Skocz do zawartości
MeoPL

Dfi Rs482 Infinity Soc 939

Rekomendowane odpowiedzi

takie małe OT

 

Commodore 64 (wersja C), 0.985Mhz, 1x64KB, BlackBox v.8, magnetofon Datasette, 2xQuick Shot (na mikrostykach z autofire).

a ja mam to samo plus cartridge action replay v7.3 stacje C1541-II, stacje C1571 no i monitor C1084 :D

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar zakupić tą płytkę. Znalazłem używaną, sprawna ale ciekawi mnie jeden szczegół. Sprzedawca pisze ze jest wymienione chłodzenie na mostkach bo wiatraczek za mocno hałasował. Czy aby ta płyta nie miała tylko radiatorów na mostkach? W tym topicu czytałem ze jest pasywnie chłodzona. Niestety nie dziala stronka dfi obecnie nie wiem czemy i nie moge poczytac dokladnie ale na reckach wszedzie jak sa fotki to sa dwa radiatory.

 

ps. ma moze ktos ta plytke z pamieciami astak 2x256 na bh5 utt?

 

interesuje mnie czy nie bedzie jakis konfliktów

 

ps czy to powolne dzialanie usb jakoś bardzo się odczuwa?

 

czy ktos wie czy miesci sie freezer 64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar zakupić tą płytkę. Znalazłem używaną, sprawna ale ciekawi mnie jeden szczegół. Sprzedawca pisze ze jest wymienione chłodzenie na mostkach bo wiatraczek za mocno hałasował. Czy aby ta płyta nie miała tylko radiatorów na mostkach? W tym topicu czytałem ze jest pasywnie chłodzona. Niestety nie dziala stronka dfi obecnie nie wiem czemy i nie moge poczytac dokladnie ale na reckach wszedzie jak sa fotki to sa dwa radiatory.

 

ps. ma moze ktos ta plytke z pamieciami astak 2x256 na bh5 utt?

 

interesuje mnie czy nie bedzie jakis konfliktów

 

ps czy to powolne dzialanie usb jakoś bardzo się odczuwa?

 

czy ktos wie czy miesci sie freezer 64?

Płytka chłodzona jest pasywnie- znajdują się na niej 2 radiatorki i zero wiatraków i nie istnieje inna wersja z płyty z wiatrkami. Coś nie tak z tym opisem aukcji.

 

Freezer się mieści, choć ram trzeba trzymać w zewnętrznych bankach (w tych od strony procesora może też się zmieści, ale nie ma szans na wyciągnięcie/włożenie ich z założonym fryzjerem). Ogólnie żaden problem, chyba że ktoś 4 moduły jednocześnie chce sobie wrzucić.

 

Ja nie odczuwam wogóle powolnego działania USB- no chyba, że Ci przeszkadza, że zdjęcia z aparatu kopiują się np 10min zamiast 8min.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemu z założonym freezerem się wyjmuje te pamieci z banków obok proca ;)

Właśnie zaglądnąłem do budy i muszę przyznać rację :) Nie wiem skąd to przekonanie, że nie da się... Ja mam ram w zewnętrznych bankach w każdym razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem cały watek i nie znalazlem zadnego info na temat uzywanych przez was sterow do tej plyty. Czy zdarzaja sie jakies problemy przy instalacji? Jakie wersje uzywacie i w ogole.

 

pytam zawczasu bo jeszcze czekam na proca wiec moze cos okolo wtorku bede mogl zaczac walczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Stery do chipsetu-z płyty w zestawie. Grafa-krótko używane stery z płyty również. USB też z płyty. Coś jeszcze?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery do chipsetu-z płyty w zestawie. Grafa-krótko używane stery z płyty również. USB też z płyty. Coś jeszcze?? :P

Ja bym nie polecał sterów z płyty, bo są stare. Ściągnij sobie z ze stronki ati instalkę najnowszych. Najlepiej zainstajuj tylko sam sterownik do video (jeśli używasz integry) i sam sterownich do chipsetu- wszystko pozostałe duperele olej. Jak chcesz mieć jeszcze wypaśny CnQ to ściągnij sobie RightMarka. Jeśli używsz WinXP + SP2 żadnych sterów USB nie instalujesz. Wszystko.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temperatury chipsetu? U mnie, przy długotrwałym teście VGA Heat (z "Power Supply" w H&M) oczywiście ze zintegrowaną grafą temp dochodzi do 50 stopni! Nigdzie nie znalazłem jakiś wskazówek co do max zalecanej tempertury i się zastanawiam czy to nie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak nie uzywam grafiki zintegrowanej tylko bedzie 7300gt palita to ta zintegrowana da sie jakos wylaczyc czy cos? W ogole w jakiej kolejnosci instalujecie stery wszystkie nie tylko do plyty - czy najpierw plyte czy grafe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

to ta zintegrowana da sie jakos wylaczyc czy cos?

