Skocz do zawartości
Pabelo

Geil Ultra 800 Cl4

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos jakis pomysł zeby schłodzic te geile, opłaca sie kupowac cos takiego zda to egzamin, i czy wogole da sie to zamontowac na nasze geile?

 

http://www.allegro.pl/item312816745_strong...nie_na_ram.html

 

narazie zastepczym chlodzeniem u mnie jest cooler z zasiłki Codegena:PP heheh, zawsze cos tylko ze 30dB:pp

tamto male gowno bedzie pierdziec jak cholera... juz lepiej zostaw to co masz, tylko wrzuc np. na 7v. a czemu sie grzeja? bo masz jedna obok drugiej... nagrzewaja sie wzajemnie... sprobuj tego coolerka bardziej prostopadla do nich dac, to bedzie lepiej rozwiewal powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tamto male gowno bedzie pierdziec jak cholera... juz lepiej zostaw to co masz, tylko wrzuc np. na 7v. a czemu sie grzeja? bo masz jedna obok drugiej... nagrzewaja sie wzajemnie... sprobuj tego coolerka bardziej prostopadla do nich dac, to bedzie lepiej rozwiewal powietrze.

No właśnie tez tak myślałem, niedosc ze bym przepłacił i miałbym tylko efekt swiecenia bluee..,heeh racja..

a moze jakis inny wentyl w miare cichy bys polecił.. 80x80 chyba by wystarczał..

 

napisałes: tylko wrzuc np. na 7v, racja mam obecnie podczepiona pod MOLEX'a na lini 12V i dlatego tak pierdzi,

gdzie wobec tego mógłbym podłaczy na 7v chip FAN mam juz wykorzystany..

 

 

hmm tak myslisz ze jedna obok drugiej, no a jak inaczej w dualu je ustawic?

na tym foxconnie dual trybi przy 1i2 lub 3i4..

 

BTW: Tobie tez sie grzeja te geile?

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez tak myślałem, niedosc ze bym przepłacił i miałbym tylko efekt swiecenia bluee..,heeh racja..

a moze jakis inny wentyl w miare cichy bys polecił.. 80x80 chyba by wystarczał..

wrzuc jakiegos scythe, albo xthermala, choc troche drogo...

 

napisałes: tylko wrzuc np. na 7v, racja mam obecnie podczepiona pod MOLEX'a na lini 12V i dlatego tak pierdzi,

gdzie wobec tego mógłbym podłaczy na 7v chip FAN mam juz wykorzystany..

hmm tak myslisz ze jedna obok drugiej, no a jak inaczej w dualu je ustawic?

na tym foxconnie dual trybi przy 1i2 lub 3i4..

7V mozesz sobie sam zrobic. wez po prostu jakiegos luznego molexa, zmien mu mase od 12v na 'plus' od 5V i bedziesz mial 7V :) czyli po polsku linia 12V pod plus a linia 5V pod minus.

 

BTW: Tobie tez sie grzeja te geile?

a ja wiem, pozniej zajrze do budy to dam znac czy sie grzeja, ale ja mam ram-slot-ram, wiec pewnie mniej sie grzeja...

 

edit:

 

moje sie nie grzeja prawie wcale. mam 2.2v i kostki ledwo cieple...

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta człowiek szkoda kasy, kości sie grzeją to fakt ale ja na przykład dałem zwykły wiatrak 80mm puszczony na 7V i gra gitara-tak go zawiesiłem żeby chłodził i pamięci i mostek północny i jest elegancko a nie jest jakiś tam znowu głośny

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta człowiek szkoda kasy, kości sie grzeją to fakt ale ja na przykład dałem zwykły wiatrak 80mm puszczony na 7V i gra gitara-tak go zawiesiłem żeby chłodził i pamięci i mostek północny i jest elegancko a nie jest jakiś tam znowu głośny

a ja ci powiem stary cos lepszego... jak poukladasz sobie kable, to nie bedziesz potrzebowal zadnego wiatraka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh...

