Skocz do zawartości
sliqe

D-link Dl-524ap

Rekomendowane odpowiedzi

Hou hou ;] Jest to Router z acces pointem zakupiony w celu dla kich zostal stworzony ;] rozdzielenia internetu na 2 komputeri i wiecej :P

Ale górka zaczyna sie w tym momencie że :

 

Mam sobie kabluweczke w firmie ktora sie zwie multimedia ( www.mm.pl ;] ) , ktora jest na tyle wspanialomyslna i kochana ze zwykly rozdzielacz nie wystarczy trzeba bylo czegos specjalnego ( oczywiscie to kupilem :P ) co rozdzieli sygnal na te 2 owe komputery . Problemu by nie bylo ale ten owy dostawca zrobil cos takiego ze dal mi adres fizyczny dla karty i tylko na tym adresie internet dziala a ze jednoczesnie 2 takie same adresy fizyczne nie moga dzialac po sieci domowej to mam wielka kiche. Nie mam bladego pojecia jak ten router skonfigurowac . Mialem zwyklego acces pointa i konfigurowalem go bezproblemowo :/ .

 

Takze prosze o POMOC ;P dokladnie : konfiguracja routera + wifi bo komputery w domu chodza ( maja :P chodzic ;] ) wifi .

 

Ps. dostep do routera jest poprzez www 192.168...... wiem jak sie wchodzi ale nie wiem co ustawic ;] Milo by bylo otrzymac porade tego typu jak skonfigurowac tego routerka mianowicie : kliknij tu i tu wpisz to i to :> A pozniej oczywiscie wszechmogacy pan moderator moze PRZYKLEIC takowy poradnik ;] bo przeciez nie ja jeden moge miec taki problem ;P

 

Dziekuje za uwage , prosze o pomoc i przepraszam za mase ( ;p ) emotek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz sprawa taka : router ma swoj MAC adres na pudelku opisany , czyli jezeli zmienie go na ten na ktorym dziala net czyli juz bedzie lajcik ? A przynajmniej powinno. I jezeli juz zmienie ten adres MAC routera to karty sieciowe pozostalych komputerow moga miec obojetnie jakie adresy MAC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz sprawa taka : router ma swoj MAC adres na pudelku opisany , czyli jezeli zmienie go na ten na ktorym dziala net czyli juz bedzie lajcik ? A przynajmniej powinno. I jezeli juz zmienie ten adres MAC routera to karty sieciowe pozostalych komputerow moga miec obojetnie jakie adresy MAC ?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nie powiodlo sie ... ciagle jest DHCP connecting i nic wiecej :/

 

( patrz zalacznik )

 

I nie wiem czy by dalo cos jak bym podal all dane z mojej sieci tutaj ? Czy w ogole mozna i nie sa to TAJNE dane ;] jezeli nie to wkleje .

post-4855-1156862365_thumb.jpg

Edytowane przez sliqe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nie powiodlo sie ... ciagle jest DHCP connecting i nic wiecej :/

 

( patrz zalacznik )

 

I nie wiem czy by dalo cos jak bym podal all dane z mojej sieci tutaj ? Czy w ogole mozna i nie sa to TAJNE dane ;] jezeli nie to wkleje .

Sklonowałeś dobry MAC adres ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu zeby nie zakladac nowego. Chcialbym zrobic sobie w domu siec desktop + laptop z tymze laptop normalnie kablem podpiety do neta a laptop przez wi-fi. a mam okazje zakupic ten model routera za 90zl. Czy to bedzie jakos w miare dzialac ?? Czy moze lepiej laptopa tez do kabelka podpiac ?? a jesli tak to co do tego trzeba kupic, tylko zeby w miare tanio bylo ?? Pozdrawiam Nab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz laptopa kablem do routera to oczywiscie mozna, potrzebujesz do tego prostego (znaczy nie krosowanego) kabla.

a to routerki nie wykrywaja czy kabel jest prosty czy krosowany ...?

coś mie sie zdaje ze wiekszość tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...