Da sie. W każdej płycie powinna być taka możliwość więc i tu też jest. Najpierw bym instalował stery do płyty a potem do grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

używa ktoś na tej płycie jakiejś karty na pci-e bo podobno mostek się wtedy zaczyna gotować

Używam. Nic sie jeszcze nie gotuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używa ktoś na tej płycie jakiejś karty na pci-e bo podobno mostek się wtedy zaczyna gotować

Mi się wydaje, że to właśnie prędzej z integrą coś się ugotuje, niż z odzielną kartą - jak by nie było, oprócz "normalnej" pracy chipset musi jeszcze zajmować się grafiką. Myślę, że to jest bardziej "wyczerpujące" zajęcie niż obsługa strumienia danych z zewnętrznej karty graficznej. Jak się dorwę do jakiejś karcioszki to sprawdzę tą hipotezę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz ciekawy problem bo nie moge odpalic tej plytki na pamieciach 2x256 astak bh5 utt. Pamieci sprawdzone (memtest i goldmemory i winda) i na dfi nf2 chodza bez problemu w dualu a na tej dfi nie chca sie w zadnej konfiguracji odpalic jak sa dwie wlozone. Pojedynczo chodza bez problemu. Co ciekawe jak wloze jakies goodramy 256 i twinmosy 256 to plytka wstaje ale chyba z tego wzgledu ze sa to rozne kosci zawsze jest single channel. Ma ktos podobny problem może?

 

edit

 

jednak wyglada na to ze pojedynczo na tej dfi rs482 nie odpalaja zawsze - tzn jedna zawsze bez problemu startuje a druga jak jej sie zachce raz wystatruje raz nie niekiedy trzeba zresetowac kilka razy zeby zalapala - co ciekawe na nf2 startuje zawsze i bledow zadnych nie ma

Edytowane przez slayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanka: Zintegrowana grafa korzysta z ramu, zawsze z domyślną prędkością 200mhz czy leci sysnchronicznie i jak ram np 520 to wtedy pamięc grafy też 260? :huh:

 

2gie pytanko: W zakładce ustawień grafy w biosie gdzie sie ustawia udma frame buffer itp , macie coś pod On-chip VGA Setting ? bo ja mam tylko 2 opcje, mianowicie Boot Display i TV Standard.

Da sie jakoś odblokowac pozostałe? Gdyby sie dało je odblokowac, da się w nich coś namieszac żeby więcej z grafy wyciągnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanka: Zintegrowana grafa korzysta z ramu, zawsze z domyślną prędkością 200mhz czy leci sysnchronicznie i jak ram np 520 to wtedy pamięc grafy też 260? :huh:

 

2gie pytanko: W zakładce ustawień grafy w biosie gdzie sie ustawia udma frame buffer itp , macie coś pod On-chip VGA Setting ? bo ja mam tylko 2 opcje, mianowicie Boot Display i TV Standard.

Da sie jakoś odblokowac pozostałe? Gdyby sie dało je odblokowac, da się w nich coś namieszac żeby więcej z grafy wyciągnąć ?

1. No jak pamięci ustawisz na 260 to chyba nie ma możliwości, żeby zarezerwowana przez bios część ramu brykała na innej częstotliwości. Bo niby jak fizycznie to miałoby być zrealizowane- przecież korzystamy z tych samych pamięci, to jedna kość miałaby np być inaczej tasktowana, a inne inaczej? To nawet brzmi dość absurdalnie. Z tego co gdzieś w necie widziałem, współdzielenie pamięci niekorzystnie wpływa na jakiś paramertr opisujący działanie pamięci (czas dostępu czy coś - nie pamiętam już).

