Skocz do zawartości
pietach

Blok Wodny Od Pietacha

Rekomendowane odpowiedzi

do Bad Axe sa takie same jak pod S 775 ?

jesli tak to jeszcze w tym tygodniu postaram sie zrobić zapinke dedykowaną pod C2D

 

znalazłem fotki płyty

wystarczy tylko wywalic otwory pod A64 i powinno pasować

 

obawiam się, że ten blok będzie nikompatybilny z S775 - większość mobo ma blisko socketa kondziorki i duża podstawa może kolidować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem na fotkach i z opisu na jet-pc blok Grzecha był robiony częsciowo na CNC

wiertło fi 4mm a potem frezem 4mm żeby dno było płaskie

Ekhem ekhem :D na cnc były robione topy - spody robiłem sam - a wiertło było 3.5mm z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to wiem ze topy były na cnc bo widziałem twoje fotki...ja nie mam mozliwości frezowania na

cnc więc kombinuje w inny sposób

 

"wiertło fi 4mm a potem frezem 4mm żeby dno było płaskie " to nie było o twoim bloku Grzechu tylko odpowiedz na pytanie teat

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietach a nie sadzisz ze moze warto by bylo poszukac jakis innych rurek/wtryskiwaczy niz wklad o dlugopisu ? powinienes znalezc cos o mniejszej grubosci scianek, nie meczlbys wtedy tak pomki a i wody wiecej by przeplywalo gdyby srednica wew. rurki byla wieksza. pomysl nad tym. tak de facto to spowodowales ze chyba jednak zrobie jeszcze jeden (kolejny) blok w swoim zyciu, taki jak ten. jestem bardzo ciekawy wydajnosci tego bloczku, ale jak nie zmienisz tych rurek to jestem na 100% ze moc pompki bedzie miala w wydajnosci tego bloku ogromne znaczenie, imo te slomki (wklady od dlugopisow) beda stawiac za duze opory.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do dyspozycji igly lekarskie, srednica zew-1mm wew~0,7mm, mam tego duzo, czy ma szanse z tego powstac dzialajacy blok ? :) bardzo zaciekawila mnie ta konstrukcja i bede chcial sobie zrobic taki bloczek. tylko ze rurki grubosci wkladu do dlugopisu to troche marnowanie powierzchni (tej bezposrednio nad rdzeniem) i pomyslalem ze mozna by ladnie naladowac tych igiel na powierzchni np 1,5cm2. co o tym sadzicie?

-----------------------

a co do Twojego bloku, zobacz co zauwazylem:

Dołączona grafika Dołączona grafika (Grzechu chyba nie masz nic przeciwko zamieszczeniu fotki Twojego bloku ;) )

 

otwory w liniach ktore zaznaczylem powinny byc troche bardziej rozsuniete wzgledem siebie, tak jak ma Grzechu ale nie tylko, blok swifteca tez tak wyglada (spod). Oczywiscie nic tu nie krytykuje, mam tylko nadzieje ze nie pogorszy to wydajnosci. scianki otworow sa bardzo cienkie.

---------

o cos takiego mi chodzi (paint :D )

Dołączona grafika

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temat przepływu wody przez przez rurki od długopisu to popatrzcie sobie na zdjecia (czerwona miska wody)

Do testów użyłem najpierw pompki Atman 304 -800l/h "wrzuconą" w rezerwuar.

Następnie test zrobiłem na pompce CPC 12V -350l/h (teoretycznie - praktycznie dużo mniej).

Nie podaje konkretnych temperatur gdyż jest to zależne od wielu czynników (wydajnośc chłodnicy, nadmuch, temp w pokoju oraz korzystne ustawienie planet....hehehe)

Podam tylko różnicę temperatur miedzy wodą a procesorem oraz porównanie do bloku który jeszcze do wczoraj miałem na procku (Prison Pro V2)

Procesor:

AMD Athlon 1700+ (11x133=1463 MHz 1.65V)

podkręcony na 2600+ (12.5x166=2075 MHz 1.775V)

http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

moc procesora 81 W

 

Ale najpierw fotki:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

ten niebieski wąż jest do zaslepienia trzeciego wylotu.

