Skocz do zawartości
MeWho

Filmy Spod Znaku Qt

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych którzy oglądali lub mają zamiar obejrzeć filmy Tarantino.

 

Temat w stylu...

Kto jest Twoim ulubionym filmowcem i dlaczego Quentin Tarantino ;)

 

Czyli...

Dlaczego Twoja babcia słysząc rozmowy z filmu Tarantino żegna się na znak Krzyża?

Pai Mei był starym, wrednym dziadem?

Czy nie za często oglądamy stopy Umy w filmach QT?

Jak to jest, że reżysera stać na angaż i to w jednej produkcji tak dużą zgraję dobrych aktorów?

Czy Quentin ubiera swoich aktorów?

Po kiego Tarantino bawi się w produkcję filmów?

Czy “Zwierz” długo był więziony przez Zed'a?

Warsztat Quentina – czym się charakteryzuje i po czym go poznać?

Czy ten filmowiec zna jakichś polskich reżyserów? :D

Prawda to, że najlepszym lekarstwem na kaca jest seans Pulp Fiction?

 

Na wszystkie te i masę innych pytań dostaniesz odpowiedzi w tym topicu.

 

Przemyślenia i interpretacje, ksywy postaci, wspominki scen, dialogów, monologów, gestów, bluzgów i kawałków muzycznych.

 

Wasze typy ulubionych filmów wyreżyserowanych przez Quentina, najlepszych scenariuszy i soundtracków. ( siakieś takieś mini rankingi )

 

Życzenia świąteczne i noworoczne też możecie wpisywać, wszystko przekażę Quentinowi :P

“Napisz do kasi” i w ogóle.

 

Lubisz QT to wał śmiało, nienawidzisz sukin.....a to też pisz, najwyżej polecą procenty ( joke ).

 

Zobaczymy może coś się wykluje <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać bardzo klasyczne pytanie - co było w walizce :lol2: (dusza Marcellusa Wallace'a wyciągnięta przez kark - dlatego nosił plaster - najgłupsza teoria jaką znam).

 

Kill Bill 2 10/10

Reservoir Dogs 9/10

Pulp Fiction 9/10

Kill Bill 1 8/10

Jackie Brown 8/10

 

Od zmierzchu do świtu 1/10

Cztery Pokoje 1/10

 

Nie wiem czemu ale te dwa ostatnie filmy mi się totalnie nie podobały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Wszystko O.K.?

- Nie. Kurewsko daleko od O.K.

 

Ehhh... MeWho taki wazny temacik a w tytule blad. Powinno byc QT a nie Qt ;)

 

Zaraz sie mi sciagnie POwerDVD to obejrze Jackie Browna... a jutro na spokojnie cztery pokoje....

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Kill Billa (nie znaczy to, że nie oglądałam pozostałych, tak tylko mi się na myśl nasunęło, bo tak), w dwójce jest scena, gdy Uma walczy z Daryl Hannah i wyłupuje jej oko. Oglądam, jak oślepiona miota się po podłodze, wrzeszcząc i machając nogami i przed oczami staje mi scena z filmu sprzed dwudziestu lat... Blade Runner, Daryl Hannah czyli Pris, po walce z Deckardem, ugodzona kulą, miota się i wrzeszczy. Identycznie.

Piękne. Porozumiewawcze mrugnięcie do widzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sie mi sciagnie POwerDVD to obejrze Jackie Browna... a jutro na spokojnie cztery pokoje....

Pamiętaj, ze w Czterech pokojach tylko ostatni epizod jest wyrezyserowany przez Tarantino (gra też w nim glowną rolę), oraz ze na DVD jest tłumaczenie jak dla 7-latka ;)

 

W temacie Kill Billa (nie znaczy to, że nie oglądałam pozostałych, tak tylko mi się na myśl nasunęło, bo tak), w dwójce jest scena, gdy Uma walczy z Daryl Hannah i wyłupuje jej oko. Oglądam, jak oślepiona miota się po podłodze, wrzeszcząc i machając nogami i przed oczami staje mi scena z filmu sprzed dwudziestu lat... Blade Runner, Daryl Hannah czyli Pris, po walce z Deckardem, ugodzona kulą, miota się i wrzeszczy. Identycznie.

