Skocz do zawartości
MeoPL

Dfi Rs482 Infinity Soc 939

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś na to wepchnąć Ninje? Bo w miarę, jak się robi coraz cieplej, zaczynam się obawiać o mój proc chłodzony fryzjerem (@3.1GHz i 54stopnie w stresie S&M).

 

Wydaje mi się, że nic nie powinno wadzić, bo raditor w ninja jest na dość wysokich "nóżkach" ale w razie kupna wolałbym mieć pewność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zmieniał ktoś standardowe chłodzenie?? Dzisiaj na noc jak zjechałem z taktami proca na 800mhz (mnożnik 4, htt 200, ht x4) to chipset miał aż 50*C. Przeważnie miałem około 40-42 a teraz jest 44 przy podkręconym procu. Trochę sie zmartwiłem tym że taka temperatura była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniał ktoś standardowe chłodzenie?? Dzisiaj na noc jak zjechałem z taktami proca na 800mhz (mnożnik 4, htt 200, ht x4) to chipset miał aż 50*C. Przeważnie miałem około 40-42 a teraz jest 44 przy podkręconym procu. Trochę sie zmartwiłem tym że taka temperatura była.

Ja miewałem już 50 stopni i nic się nie działo. Z wymianą chłodzenia jest ciężko bo radiator przyklejny jest jakimś klejem. Na pewnej zagraniczne stronie udało im się go zdjąć, ale wyczyścić tego gumowatego kleju już nie dali rady :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pewnego dnia jak wróciłem trochę chwiejący się wyciągnęłem te plastikowe kołeczki i poprostu szarpnęłem, cooler zlazł i teraz czekam na NP-40 Cu :lol2:

Osoby posiadające zewnętrzną kartę graficzną sygnalizują nawet 60 stopni, dlatego zmieniam mój teraz dochodzi do 47

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pewnego dnia jak wróciłem trochę chwiejący się wyciągnęłem te plastikowe kołeczki i poprostu szarpnęłem, cooler zlazł i teraz czekam na NP-40 Cu :lol2:

Osoby posiadające zewnętrzną kartę graficzną sygnalizują nawet 60 stopni, dlatego zmieniam mój teraz dochodzi do 47

A ja to walę. Po pierwsze, dlatego że mi pewnie tak łatwo nie zejdzie ten cooler i jeszcze sciągnę go z mostkiem. Po drugie, jak coś sie zrypie to wyślę złom na gwarancji, w końcu od tego ona jest. A jak zjara się mostek, to będą musieli mi wymienić na nową płytę i zrobi się ciekawie, bo pewnie tych płyt nie będą mieli. A ja wtedy zadbam o to, żeby gorszej mi nie wysłali. BTW chipy Nvidii grzeją się bardziej, nieraz do 90stopni i żyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapinał ktoś wiatrak pod złącze od chpsetu ? Mi pokazuje obroty ale nie da się ich regulować tak jak CPU :mur: . Mowa o Smart Guardianie, jak znacie inny to napiszcie a sprawdzę

Ja podczepiałem i mogę potwierdzić, że regulacja jest tylko przy wiatraku do procka. Po paru nieudanych próbach z różnym softem stanęło na czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę sam pod sobą :)

 

Kupiłem dziś drugi dysk Samsung SP2004C VM100 no i postawiłem RAID0 na wbudowanym w płytę kontrolerze SIL3112A, oto porównanie z i bez RAID0:

 

Dołączona grafika

 

Jedyny problem to to, że po przełączeniu w biosie SATA na tryb RAID nie chciało bootować z napędu dvd który też jest na sata :mur:

Kontroler bardzo fajny, spodziewałem się czegoś między 70-80MB/s a tu prosze 94MB/s i nawet czas dostępu mniejszy :D

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Gdyby nie to że sata, a nie sataII [;

 

Problem temperatury rozwiązałem w następujący sposób, wiatrak 80mm założony gumkami na freezera a dół wiatraka opiera sie o zalmana na grafie. Ogólnie rzecz biorąc z 50 stopni zrobiło sie 35-40*. Jak będę miał czas to zrobię fotki :P Taki hm [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób z HDD/DVD podpiętym pod SATA

 

