Skocz do zawartości
DiJo

Zmiana Mac Adresu Na Stałe

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

jak zmienić w suse 10.1 na stałe mac adres? Nie chce za każdym razem robić tego przez ifconfig w konsoli i nie chce też dopisywać do /etc/init.d/network Da sie to jakoś zrobić za pomocą yast? Ew. przez edycje plików w /etc/sysconfig/network?

z gory dzieki za odpowiedz i pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w suse, ale może będzie podobnie jak u mnie w gentoo, więc może to być jakaś pomoc.

U mnie wystarczy edytować plik /etc/conf.d/net

Tam można sobie ustawić dowolny mac adres dla każdego interface.

buu :( w suse nie ma katalogu /etc/conf.d :( chyba bede musial dopisać coś do skryptów uruchamiajacych sieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to możesz je nawet zignorować.

Zawsze możesz zrobić coś takiego że do pliku /etc/rc.d/rc.local lub /etc/conf.d/local.start

Nie wiem dokładnie jak jest w suse, ale jest plik ze skryptem który jest prawie pusty, i jest przeznaczony dla kogoś kto chce dopisać swoje własne komendy które będą uruchamiane przy starcie.

Jak już go znajdziesz to wystarczy że dopiszesz:

ifconfig eth0 hw ether 00:32:44:d3:e2:aa
U mnie skutek był natychmiastowy. Po tym jak dopiszesz tę linijkę do skryptu startowego to on zawsze przy starcie zmieni karcie eth0 mac adres na ten który tam wpiszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to wiem :] ale przed tym trzeba jeszcze wyłączyć karte: ifconfig eth0 down i pozniej dostać adres z dhcp. A ja chciałem to jakoś ominąć ;) Już sobie poradziłem, dopisałem w /etc/init.d/network przy start) i pobiera z dhcp odrazu na nowy mac adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to wiem :] ale przed tym trzeba jeszcze wyłączyć karte: ifconfig eth0 down i pozniej dostać adres z dhcp. A ja chciałem to jakoś ominąć ;) Już sobie poradziłem, dopisałem w /etc/init.d/network przy start) i pobiera z dhcp odrazu na nowy mac adres.

Witam

Nie jestem orłem z linuxem więc powiedz mi dokladnie w którym miejscu i co wklepaleś do pliku " /etc/init.d/network " by system zmieniał MAC-a przy starcie

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jestem orłem z linuxem więc powiedz mi dokladnie w którym miejscu i co wklepaleś do pliku " /etc/init.d/network " by system zmieniał MAC-a przy starcie

Z góry dzięki

w /etc/init.d/network poszukałem start) i pod tym dopisałem ifconfig eth0 hw ether 11:22:33:44:55:66 :lol: i działa(ło) bo teraz jest już kubuntu, ale w nim też tak działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...