Piękne. Porozumiewawcze mrugnięcie do widzów.

Bingo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO najlepsze cytaty z PF :lol:

 

 

Jules: I want you to go in that bag, and find my wallet.

Pumpkin: Which one is it?

Jules: It's the one that says Bad Motherfucker :lol:

 

----------

 

Vincent: I got a threshold, Jules. I got a threshold for the abuse I'll take. And right now I'm a race car and you got me in the red. I'm just saying that it's fuckin' dangerous to have a racecar in the fuckin' red. It could blow.

Jules: Oh, you're gettin' ready to blow?

Vincent: I could blow.

Jules: Well I'm a mushroom-cloud-layin' motherfucker, motherfucker! Every time my fingers touch brain I'm SUPERFLY T.N.T, I'm the GUNS OF THE NAVARONE. In fact, what the fuck am I doin' in the back? You're the motherfucker should be on brain detail. We're fuckin' switchin' right now. I'm washin' the windows and you're pickin' up this nigger's skull.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tlumaczenia. Niestety nie znam angielskiego na tyle biegle zebys obie poradzic i w pelni zrozumiec calutki film bez napisow... Moze za pare lat sobie ogladne w ogrinalnej wersji i na nowo odkryje to wszystko ;p

 

Wogole Vincent z Julesem.. dwaj mega gangsta to najlepszy duet jaki kiedykolwiek widzialem. Dlaczego jeszcze nie zrobili gierki opartej na ich przygodach :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam angielskiego na tyle biegle zebys obie poradzic i w pelni zrozumiec calutki film bez napisow... Moze za pare lat sobie ogladne w ogrinalnej wersji i na nowo odkryje to wszystko ;p

Angielskie napisy + słownik B-) Ja nie raz tak robiłem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jestem jakim mega fanem QT, ale filmy ktore ogladalem sa po prostu swietne, ale po kolei:

 

Wściekle Psy - jak dla mnie genialne 9.5/10

Pulp Fiction - jeden z najlepszych filmow jakie ogladalem - 10/10

Kill Bill 1 i 2 - tez milo sie ogladalo 8.5/10

Od Zmierzchu do Switu - calkiem fajne 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedynie wpienil film Reservoir Dogs.

Reszta filmow QT to dziela z Pulp Fiction na czele.

A 4pokoje to film dla scenek i tekstow Sakrazz. Nie doszukuj sie jakies super fabuly jak w innych produkcjach QT. Czy koncowa Cie nie rozwalila ?

Albo hotelboy jak zareagowal na ku*** rozwalona w lozku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 4pokoje to film dla scenek i tekstow Sakrazz. Nie doszukuj sie jakies super fabuly jak w innych produkcjach QT. Czy koncowa Cie nie rozwalila ?

No motyw z zapalniczką i samo zakończenie jest w miarę, natomiast film jako całość... czy ja wiem... film do obejrzenia na jakiejś imprezie w podchmielonym stanie - inaczej tego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cztery pokoje" odświeżyłam sobie ostatnio (nie wiem, może to przez ten wątek?), wyciągnęłam z półki i zapuściłam. I doszłam po raz kolejny do wniosku, że Tim Roth jest znakomitym aktorem. Te pozy, krygowanie się, mimika - śliczności.

 

ps. Znów skojarzenie mam z innym filmem: "Kawa i papierosy" Jarmuscha - ale to tylko przez budowę filmu - złożonego z kilku scenek, z jakimś tam elementem łączącym. Tu - hotelowy boy, tam - tytułowa kawa i papierosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Mnie jedynie wpienil film Reservoir Dogs.

Reszta filmow QT to dziela z Pulp Fiction na czele.

Wsciekle Psy sa genialne. Najgenialniejsze dialogi (Like a Virgin), doskonaly klimat i MUZYKA.

No i sprawa napiwkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jakos "psy" nie podeszly, moze dlatego ze bylem nieco tracony, ale jakos nic nie widzialem w tym filmie aby zasiasc przy nim po raz kolejny.

 

4 pokoje uznaje za typowo tarantinowskie kino, kilka scenek ktore w koncu w pewien sposob sa ze soba powiazane. Niezle dialogi i zakrecony lekko klimat.

