Skocz do zawartości
MeoPL

Dfi Rs482 Infinity Soc 939

Rekomendowane odpowiedzi

A mi jak zwykle coś nie pasi, jak uruchamiam system albo klikam na ati catalyst control center występuje błąd że aplikacja nie została właściwie zainicjowana. Jak gram w cs 1.5 czasami na 2-3 sekundy obraz mi znika, też tak macie?? :?

Ja wogól nie używam CCC: niepotrzebny do niczego syfek zajmujący zasoby systemu, nieporęczny w obsłudze i niepraktyczny. I w dodatku wymaga instalacji kolejnego niepotrzebnego do niczego zapychacza systemu: MS .NET Framework 2.0. Najlepiej zaistalować gołe sterowniki do grafy+Ati Tool (jeśli używaż integry) lub gołe stery (najlepiej omegi) + ati tray tool (ATT domyślnie jest zintegrowane z instalatorem omega drivers, więc jak używaż omeg to nie musisz już dodatkowo ściągać). UWAGA!!! Ati tray tool nie działa z integrą, więc jeśli jej używaż pozostaje Ci tylko Ati Tool!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż jestem w posiadaniu płyty DFI RS482. Na tylnych wyjsciach nie ma ona gniazda COM. Kupiłem dodatkowy kablek COM. Przypinam go do złacza na płycie głównej. Podłaczam urzadzenie procujace na RS no i brak komunikacji. W systemie normalnie otwiera port natomiast nie ma zadnej komunikacji ze sprzetem. Trzeba jakoś to aktywowac czy to w biosie czy na zworkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Poradziłem sobie na razie z jednym problemem (albo i dwoma), nie pokazuje mi sie już błąd o źle zainicjowanej aplikacji i chyba teraz mysz za każdym razem działa. Nadal niepokoją mnie zwiechy, to jest bardzo uciążliwe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

chyba teraz mysz za każdym razem działa.

I nie prawda, wczoraj 4x resetowałem go żeby mysz sie obudziła :mur: W biosie mam ustawioną na eneble mysz na usb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Zastanawiam się, czy powinno mi tak "mielić" twardzielem na lewo i prawo. Wydaje mi się, że na moim wcześniejszym komputerze, dysk mniej dogrywał sobie coś tam w tle. W szczególności w SuperPi: w czasie liczenia dysk co chwila mieli i zapewne nie wpływa to pozytywnie na wynik benchmarka (SP to raczej mały programik do testowania procka i ramu, więc chyba nie powinien tak doczytywać ( zwłaszcza w momencie przechodzenia z jednej pętli do następnej- nie pamiętam czy tak miałem wcześniej).

 

Do płytki mam podłączony dysk na ATA100, 2x512mb i jadę na zintegrowanej grafie. Może coś z kontrolerem? Może płytka bardziej lubi dyski sata? A może wszystko jest w normie?

 

Mam SD 3700+. Jak by ktoś z takim sprzętem mógł zrobić test SuperPI 16m z prockiem i ramem na default i podzelił się wynikem to byłbym wdzięczny.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze :) skrin

Dzięki

 

No to ładnie- u mnie 17,22min robi te 16M !!! :mur: :mur: Coś kurcze nie tak, bo prawie 1,5min różnicy w stosunku do twojego rezultatu nie można wytłumaczyć leszą optymalizacją windy (zwłaszcza, że nie mam zbyt przeładowanej windy) czy lepszymi timingami (moje działają na 2.5-3-3-8)

 

Mam pytanie: czy podczas wykonywania testu 16M u Ciebie dysk coś doczytuje? Bo ja mam chwilowo strasznie słaby dysk na ata (2mb cache, 5400obr) i on się dość mocno wysila podczas liczenia (zwłaszcza dotyczy 16 i 32M) i niewątpliwie ma to negatywny wpływ na wynik benchmarka (podczas ostrego mielenia pasek wykorzystania procesora opada, poza tym praca dysku obciąża procka).

 

I wydaje mi się to nieco dziwne, że na wynik może mieć wpłye dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień dysk na 8mb cache i 7200 obrotów, poczujesz kopa ;]

Chodzi o to, że byłem święcie przekonany, że SuperPi zasadniczo jest czuły na RAM i Procka, a nie twardy dysk. I podobnie jak np zainstalowana karta graficzna, czy większość innych części kompa dysk twardy nie wpływa na dzałanie tego benchmarka.

 

moje ramki sa cl2 dysk 7200 obrotow 16mb cache:) dysk nie chodzil glosno wszystko ok:)

Rozumiem, ale ogólnie w trakcie liczenia SP dysk "popracowuje" sobie? (kontrolka sygnalizująca pracę dysku mruga)? Bo jeśli tak, to by oznaczało, że rzeczywiście dysk może mieć wpływ na SuperPi no i wtedy mój niski wynik rzeczywiście wytłumaczyć można słabym dyskiem, co byłoby da mnie dużym pocieszeniem, bo świadczyłoby o tym, że to nie np. uszkodzona mobo, ale właśnie obecny dysk jest przyczyną niskiego wyniku. (Dysk i tak jest tylko "przejściówką"- w marcu kupię sobie barracude 7200.10).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że byłem święcie przekonany, że SuperPi zasadniczo jest czuły na RAM i Procka, a nie twardy dysk. I podobnie jak np zainstalowana karta graficzna, czy większość innych części kompa dysk twardy nie wpływa na dzałanie tego benchmarka.

