Skocz do zawartości
Woytman

8RDA+ i problem z biosem... RIP :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Epoxik taki jak w podpisie i do tego w komplecie maly zonk :? :wink:

 

Gdy odpalam swiezo kompa to pojawia sie tylko tabelka "bios checksum error prosze wsadzic <span style="color:red;">[ciach!]</span>.... dyskietke" :evil:

Twardy reset, wejscie do biosu z Insertem ... zapisuje ustawienia i wszystko gra 8O i tak za kazdym razem :x gdy odpale swiezo kompa :cry:

 

Aktualna wersja biosu 3129 ale na 3117 bylo to samo ... :?

 

Na Plycie XP1700+ chodzi aktualnie na 12x175MHz - 1,75V na nominalnym 133MHZ jest wszystko OK ... Pamieci synchro 5,2,2,2 i bujaja na 2,66V...

 

Qurfa co sie sypie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze flashowales na podkreconym procku ?

gdzies wyczytalem ostrzezenie epoxa ze tego robic raczej nie nalezy...

( w sumie ja zawsze flasciach!e na podlreconym i nic sie nie dzieje)

..no i zawsze kostka biosu moze byc walnieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek odkrecony, wszystko na nominal   :wink:  

 

Najlepsze jest to ze jak komp pochodzi i sie zagrzeje to wszystko jest OK ...  8O

Sorry za odstepstwo od tematu...NIE WYLACZAC WCALE...tak jak ja. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chacksum error po każdym włączeniu to może być również przyczyna słabej baterii od BIOSu. BIOS po prostu nie trzyma ustawień. Płyta jest nowa i to nie powinno się zdarzyć ale ktoś w sklepie mógł "potrzebować" nową baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chacksum error po każdym włączeniu to może być również przyczyna słabej baterii od BIOSu. BIOS po prostu nie trzyma ustawień. Płyta jest nowa i to nie powinno się zdarzyć ale ktoś w sklepie mógł "potrzebować" nową baterię.

W tym sek ze bateria jest OK ... bios caly czas pamieta ustawienia 8O

Jesli to bylby slaby zsilacz to raczej spodziewac by sie mozna zwiechy itp... oczywiscie za rada LZIggy zasilke tez sprawdze :wink:

 

Moze faktycznie zasilka juz nie wyrabia :? i sprzet niema sily sie podniesc ... :cry:

 

Tylko po podkreceniu cos mu sie pierd... z suma kontrolna :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..w sumie moze byc jeszcze jedna mozliwosc ze trafiles na egzaemplarz plyty ktory po prostu sie slabo kreci

u mnie checksum error pojawia sie kolo 230 FSB, czasami mam wtedy u gory ekranu zaraz po wyjsciu z biosu takie paski z kursorow...

ale zmniejsze fsb ( bez clear cmos) i wszystko wraca do normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..w sumie moze byc jeszcze jedna mozliwosc ze trafiles na egzaemplarz plyty ktory po prostu sie slabo kreci

u mnie checksum error pojawia sie kolo 230 FSB, czasami mam wtedy u gory ekranu zaraz po wyjsciu z biosu takie  paski z kursorow...

ale zmniejsze fsb ( bez clear cmos) i wszystko wraca do normy...

??????????????????????????????????????????????????????????????????????

Pierwsze słusze żeby byle też egemplarze plytek głównych które słabo kręcą..................................

Jeszcze sie z czymś takim nie spotkałem.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..w sumie moze byc jeszcze jedna mozliwosc ze trafiles na egzaemplarz plyty ktory po prostu sie slabo kreci

u mnie checksum error pojawia sie kolo 230 FSB, czasami mam wtedy u gory ekranu zaraz po wyjsciu z biosu takie  paski z kursorow...

ale zmniejsze fsb ( bez clear cmos) i wszystko wraca do normy...

U mnie z kreceniem tez niema problemu :D

Smiga luzno nawet na 200FSB :wink: wszystko byloby piekne gdy nie ta mala zagwozdka :?