 

masz racje po co tracic kase na jakies redukcje, rozgałęzniki z 12v <-> 7v, jak mozna samemu zrobic 7v i tak zrobiłem jak mowiłes, odrazu ciszej wydajniej, pamiec pusciłem na single, i odrazu troszke chlodniejsza..

najwidoczniej przez tego duala blisko obok siebie sie tak grzały.

no i tez spadły mi wyniki sporo w everest.. ale grunt ze stabilnie i nie gorace.

 

Cheers..

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem stary cos lepszego... jak poukladasz sobie kable, to nie bedziesz potrzebowal zadnego wiatraka...

no proste-kable ładnie poukładam żeby trochę lepiej powietrze sie rozchodziło i temperatura ramu spadnie nagle o 50 stopni <_< przestań, budę mam otwartą cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no proste-kable ładnie poukładam żeby trochę lepiej powietrze sie rozchodziło i temperatura ramu spadnie nagle o 50 stopni <_< przestań, budę mam otwartą cały czas

no to jeszcze jedna uwaga... jak zamkniesz obudowe, to bedziesz mial nizsze...

po pierwsze jak masz zawalone wszstko kablami, to nie krazy ci powietrze. a tym bardziej nie masz cyrkulacji powietrza, jak masz otwarta obudowe. jak masz jakis wentyl z tylu budy oprocz zasilacza, to poukladaj kable i zamknij bude. efekt bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde tez mam otwarta budę, na tyle wentyl wydmuchiwujacy poweitrze z freezerka, tylko ze jak zamkne to juz nie postawie mojego chlodzenia na geile.. ]

trza bedzie cos innego wymyslec :PP

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde tez mam otwarta budę, na tyle wentyl wydmuchiwujacy poweitrze z freezerka, tylko ze jak zamkne to juz nie postawie mojego chlodzenia na geile.. ]

trza bedzie cos innego wymyslec :PP

hmm... a nie mozesz wziac np. jakiegos drucika i przymocowac wentyl drucikiem na pamieciami do stelarza od napedow? mniej wiecej ta sama wyskosc przeciez, tyle co zaczepic druciki, wygiac zeby wialo na pamiatki i powinno smigac :) jak nie masz pomyslu, to podrzuc fote wnetrza, to cos pomyslimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... a nie mozesz wziac np. jakiegos drucika i przymocowac wentyl drucikiem na pamieciami do stelarza od napedow? mniej wiecej ta sama wyskosc przeciez, tyle co zaczepic druciki, wygiac zeby wialo na pamiatki i powinno smigac :) jak nie masz pomyslu, to podrzuc fote wnetrza, to cos pomyslimy :)

Nie no looz poradze sobie, tylko niezbyt podobaja mi sie takie rozwiazania z drucikami, bo tez o tym myslałem, ale mam mało miejsca obudowa nie za duza, i ciasno w niej, juz tak kable poupychałem, jak sie tylko dało..

 

moze poprostu przewierce w obudowie i zamocuje tam wentyl troche go wysune w strone pamieci, grunt zeby byl stabilnie zamontowany.. cos pomysle...

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no looz poradze sobie, tylko niezbyt podobaja mi sie takie rozwiazania z drucikami, bo tez o tym myslałem, ale mam mało miejsca obudowa nie za duza, i ciasno w niej, juz tak kable poupychałem, jak sie tylko dało..

 

moze poprostu przewierce w obudowie i zamocuje tam wentyl troche go wysune w strone pamieci, grunt zeby byl stabilnie zamontowany.. cos pomysle...

moze sprobuj wyciac dziure w boku obudowy, skoro juz chcesz sie tak bawic, i dorwij gdzies air-duct dla pentiumow. zarzuc wiatrak na boku, do niego przymocuj air-duct i wtedy bedziesz mial taka tube i bedzie ci wialo praktycznie prosto w pamieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedz o tym że jak masz lipną obudowę to po zamontowaniu wiatraka na bocznej ściance mogą ci powstać drgania-ja tak mam i dlatego nie montuje ani wiatraka z tyłu komputera ani na bocznej ściance bo efekt jest taki że buda buczy i wole mieć zdjętą ściankę i jest git.