 

Kill Bill - dla mnie zandnym arcydzielem nie byl. Powiem wrecz ze jedynka byla przecietna, vol.2 za to bardzo milo mnie zaskoczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pasuje nadrobić zaległości i vol.2 obejrzeć...

 

Wściekłe Psy ...tak z 8,5/10...troszkę mniej mi podszedł niż inne filmy QT ale i tak porządny film :P...

 

Dorwałem wreszcie omawiane wyżej "4 pokoje"...będzie akurat na wieczór...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat o QT to mozna dodac, ze napisal scenariusz do Urodzonych Mordercow. Jednak nie podpisal sie pod nim, gdyz zostal zmieniony m. in. przez rezysera (Oliver Stone).

Jesli kogos to interesuje, to mozna bez problemu znalezc oryginalny scenariusz na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat o QT to mozna dodac, ze napisal scenariusz do Urodzonych Mordercow. Jednak nie podpisal sie pod nim, gdyz zostal zmieniony m. in. przez rezysera (Oliver Stone).

Znalezione na filmwebie:

Quentin Tarantino napisał scenariusz, którego nikt nie chciał sfilmować. Liczący ponad 300 stron script zatytułowany "Open Road" ostatecznie został podzielony na 2 odrębne opowieści. Pierwszą częścią - "Prawdziwym Romansem" zajął się Tony Scott, a drugą historię sfilmował Oliver Stone (Mowa, rzecz jasna o "Urodzonych Mordercach"). Stone tak zmienił scenariusz Quentina, że ten pojawia się w napisach jako twórca opowieści (story by Quentin Tarantino), a jako twórca scenariusza widnieje m.in. Stone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Po przeczytaniu postu o Urodzonych Mordercach mialem napisac o Prawdziwym Romansie, ale mnie ubieglas

Swoja droga - swietna rola Tony'ego Soprano ;)

 

edit plec ;)

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas dumpnę temat, żeby nie zgnił.

Nie mam ulubionego filmu QT, bo każdy jest wyjątkowy :P

Tak więc co do ulubionych scen, dialogów muzyki itd. Zacznę od Wściekłych Psów bo przez ten właśnie film poznałem Tarantino.

 

Dołączona grafika

 

W tle SONG “Stuck in the middle With you” ( mój faworyt Wściekłych Psów )

 

“Well I don't know why I came here tonight,

I got the feeling that something ain't right,

I'm so scared in case I fall off my chair,

And I'm wondering how I'll get down the stairs,

Clowns to the left of me,

Jokers to the right, here I am,

Stuck in the middle with you.”

 

( skrępowany glina, krzesło............ radio ( stacja z muzyką lat 70tych ),............wyrachowany psychol z brzytwą :P............ gdzieś tam zdychający Mr. Orange..............kanister z cieczą :P ............... zapalniczka ) czyli...

 

Vic Vega ( Mr. Blond ) starannie przesłuciach!e gliniarza :P

 

przy okazji od niechcenia rzuca: ( mój ulubiony tekst z filmu poza “Like a Virgin” w wykonaiu Brązowego )

 

"Nie będę ci wciskał ciemnoty.

Sram na to, co wiesz, a czego nie.

Tak, czy siak będę cię torturował.

Nie dla informacji, tylko dla czystej

frajdy torturowania gliniarza.

Mów co chcesz, wszystko już słyszałem.

Możesz tylko modlić się o szybką śmierć,

która i tak... nie nadejdzie."

 

:D uhuhu

 

....i kończąca scenę “pogawędka” pomiędzy pomarańczowym a XXX - IMO najlepszy dialog.

Nie wstawię tekstu ze względu na forumowuczów, którzy nie widzieli jeszcze Wściekłych Psów.

Nie chcę im psuć zabawy.

--------------------------------

@Agnes

Ad ps.

Spokojnie...Tego typu filmów jest sporo i nie ma sensu doszukiwać się odniesień ze względu na samą konwencję, czy jak wolisz formę opowiadanej historii. I tak....Tim Roth to świetny, ale raczej niszowy aktor.

