wideo lub lornetkę..."

Pytam ponieważ zależałoby mi na "pominięciu" wliczenia laptopa do bagażu podręcznego (limit 10kg). W sumie to chciałem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> go w takiej formie: (torba na laptopa -2kg, laptop - 3kg, oraz podstawka chłodząca którą zamierzam kupić -1kg = 6kg) ale nie wiem czy to wypali. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nikt nie zwróci Ci uwagi, po za tym jak już tak pękasz to wystarczy, że z laptopem nie podejdziesz do odprawy bagażowej, zdasz duży bagaż, jeżeli osoba za ladą poprosi Cię o pokazanie/lub zważenie podręcznego to go pokażesz/zważysz, dostaniesz bilety, powiesz dziękuję i przed trzepaniem osobistym ktoś Ci tego laptopa poda z powrotem i jedno zmartwienie mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecialem trzy razy liniami Wizzair z IRL do PL i odwrotnie. Nie robia zadnych problemow z laptopem, nie wlicza sie on w bagaz, nawet mozna sobie film ogladnac w podrozy ale na odprawie kazali mi odpalic lapa i sprawdzali legalnosc windy (naklejke od spodu lapa takze). Winda byla legalna ale programy typu Office i inne juz nie, wiec kazali sformatowac dysk podczas odprawy. I tyle sie naogladalem filmow w samolocie :lol:

 

Jak masz duzy plecak na lapa lub torbe to pakuj tam ciezkie zeczy. Ja wrzucilem dysk z kieszenia 3.5cala, zasilacze, konserwy :D Zawsze to lzej w glownym i podrecznym.

 

.

.

.

.

.

.

 

Spoko R.I.P, dolecisz z lapem i sie nie martw odprawa, lapa wyciagasz tylko z torby i go przeswietlaja osobno, raz tylko kazali mi go uruchomic. I nie laduj konserw do plecaka z lapem :wink:

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaję, że jaja sobie robisz z tym sprawdzaniem legalności...

Najwyżej powiem że nie mam baterii (schowam ją do rejestrowanego) a mam zamiar kupić na miejscu bo ostatnio mi padła...

 

Poza tym zadzwoniłem jakieś 30min temu do Wizzaira i babka powiedziała mi tak, że od sierpnia obowiązuje zasada że można mieć przy sobie JEDEN bagaż podręczny i nic więcej (np. to co jest wymienione na ich stronie (cyfrówka, parasol itp.)) i że laptopa wraz z aparatem muszę wpakować w jedną torbę - jako bagaż podręczny 10kg. Podobnoż była sama świadkiem jak w Londynie musiała zabrać komuś poduszkę :o MEGA QR*A LOL... paranoja. Nie no tak się z góry dowiaduję bo nie chce być niemile zaskoczony na odprawie... a tym bardziej formatować lapka :Ooooo czego sobie nie wyobrażam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 grudnia lecialem wizzairem z IRL do PL i 10 stycznia wracalem, naprawde nie bylo zadnych z powyzszych Twoich wypadkow na odprawie. Laptop mialem osobno w walizeczce + plecak. Najwyzej zrob sobie miejsce w podrecznym i go tam zapakuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz, ze licencje sa w firmie i podaj numer do ms :)

 

jakby mi ktos kazal na lotnisku zrobic format to bym padl na cyc i pekl ze smiechu to tak juz na boku - wogole jakby mi kazali wlaczyc lapa to bym padl ze smiechu

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...