Przesiadam się na twardy dysk oraz DVD na SATA i mam pytanko: czy przy instalacji Windy będę potrzebował jakichś dodatkowych sterów ? (niedawno pozbyłem się stacji i zastanawiam się teraz czy to nie był błąd).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie potrzeba ;) też mam DVD na sata i problemów bez raid nie było :lol2: . Po przełączeniu w biosie SATA z IDE na RAID pojawił się problem, że komp nie bootuje z CD/DVD, pewnie oba kanały się zmieniają na raid i napęd optyczny ma z tym problem :mur:. Pod windowsem wszystko w najlepszym pożądku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie potrzeba ;) też mam DVD na sata i problemów bez raid nie było :lol2: . Po przełączeniu w biosie SATA z IDE na RAID pojawił się problem, że komp nie bootuje z CD/DVD, pewnie oba kanały się zmieniają na raid i napęd optyczny ma z tym problem :mur:. Pod windowsem wszystko w najlepszym pożądku ;)

Oki, Dzięki. Ciekawe czy z tym RAIDem to kwestia "niekumatego" modelu nagrywarki czy to foch płyty. Dla mnie sytuacja, w której kompa nie można zbootować z CD byłaby nie do zaakceptowania - system instaluje co parę miesięcy na nowo. Jak wogóle winde zainstalowałeś - odpaliłeś kompa jakoś z dyskietki i potem zapuściłeś instalator czy na czas instalacji użyłeś innego napędu?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Próbował ktoś fsb wyżej niż 300 i mnożnik 8?? Dawał ktoś też napięcie 1.8-1.85??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Orientuje się ktoś za ile teraz najlepiej sprzedać tą płytę? Nie sprzedają jej już nigdzie i ciężko mi określić ile jest ona warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś mi się często cpu clock fail wyskakuje przy uruchamianiu kompa, ma ktoś taki problem? cfg i ustawienia jak w sigu. Do tej pory przez ostatnie pół roku wszystko śmigało bez problemu, a teraz dosyć często ale nie zawsze resetuje mi ustawienia biosu ;/. Nic nie było zmieniane w ostatnim czasie. Temp też mimo dosyć sporych upałów na dworzu zdają się nie mieć nic wspólnego z tym, bo teraz się oziębiło i nadal jest ten problem. Może mieć z tym coś wspólnego windows jakoś zasyfiony ? albo dysk twardy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jakoscia fot nie grzeszysz :lol: :lol: :wink:

Tylko 1.3MPx w telefonie K600i :lol: Niestety jedna z gumek pękła i musze na nowo je zakładać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby bateria byłą słaba. Konkretniej to wygląda to tak.

1.Odpalam przycisk power.

2.Szumi odrazu wentyl na procku głośno.

3.Wentyl sie scisza bo odpala sie smart fan.

4.Zanim sie pojawi coś na monitorze, wentyl znów sie robi głośny jak zaraz po odpaleniu.

5.Ścisza się znowu bo odpala się ponownie smart fan, na monitorze widze "cpu oc fail!"

 

6. Wchodze w bios fsb na 250, ok i dalej lata normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos jeszcze pamieta jak pisalem ze moja plytka byla uwalona bo ktos poprzerywal sciezki przy SB. Udalo mi sie po dlugim oczekiwaniu odebrac plyte z serwisu i musze powiedziec ze na razie wszystko dziala. siec i firewire sie zainstalowalo, dziala dzwiek i oba kanaly IDE jeszcze tylko sata musze sprawdzic. Jedyne co to zauwazylem ze ta plyta jech chyba strasznie wybredna - najpierw nie chciala chodzic z pamieciami astak bh-5 i to juz chyba nie sie nie da zrobic bo biosik jest najnowszy, a teraz jak ja testuje to znalazlem nastepna dziwna przypadlosc. Czy ma ktos moze do nie podlaczonego cd TEAC 40x? Ciekawostka jest ze naped ten jest wykrywany tylko raz w czasie wlaczenia kompa, pozniejsze restarty i napedu nie ma nie wazne czy reset czy restart z windy, co ciekawe podlaczam benq dw1640 i nie ma zadnego problemu za kazdym razem bios go widzi. Mial ktos moze cos podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Odkopię! Jestem strasznie wkurzony, biosu nie zmieniałem od czasu kiedy mam płyte i na tym biosie osiągnąłem 310*9 a teraz przy 300*9 nie chce sie uruchomić! :evil: :damage_wall: Ma ktoś jakąś radę czy wszyscy sie już pozbyli tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...