Skocz do zawartości
MeoPL

Dfi Rs482 Infinity Soc 939

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam dziwny problem. Ram na 242 2,5-3-2-5 reszta 7-12 i 1-1-2-1 no i sobie chodzi a wiecej niż 248 to nawet na 3-4-4-7 nie mogę zrobić :mur: Może blokuje mnie współdzielenie ramu z integrą ? Może to kontroler w procku ? Ramy to parioty na CE-5. Chyba bym jakieś PCI-E musiał pożyczyc lub w ostateczności jakieś poczciwe PCI :lol2:

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: Jak ta płyta lubi się z Hynixami D-43? Te pamięci są bardzo kapryśne. Testowałem je na czterech różnych komputerach Z chipsetami Via, Intel, SiS i Nvidia i tylko na nvidii ruszyły. Dla tego obawiam się o współpracę z tym chipem ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

 

pytań kilka mam :)

 

- wejdzie na to ninja ?

- ile max vmem/core

- łączył ktoś to z grafiką z zalmanem vf700 ?

- ht ~300 gwarantowane ?

 

sorry ze pytam o rzeczy ktore pewnei zostaly juz powiedziane - siedze na tym co w sigu i mi forum troche skacze ;]

 

jeszcze jedno małe pytanie - niema problemu z piszczacymi cewkami etc ? plytka jest w serii przyjemnie pasywna :) dobra rzecz :)

 

3 dni zero odpowiedzi ;) woot,, az się upewniłem czy w pasku przeglądarki jest to czego się spodziewam

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- co do ninji to nie wiem

- vmem do 3,2V, vcore do 1,55V

- ja nie laczylem

- niestety NIE gwarantowane

- u mnie cewki nie piszcza

- rzeczywiscie bardzo przyjemnie pasywna ta plytka (w porownaniu do serii lan party), a chipset ATI pomimo 1,8V nie daje oznak przegrzewania sie

 

polecam przejrzec:

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...age=1&pp=20

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do oc to pytania formalne taki woltaż w dfi to i w infinity :) podobnie jak z ht,, i dobrze

 

ninja - nie znalazłe info na ten temat,, nie dobrze ;),, wydaje mi się że ok ale zaim kupie się uprewnie, mam nową rakietę (sig) strony nie skaczą, kilka dni przeżyje

zalman - to co tak jest na górze karty to jakiś pic na wode i najwyżej zdejme ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta płytka wędruje sobie do mnie pocztą , i w związku z tym mam pytanie próbował ktoś kręcić te zintegrowaną grafe? Da się w ogóle?

 

Bo będe na niej siedział gdzieś tak do wakacji a w między czasie miło by se było w coś pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta płytka wędruje sobie do mnie pocztą , i w związku z tym mam pytanie próbował ktoś kręcić te zintegrowaną grafe? Da się w ogóle?

 

Bo będe na niej siedział gdzieś tak do wakacji a w między czasie miło by se było w coś pograć.

da sie krecic ale to przeciez i tak niewiele da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden problem z ta plyta. Mam wpiete dwie kosci ram po 512. SA roznej firmy jedna elixir druga imro. Kazda z nich potrafi chodzic na 450. W dualu na tej plycie bez zadnych zmian w biosie uruchamiaja sie i dzialaja na 400,ale gdy mam podkrecony procek z 1800 na 2550 i FSB na 300, hypertransport na 900(3x300) to pamieci musze ustawic na 300 przy dzielniku 2/1 a niechca dzialac na dzielniku 3/2 a daje to wtedy 400. Macie pomysl przez co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Od poniedziałku a najpóźniej od wtorku bedę szczęśliwym posiadaczem tej płyty głównej i chciałbym prosić o jakieś dobre rady co do tej płyty i jak najlepiej skonfigurować bios żeby wszystko śmigało jak należy :D

Do tej płyty chce wsadzić to co jest w opisie

 

ewentualnie czy może ktoś opisać najważniejsze opcje w biosie służącze do OC

Edytowane przez @rtex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wylaczylem ta opcje cnq dzieki ktorej osiaglem HTT z 260 na 320. I to nie jest tego winna. Procka równiez bo lata spokojnie na 2800. Cos w ustawieniach ram pewnie trzeba przestawic,chyba ze ten dzielnik 3/2 jest trefny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe moze to nie ejst extremalne krecenie:P hehe co do plytki glownej @rtex napsiz mi na gg to cos sprobujemy ci pomoc z oc tego twojego venica:) @depose86 hmm ja bym sprobowal cos z tymi timingami ja tez 3 dni sie meczylem z moimi ramami zeby cos wiecej wykrzesac z mojego diabla!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro płytka do mnie przyjedzie.

