Skocz do zawartości
turzol

512DDR - Samsung, Geil, Corsair??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat!

Musze kupic jak najszybciej 512Mb DDR 333 lub 400. Nie wiem czy brac te Samsungi z allegro.pl za 440 zl K4H580838D-TCB3 czy tez sprowadzic sobie z Austrii 512Mb Geil PC 3200 Ultra Platinium Series za 190Euro lub Corsair PC3200 za 199euro.

 

Chodzi mi o to zeby wyciagnac 166fsb stabilne na moim kompie w miare z dobrymi timingami!

 

Ludzie poradzcie cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac te SAMSUNGI z allegro K4H580838D-TCB3 mam i sprawa jest taka ze u mnie na nForce2 ida na FSB 152 pracujac synchro z athlonem XP.A wiem tez ze ida na wiecej od innego goscia ktory tez je ma.......duzo zalezy tez jakiego masz procka jak masz 0,13 i najlepiej odblokowanego to smialo mozesz krecic nawet wiecej.Ja mam 2.0 Palamino i krece go niecale 2,4.Wiec zalezy, a jesli chodzi o CORSAIR to jedynie te 3200 ale CL2 a nie 2,5.Ale tez pomysl o OCZ sa niezle i wypadaja prawie jak CORSAIR 3200 CL2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jednak wolalbym OCZ Rev.2 albo SAMSUNGI MxxxxCTL-CTB3 tansze a dobre a te CORSAIR CL 2,5 co bede mowil masz w tescie wiec widzisz jak chodzily :? :(

http://www.tweak.pl/artykul/corsair_ddr a tu przytocze :

 

"Bez wątpienia Corsair produkuje pamięci dobre, jednak czy są na tyle rewelacyjne aby prześcignąć wiele tańsze Samsungi PC2700...." 8).

 

A co najdrozsze niezawsze znaczy...................najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jednak wolalbym OCZ Rev.2 albo SAMSUNGI MxxxxCTL-CTB3 tansze a dobre a te CORSAIR CL 2,5 co bede mowil masz w tescie wiec widzisz jak chodzily :? :(

http://www.tweak.pl/artykul/corsair_ddr a tu przytocze :

 

"Bez wątpienia Corsair produkuje pamięci dobre, jednak czy są na tyle rewelacyjne aby prześcignąć wiele tańsze Samsungi PC2700...." 8).

 

A co najdrozsze niezawsze znaczy...................najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi TCB3 z literka D niestety nie polecam.Albo trafil mi sie nienajlepszy egzemplarz.Na 180 fsb jedynie z najnizszymi timingami i 2,75V.Seitec szedl na 187 max. timingi na 2,75V ale byla to jedynie 256 MB.Szkoda. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi samsungami D to racja. Ledwo co na 200 mhz ida i to przy timingach marskich. Z tego co sie orientuje to chyba GILE sa the best z tych co wymieniles. Kolega ma takie z usa i naprawde niezle mu smigaja. 200mhz ida spoczko, wiecej nie pozwala plytka (ma na intelu 845e)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol ciezko porownac ddry za 440 zl z tymi za 800 zl (200euro).

 

Na fsb 166 nie wlacza ci sie kolejny dzielnik do pamieci? Moze sprecyzuj na ile maja one niby chodzic?

Jesli masz skad to zastanow sie nad TwinMOS 3200, koniecznie na kosciach winbonda, w niemczech od 145 euro, moim zdaniem bardzo konkurencyjne cenowo.

 

Poczytaj sobie testy ddr 400:

http://www.amdboard.com/ddr400.html

 

btw bentleye, beje i merole sa fajne, ale tej branzy wszystko szybko zamienia sie w malucha, wiec zastanwow sie 2x zanim wywalisz kupe siana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, na samsunga zlego slowa nie powiem, przyanjmniej na te kostki co mam :-)

... wazne jest na jakiej plytce PCB sa dane kostki od samsunga, p

a kupujac Geil, czy tez Corsair masz pewnosc ze ci sie dobrze podkreca...no i za to tez placisz odpowiednio wiecej :-)

bardzo duzo stron o samsungu znajdziesz na stronach japonskich, testy porownania, wpisz dokladnie oznaczenie samsunga na google.pl to napewno cos znajdziesz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat!

Musze kupic jak najszybciej 512Mb DDR 333 lub 400. Nie wiem czy brac te Samsungi z allegro.pl za 440 zl K4H580838D-TCB3 czy tez sprowadzic sobie z Austrii 512Mb Geil PC 3200 Ultra Platinium Series za 190Euro lub Corsair PC3200 za 199euro.

 

Chodzi mi o to zeby wyciagnac 166fsb stabilne na moim kompie w miare z dobrymi timingami!

 

Ludzie poradzcie cos...

LUDZIE CZYTAJCIE POSTY NA KTÓRE ODPOWIEDACIE!!!!!!

