Skocz do zawartości
MeoPL

Dfi Rs482 Infinity Soc 939

Rekomendowane odpowiedzi

Może źle się wyraziłem. 1,85V to max co możesz dac na tej płycie dla proca. Ja miałem ustawione 1,3V ale mój cpuz pokazuje tylko zmiany napiecia jak już system wstał czyli np. przez c'n'q.

 

Pisałem o tym ale napisze jeszcze raz. W biosie po ustawieniu 1,65V moja płyta naprawdę daje 1,7V mierzone miernikiem. Zamieścił bym tu foty gdzie się mierzy ale nie mam aparatu :mur: Znalazłem napiecia Vcore, Vdram, Vnb i podejżewam że też Vpcie które wynosi u mnie 3V. Brakuje tylko nb-sb link

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie działają ? Ta moja też nie działa ?

 

Trochę się bawiłem tym C'n'Q no i ogólnie pozytywne wrażenia. Na lekko skręconym kompie można używać przy bardziej extremalnych jazdach juz są kłopoty.

 

EDIT:

 

Trzymaj tego screena

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

prosilem bryken-a ale spox :)))

 

ogolnie chce zobaczyc jakies normalne napiecie w cpuz - na kazdej normalnej plycie cpuz pokazuje faktyczne napiecie a nie domyslne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Ja bym nie obwiniał płyty a raczej cpuz jutro stargam jakiś świeży i zobaczę.

to wez go dzisiaj stargaj, program zajmuje 1mb i mi zawsze dzialal poprawnie(w kazdej plycie ktorej mialem do tej pory w zyciu) - tylko tu widze jakies dziwne rzeczy :) czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Dobra special for you ściągnełem ide obadać wyniki.

 

Dołączona grafika

dzieki Ci!

 

teraz juz widzisz ze cpuz pokazuje dobre napiecie :) to chyba jednak kupie te mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość wyłączenia tej zintegrowanej grafy bo widzę, że w biosie mozna tylko ustawić z której karty ma komputer najpierw prubować wstać co nie znaczy, że jak wstanie z PCIE to wyłączy integrę. Najlepiej jak by ktoś miał jakąś grafę na PCIE i zniej zabotował. Wcześniej odinstalować integrę w windowsie. Jeżeli windows wstanie i nie będzie się rzucał o stery do integry oznacza to, że prawdopodobnie jest ona wyłaczona. Z czytania manuala do płyty zrozumiałem, że opcja SurroundView pozwala na korz

 

I jeszcze jedno. Jak ustawię grafikę na async i zegarem będzie te 14,318MHz to po resecie komp działa normalnie ale po naciśnięciu DEL nie wchodzi do biosa a tylko widać czarny ekran. Jak ktoś może niech to sprawdzi.

 

Fajne jest na tej płycie to że po jakiejś lipie kiedy komp nie chce wstać i chciało by się zrobić zworkowego clear CMOSa można sobie poradzić inaczej.

 

1. Chcesz ustawić cały bios domyślnie to naciskasz klawisz INSERT i trzymając go wciskasz reset. Trzymasz aż do momentu kiedy płyta zacznie piszczeć i niechce skończyć. Zwalniamy inserta naciskamy reset i już mamy czysty bios.

 

2. Jeżeli przestawiełeś sobie HTT za wysoko i ram nie bardzo trybi komp czasem wogóle nie chce wystartować i zresetować automatycznie HTT. Wciskamy reset czekamy 2s i naciskamy INSERT. Komp znowu zaczyna piszczeć więc można sobie go zresetować i już mamy na HTT 200MHz.

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie grafy na pcie to ja mam od razu ja wsadzam i komp z niej bootuje pod winda zadnych sterow dotyczacej tej grafy nie mam

 

ps mi reset nawet nie dziala musialem znowu zle kableki podpiac z budy

 

ps2 wlasnie dotknalem chipset ten radiator DFI powiem ze masakra to malo powiedziane przeciez on parzy mysle nad przesmarowaniem go AS5 do tego moze wsadzic na niego maly wiatraczek troche by pomoglo ale przeciez czujnik pokazuje mi 53C a na bank zaniza

