Skocz do zawartości
topek@GC.pl

Zestaw Do +/- 3500,-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

prosilbym o przykladowy zestaw nastawiony w 100% do grania + OC; potrzebne:

 

- plyta glowna

- procesor

- grafika

- RAM

- dysk

- zasilacz

- obudowa + wiatraki do chlodzenia (chyba ze beda z obudowa)

 

dobrze zeby byl cichy ;)

cena 3500,- ale moze sie wachac, bo przeciez doplacic 50,- zeby miec cos znacznie wydajniejszego to nie problem.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj typ (z esc.pl):

AMD Athlon 64 3200+ Orleans (2.0GHz) BOX /AM2/

Arctic-Cooling Freezer 64 Pro (socket 754,939)

DFI Infinity NF Ultra II-M2

GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 CL5 PRO

Gigabyte GeForce 7900GT (zalman) 256MB /256bit/ TV-out 2xDVI-out (ale lepiej poczekac miesiac az radeony x1900xt stanieja)

Samsung 250GB 7200rpm 8mb cache SATA-II

Razem: 2951zl

 

Do tego zasilacz enermax liberty albo topower z serii EZ lub tagan U15 z - wszystkie z odczepianymi kabelkami ; moze byc tez jakis seasonic ale nie ma odczepianych kabelkow

 

A obudowa? Thermaltake Soprano albo jakis Coolermaster?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo ci to wyszło homzik ...

ramy lepiej weź też goodramy ale 667

x1900xt weź

jak się uprzesz to zamiast a 64 3200 możesz wziąć a x2 3600+, a dysk polecam seagate jakiegoś (generalnie zależy jaka pojemność ma być)

zasilacz weź topowera a obudowe wg. uznania (np. Jakieś tam UmBossy z allegro o ile jeszcze są)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy wybaczcie ;o

to nie dla mnie sprzet, ja to co mam w sygnie calkiem nie tak dawno skompletowalem za niecale 2000 :] ... a HiS nie jest tam przypadkiem ;)

 

co do dysku to 150GB byloby fajnie... ;]

A co myslicie o Core 2 Duo? Nawet E6300 z jakas dosc fajna plytka? Jaka wtedy grafa zeby sie zmiescic w tych +/- 3500?

Edytowane przez topek@GC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym oczywiście polecał Core 2 Duo E6300 do tego DS3/DS4,Goodram 1GB PC800 Pro, Samsung 250GB 7200rpm 8mb cache SATA-II, na zasilaczu sporo oszczędzisz, bo Conroe pobiera mniej energii.

 

Ps. Ja bym na twoim miejscu nie wymieniał kompa. Wystarczy Ci jeszcze na około pół roku spokojnego grania we wszystkie najnowsze gierki. Takie jest moje zdanie, ale możesz myślec inaczej.

 

Ps 2. Nie opłaca się pakować w Athlona 64 AM2 jeśli Core 2 Duo jest od niego lepszy, jednak na Core 2 Duo trzeba jeszcze troszkę poczekać do ustabilizowania się sytuacji.

 

EDIT: Nie zauważyłem postu homzika.

Edytowane przez Camilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu nie wymieniał kompa. Wystarczy Ci jeszcze na około pół roku spokojnego grania we wszystkie najnowsze gierki. Takie jest moje zdanie, ale możesz myślec inaczej.

a oto odpowiedz ;)

 

yyy wybaczcie ;o

to nie dla mnie sprzet, ja to co mam w sygnie calkiem nie tak dawno skompletowalem za niecale 2000 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik na Intelku :)

 

Gigabyte 965P-DS3 (iP965) 569zł

 

Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz Conroe oem 699zł

 

Arctic-Cooling Freezer 7 Pro (LGA775) 75zł

 

HIS Radeon X1800GTO IceQ3 Turbo 256MB /256bit 799zł

 

GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 CL5 PRO 839zł

 

Samsung 250GB 7200rpm 8mb cache SATA-II 285zł

 

Topower 400W oem 200zł

 

Razem: 3466zł na bude dozbieraj siana :)

 

Zestawik na AMD AM2 :)

 

DFI Infinity NF Ultra II-M2 369zł

 

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX 635zł

 

Leadtek GeForce 7900GT 256MB /256bit/ TV-out 1099zł

 

GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 CL5 PRO 839zł

 

Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10 375zł

 

Topower 400W OEM 200zł

 

Razem: 3517zł dozbieraj na bude bo warto, a jesli nie to wez 1GB pamieci do na bude starczy kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten kompik ma byc dla mnie. Dopiero co wróciłem z za granicy i jestem kompletnie nie na czasie. Dlatego tez poprosiłem Topka o pomoc.

 

Te dwa ostatnie zestawy mają ta sama cenę więc ,który powinienem wybrać? Który będzie wydajniejszy juz po całym podkręcaniu? I czy da radę np. takiemu oblivionowi? A może warto dołożyć tochę do czegos lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwa zestawiki które zaproponował maruh są dobre.

Obecnie lepsze procki ma intel tzn Core 2 Duo tylko problem polega na tym że tańsze płyty pod te procki są mocno niedopracowane i marne pod względem OC...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz his'a bo z opinii użytkowników wynika, że większe zegary dają lepsze efekty niż więcej potoków, dlatego lepiej wziąć Sapphire.

 

Ogólnie do gier to lepszy będzie drugi zestaw. Ale i tak lepiej poczekać jeszcze miesiąc, bo po wejściu radeona x1950xtx ceny niższych modeli mają spaść i w ten sposób całkiem prawdopodobne, że zamiast gf 7900gt szarpniesz się na radeona x1900xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...