Zastanawiam się jeszcze nad prockiem, przy czym w grę wchodzi tylko 3000+ lub 3200+. Z jednej strony, biorąc pod uwagę HTT jakie płytka robi lepszym (bo nieco tańszym) wyborem jest 3000+,z drugiej strony, z uwagi na niewielką różnicę w cenie wezmę chyba 3200+.

W środę, ewentualnie jutro podzielę się wrażeniami.

 

Mam tylko nadzieję, że od czasu do czasu ktoś zagląda do tego tematu i w zrazie kłopotów uzyskam wsparcie. Biorąc pod uwagę cenę i możliwości wydaje się dziwne, że płytka (i ten temat są mało popularne).

Pozdrawiam

 

PS: Ci co szukają płyty: śpieszcie się, bo w hurtownach jej nie ma! W Sirusie jest po 309zł, z sobotę w Znaku mieli 5 sztuk (wliczając moją) za 277zł, w Imperium mieli 2 sztuki za coś ok 280zł.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha i dobrze ze plyty nie ma;P pozniej ja sprzedam bo fajnej cenie bo napewno sprzedam kolo maja przechodze chyba na dfi x3200 :) ta plytka jest spoko ale kupilem bo nie mialem kasy na grafe:) wiec bylo to dobra alternetywa:) tym bardziej ze oc na plytce ejst dobre a cena jak wiadomo nie az taka wygorowana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja też kombinuję podobnie i też mam już na oku (i w "ulubionych") temat o DFI x3200. Obawiam się jednak, że po nowym roku to płyt pod s939 będzie jak na lekarstwo, zwłaszcza takich jak DFI. Obecnie jest duży problem z wyrwaniem w Polsce tego x3200, a przecież dopiero się ukazały (może właśnie dlatego- oby). Miejmy nadzieję, że to tylko złe dobrego początki:)

 

Właściwie rs482 wypada w testach podobnie jak "duzi bracia" i to nawet jeśli chodzi O/C. Ale rzecz jasna, mieć pełnego "dorosłego" DFI to pewnie niezła frajda- te radiatorki wszędzie upychane gdzie się tylko da, ten niepowtarzalny "dizajn", no- to robi naprawdę super wrażenie.

 

Czytając testy rs482 dziwiłem się, że taki za przeproszeniem "wypierdek", pozbawiony tych bajerków, a mimo to potrafi gonić "dużych" :)

 

Pozdro

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkleil z niej ktos moze radiator na sb? ja sie mecze 1,5h juz grzeje suszara i [gluteus maximus].Nie chce za mocno bo sie boje ze caly mostek odleci

Gdzieś na zagranicznym forum czytałem, że cholerę ciężko odkleić. W dodatku nie ma powodu, żeby to robić bo chipy są dość chłodne. Jak wiatr z procesora jeszcze ci zawiewa przez ten radiator DFI, albo masz w miarę przewiwną budę, to daruj sobie.

 

Moje mobo leży sobie na stole i czeka na procesor (pewnie do jutra :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje tak samo:)

na nb juz przejechalem ceramique, a sadzicie ze jak porbowalem na sb odklejac to nie bedzie zadnej roznicy przy chlodzeniu?

 

aa oswieccie mnie im wyzsze htt ustawione a mniejszy mnoznik tym lepiej?:P

1. IMO jeśli jeszcze nie naderwałeś tego termo-gluto-kleju za bardzo to nie powinno to włynąć a temperaturę. Ale jak coś to napisz jakią masz temperaturę i sprawdzimy, czy wszystko w normie (oczywiście będę to mógł jakoś porównać, jak uda mi się sprzęta uruchomić).

 

2. Najkorzystniej jest wtedy, gdy zastosujesz taką kombinację, żeby dać na procek i pamięć max Mhz przy jakim chodzą one stabilnie. Sam mnożnik i Htt same w sobie nie wpływają na wydajność (no ewentualnie że byś zmniejszył htt sporo poniżej defaultowej wartości), bo przepustowość szyny jest tak duża, że nie jest i tak wykorzystywana.

 

Zgodnie z planem jutro będę miał procka, ale z powodu braku czasu w O/C będę się bawił nieco później.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...