 

2. Z biosu nie można, ale wystarczy, że zainstalujesz sobie Ati Tool i możesz kręcić. Jakiś serwis podkręcił w ten sposób z 300-->450mhz. W nowych grach i tak niczego to raczej nie zmieni.

 

ja kupilem 7300GT i mowiac szczerze do 64 stopni wiec nie za niska temperatura!! Zreszta moj sprzet wogole figle migle robi wiec sam nie wiem co i jak...

O kurka, no masakra, ale dobrze wiedzieć, że moje 50 stopni to nie jakaś mega-wielka wartość. Może zastanów się nad jakimś wiatraczkiem, co by przewiewał radiator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wsio wie jakiś dzielnik cyz coś ;p

2. Ati toolem kręce w sumie to i tak nic nie daje :P, tyle że gdzieś wczesniej pamiętam ktoś pisał coś o sychro i asynchro grafy z fsb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś moze problem z zainstalowaniem sterownikow do sieciowki i do firewire? Jedno i drugie urzadzenie sie instaluje ale w czasie instalacji wywala blad ze nie mozna uruchomic urzadzenia (kod10) i wystawia wykrzyknik w menadzerze urzadzen i nie dziala. przetestowalem wszelkie sterowniki i nic. pod linuksami live najnowszymi tez nie dziala. w ogole ta moja to chyba jakas uszkodzona plyta jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś moze problem z zainstalowaniem sterownikow do sieciowki i do firewire? Jedno i drugie urzadzenie sie instaluje ale w czasie instalacji wywala blad ze nie mozna uruchomic urzadzenia (kod10) i wystawia wykrzyknik w menadzerze urzadzen i nie dziala. przetestowalem wszelkie sterowniki i nic. pod linuksami live najnowszymi tez nie dziala. w ogole ta moja to chyba jakas uszkodzona plyta jest.

Nie było nawet najmniejszych problemów z instalacją czegokolwiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właczone w biosie masz sieciówke i fw?

Mam włączononą siciówkę, fw mam w chwili obecnej wyłączone (bo nie korzystam), ale przez dłuższy czas miałem włączony i nie było problemu. Swojego czasu siciówka chodziła na driverach z dołączonej płytki, potem ze strony DFI, a teraz mam stery ściągnięte ze strony realteka.

 

Wogóle to nigdy nie było problemu z tą płytą i z instalacją czegokolwiek (no, poza tym jak chciałem zainstalować jako driver video (do integry) zwykłe catalysty lub zwykłe omegi to była klapa - z tą integrą działają tylko przystosowane do niej drivery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze po prostu jest uwalona ta plyta. Zreszta teraz dopiero zauwazylem ze plytka jest troche zmasakrowana po spodniej stronie laminatu w poblizu sb. Ktos chyba niezle sie nad nia znacal jak zmienial chlodzenie na sb. Porazka - tak to jest jak sie dokladnie nie obejrzy przy zakupie.

 

Wyglada na to ze po prostu jest uwalona ta plyta. Zreszta teraz dopiero zauwazylem ze plytka jest troche zmasakrowana po spodniej stronie laminatu w poblizu sb. Ktos chyba niezle sie nad nia znacal jak zmienial chlodzenie na sb. Porazka - tak to jest jak sie dokladnie nie obejrzy przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wsio wie jakiś dzielnik cyz coś ;p

2. Ati toolem kręce w sumie to i tak nic nie daje icon_razz.gif, tyle że gdzieś wczesniej pamiętam ktoś pisał coś o sychro i asynchro grafy z fsb .

1. jak część ramu może chodzić na jednej prędkości a część na innej ?

2. co do synchro i anynchro to chodzi o GPU

 

sam się zastanawiam czy czasem ta integra nie blokuje mi oc moich ramów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś może nagrywarkę DVD na SATA podpiętą pod te mobo? Bo rozważam zakup takiej wypalary i się zastanawiam, czy wszystko będzi ok, a w szczególności - czy można będzie zbootować kompa z płyty włożonej do takiego napędu.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam LITEONa SH-16A7S, wszystko jak na ata tylko kabel lepszy B-)

Dzięki, właśnie planuje kupić w celu pozbycia się tej strasznej taśmy. Sprzedam to co mam, trochę dołożę i będzie gitara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...