Skocz do zawartości
Nick126

Zasilacz Do C2d 6300

Rekomendowane odpowiedzi

Mój SS-500HT ma ten gorszy wentyl - czyli ADDA - ale i tak jest praktycznie niesłyszalny.

Może wysypie się po pewnym czasie ? Zasiłka jest spox :D Co ja mam więcej chcieć ? - niesłyszalny, napięcia wzorcowe - ani drgną, oplot i odpinane kable by sie przydały ... ale ja nie wyciągam codziennie zasiłki z budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o podswietlenie ani segment low-end. Porownaj modele 500-600W, do antecow, bequietow, enermaxow czy cooltekow. Za cene S12 mozna dostac (moze poza cenami w polsce Anteca) porownywalne zasilacze tych firm z odpinanymi kablami. Rowniez w nizszym segmencie te firmy oferuja odpinane kable - seasonic nie.

Dochodza tez glosy o niekompatybilnosci kazdej rewizji wyzszych modeli seasonica z DFI lanparty (czyli tyczy sie to wielkiej czesci tego forum) i informacje o uciazliwym cykaniu niektorych serii. Kolejna wada to gorsze wentylatory montowane w nowych rewizjach (podwojne kulkowe lozysko adda). Ma sie to nijak to pierwszych rewizji tak pochlebnie ocenianych w recenzjach za oceanem. I nie maja nwet oslonki na obudowie w miejscu gdzie wychodza kable - skarzylo sie paru userow na przetarcia przewodow w tym miejscu.

Naprawde - seasonic ma wady :wink: sa lepsze zasilacze za te pieniadze (szczegolnie modele 500 wzwyz).

to co łykać Tagana zamiast tego SS?

Miałem kiedyś Tagana 420W i nic złego powiedzieć o nim nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co łykać Tagana zamiast tego SS?

Miałem kiedyś Tagana 420W i nic złego powiedzieć o nim nie mogę

łykaj tego Tagana TG500-U25 Dual Engine wydaje mi się, że będzie to najlepszy wybór dla ciebie :), jedno co boli to brak odpinanych kabli :(

 

jak zależy ci na kabelkach to zastanów się nad poniższymi zasiłkami:

1. Enermax Liberty ELT500AWT

2. Antec Neo HE 500

 

możesz wliczy do tej listy również Coolteka CT500/600, Benito strasznie zachwalał zasilacze tej marki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych zasilaczy mozna sie tez zastanowic nad slabszym Enermaxem (400) i slabszym Neo HE (380 / 430). W przypadku coolteka nie ma slabszych/tanszych, i tymbardziej tagana. Ten U25 jest swietny w parametrach, ale juz glosnosc pracy i cena odstrasza. No i kto potrzebuje takiej zasilki? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poszukiwaniach w moim mieście (Kędzierzyn-Koźle) zasilacza Topower 400 P5 U12, doszedłem do wniosku, że tam same debile pracują :D Po pierwsze jak sie zapytałem czy można u nich dostać taki zasilacz to nie wiedzieli o czym mowa... gały wielkie i "yyy... nie nie mamy takich zasilaczy", "to jest jakis No Name..."

Jedynie w jednym sklepie wiedzieli o czym mowa, ale nie mieli na teraz i trzeba było długo czekać. Reszta to nawet zamówić nie mogła.

 

Więc zamówiłem w Zenfist.pl zasiłke i czekam 3 dni :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do komputera z c2d 6300, ds4, gf7600gs, 1gb. Też żeby cena nie była z kosmosu.

Na niemalze identyczny zestaw [roznica: ds3] wybralismy Seasonic'a S12-430W Zenfistowcy potwierdzili ze jest znacznie bardziej cichy niz porownywalny TOPOWER. Zasilka daje rade i ma spory zapas mocy, wliczalismy zmiane karty za rok na cos b. mocnego.

 

Aaa... zamowiles, no luz :) tylko nie wiem jak to bedzie jesli bedziesz chcial zmienic grafike mimo bardzo mocnych linii 12V. Mi na sprzecie ponizej dziala bez zarzutu ;]

PS. Tego TOPOWER'a bralismy pod uwage jako zasilacz ktory bedzie spelnial minimum wymagan.

Edytowane przez topek@GC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Mój stary zasilacz Chieftec 360W ma wtyczke 20pin. Nowe płyty i pod core duo i pos athlona 64 maja gniazda pod wtyczki 24pin. Czy ten zasilacz zadziala z tymi płytami.? Gdzieś wyczytałem, ze jest to możliwe. Było by fajnie jak gdyby to była prawda. Nie trzeba by kupować nowego.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu i zadam małe pytanko. Posiadam zasilacz Q-TEC 400W Dual Fan Gold Low Noise i składam następujący zestaw:

 

ASUS P5B Deluxe+E6300+2x1GB Geil 6400 CL4+ATI x1900XT+Baracuda 320GB 7200.10.

 

Czy mój obecny zasilacz wystarczy i spełni swoje zadanie? Czy lepiej go wymienić na coś takiego: Tagan 430-U15 EasyCon? A może lepiej wziąc coś innego?

