Skocz do zawartości
MeoPL

Dfi Rs482 Infinity Soc 939

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli ten glut to nawet nie ruszam bo pewnie co nieco odlecialo by razem z radiatorem wiec kapa z leksza wie ktos ktora temp wedlyug speedfan to moze byc chipset bo dosc troche pokazuje temperatur ten speedfan

panowie ktore stery zainstalowac bo cos strasznie slabe wyniki w 3d marku 2001 raptem 15k na 6600GT 540 i ramce 1100 sempron 9x265 wiec chybra brakuje pare k punktow

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amapi3d

 

A dużo większy od fryzjera jest ? Bo mój fryzjer prawie zasilacza dotyka a z drugiej nie dużo do radiatora na chipsecie.

 

Chyba mam lipną tą płytę bo 270 i komp już nie wstaje. Dzisiaj udało mi się zrobić 280 i nawet do win weszedł. Jakim programem ciągnąć HTT w windowsie ?

 

Ok myśle ze jestem na dobrej drodze. Narazie wiecej nie pojdzie. Czas na sprawdzenie pamieci

Dołączona grafika

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

No zobaczymy, bo powaznie mysle nad zakupem tej plyty glownej ale kurde, mam wrazenie ze scythe infinity sie tam jednak nie zmiesci( jest to cooler sporo wiekszy od freezera pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiem czemu wcześniej szło 270 :blink: jakoś tak mi sie udało zrobić te 334 ale zakażdym razem udaje mi się 320. Widocznie sprzęt jakis wybredny.

 

Jezeji ten cooler jest dużo większy od freezera pro to ja bym się obawiał czy on tam wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale dobrze ze freezerek sie miesci bo ma przyjsc do mnie dzisiaj hmm z ktorego biosa korzystacie bo ja z tego najnowszego (flashowalem winflashem) a zmienilem na najnowszy bo mi dysku nie wykrywalo bo czasem wyskakiwalo brak pliku NTLD

a Ras1984 zmieniales moze napiecie NB / SB czy jakies buiosy na XS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy potrzebne to było ps sory za OT ale ja mam Semprona 3k i jak daje HT na mnoznik x5 to i tak mam x4 a ty RAs moze zasilka nie wyrabia na 12 :) (oczywiscie ze wyrabia bo to blizniak huntkey hk350ap) i odpisz czy masz goracy radiator po tym przetaktowaniu i czy tak wysokie napiecie dalo ci cos hmm a ten bios to ty masz nowszy a ja wczoraj ze strony DFI brlem 82DMD321 lol

 

hmm Ras a instalowales hotfix i optimizera?

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podnoszenie napiec mi dużo dało. I tak przy okazji ponamierzałem wszystkie napiecia na MoBo co by se miernikiem sprawdzić i jestem zaskoczony to co pokazuje smartguardian praktycznie pokrywa się z mierzonym napieciem przeważnie sg zawyza o 0,02V :D Bede miał aparat to zrobie foty tych miejsc.

 

Radiatory zimne. 50 stopni na chipsecie to widze po wyjsciu z gry ale to przez integrę. Normalnie tak 42stopnie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lajcik naweiwu nie bedzie trzeba ani zmieniac chlodzenia a tez sie myknie wyzsze napiecie i tego hotfixa i optimizera hmm znowu trzeba miernik kolowac ciekawe czy lepiej sie kreci bez integry (moze zrobie porownanie bo mam 6600ge to go wyciagne jak znajde max procka.

ps w co ty grasz na tej integrze?

 

ps2. Czemu masz manchestera a nie toledzika (ciekawe kto bedzie mial to mobo i zwyklego venicka ja sempron ty x2)

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tak wyszło z tym BV szkoda ze nie DC ale moze kiedyś wymienię. Narazie nie udało mi sie stabilnego 2,8G zrobić :angry: Ide poprzestawiac napiecia i pomierzyć jeszcze raz dla pewności.

 

Więc tak. Napięcia VDIMM i VNB zgadzają się co do 0.01V według tych z BIOSU a Vcore ustawiłem 1,55V a miernik pokazuje 1,58

 

Ustaiwłem w biosie 1,65V a na rdzeniu było 1,69 no i pomyślałem sobie że zrobie 1M pi

Dołączona grafika

 

Nie umie się upurać z pamięciami :/

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Jest dzielnik 150 ale zachowuje się bardzo dziwnie (działa jak 200 przy mnożniku 10 na innych nie patrzyłem). Na orginalnym biosie chyba nie było.

czyli jest dzielnik 150 ale tak jakby nie dzialal - tak? i ten dzielnik wystepuje tylko przy zmodowanym biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

hmm htt 300 to pestka dla mobo w starym biosie mialem div 100 133 itp itd a teraz mam normalne dzielniki 2:1 3:2 20:17 itp itd (no takie mi bardziej pasują).

Czyli 300 bedzie na pewno? bo zastanawiam sie czy nie lepiej wziac sobie dfi infinity na nforce 4x tyle ze nie dosc ze drozsza to nie posiada grafiki i tak samo nie posiada SATA II :/

 

w ogole mam problem bo chcialbym cos taniego z SATA II i zeby bardzo dobrze sie krecilo(wlasciwie tylko epox i dfi wlasnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm na infinity mod na sata2 to banał masz 3x pci ale nie masz grafy i halasliwy wentyl; ewentualnie zostaje ci asrock dual Vsata albo za 260zl masz asrock sli (nie pamietam modelu) masz dokladnie 4x sata2 2xpcie x16 (prawdziwe sli lepsze od nvidii) ja mobo mialem za 240zl wiec nie zaluje. a na htt 300 musi smigac minusem asrocka jest male v na procka.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

a na htt 300 musi smigac minusem asrocka jest male v na procka.

no wlasnie i to dosc powazny minus, ktos sie orientuje ta wersja SLI jakie daje max napiecie na procka(mowie o asrocku)?

 

aha, bo juz slyszalem rozne opinie, na pewno mozna infinity zmodowac na ultre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ziomy ja mam jakas kiczowa zasilke linkworld:) ale wytrzymie ejszcze troszke i kupie chiefteca jezeli o karcie mowa to zobacze co kupie na dzien dzisiejszy byloby to x1900GT ale znajac zycie to sprzet juz bedzie na dx10 nim to kupie (styczen:)) hehe desperat no niezle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się dziwisz ze htt małe na tej zasiłce :blink: no desperat z Ciebie, ciekawe czy uciągnie te 4 miechy... ze stały oc szczerze wątpie ;) no chyba, że LINK WORLD robi super zasiłki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nawet mnie nie strasz ze zasilka mi nie wytrzymie bo z kasa lipa:) moze inaczej kasa by byla na zasilke ale oszczedzam teraz na grafe:P wiec fundusze na dzien dzisiejszy sie nie znajda no chyba ze zasilka wkoncu padnie to niestety bede musial te 200zl na zasilke wydac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

hehe nawet mnie nie strasz ze zasilka mi nie wytrzymie bo z kasa lipa:) moze inaczej kasa by byla na zasilke ale oszczedzam teraz na grafe:P wiec fundusze na dzien dzisiejszy sie nie znajda no chyba ze zasilka wkoncu padnie to niestety bede musial te 200zl na zasilke wydac:(

eh przeciez zanim kupisz jakas porzadne grafe musisz zmiec te zasilke zanim ona pociagnie wszystko za soba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...