 

Nie mam narazie innej zasilki do sprawdzenia, ale jak wroce wieczorem do domu to poodlaczam co sie da i wtedy zobacze jakie beda objawy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojeg doswiadczenia wynika ze CMOS Checksum Error jest oznaka zdecydowanego przekrecenia proca. Egzemplarze ktore slabiej sie kreca daja taki efekt przy ustawieniu 'na wyrost'.

druga mozliwosc: plyta do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety odlaczanie peryferii nic nie dalo :cry:

 

Jedno co mnie niepokoi to napiecia jakie mi pokazuje w biosie :

Zamiast stabilnego 5V - jest 4.811V a pod "MBM 5.2.2.0" - zamiast 3,3V jest 2,64V 8O choc to raczej chyba fake ...

 

Moze jednak zasilka niewyrabia :?:

 

Naprawde ciekawy przypadek :? Bo dzieje sie to gdy odpalam kompa jak jest jeszcze zimny 8O potem wszystko jest juz OK ... smiga nawet na FSB 10x200 :wink:

 

Mam nadzieje ze to tylko zasilka :? :wink: to moze skusze sie wkoncu na Chiefteca z 360W zasilaczem :wink:

 

 

Pozdrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety odlaczanie peryferii nic nie dalo  :cry: 

 

Jedno co mnie niepokoi to napiecia jakie mi pokazuje w biosie :

Zamiast stabilnego 5V - jest 4.811V  a pod "MBM 5.2.2.0" -  zamiast 3,3V jest 2,64V 8O choc to raczej chyba fake ...

 

Moze jednak zasilka niewyrabia  :?: 

 

Naprawde ciekawy przypadek  :? Bo dzieje sie to gdy odpalam kompa jak jest jeszcze zimny  8O potem wszystko jest juz OK ... smiga nawet na FSB 10x200  :wink:

 

Mam nadzieje ze to tylko zasilka  :?  :wink:  to moze skusze sie wkoncu na Chiefteca z 360W zasilaczem  :wink: 

 

 

Pozdrovka

Daj sobie spokoj z MBM :) mi na kazdej plycie (epox ep-8rda+ i asus a7v8x) pokazywalo mi inaczej niz w biosie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie pojawi ten komunikat wylacz i wlacz kompa ponownie tylko trzymajac klawisz insert do momentu az piknie powinno pomodz gdzies w instrukcji pisze cos na ten temat

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie pojawi ten komunikat wylacz i wlacz kompa ponownie tylko trzymajac klawisz insert do momentu az piknie powinno pomodz gdzies w instrukcji pisze cos na ten temat 

pozdrav

Lagier

Lub nacisnij reset przy budzie :wink:

I co mam go wciskac za kazdym razem gdy kompa odpalam 8O no bez jaj :wink:

 

Czyzby zasilka mogla powodowac takie jaja 8O :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze powodowac jak najbardziej, szczeoglnie walsnie kiedy jest uruchamiany pierwszy raz od dawna( cold boot)

, po dluzjesz pracy mozesz uruchmiac raz po raz i bedzie dobrze dzialal...ja bym zasilacz obstawial :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POdepne sie pod topic bo mam 8RDA+ i problem.

Zmontowałem kompa odpalam, instaluje winde zainstalowałem stery (narazie z CD) i nie mam dzwieku. Niby w systemi jest ale w Panel sterowania--Multimedia mam zamarkowane te urzadzenia. Probowalem wyciagac te zworki na płycie ale nic z tego :( Jest jakiś myk żeby to odpalic ?? Słyszałem że lepsze od Live'a więc chęnie to ocenię. Sprawa druga: Czy w wersji 8RDA+ powinien być panel z łączami SPDIF na śledziu ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie pojawi ten komunikat wylacz i wlacz kompa ponownie tylko trzymajac klawisz insert do momentu az piknie powinno pomodz gdzies w instrukcji pisze cos na ten temat 

pozdrav

Lagier

Lub nacisnij reset przy budzie :wink:

I co mam go wciskac za kazdym razem gdy kompa odpalam 8O no bez jaj :wink:

 

Czyzby zasilka mogla powodowac takie jaja 8O :?:

osobiscie nigdy tego nie probowalem ale kiedys nawet kilka razy spotkalem sie z tym na jakims forum wystarczylo przytrzymac insert i problem znikal jesli u ciebie to nie dziala to chyba bedziesz zmuszony plytkie wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POdepne sie pod topic bo mam 8RDA+ i problem.