 

ps3 wkurza mnie ze jak mam HTT 320 wszystko wsio smiga po resecie plyta płacze piski jojcy itp itd masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze masakra z tym chipsetem teraz mam 55C a jestem pod winda i nic nie robie w dodatku nic niepodkrecone MASAKRA to malo powiedziane

 

Ale sie nameczylem z flashowaniem grafy na pcie 6600ge @ GT bios sam modowalem i myslalem ze sie posram wiec to bylo tak

 

- oczywiscie trezeba samemu ustawic z czego grafa ma byc wykrywana

myslalem ze to bedzie auto wiec manual do reki i jazda Init display first na VGA no oczywiscie grafika pieknie sie zmodowala no to resecik

 

- aby wgrac bios do grafy podpialem stary dysk na Ata po resecie patrze blue screen pisze zrzucanie fizycznej pamieci na dysk ZONK zastanawiam sie co sie spieprzyszlo wszystko w biosie na load Deafult optimized i znowu zonk wiec przypomnilem sobie wylaczylem cool and queit podnioslem v na ramce bo na default maja miec 2,8 wyciaglem dysk i wszystko w porzadku.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lekki nawiew to nie wiem gdzie bo od spodu mam wiatrak spire 12x12 u gory tez 12x12 anteca do tego kolo procka wyciagajacy af 3 8x8 tylko ze teraz ich nie mam zalozonych bo czekam na freezera od Binka (juz 4dni czekam) i chyba jak bede montowal af64pro to chyba zmienie chlodzenie na AS5 na chipsecie czy to dobry pomysł?

 

No to kapa ze zmiana pasty na chipset przyklejone glutem a znajac moje szczescie to radiator odlepie z chipsetem

 

No to przeplyw powietrza zrobiony i mamy 45C wiec nie jest najgorzej.

 

 

Dobra kto mi wytlumaczy procek sobie stabilnie smiga nawet na 9x280 a nie moze isc 7x300 co jest?

 

Kur... teraz po OC procka testy prime i super pi super stabilnie zaczelo wylaczac grafe wie ktos moze dlaczego?

 

z dfi street chlopcy maja ten problem co ja czyli8 resety itp itd

the r4xxx chipsets have a known issue with dual rail power supplies

hmm co to ten dual rail

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak na tej plyte pojda patrioty llk :) sprawdzone czy da sie na niej cos wycisnac z o\c:) Jak kosci przyjda potestuje je podziele sie z wami informacja:P

a ja kupilem sobie dfi infinity na nforce4 i tez polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem sobie dfi infinity na nforce4 i tez polecam :)

fajnie ale kogo to obchodzi? :blink: To temat o Rs482 Infinity a nie nf4 <_<

 

CZekamy na test patriotów ale imo nie powinna mieć problemów płyta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowane Orthosem i w grze ponieważ orthos czasem przepuszczał mi pamieci gdy te po 3s resetowały grę :blink:

przetestuj jakims gold memory czy czyms takim wtedy mozna mowic o pewnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez kupilem te plyte... ogolnie podoba mi sie... jestem zadowolony...

 

modecom mc350w, athlon 3000 venice, ac freezer 64 pro, as 5, beznadziejne ramy 2 x 256 mb goodram i 2 x 256 kingstone...

 

mnoznik dalem x 9, Htt na x3 (600) pamici obnizylem do ddr200 i maks fsb osiagnalem 240... przy 250 zwiechy, resety... ale to bez zmiany napiecia.... to troche slaby wynik... niecale 2.2 ghz ... co moge zrobic zeby poszlo dalej /?

 

Co zrobic zeby przy podnoszeniu fsb nie podnosilo mi czestotliwosci pamieci ?

 

c&q wylaqczone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i chyba oddam ta mobo bo mnie cos strzeli :mur: mam dfi rs482 i na niej jest zintegrowana grafa ktora postanowilem uzyc, spojrzcie moja sygnaturke grafa na pci-e nie dziala w 3d, wiec postawilem na integre zrobilem systema i przystapilem do instalowania sterow od mobo i nagle klapa kiedy sie stery zainstalowaly to restart kompa i do windowsa juz normalnie nie moge wejsc slysze w glosnikach jak sie zaladowal i nagle jakis taki klops no to tryb awaryjny usuwamy grafe i dziala windows :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...