 

Z góry dziękuje za odpwiedź i porade. Na zasilaczach się mało znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5B Deluxe+E6300+2x1GB Geil 6400 CL4+ATI x1900XT+Baracuda 320GB 7200.10.

 

Witam chce podobny zestaw złożyć co wyżej no tylko już ram kupiłem inny ( DDR2 2048MB 800MHz GoodRam Pro 2x1024MB, ale to już mało istotne ) i czy zasilacz Enermax Liberty ELT500AWT jest najlepszym wyborem do 400 zł tez chce aby później nie miał problemów z jedna karta graficzna (pod dx10 np.) za informacje z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Cooltek CT500 500W, ale to już 20zł więcej od enermaxa :?

przedział cenowy miedzy 400zł, a 500zł jest niesamowity ;) można sobie przebierać do woli

 

Zenfist drogi kolego :) jak masz trochę wolnego czasu to zrób test zasiłek, które nie przekraczają magiczną barierę 500zł, mielibyśmy jakiś rozeznanie, a tak się błąkamy po bezkresnych polach zasiłek za 400-500zł :lol2:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez się podpisuje pod testem zasilaczy w rożnych przedziałach cenowych Tagan TG530-U22 2force 429zł co o nim możecie powiedzieć hm? i Cooltek CT500 (MC500BHE12), 500W cena by byłą taka sama i już przekraczam te 400 zł  (Enermax Liberty ELT500AW może być o te troszeczkę gorszy te 20 – 30 zł bo to licząc te 400zł) bo zasilacze z firmy Tagan bym miał na miejscu a Cooltek z przesyłka wiec już na jedno by wyszło wiec jaki Tagan do 430 to już na pewno max wiem ze ten Tagana TG500-U25 Dual Engine ten jest wypas ale to już za drogo nie chce przesadzać .:) możecie mi doradzić z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooltek jest lepszy niż Enermax.

Czy moglbys uzasadnic w czym jest lepszy. Stabilniej trzyma napiecia, lepsza konstrukcja wewnetrzna, wieksza sprawnosc, cichszy... ?? Zastanawiam sie teraz nad zasilaczem i moim typem byl Enermax Liberty 400 lub 500. (Do mojego konfigu 400 wystarczylby spokojnie...). Prosze o odpowiedz.

Edytowane przez Tom.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą zmiane w zestawie zamiast ATI x1900XT będzie ATI x1900XTX reszta tak jak niżej:

 

ASUS P5B Deluxe+E6300+2x1GB Geil 6400 CL4+Baracuda 320GB 7200.10.

 

Czy ten zasilacz Q-TEC 400W Dual Fan Gold Low Noise wytrzyma (chce procek puścić na 400FSB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy - poczytaj sobie opinie o Q-tecu... http://forum.purepc.pl/index.php?act=Searc...ighlite=%2Bqtec

 

Tagana U15 też raczej nie opłaca się brać - to starsza i stosunkowo głośna kosntrukcja. Pomyśl raczej o Enermax Liberty 400W. I poczytaj torchę to forum... zanim zaczniesz pisać posty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejszy i chichszy. Budowany na bebechach CWT, takich samych jak Antec True Power II.

 

Wiatrak papsta, odpinane kable.

 

Myślę że to wystarczy.

Czy ma ten zasilacz dedykowane obwody dla kazdego napiecia ? Wydajniejszy masz na mysli wieksza moc, czy sprawnosc ? Do mojego zestawu nie jest chyba potrzebny az tak mocny zasilacz, nawet jakbym dolozyl wydajniejsza grafike. Jeszcze pytanko do wentylatora Papst - podobno cykaja w nich lozyska, jakie jest twoje doswiadczenie w tej sprawie ? (przy jakich obrotach mniej wiecej pracuje ten wentylator obciazony podobnym zestawem do mojego) Czy wnetrznosci CWT sa tak renomowane, jaka daja przewage nad Enermax'em ? (Na moim aktualnym zasilaczu (Cheftec 360W) wystepuja losowe restarty przy zmianach obciazenia komputera (mniej wiecej raz do 2 na dzien). (Napiecie 12V ma 11,98 jedynie 5V wysokie 5,25-5,30). (Chyba ze problemem restartow jest zasilanie na plycie glownej - bo cos lekko piszczy przy 2xPrime) Z góry dziekuje za odpowiedz.

Edytowane przez Tom.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do twojego zestawu wystarczy zasilacz 420-430W

 

TAK, ma niezależne obwody stabilizacji dla każdego napięcia. Tak jak seasonic S12/M12 oraz topower P6/P7 tylko że CWT w antecach robi je od ładnych paru lat

Czy enermax rowniez ma osobne obwody dla kazdego napiecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurzacie mnie, namieszaliscie tak, ze sam juz nie wiem...

Seasonic, a moze Tagan, a moze Topower :?

BENITO - wez cos powiedz w tej sprawie

przyszlosciowa zasilka dla brata pod E6600 i X1950/7950, teraz mowiecie, ze starczy bo intel jest fajny i malo bierze, a za kilka miechow jak przyjdzie do modernizacji to sie okaze, ze malo :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...