Skocz do zawartości
pietach

Blok Wodny Od Pietacha

Rekomendowane odpowiedzi

@Pietach: Any plans to sell these or (please!) a two-prong version? If you can keep manufacturing costs at that €8-10 range, you could significantly undercut the current high-end blocks even factoring in labor costs. If performance is anywhere near the Storm or MP-01, you could price these at ~€35-40 and they'd fly off the shelves.

To mi sie najbardziej spodobalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie złaczki stosować?

Mam możliwość skręcane 10/8 lub 12/10 (od tego kogos samego co brałbym top-taniej na jednej wysyłce i byc może jakis rabat przy wiekszej ilości sztuk... hehhe).

A może użyć zwykłe choinki NK 12 to wtedy można założyć wąż 8-12mm...

W sobote zabieram sie do robienia 5-6 szt spodów w których bedzie około 30-36 otworków - dokładnie jeszcze nie wiem ile... musze zrobic projekt i zobacze ile sie zmieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysiliłem zoomowo mojego webcama i pstryknąłem fotkę patyków (akurat miałem pod ręką dwa rodzaje):

Dołączona grafika

Nie mierzyłem średnicy- tak "na oko" zewnętrzna trochu poniżej 2mm.

 

A jeśli chodzi o złączki- wybór pozostaw potencjalnym klientom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o złączki- wybór pozostaw potencjalnym klientom.

Zapewne masz na myśli że kupujący napisze jakie chce miec złączki...ale z tym jest problem bo w mojej mieścinie nie da sie kupić, a perspektywa kupowaniu po kilka złączek z każdego rodzaju na zapas za bardzo mi się nie podoba.

Tak się składa że top i złączki skręcane 8/10 10/12 moge kupić u tego samego allegrowicza.

 

Co dp patyczków to te co ja miałem w ręku to średnica zewnętrzna ma 2.4mm a wenętrzna około 1.4mm czyli IDEALNIE.

Już zrobiłem projekt i nowe bloczki będa miały 37 otworków o średnicy 3.2mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70% bloków sprzedalem z NK12 reszta to SK8/10

To sie zgadza. Moda na 8/10 jest obserwowalna, ale i tak wiekszosc userow podchodzi tradycyjnie czyli NK12. Szczegolnie ze ostatnio popularny staje sie tygon z allegro wlasnie na NK12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aerial - A tygon z Allegro nie będzie pasował na kroćce SK 10/12?

NIE. :wink:

Przekonalem sie o tym w przypadku Abadona wlanisnie na SK10/12. Tygon ma za duza srednice zewnetrzna i nie wchodzi. Wlasnie wymieniam kolanka w bloku na NK z tego powodu (narazie siadzial na SK bez nakretek i cybantach, taka prowizorka).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE. :wink:

Przekonalem sie o tym w przypadku Abadona wlanisnie na SK10/12. Tygon ma za duza srednice zewnetrzna i nie wchodzi. Wlasnie wymieniam kolanka w bloku na NK z tego powodu (narazie siadzial na SK bez nakretek i cybantach, taka prowizorka).

A ja właśnie jutro wybierałem się po sk10/12 pod mojego tygona :cry:

Mam już dość cybantów ale chyba będę musiał przecierpieć..Najwyżej wezmę 1 sztukę SK na próbę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie jutro wybierałem się po sk10/12 pod mojego tygona :cry:

Mam już dość cybantów ale chyba będę musiał przecierpieć..Najwyżej wezmę 1 sztukę SK na próbę :?

To jeszcze moze zalezec od wersji tygona - ja nie kupowalem od tego popularngo sprzedawcy na allegro ktory ciagle je wystwia. Chociaz jestem prawie pewien ze to taki sam waz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70% bloków sprzedalem z NK12 reszta to SK8/10

Kiedys sprzedawałem 90% nk12 i 10%(stanowiły 8/10 i 10/12)

Jesli by zaobserwowac ostatnie 2-3 miesiace to przedstawiało by sie to mniejwiecej nk12 koło 50% i sm 8/10 50%(włogole nie schodza 10/12 tymbardziej ze nie ma mozliwosci zamontowania ich w moich blokow jednach chetnych na takie złaczki moze były 3 osoby)

A bloczek bardzo fajny podoba mi sie jakosc wykonania niestety multizapinka nie przypadła mi do gustu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam stwierdzam że ta multizapinka raczej jest tylko jako dodatkowy bajer.

W komplecie oprócz zapinki BatMan-a znajdzie się popularna multizapinka oraz pojedyńcze zapinki:

SocketA->Socket 939/754

SocketA-->Socket 478 (Pentium4)

SocketA->Socket AM2

SocketA->Socket LGA 775

Bo na niektórych nowszych płytach (info Grzecha o Bad Axe)zapinki zachaczają o radatory mosfetów.

 

A teraz fotorelacja z dziejszego placu boju:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

CDN...

Ja tu jeszcze wróce!!

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladnie :D szkoda tylko ze nie zdecydowales sie rozsunac troche otwory. a i zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, dlaczego nie wykorzystasz reszty powierzchni bloku (miedz)?? przeciez mozna ponawiercac mniejsze otwory na glebokosc np 2mm i srednicy 2mm, zwiekszysz powierzchnie oddawania ciepla ;]

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiales mnie. co do rozsuniecia otworow w jednej osi, wczesniej zamiescilem rysunek o co dokladnie mi chodzi. jesli chodzi o dodatkowe otwory, to nie mam na mysli dodatkowe jety tylko same otwory, mniejsze i na pozostalej powierzchni miedzi, poprostu zwiekszysz powierzchnie oddawania ciepla wodzie, po co masz zostawiac plaska miedz wokol otworow na jety. z reszta nie wtracam sie, to sa Twoje bloki ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietach zrob zrob :D wydaje mi sie ze wydajnosc z dodatkowymi otworkami bedzie wieksza przy slabszych pompkach. oto moja szalona teoria :D : przy slabszej pompce w jetach jest mniejsze cisnienie, co oznacza ze woda rozprasza mniej ciepla bezposrednio nad rdzeniem, co z kolei oznacza ze cieplo (z rdzenia procka) bedzie na wiekszej powierzchni bloku wiec dobrze by bylo zadbac o jakiej rowki/otwory na spodzie gdzie nie ma "jetow". nie czytajcie tego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 2 wrz 2006, 21:53' post='2301911']

Przerost formy nad treścią. Woda cały czas jest w ruchu, więc reszta spodu nie ma zbyt czasu się nagrzać.

To czemu wszyscy od lat kombinuja jak by tu udziwnic spod, zeby miec 0.05'c mniej, skoro reszta spodu (oprocz tej czesci bedacej besposrednio nad jajkiem) nie ma zbyt czasu sie nagrac ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kombinują dla tych setnych *C. I dlatego uważam, że nie ma sensu stosować tego w tym bloku, gdyż prostota wykonania jest jego największym plusem. Żeby wykonać finy trzebaby zarzucić go na CNC i od razu koszty pójdą kolosalnie w górę i efekt będzie niewspółmierny do włożonej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...