Skocz do zawartości
pietach

Blok Wodny Od Pietacha

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie ....chwalili ale jeszcze nie sprzedałem nic za granice...najpierw zadbam o forumowiczów a potem moze kilka sztuk spróbuje na zachód

 

dla zabawy pobawiłem sie fajnym programem: solidworks

oto efekty:

Dołączona grafika

narazie jeszcze rysunek nie kompletny....w domu mam juz narysowany z zapinkami i ze sprayerem w środku

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wlasnie zadzwonilem do zaprzyjaznionego warsztatu z pytaniem czy maja taka magnesowke i dowiedzialem sie ze nie. Ale maja jakas tam frezarke sterowana numetycznie, dzialajaca w 5 osiach i powiedzieli mi, ze moga mi wyrownac spod bloku frezujac go. Rownosc spodu bedzie z dokladnoscia do 1 setnej milimetra. Mysle ze sie dogadam i dam im zeby 'przelecieli' mi spod bloku CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo...coraz bliżej i będzie finisz....

Muszę tylko jeszcze zrobić próbę wytrzymałościową pleksy z której zrobiony jest top.

Spadnie pare razy ze stołu, dostanie młotkiem, kilkadziesiąt razy wkręcic i wykręcić złączkę i sprawdzenie wytrzymałości gwintu na ścinanie.

A tym czasem kilka nowych fotek:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo...coraz bliżej i będzie finisz....

Muszę tylko jeszcze zrobić próbę wytrzymałościową pleksy z której zrobiony jest top.

Spadnie pare razy ze stołu, dostanie młotkiem, kilkadziesiąt razy wkręcic i wykręcić złączkę i sprawdzenie wytrzymałości gwintu na ścinanie.

Heh, jeżeli już robisz testy, to raczej na ściskanie i skręcanie, nikt nie będzie w blok walił młotkiem (chyba), pleksa pęka najczęściej pod wpływem naprężeń przy króćcach i mocowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też.

Ale jak komuś spadnie blok na ziemie....ludzik podniesie ,podmucha, oczyści i założy.....

Nie zaszkodzi troszke pomaltretować top...tym bardziej ze mam jeden na zapasie wktórym użyłem za dużego wiertła przy robieniu wgłębienia na łepek śrubki imbusowej - było za blisko krawędzi i odprysneło się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zle robisz ze polerujesz miedz od strony styku z woda. z chropowatej miedzi lepiej bedzie woda zbierala cieplo, pozatym jesli jeszcze bloczek polerujesz pastami polerskimi to na powierzchni miedzi robisz dodatkowa powloke (od pasty)

policzyles c/w i *C straty przez te zabiegi? :D gadasz jakby to robilo roznice conajmniej 10 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie popadajmy z jednej skrajnosci w druga ;) tak sie mowi: "a to tylko poprawi wydajnosc o 0,5-1*C, po co sobie zawracac tym glowe" :D tu 0,5*C tam 1*C gdzie indziej jeszcze 2*C i uzbiera sie ladna liczba.. ale....jak kto woli, myslisz ze na kazdej drobnostce przy robieniu bloku zyskasz po 5*C zysku wydajnosci :D :D panowie, takie podejscie do sprawy to maja kolesie od CPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...