Zmontowałem kompa odpalam, instaluje winde zainstalowałem stery (narazie z CD) i nie mam dzwieku. Niby w systemi jest ale w Panel sterowania--Multimedia mam zamarkowane te urzadzenia. Probowalem wyciagac te zworki na płycie ale nic z tego :( Jest jakiś myk żeby to odpalic ?? Słyszałem że lepsze od Live'a więc chęnie to ocenię. Sprawa druga: Czy w wersji 8RDA+ powinien być panel z łączami SPDIF na śledziu ?????

Panela nie ma. A co do dźwięku - ja nie robiłem NIC poza instalacją sterów i wszystko elegancko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nigdy tego nie probowalem ale kiedys nawet kilka razy spotkalem sie z tym na jakims forum wystarczylo przytrzymac insert i problem znikal jesli u ciebie to nie dziala to chyba bedziesz zmuszony plytkie wymienic

Ciekawe tylko czy gwara obejmuje slaba podkrecalnosc mobo/proca :wink: Bo przeciez na nominalnych ustawieniach wszystko startuje idealnie :) :?

 

Kurcze nawet WB sciaglem zeby proca obejrzec, czy aby czasem pasta nie dostala sie gdzies na mostki lub Coppershimek jakiegos zwarcia nie zrobil ... i kupa ... wszystko ideal :?

 

Pozdrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to klops ... :?

 

Wszystko co mozliwe zostalo juz sprawdzone... nawet podlaczalem pod zasilacz Chiefteca 360W i kupa :cry:

 

Rozmawialem w kumplem ktory zalatwil mi ta plytke, powiedzial ze to juz druga plyta ktora sprzedal i tez wrocila do niego z podobnymi objawami co u mnie ... 8O chmmm ... ponoc maja zwalona kosc biosu i po paru godzinach odpoczynku zaczyna sie dziac to co u mnie... FUCK ze tez musialo trafic na mnie :evil: :wink:

 

Dziwne, naprawde dziwne ... poszperalem w paru zagranicznych serwisach na temat tego mobo i nigdzie niema nawet wzmianki o tej dziwnej przypadlosci ...

 

O zgrozo... czyzby trafila sie jakas partia felernych Epoxow 8O

 

Dzis pewnie plyta pojedzie do serwisu, tylko kolo zalatwi mi jakas plyte w zastepstwie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Moze sie wyglupie ,ale podobne problemy mieli na zagranicznych forach z asusem A7n8x, w 90% okazalo sie ze to wina bateryjki....

 

od bateryjki to ja zaczalem :wink:

 

Przerylem rozne fora i nawet strone Epoxa w poszukiwaniu znaczenia "Post Code" ... chyba bylo "51" zreszta na stronie Epoxa jak i w instukcjii jest jako reserwed ... a wg. FAQ na stronie WWW.8RDA.com kod "51" moze oznaczac problemy z pamiecia "timingi" lub cos innego zwiazanego z nia...

Oczywiscie moja pamiec na innym kompie, oraz inna na moim kompie tez przetestowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zamiast 3,3V jest 2,64V   8O choc to raczej chyba fake ...

Pozdrovka

Zmien napiecie na pamieci to zobaczysz jak Ci sie zmieni 3.3V. Moge sie mylic bo sam to wydedukowalem :-) ale jak mialme SDR`y to bylo 3.3V a jak teraz mam DDR`y to jak tam 2.5V to 3.3V= 2.5, 2.66V to 3.3V=2.66 etc. :-). Wiec to raczej nie zdaen fake! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...