Bo nie wpływa (wpływa ale bardzo minimaline, często niezauważalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wpływa (wpływa ale bardzo minimaline, często niezauważalnie).

 

mi cos tam mrugal ale mysle ze dysk tu ma mniejsze znaczenie!

Bo mi dysk całkiem bardzo pocina i skrobie. Więc albo mój mały i wolny dysk wpływa na wynik, albo coś z kontrolerem, który "wymusza dziką pracę" w momentach, w których niezbyt jest to konieczne. Albo jeszcze coś innego.

Za dyskiem/kontrolerem przemawia fakt intensywnego "mielenia" w czasie liczenia- jak oglądam pasek wykorzystania CPU to w niektórych chwilach, podczas takiego dogrywania spada on krótko do połowy i niżej (do tego stopnia, że jak uaktywnię RM Clocka, który działa tak jak CnQ, to się procesor na ułamki sekund "odkręca" w takich chwilach).

 

EDIT: oczywiście moje sabe wyniki nie są skutkiem np włączonego CnQ, bo rzecz jasna, żeby wylkluczyć możliwość negatywnego wpływu C'n'Q wyłączan je:)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1GB ramu to wyłącz pamieć wirtualną i po problemach.

A co do SPI to podczas liczenia tworzonych jest 7 plików:

ia.dat

ib.dat

it.dat

iv.dat

iw.dat

ix.dat

iy.dat

 

więc jeśli twój dysk nie należy do cichych to dlatego ci skrobie bo podczas liczenia są one nadpisywane

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1GB ramu to wyłącz pamieć wirtualną i po problemach.

A co do SPI to podczas liczenia tworzonych jest 7 plików:

ia.dat

ib.dat

it.dat

iv.dat

iw.dat

ix.dat

iy.dat

 

więc jeśli twój dysk nie należy do cichych to dlatego ci skrobie bo podczas liczenia są one nadpisywane

Pierwsze co zrobiłem, to pomyślałem właśnie o wyłączeniu pamięci wirtualnej- nic nie dało.

Ale zgodnie z tym co piszesz, SuperPi dokonuje pewnych operacji dyskowych. Jak się ma "normalny" dysk, to pewnie przejawia w "zamruganiu diodą" i po krzyku. Ja mam dysk-padakę, stary i wolny i wówczas to co u innych przejawia się w mrugnięciu diodą, u mnie skutkuje paro-sekundową zadyszką. Mój słaby wynik tłumaczę sobie tym, że SuperPi musi czekać na dysk, aż ten nadpisze plik. Za tą teorią przemawia fakt, że podczas gdy dysk muli, wykorzystanie procka nieraz bardzo gwałtownie opada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik ostatnio nie moge wyłączyć komputera -_-. Gdy wezme zamknij windows etc. Komputer sie wyłacza spoko, ale nawet wentylatorki nie zdążą się zatrzymac i rusza znowu , jakby ktos nacisnoł power. Sprawdzałem i nie jest to wina kabli, sam przycisk power też działa ok. Czasami sie udaje wyłączyć go normalnie , zazwyczaj gdy chodził tylko pare minut. Ale po dłuższym czasie jest to niemożliwe. Wie ktoś co może być przyczyną? :huh:. Sprzęt jak w podpisie.

 

A i jeszcze jedna żecz windows po właczeniu komputera dochodzi do ekranu logowania , i tam jeżeli nie najade odrazu kursorem na przycisk z userem, tylko przez jakiś czas zostanie na tym ekranie w bezruchu zawiesza się i niemoge nic zrobić Oo. Jeżeli zaraz po wyskoczeniu ekranu logowania klikne i sie zaloguje to dalej wszystko jest jak najbardziej ok stabilne , gicior, etc.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dziwny problem pojawil sie wraz z wymiana tej plyty i procka. Chodzi o to ze zegarek w windowsie zle mi chodzi tzn.ustawie go powiedzmy na 14:00 a jutro zamiast byc 14:00 jet powiedzmy 13:58 a za tydzien jest juz 13:45 tak jakby caly czas zwalnial.Format i postawienie na nowo windowsa nic nie dalo mam tak od samego poczatku gdy kupilem plyte. Czy wie ktos przez co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Mam mały problemik ostatnio nie moge wyłączyć komputera -_-. Gdy wezme zamknij windows etc. Komputer sie wyłacza spoko, ale nawet wentylatorki nie zdążą się zatrzymac i rusza znowu , jakby ktos nacisnoł power. Sprawdzałem i nie jest to wina kabli, sam przycisk power też działa ok. Czasami sie udaje wyłączyć go normalnie , zazwyczaj gdy chodził tylko pare minut. Ale po dłuższym czasie jest to niemożliwe. Wie ktoś co może być przyczyną? :huh:. Sprzęt jak w podpisie.

 

żecz

Sprawdź czy nie masz w biosie włączonej opcji wake up on lan czy coś takiego.

 

Mam bardzo dziwny problem pojawil sie wraz z wymiana tej plyty i procka. Chodzi o to ze zegarek w windowsie zle mi chodzi tzn.ustawie go powiedzmy na 14:00 a jutro zamiast byc 14:00 jet powiedzmy 13:58 a za tydzien jest juz 13:45 tak jakby caly czas zwalnial.Format i postawienie na nowo windowsa nic nie dalo mam tak od samego poczatku gdy kupilem plyte. Czy wie ktos przez co to jest.

Słaba bateria na płycie-sprawdź ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...