--------------------------------

@sialala

James Gandolfini aka Tony Soprano zagrał sympatycznego skur...la, ale ja mam innego faworyta z “Prawdziwego Romansu” - imo rola życia Brada Pitta :P

--------------------------------

I na koniec dodam od siebie:

Obydwa scenariusze “urodzeni” oraz “prawdziwy romans” powstały mniej więcej w tym samym okresie – pod koniec lat 80-tych. Quentin zawsze był niezadowolony z cudzych ekranizacji jego własnych pomysłów i nie ma co się człowiekowi dziwić. Tarantino był, jest i będzie wymieniany wśród autorów scenariusza filmu “Urodzeni mordercy”.

---------------------------------

@xpector

Ja nie MeHow, ja MeWho być.

I z góry dziękować za poprawienie tego błeda.

pozdrawa. ;)

---------------------------------

Pulp Fiction:

Co wg Was było w walizce? :D ( temat rzeka )

Edytowane przez MeWho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W walizce były dragi :wink: Albo dusza Wallace'a ;D

 

BTW: to trofeum za konkurs tańca było ukradzione ;D

 

LOL

 

właśnie oglądam The Simpsons 7x21 i sa parodie Pulp Fiction tzn. dyskusja o hamburgerach i akcja z mieczem samurajskim ;X

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeWho... z pamieci pisalem i bylem na 99% pewny ze to jednak MeHow ;)

btw... popraw blad jesli mozesz. Ja nie xpector, tylko xpektor ;p

 

Ulubiona secena? O shit mase tego. Niestety Wscieklych Psow jeszcze nie widzialem.

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem...

Teksty w stylu "Kill Bill vol. 1 slaby, vol. 2 miło zaskakuje" (albo odwrotnie) są dla mnie ciut smieszne. W ogole smieszne jest dla mnie wystawianie oddzielnej noty dla dwoch czesci tego samego filmu. Powiedzmy jasno - Kill Bill vol. 2 NIE JEST SEQUELEM Kill Bill vol. 1. To jest jeden film i początkowo miał wejść do kina jako taki własnie. Dopiero na etapie produkcji Tarantino uznał, ze film bedzie za dlugi jak na jedną projekcje i zdecydował na premiere w dwoch częściach (przy okazji zgarniając dwa razy wiecej kasy ;) - to rozwiazanie tak mu sie spodobalo, ze jego kolejny film tez podobno ma byc przecięty;]). Czy gdyby wszystkie chaptery weszly razem, to dawalibyscie noty w stylu: pierwsza połowa 8/10, druga polowa 9/10? Rownie dobrze mozna oceniac PF na części: początek 9/10, srodek 8/10, koncowka 9/10 - absurdalne, nie? ;) .

 

Natomiast co do walizki... Oczywiście mozna ułozyc trzymającą się kupy teorie, według ktorej w walizce jest dusza Marsellusa (kod zamka, blizna na karku), jednak znając Quentina i jego zamiłowanie do nawiązywania do swoich poprzednich filmów, właściwa odpowiedź (o ile w ogole Tarantino ma jakies nieoficjalne stanowisko w tej sprawie ;) ) wydaje mi sie znacznie bardziej prozaiczna. Przypomnijcie sobie jak gosc z pierwszego ujęcia (Misio-Pysio :lol: ) zareagował na otwarcie walizki ("Czy to jest to, co mysle? Piękne..."). Czy tak zareagowałby na dusze, a tymbardziej na dragi? Wątpie. Taka reakcja (i w ogole podswietlenie walizki) pasuje za to doskonale do... diamentow. Otóż imho w walizce są po prostu diamenty ze Wścieklych Psów (nie wiemy przeciez, co sie z nimi stalo). Ot i cala tajemnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W walizce jest.... POMARAŃCZOWA ŻARÓWKA ;X

 

Na poważnie, plaster na szyji był z powodu jakiegoś zacięcia czy krosty itp. Natomiast cała teoria z duszą pasuje jak ulał, szczególnie ze względu na "boską interwencje" ja ich mijają kule ;>

 

Co do filmów QT, aż mnie kusi żeby sobie wszystkie chaptery KB i PF poskładać chronologicznie... to samo, a jednak nie ;D myśle że to niezły pomysł ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne stanowisko QT w sprawie zawartości walizki jest znane od dawna.

