Skocz do zawartości
fiszer

gigabyte, 1700+b0, 166?

Rekomendowane odpowiedzi

kwestia?

gigabyte ga-7vtxe+

w manualu nie jest opisane jak ustawic magistrale na 166...

mam 1700+ b0 i chcialbym go na 166

jak w biosie wklepie 166 to kupa..

zworki na plycie sa do lutowania...

moze ktos z was ma ta plyte?

help

thnx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz.... nie wszystkie AXP chodzą na magistrali 166 tak od razu.

ja bylem ostatnio u qmpla chcialem puscic jego 0,13 AXP na 166 i nie poszedl ( chociaż mial pamieci 333 kingston....... )

sprobuj najpierw u jakegos znajomego potestowac czy trafiles na dobry egzemplarz...... porcka oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten jest z serii HB i bede zly jak mu 166 nie bedzie odpowiadalo.

mam jeszcze pod reka shutla ak 32? czy cos takiego a znalazlem na forum ze tam te procki smigaja.

oby ten model nie dal [gluteus maximus]...

sprawdze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Sheep'a:

 

Najpierw się zorientuj na jakim chipsecie Fiszer ma płytę, potem zabierz się odpowiedź.

 

Do Fiszera:

 

Jako, że GA-7VTXE+ oparta jest o chipset VIA KT266A, puszczenie XP1700+ z FSB = 166 MHz może być nie lada wyzwaniem, pomimo faktu, że Gigabyte wstawił na laminacie płyty taką zworkę:

 

FSB 100/AGP 66/PCI 33

FSB 133/AGP 66/PCI 33

FSB 166/AGP 66/PCI 33

 

co jest ewenementem wśród płyt z KT266A.

Co to znaczy, że zworki na płycie są do lutowania ; / Miałem do czynenia z GA-7VTXE (bez plusa) i ta zworka była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plycie niby zworką moge ustawic na 100 albo 133.

ale w biosie moge magistrale ustawic duzo duzo wiecej.

poza tym na plycie jest opiska dotyczaca fsb, i tam sa podane synchronizacje agp i pci przy roznym fsb.

 

zastanawia mnie tylko to po co robic opiske na plycie podajaca ze przy np: (fsb) 166,6 czy 233,3 agp i pci jest standardowo, skoro nie mozna by bylo tego ustawic? (znaczy sie procka ktory moze 166 a ten HB podobno moze?))

 

a manual w pdf jest do bani bo odnosi sie do kilku płyt i troszke miesza...

 

 

chyba namieszalem ale niewazne.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech no cóż, bez wymiany się nie obejdzie, głównym problemem jest tu VIA KT266A ;/ Naprawdę na nie wielu płytach dało się ustawić synchroniczne 166 / 166 MHz FSB, jednymi z nich był EPoX 8KHA+, SL-DRV2/4. Jeżeli masz możliwość zmiany mnożnika to wal ile się da i podkręć magistarlę do załużmy 150 MHz i mnożnik 12,5 co powinno dać ok. 1870 MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki tylko tyle ze na plycie sa podane czestotliwosci przy ktorych sie synchronizuje.

podaja to tylko po to zebym sobie przeczytal i tyle? nie sadze. poza tym ten shutle czy co tam ma tez 266a chipa i tam 166 smiga jak zle.... podobno (tak czytalem)

co do magistralki ja wole ustawiac synchronicznie bo mi wtedy sieciowka sie nie buntuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zamkneli mi inny temat...

ok ta plyta ma <font color="#FF0000">[ciach!]</font>: via kt266a czyzby to blokowalo te 166...

wiem ze jestem uparty ale synchronicznie chcialbym miec.

No wiesz...

Niby raczej to niewskazane na większości ze względu na pci=41,5, choć podobno na niektórych kha+ dało się i 200, pomimo braku dzielników, chociaż niektórzy twierdzą że są.

Ja na swoim shuttle ak31/3.1 miałem 166 ale nie na stałe bo 41,5 PCI to juz sporawo. Pełnej stabilności nei sprawdzałem.

A że niby na twojej płycie ma być dzielnik 5? Szczerze wątpię...

Wrzuć pamięci na min, sprawdź chłodzenie chipsetu i mostka, otwórz balkown wywitrz porządnie komp, daj go pod balkon i spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzielnik dzielnikiem....

ale jak by nie bylo dzielnika 5 to nie bylo by tabelki na plycie z czyms takim:

 

cpu, agp, pci

166,6 66,6 33,3

200 66,6 33,3

233,3 66,6 33,3

 

(przepraszam za glupie pytanie ale czy to nie swiadczy o tym dzielniku ze jest 5 a nie 4...?)

skoro tak to niepozostaje mi nic innego tylko te zworki lutowac? tak aby 166 miec.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...