Skocz do zawartości
pietach

Blok Wodny Od Pietacha

Rekomendowane odpowiedzi

nie popadajmy z jednej skrajnosci w druga ;) tak sie mowi: "a to tylko poprawi wydajnosc o 0,5-1*C, po co sobie zawracac tym glowe" :D tu 0,5*C tam 1*C gdzie indziej jeszcze 2*C i uzbiera sie ladna liczba.. ale....jak kto woli, myslisz ze na kazdej drobnostce przy robieniu bloku zyskasz po 5*C zysku wydajnosci :D :D panowie, takie podejscie do sprawy to maja kolesie od CPC

ale to ty masz zle podejscie, bo to czy blok bedzie gladki czy chropowaty po piaskowaniu, to jeden ch.., bo nawet nie bedzie roznicy twojego 0.5 stopnia, a nawet jak by byla to nie jestes w stanie wylapac roznicy

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to ty masz zle podejscie, bo to czy blok bedzie gladki czy chropowaty po piaskowaniu, to jeden ch.., bo nawet nie bedzie roznicy twojego 0.5 stopnia, a nawet jak by byla to nie jestes w stanie wylapac roznicy

sluchaj, masz z tym jakis problem? czy tylko mi sie wydaje? skad mozesz wiedziec co jestem w stanie wylapac, zrobilem juz pare blokow i wiem co jak wplywa na wydajnosc wiec.... Pozatym kto mowil o piaskowaniu :lol: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niezle, niezle. Pietach gratuluje :D co do mniejszych oporow wzgledem storma, pewnie dlatego ze pietach zastosowal wiecej rurek niz jest w stormie. chyba ani pietach ani ja sie nad tym nie zastanawialismy, ze ilosc jetow ma wplyw na opory i hamowanie przeplywu. przegladalem ostatnio temat w zagranicznym forum (procooling chyba) gdzie Cathar cos o tym wspominal. suma powierzchni przekrojow poprzecznych jetow musi byc jakos dokladnie dobrana, ja tego nie zrobilem i pietach chyba tez nie. jestem ciekaw jak moj bloczek sie spisze. dzisiaj ide po oringi, w przyszlym tygodniu testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie bawiłem sie w liczenie przekrojów rurek ale mniej więcej wiedziałem o co chodzi.

Pierwszy bloczek powstał na bazie wkładów od długopisu i jest tam tylko 21 rurek.

Jak bawiłem się w misce wody to ten 21rurek dawał "dłuższy" prysznic niz ten 37rurek.A co za tym idzie - mniejsza powierzchnia a taka sama ilośc wody to większe ciśnienie.

Dodać jeszcze można że ten 21 otworowiec na moim procku jest o 1*C lepszy od 37 otworowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha, ale pietach ma tylko 2 jety więcej :wink: to raczej wina/zasługa ich wewnętrznej średnicy. Jety ze Storma, by sie bez problemu włożyło w jety z bloku pietacha :) zobacz jakie to jest malutkie.

 

Dołączona grafika

 

ps.sorry za słabe zdjęcie.

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha, ale pietach ma tylko 2 jety więcej :wink: to raczej wina/zasługa ich wewnętrznej średnicy. Jety ze Storma, by sie bez problemu włożyło w jety z bloku pietacha :) zobacz jakie to jest malutkie.

nie no mowiac o ilosci jetow mialem na mysli ich sume powierzchni przekrojow poprzecznych ;) jestem ciekaw jak to bedzie u mnie, kupilem wlasni oringi i zaraz testuje "akceleracje jetow" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z pleksa ? bo z tego co kyniek pisal to ta pleksa ktora brak od ciebie byla jakas lipna i pekala powodojac anwet zalanie kompa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no... ciekawe w jaki sposób osoba robiąca bloki w domu ma dać na nie gwarancje? I jeszcze ze zwracaniem kasy za sprzęt? Weźcie no nie żartujcie..