 

Dobra ale nie odbiegajmy od tematu ramu schodząc na obudowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to ja moze pomoge wrocic - przy ustawieniu 9x300 i szynie ramu 900 w everescie wychodzi mi: 7600 read 5400 write i 6000 copy

 

zmienilem dzis na 8x333, pamiec na auto (800 mhz) i wyszlo mi: 7300 6000 6300 czyli tak jakby lepiej, a przynajmniej tak mi sie wydaje

 

nic juz z tego nie rozumiem jak to ustawiac zeby bylo najlepiej, kiedys mialo byc 2x fsb a dzis to sam nie wiem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alvin cos bardzo slabe masz te wyniki, masz je w dualu puszczone?

bo tak wyglada jak single po tych twoich wynikach..

 

a sprawdzałes czy stabilnie? mierzyles napiecia? czymkolwiek...?

 

moze narazie zajmij sie sama konfiguracja procka i płyty, pamieci zostaw w spokoju ustaw je na czestotliwosci default, procek z mnoznikiem tez default i w gore lec z HTT tylko rosadnie, testuj i zostan przy najbardziej stabilnym ustawieniu.. timingi mozesz dac na 5-5-5-15, z opoznieniami 195ns voltage ~2.2v (jak krecisz)

wyłacz wszelkie funkcje Cool&Quite, Spectrum.. itp jesli masz cos takiego w biosie bo mozeszs miec je pod inna nazwa..

a i koniecznie podnies napiecie na chipsecie, nie wiem o ile jakos bezpiecznie nie przesadzaj.. .

 

& wogole to sobie poczytaj na ten temat jeszcze troche i zapraszamy ponownie..;]

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam asusa p5k, na tej plycie podobno ram kiepsko wychodzi w porownaniu do innych plyt, chodzi mi w dualu bo mnie informuje o tym plyta podczas startu, cpu-z tez widzi dual... piszesz, zebym sie zajac konfiguracja procka i plyty, tzn co mam zrobic? wszystko mam na standardowych ustawieniach, poza mnoznikiem i fsb procesora, nie tykam sie napiec bo nie mam o tym takiego pojecia, zeby byc pewnym wprowadzanych zmian, pamiatki chodza mi na 800 mhz, czyli tak, jak fabryka nakazuje, 4-4-4-12, napiecie jakie maja - nie wiem, plyta nie informuje w zadnym okienku :-|

 

jak ram ma 900 lub mniej mhz to chodzi bez problemow (sprawdzone w praktyce) teraz mam jak juz pisalem 800 mhz przy 8x333 i wychodzi w everescie pomiar lepiej jak 3x300 i 900 mhz pamiec :D wszystko na 4-4-4-12, tylko nadal widze, ze te moje kosci cos chyba slabo wypadaja, sam juz nie wiem za co sie zabrac... moze faktycznie wina plyty? btw. dzieki za rady B-)

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam asusa p5k, na tej plycie podobno ram kiepsko wychodzi w porownaniu do innych plyt, chodzi mi w dualu bo mnie informuje o tym plyta podczas startu, cpu-z tez widzi dual... piszesz, zebym sie zajac konfiguracja procka i plyty, tzn co mam zrobic? wszystko mam na standardowych ustawieniach, poza mnoznikiem i fsb procesora, nie tykam sie napiec bo nie mam o tym takiego pojecia, zeby byc pewnym wprowadzanych zmian, pamiatki chodza mi na 800 mhz, czyli tak, jak fabryka nakazuje, 4-4-4-12, napiecie jakie maja - nie wiem, plyta nie informuje w zadnym okienku :-|

