Skocz do zawartości
L3X-T3R

Livebox Na 2 Kompy 1.5m Od Siebie, Opłaca Się ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Otóż mam pytanie tak jak w temacie: komputery stoją w odległości około 1.5m od siebie ale są przedzielone płytą (kartonowo gipsową tak dla wiadomości) i chciałbym rozdzielić internet (mam neo) na nie. I słyszałem że livebox podobno straszny na odległości większe niż 5m. Dlatego pytam czy połączenie nie traci na prędkości przez liveboxa? A czy na liveboxie można przydzielić prędkość transferu dla drugiego kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już bym wolał kupić własny router dsl i nim podzielić neta niż bulić dla tp 10/20zł miesięcznie (nie pamiętam dokładnie ile chyba 10zł ) za wynajem liveboxa chyba ze chcesz oglądać przez niego cyfrę + ( oczywiście płacąc więcej niż za zwykłą cyfrę + ).

 

Na prędkości nie straci no może trochę w przypadku neo 6mb (ale tylko w przypadku złych warunków dla wifi )

 

Livebox nie ma opcji dzielenia pasma ( ale nie jestem tego pewien na 100% )

 

Kup router kablowy lub kablowy z wifi ( lepsze modele mają możliwość dzielenia pasma ale sa tez odpowiednio droższe )jak byś rezygnował z neo zawsze będziesz mógł go odsprzedać a liveboxa trzeba będzie oddać do tp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu to nie mało za to wyjdzie... A ma może ktoś schemat albo rozpiske jak powinno wyglądać takie połączenie ? Bo się nie orientuję, myślałem że wystarczy sam router. a routera nie potrzebuję Wireless bo w sciance są otwory na kable, w tej chwili mamy zwykły LAN. Potrzebuję jakiegośzwykłego na kabel.

Edytowane przez L3X-T3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus wl550g delux ma podzial pasma cena kolo 300 zeta tyle ze tez bez modemu

Edytowane przez Hipoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie same parametry sprzetowe ma WRT54GL, jest nowy, mniejszy i mniej prądożerny, a Asus ma chyba nawet 32 mb ram...

EDIT

 

Jest router z modemem DSL-524T, umożliwia przycinanie pasma na jednym z 4 portów (64, 128, 256, 768 kbps, bez limitu) i posiada jakieś QOS. Ciężko powiedzieć jak to będzie działać w praktyce, osobiście słabo to widzę. Wogóle mało praktyczne jest przycinanie pasma po porcie (są tylko 4). O wiele lepsze jest robienie tego po IP czy MAC.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna wybrac tansza opcje(lteoretycznie) bedzie dzialac lub nie (czyt. livebox)

lub

zrobic cos raz a porzadnie i miec z tym spokoj juz na zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rozwiń swoją wypowiedź :mur:

 

Routery Cisco 4000 z tamtej aukcji

 

Posiadają po 2 moduły:

 

- 2 X serial

 

- 1 X ethernet

 

16 MB RAM

 

4 MB FLASH

WRT54GL ma 4 MB FLASHi też 16 mb RAM. Cisco ma 2 moduły, ale to nic nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...