Tarantino ucina dyskusję mówiąc – w walizce jest to co widz sobie życzy.

Ja też jestem za takim tokiem myślenia, bo właściwie jakie ma znaczenie co znajdowało się w cholernej walizce? ;P

Można jednak sobie trochę pogadać na ten temat.

 

Diamenty z napadu we “Wsciekłych Psach”? Wielu tak sądzi...

Wg mnie i innych fanów QT akcja PF działa się przed wydarzeniami we “Wściekłych Psach”. Poza tym, blask bijący z walizy jest hm... złoty? Nie znam się na diamentach, ale wydaje mi się, że:

1.Te szlachetne kamienie nie waliły by po gałach blaskiem w takim...hm kolorze.

2.Miś Pyś nie byłby aż tak zaskoczony i oczarowany rzeczą znaną mu choćby ze zdjęć ;)

Tim Roth bardzo ładnie to zagrał.

3.Nie potrafi wykrztusić z siebie żadnego sensownego zdania, że o nazewnictwie nie wspomnę. Rzuca jedynie “Czy to jest to o czym myślę” oraz “To coś pięknego”

Miś rezygnuje i oszołomiony wychodzi niemalże podtrzymywany przez swoją pannę.

4.Pumpkin i Honey Bunny nie odpuściliby fortuny. Pamiętajmy, że sytuacja była patowa , każdy miał klamkę w łapie i trzymał na muszce przeciwnika. Jak takie akcje się kończą wiemy ze Wściekłych Psów.

 

PF to przykład kina zwanego dziś nurtem postmodernistycznym dodatkowo ubranym przez Tarantino w hm... surrealizm.

Tak więc wydarzenia oprócz tego, że są pomieszane chronologicznie ( choć można je poukładać wplatając nawet poprzednie filmy ), kryją dodatkowe znaczenie.

 

@Sarkaz

Z tym Pucharem to żart jakiś, chyba?

Bo przecież jeszcze przed wejściem do pokoju hotelowego ( przed samymi dzrwiami ) czyli przed odbiciem walizki Vincent mówi Julesowi o “randce” z Mią. Innymi słowy puchar który Vincent zdobędzie wraz z Mią wieczorem musiałby znajdować się w walizce którą za chwilę odbiorą.

-----------------------------

Czy była tam dusza Marcelusa?

A czemu by nie?

Jeśli przyjmie się twierdzenie, że dusza jest niewyobrażalnie pięknym zjawiskiem, czy jak kto woli czymś tak zjawiskowym, że nie da się ubrać tego w słowa...dodatkowo kradnie ją szatan ponoć przez kark danemu delikwentowi i jeszcze hasło w walizce bije po oczach

Dołączona grafika

to co miałoby znajdować się w środku?

 

Jak dla mnie w walizie było coś na czym mocno zależało temu “czarnuchowi”... Tylko dlaczego widok TEGO poraża każdego kto ujrzy TO na własne gały? ;)

 

Wy na serio z ta dusza ?

OMG, takich schizowych wizji fanow jeszcze nie widzialem :P

Bo ich nie znasz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sarkaz

Z tym Pucharem to żart jakiś, chyba?

Bo przecież jeszcze przed wejściem do pokoju hotelowego ( przed samymi dzrwiami ) czyli przed odbiciem walizki Vincent mówi Julesowi o “randce” z Mią. Innymi słowy puchar który Vincent zdobędzie wraz z Mią wieczorem musiałby znajdować się w walizce którą za chwilę odbiorą.

Źle zrozumiałeś.

 

"A popular internet rumor is that there is an announcement on the radio in one of Butch Coolidge's scenes saying that the trophy won by Vincent Vega and Mia Wallace was stolen. This is, in fact, a myth. All you can hear from the car radio in the scene where Butch leaves his car to go to his apartment is a radio advertisement for Jack Rabbit Slim's, but no mention is made of a stolen trophy."

 

Heh.

 

A w walizce były narkotyki i tyle, jakby do niej nie wsadzili pomarańczowej żarówki to nikt by się tym tak nie podniecał ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...