 

jak ram ma 900 lub mniej mhz to chodzi bez problemow (sprawdzone w praktyce) teraz mam jak juz pisalem 800 mhz przy 8x333 i wychodzi w everescie pomiar lepiej jak 3x300 i 900 mhz pamiec :D wszystko na 4-4-4-12, tylko nadal widze, ze te moje kosci cos chyba slabo wypadaja, sam juz nie wiem za co sie zabrac... moze faktycznie wina plyty? btw. dzieki za rady B-)

napiecie 2.1v :) mozesz nawet 2.2 dac jak bedzie mu trzeba, ale pilnuj czy sie nie grzeja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie koniecznie ręcznie ustaw na ram-szlag wie co ci tam płyta sama ustawia-ustawiasz sam i jest git-mi moja płytka sama ustawia sobie 1,8V do tych kostek a to za mało

dziwne, a innego biosu probowałes moze gdziez dodali taki fix na to,

 

dziwne, a kolega wczesniej jak chcesz podkrecac krecic bez odpowiedniego napiecia?

najlepiej ustaw sobie wszystko na default i tak zostaw.. jak cie taka wydajnosc i wyniki ciesza to zostaw..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś oddaje swoje Geile Ultra w sklepie i niech mi zamieniają na OCZ reaper po prostu to są tak uwalone pamięci , że szok. Ciągle jakieś błędy pamięci a to raz system nie wstaje raz wstaje a to zaraz po błędach pamięci wychodzą inne błędy. Mam nadzieje, że w sklepie dadzą się przekonać na wymianę bo zakupiłem 3 tygodnie temu. Ogólnie NIE POLECAM i było mi się posłuchać ludzi z tego forum, że Geile jednak są do "pupy" a nie kumpla któremu Black Dragony działają wyśmienicie choć to inny produkt Geila :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzisiaj wysylam geile do serwisu, bo mi sie sypie jedna kosc przy 4-4-4-12, pewnie z 2 tydnie tam poleza wiec trzeba kupic pamiec jakas awaryjnie, mam brac geila zeby bylo wszystko z jednej parafi czy mozna spokojnie cos innego? zestawik mam ten ultra cl4

 

*edit*

 

jednak jeszcze nie odsylam, ale pytanie aktualne :rolleyes: , co sie dzialo - zrobilem update biosu do 1001, najwyzszy na www asusa, no i posypaly sie pamieci, tzn - przy 5-5-5-15 dzialaly w miare ok, przy 4-4-4-12 jedna dzialala (prawie) dobrze, druga wywalala xp podczas startu, zmiany fsb - to samo, wgralem orginalny bios i komp chodzi jak nalezy, mam reklamowac te pamieci czy po prostu ten nowy bios psuje? zastanawiam sie tez nad wyprobowaniem innego biosu...

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzisiaj wysylam geile do serwisu, bo mi sie sypie jedna kosc przy 4-4-4-12, pewnie z 2 tydnie tam poleza wiec trzeba kupic pamiec jakas awaryjnie, mam brac geila zeby bylo wszystko z jednej parafi czy mozna spokojnie cos innego? zestawik mam ten ultra cl4

 

*edit*

 

jednak jeszcze nie odsylam, ale pytanie aktualne :rolleyes: , co sie dzialo - zrobilem update biosu do 1001, najwyzszy na www asusa, no i posypaly sie pamieci, tzn - przy 5-5-5-15 dzialaly w miare ok, przy 4-4-4-12 jedna dzialala (prawie) dobrze, druga wywalala xp podczas startu, zmiany fsb - to samo, wgralem orginalny bios i komp chodzi jak nalezy, mam reklamowac te pamieci czy po prostu ten nowy bios psuje? zastanawiam sie tez nad wyprobowaniem innego biosu...

Całkiem mozliwe ze bios Ci namieszał, ja nie narzekam na swoje zamocowałem dzłodzenie, zamkałem bude i gra:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Oto ostatnie moje osiągi a raczej tych pamiatek :rolleyes: Moze nie trafila mi sie az tak zla sztuka

 

Dołączona grafika

no ladnie :D hehe :) no to chyba ja tez sie pobawie dzisiaj :P chociaz mam juz w planach nowe kostki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, tyle ze niestabilnie, i juz niewiem czy to wina tego Zmodyfikowanego Windowsa MX v6, czy

Czy jescze napiecie za niskie dałem 2.34v wiecej nie moge:/, czy za mało papu na procku? ;/ ogolnie lipa teraz jade na 950 i jest stabilnie.. poki co;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...