Narazie bez sprężynek bo nie mam takich długich śrub bo blok jest grubszy

 

A teraz temperaturki:

Pasta Arctic Silver (nie najlepsza ale i nie najgorsza)

Mój blok

 

Pompka Atman

Różnica temperatur:

 

-stress: 13*C 0.16 C/W

-luz: 6*C

 

Pompka CPC 12V

 

-stress: 15*C 0.185 C/W

-luz: 7*C

 

Bloczek Prison Pro V2 (Kyniek - nie bij mnie ale nie mam nic innego do porównania)

testowany tylko na pompce CPC 12V

 

-stress: 14*C 0.172 C/W

luz: 8*C

 

 

Jak widać mój bloczek pokzazuje pazurki przy lepszej pompce.

Dodam jeszcze że dwa dni temu jak z niecierpliwości sprawdzałem gdy miałem tylko 5 dysz to na pompce Atman mój bloczek był o 5*C gorszy od Prisona Pro V2

 

No i co wy na to ??

PS.

Podanych temperatur nie bieżcie całkiem na serio bo to była metoda domawa pokazująca tylko takie mniej więcej dokładne porównanie.

 

PS2.

Kusi mnie pasta na bazie płynnego metalu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem pod wrażeniem, zwłaszcza, że cały koszt bloku wyniósł poniżej 40 zł :) Uważam, że po przeliczeniu i dobraniu wszystkiego zgodnie z zaleceniami Cathara blok będzie lepszy od Prisona Pro.

 

P.S. Mogłeś tylko postarać się o czystsze rurki z długopisów :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one są czyste tylko sa z dwóch róznych wkładów i maja inne odcienie

PS.

a co sądzicie by zostawic grubość dna około 0.7-0.8 mm bo teraz jak dokładnie zmierzyłem to jest 1.2-1.5mm

PS 2.

Robimy zbiórke pustych wkładów od długopisu - mają być puste, przezroczyste i o średnicy 3mm +- 0.05mm

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle pierwszorzędna robota.

Jeśli chodzi o sprayery- coś między wkładem a igłą lekarską, to sugeruję patyczki higieniczne- średnica zew mniejsza od wkładu, bardzo cieńkie ścianki = duża średnica wew.

 

"PS2.

Kusi mnie pasta na bazie płynnego metalu..."

Jeśli masz możliwość wypróbuj ją- jestem ciekaw jak będzie się sprawdzała i nakładała w przypadku małego rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to wyszlo i nawet tempy w miare przyjemne gratulacje :) jednak moim zdaniem 80w na wc to troche malo ;) szczegolnie na sA tutaj przeciez 100w przy wc to byla norma ;) ale to taka moja prywatna uwaga jeszcze raz wielkie brawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi igłami???

Roboty byłoby więcej ale można by coś ala G7 zmajstrować :)

 

Czy igły (chyba stal nierdzewna) + miedź będzie korodować (korozja galwaniczna)?????

 

A blok super wuszedł

Graty pietrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igły raczej nie powinny robic korozji ...tylko jak to pociąć żeby krawędzie były równe i nie zgniotły się?]

Ja popatrze za pomysłem Mechlina i zerkne jak wyglądają te patyczki hehehehe....tonacy chwyta sie nawet brzytwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządna robota. Jestem pełen podziwu, bo bloczek wygląda naprawdę jak profesjonalnie wykonany, a nie łatwa to konstrukcja.

Przydała by sie jakaś mocna pompa i mocniejsza grzałka.

Jeśli masz możliwość wypróbuj ją- jestem ciekaw jak będzie się sprawdzała i nakładała w przypadku małego rdzenia.

Wielkość rdzenia nie ma raczej znaczenia. Mój semp ma gołe jajo i pasta spisuje sie świetnie, z nałożeniem nie było najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga

Podaj wiecej info na temat róznic temperatur przy tej paście

 

Black war

Bedzie problem na GPU bo jak pisałem na początku tematu to top jest gotowiec z allegro i ten ktoś poprostu wyprzedaje resztki magazynowe jakie mu zostały a ja nie mam dojścia do frezowania CNC.

A na GPU to trzeba by to zrobić mniejszy bloczek gabrytowo....

...ale nic nie stoi na przeszkodzie zastanowić się nad tym...

 

W chwili obecnej prawdopodobnie za jakiś czas powstanie kilka bloczków...ale narazie nic na 100 % nie obiecuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory Za OT

kto mi pomoze w tłumaczeniu postów na Xtremesystems.org ....to co do mnie piszą to mniej wiecej wiem o co chodzi ale angielski znam bardzo słabo zeby samemu cos odpisac.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...3902&page=2

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...