Skocz do zawartości
monster21

200gb Samsung + 320gb Segate Sata2 Jak Podłączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Myślę nad zakupem dysku [sATA2] Dysk Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB ST3320620AS i mam zamiar podłączyć go do kompa w którym mam juz [sATA2] Dysk Samsung 200GB 7200 8MB SP2004C. Czy da się podłączyć drugi dysk ten 320gb do kompa nie w RAID tylko tak normalnie żeby były 2 dyski ? Miałem marne doświadczenia z satą (czyt. PS1) nie znam się - sorki za takie banalne pytanie :rolleyes:

 

PS. kiedyś miałem plyte gł. gigabyte ga-k8nxp-sli z sata, podłączyłem dysk kumpla bodajże 160gb sata1 i w ogóle go nie wykryło, później kombinowałem cos w raidzie ale to juz w ogóle nic... qumpel stracił dane :D Płytę sprzedałem bo miała chyba cos walnięte na sacie… i kupiłem ASUSa A8N32-SLI Deluxe – na razie dziewiczo chodzi na jednym HDD.

 

PS2. czy dobrze robie kupując ten dysk czy lepiej pozbyć się tego 200gb i kupić np. 2x 250gb i połączyć to w raid0??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezproblemu podlaczysz drugi dysk sata

 

lepiej kupic 2 indentyczne i polaczyc w raid 0

No OK tez tak myślałem ale miałem wątpliwości przez tego grata od gigabyte czy to w ogóle da sie... cza sie upewnić:) Mam jeszcze pytanie a gdybym kupił 2 dyski specjalnie pod raid0 ten sam model seria itp. i podłączył ten stary 200gb do tego. Da sie tak w ogóle? będzie to miało jakiś wpływ na transfer? np. winde miałbym na tym szybkim z raid, a dane jakieś duże pliki rzadko używane na 200gb. Edytowane przez monster21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK tez tak myślałem ale miałem wątpliwości przez tego grata od gigabyte czy to w ogóle da sie... cza sie upewnić:) Mam jeszcze pytanie a gdybym kupił 2 dyski specjalnie pod raid0 ten sam model seria itp. i podłączył ten stary 200gb do tego. Da sie tak w ogóle? będzie to miało jakiś wpływ na transfer? np. winde miałbym na tym szybkim z raid, a dane jakieś duże pliki rzadko używane na 200gb.

Oczywiście, że można. Z tego co widze to ta płyta ma 5x Sata, możesz podłączać tyle dysków ile jest złącz. Oczywiście jeżeli ci starczy kabli z zasilacza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...