 

Pietach, bloczek super, tylko ten klej zmienić na przezroczysty i będzie ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

no wiesz chcąc zaistniec na rynku trzeba albo atakowac ceną, alno oferowac to co bloczki komercyjne, za 89pln mam x2l z b. dobra wydajnoscia i gwara, a za 120 f3d od samhaina ktory daje gware nawet na wylew, a wydajnosc tez smaczna :)

btw mi by szczerze bardziej siadl top nieprzezroczysty, taki jak np w stormie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z pleksa ?

to był 12mm poliwęglan kupiony w firmie Akces

no wiesz chcąc zaistnieć na rynku trzeba albo atakowac ceną, alno oferowac to co bloczki komercyjne

Ja mam troszke inne podejście.

Nie jestem pazerny na kase a bloczki robię nie dla zarobku tylko z zamiłowania do majsterkowania(dlatego tak wolno to trwa)

I jest to raptem kilka sztuk a nie jakieś serie po kilkadziesiąt.

Jesli ktoś nie chce kupić nie będę z tego powodu płakał.

Nie będę też robił jakiegoś wielkiego szumu (chłyt maketindowy heheheh) że mój super ekspres hiper naj naj naj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

no chyba że tak :) myślałem że podchodzisz do sprawy jak misiu czy kyniek :> no to jak mało będzie sztuk to pewnie duże ceny się wykręcą :) bloczek ogólnie ładny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe nie mam zamiaru robić konkurencji dla Kyńka i Misio15go....mogą spać spokojnie i obmyślać nowe konstrukcje.

Oprócz tego bloczka wydłubię jeszcze kilka sztuk na NB z mocowaniem na haczyki a potem może któregoś dnia pojawi się jeszcze jakiś nowy pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... dobijacie mnie :/ Jak osoba robiąca parę bloczków (zapewne będzie to max 20 sztuk) może dawać gwarancje na wylew i zwrot kasy? :lol: Zastanówcie się - pietach na 20 blokach zarobi ok. 600 zł. Poświęcony czas jest bezcenny :wink: Załóżmy, że zaleje sprzęt o wartości 2000 zł? I jak on ma to pokryć? Mnie takie pytania doprowadzają do szału - SĄ BEZ SENSU!!

 

Co innego sama gwarancja na bloczek np. pleksi itp.

 

BTW Bloczek mi się bardzo podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... dobijacie mnie :/ Jak osoba robiąca parę bloczków (zapewne będzie to max 20 sztuk) może dawać gwarancje na wylew i zwrot kasy? :lol: Zastanówcie się - pietach na 20 blokach zarobi ok. 600 zł. Poświęcony czas jest bezcenny :wink: Załóżmy, że zaleje sprzęt o wartości 2000 zł? I jak on ma to pokryć? Mnie takie pytania doprowadzają do szału - SĄ BEZ SENSU!!

 

Co innego sama gwarancja na bloczek np. pleksi itp.

 

BTW Bloczek mi się bardzo podoba :)

Dokładnie...

Kurcze każdy domorobca będzie musiał dopisywać: Use At your's own risk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

:rotfl: ja tylko zadałem pytanie czy będzie to produkcja duża, jak mała to logiczne że kupować się to będzie dla wyglądu/oryginalności.... a nie dla gwarancji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietach wiem, że może jestem deczko nadgorliwy, ale po prostu mam ochote na to upragnione pierwsze wóce inie moge narazie nic robić bo nie moge kupić bloczku.

Więc jak, kiedy jaki blok będzie można nabyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu będą na allegro - zapinki juz sie robią.

 

Jakie zrobic zapinki - takie standardowe ze wszystkimi otworkami czy zrobić osobną na 939 , AM2, LGA775 , P4 478 ...

 

Bo zapinka Batman była tylko dla pokazu ...ze wzgledu na wielkośc pewnie na niewielu płytach głównych by się zmieściła.

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...