Skocz do zawartości
turtle79

Compex Tp 1008b 8-port Ethernet 10base-t Repeater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poczytałem sobie tematy na forum, znazłem kilka podobnych problemów, ale że o sieciach wiem prawie nic, nie do końca wszystko zrozumiałem. Problem mam następujący. Jakiś czas temu dałem się skusić na neostradę 128. W domu mam dwa komputery i pan z TP powiedział mi, że jedynym modemem, do którego mogę podłączyć jednocześnie dwie maszyny, jest livebox (nie znam się, jak mówiłem, więc mógł mi wcisnąć każdy kit). W każdym razie mam liveboxa, podłączyłem do niego oba komputery i wszysto działa.

Kilka dni temu dostałem urządzenie (chyba hub) jak w tytule (spisałem z obudowy) i tu pojawia się moje pytanie. Jeśli zmienię liveboxa na jakiś inny modem z TP lub kablówki (bo mam też taką możliwość), to czy będę mógł do niego podłączyć owego huba i do niego oba komputery. Jeśli tak, to jakim kablem połączyć modem i hub? Na tylnej ściance obudowy są gniazda rj-45 od 1 do 8 (gniazdo 8 opisane jeszcze jako "in"), kolejne gniazdo rj-45 (opisane jako "out) i gniazdo BNC. Jak musiałbym skonfigurować oba komputery i czy widziałyby się one nawzajem?

Całość wyobrażam sobie tak:

TP lub kablówka -> modem TP lub kablówki -> hub -> oba komputery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić router z wbudowanym switchem i punktem dostępowym do sieci bezprzewodowej. W ten sposób zastąpisz modem od TPSA, będzie mógł podłączyć kablem do czterech komputerów, a także korzystać bezpiecznie z uroków sieci bezprzewodowej oraz co najważniejsze cieszyć stabilnym sprzętem, którego nie będziesz musiał resetować czy narzekać na zasięg bezprzewodówki.

Np. taki: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30190

 

3COM to jedna z najlepszych firm na rynku sieciowym. Ten sprzęt w porównaniu z Livebox'em to dzień i noc.

 

Do kablówki będziesz potrzebował tylko router ze switchem ewentualnie z access pointem. Modem z kablówki podłączasz kablem sieciowym (skrętką) z routerem i to wszystko. Niektóre sieci kablowe blokują obce MAC adresy (każde urządzenie sieciowe taki posiada), dlatego w konfiguracji routera występuje opcja MAC Cloning by to ominąć :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak... Jeśli mam internet z TP, to nie muszę brać od nich żadnego modemu i wystarczy, jeśli kupię router z wbudowanym switchem i punktem dostępowym do sieci bezprzewodowej. Natomiast jeśli mam internet z kablówki, to czy tak czy siak muszę mieć ich modem, do niego podłączyć router ze switchem i nie ma możliwości, jak w przypadku TP, bezpośredniego podłączenia routera (przypuszczam, że to ze względu na kabel doprowadzający sygnał, right?). Pytałem o tego huba dlatego, bo były do niego podłączone komputery w firmie, w której pracuję, a korzystaliśmy wtedy z SDI i jakiegoś urządzenia Ericssona, ale jak było ono połączone z hubem, to nie wiem.

Edytowane przez turtle79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kablówek na 99% dostaniesz modem właśnie ze względu na kabel. Dopiero do modemu można podłączyć router (musi mieć wejście WAN RJ45) z ap i switchem.

Opcja druga, gdy nie ma restrykcji adresów MAC można podłączyć zwykły switch i po kłopocie.

 

Np. w kablówce Aster można podłączyć switch do modemu ale by korzystać z netu na następnym kompie trzeba go zarejestrować i płacić trochę wyższy rachunek. Aby nie płacić wyższych rachunków wystarczy router z funkcją MAC Cloning i po kłopocie.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...