 

A ty koles sobie oblicz: PC2700 333Mhz = 166Mhz

 

To znaczy ze jakie PC2700 nie kupisz 166Mhz pujdą na 99% ;)

Ja np Elixsiry PC2100 na 17Mhz na CAS 2 i 1TCommand wykreciłem i jest git ... vide nawet dobre PC2100 (266Mhz) pujdą ci na 166Mhz ;)))

 

A wy mu GAILE - srajle, krosshery, i inne szajsungi polecanie ;) ON CHCE TYLKO 166 MHZ ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie stac to bierz 512Mb Geil PC 3200 Ultra Platinium Series :-))

 

256 MB 433 MHZ GeIL PC3500 433MHz C2 DOZYW.GW kosztuje 590 w wawie:-)

 

http://www.extremeoverclocking.com/reviews...B_PC3500_1.html

 

 

Pamięci zbudowane są na kościach 4.5ns GEIL GL2000, wyposażone są w radiator wykonany z miedzi który jest pokryty warstwą Platyny. Moduły umieszczone są na płytce PCB wykonanej w technologii ULN (Ultra Low Noise), posiadają dożywotnią gwarancję oraz pracują z częstotliwością 217MHz (434 MHZ DDR) – w testach pamięć doszła do 494 MHZ !!!

 

Poniżej podstaowe dane na temat pamięci:

 

GL3500PU - GeIL PC3500 433MHz DDR ULTRA Platinum Series 433 MHZ CAS2

 

· Hand Picked 4.5ns GEIL GL2000 Chips

 

· Tin Coated Platinum Copper Heat Spreader

 

· 6 Layer Ultra Low Noise Shilded PCB

 

· 184pin

 

· 32x8 Low Denisty, Unbuffered

 

· CAS 2 6-3-3 1T @ DDR433 PC3500

 

· CAS 2 6-3-3 1T @ DDR400 PC3200

 

· CAS 2 5-2-2 1T @ DDR333 PC2700

 

· 2.5v-3.1V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE CZYTAJCIE POSTY NA KTÓRE ODPOWIEDACIE!!!!!!

 

A ty koles sobie oblicz: PC2700 333Mhz = 166Mhz 

 

To znaczy ze jakie PC2700 nie kupisz 166Mhz pujdą na 99% ;)

Ja np Elixsiry PC2100 na 17Mhz na CAS 2 i 1TCommand wykreciłem i jest git ... vide nawet dobre PC2100 (266Mhz) pujdą ci na 166Mhz ;)))

 

A wy mu GAILE - srajle, krosshery, i inne szajsungi polecanie ;) ON CHCE TYLKO 166 MHZ  ;))

Erio nie badz taki pewniak ;)

 

Zalozmy ze turzol bierze swojego abita BD7-II i robi pci lock.

Pamieci ustawia asynchronicznie (co u plyt na p4 ma jak najbardziej sens) na 3/4 (fsb/dram) i jedzie z fsb w gore az do zamierzonego 166.

Liczymy taktowanie pamieci: fsb 166/(4/3)=221 (ddr442), czyli okolo 3500, proponowane 2100 dawno by po drodze zdechly, tu trzeba jakiegos performera.

Zakladajac ze z bedzie taktowany synchronicznie wystarcza ddr333, ale zwykle oemy i tak nie pojda na najlepszych timingach.

 

ps turzol przypominam ze jak ta plytka wychodzila to nie miala supportu nawet do ddr333 wiec nie wiem jak z kompatybilnoscia ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nieźle się robi....

Juz tłumaczę:

Na moich Samsungach Pc2100 jadę fsb max 160!!!

Asynchronicznie natomiast wyciągam 150fsb (czyli ok.400 dla pamiątek ale na najgorszych timingach)

Chodzi mi o to żeby wyciągnąć synchro (na tych Samsungach DTL) stabilnie 166 a miło by było więcej!

Jeżeli chodzi o asynchro to fajnie jakby szły DDR 400-410 w dobrych timingach najlepiej CL=2. Do tego jednak jak się domyślam potrzebne mi będą Corsair lub Gail'e....

 

Co do supportu przez chipset 845e pamieci 333 to przecież żadna takowych nie obsługuje oficjalnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w koncu twoje samsungi sa 333 czy 266? Bo w podpisie masz 333...

 

masz 2 opcje, albo bardzo drogie pamieci 3200-3500 i nacierasz na ddr ~415,

albo kupujesz 2700 i taktujesz synchronicznie.

 

A co najostrzejszych timingow to mozesz na nie co najwyzej liczyc, chyba ze doplacisz kolejne siano, za specyfikacje cl2.

 

Miedzy opcja 1 a 2 jest okolo 4-5% wydajnosci np. w 3dmarku, pozostaje aspekt ekonomiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podpisie mam DDR333 ups zaraz zmieniam. O to chodzi że podpis mam nie zmieniany bo jak kupowałem moje Samsungi to na giełdzie koleś zapewniał mnie że to są 333 a okazały się zwykłymi 266 :( na co wskazuje końcówka oznaczenia TCB0.....

 

Do teraz nie wiem czy żądać wymiany bo nadal są na gwarancji, ale boje się że gościu będzie się wypierać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...