Skocz do zawartości
MarGor

Asus M2n32-sli Czy Gigabyte Ga-m59sli-s5

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o porady i uwagi. Zastanawiam się nad kupnem porządnej płyty pod AM2 i nie wiem czy wybrać Asus M2N32-SLI czy Gigabyte GA-M59SLI-S5.

 

Przeglądałem testy - Asus został przetestowany przez PC Centre link,

z kolei Gigabyte przez Tygodnik Komputerowy link, więc ciężko to porównać.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez MarGor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie ten dział

2) zaletą gigabyte są 3 gniazda pci-express. asus z kolei pozwala na lepsze oc (wyższe htt, wieksze możliwosci regulacji timingów (prawie jak DFI)). jak dotychczas miałem 2 egzemplarze asusa i oba bez problemu przekraczały stabilne 350 mhz (najwyzszy osiągniety wynik to z tego co pamietam 405 MHz). Gigabyte mnie jednak nie przekonuje (nigdy tego nie robiło) dlatego brałbym asusa.

 

btw.. możesz się jeszcze zastanowić nad płytą foxconna. modelu nie pamietam bo jego nazwa przekracza 15 znaków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie ten dział

2) zaletą gigabyte są 3 gniazda pci-express. asus z kolei pozwala na lepsze oc (wyższe htt, wieksze możliwosci regulacji timingów (prawie jak DFI)). jak dotychczas miałem 2 egzemplarze asusa i oba bez problemu przekraczały stabilne 350 mhz (najwyzszy osiągniety wynik to z tego co pamietam 405 MHz). Gigabyte mnie jednak nie przekonuje (nigdy tego nie robiło) dlatego brałbym asusa.

 

btw.. możesz się jeszcze zastanowić nad płytą foxconna. modelu nie pamietam bo jego nazwa przekracza 15 znaków ;)

Dzięki ale jakoś tak sentyment mam do asusa i gigabyte, więc foxcona nie biorę pod uwagę.

Na jednym z testów M2N-E napisali o słabym układzie zasilania. Nie wiem czy M2N32 ma to poprawione. Poza tym pisali też o wariujących czujnikach temperatury w Asusie.

Edytowane przez MarGor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie z czujnikami nie było dobrze, ale wydaje mi się, że w nowszej rewizji zostało to poprawione. może to jednak być spowodowane tym, ze obecnie posiadam inny proc (x2) a nie tak jak wczesniej 3000+. dodam jeszcze, że czujka w asusie wskazuje mi wyższe napiecia proca niż jest w rzeczywistości.

sekcja zasilania w m2n32-sli deluxe jest o wiele bardziej rozbudowana. 8fazowe zasilanie sprawia, że napiecie proca wynosi u mnie dokłądnie tyle, ile powinno (+/- 0,02V). bios jest również znacznie bardziej rozbudowany w porownaniu do m2n-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jezeli wydawać tyle kasy na płyte pod AM2 (co jest bezsensem, bo za te same pieniądze mozna kupic mobo pod c2d) to narazie najlepszym wyborem jest foxconn. Referecyjna mobo nvidii, zadnych problemow, dobre o/c. A te wszystkie Asusy, MSI, Gigabyte'y to narazie mozna sobie wsadzic w...nos. Na model M2N-E Asusa jak narazie więcej ludzi przeklina niż pisze pochwały.

 

BTW: To powinno byc w dziale "CO KUPIĆ?", a nie w tym...

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...