Skocz do zawartości
Pabelo

Geil Ultra 800 Cl4

Rekomendowane odpowiedzi

mi szły na auto v (czyli chyba 1,8v, bo tyle ds4 wykrywa na początku) 1Ghz 5-5-5-13

Teraz mam 2,35v 950Mhz 4-4-4-12 i jest trochę wydajniej

 

w everescie ultimate 4.00.976

Odczyt:7497

zapis:6780

copy:5837

czas:68,5ns

 

Zjechałem z napięcia do 2,3v, ale przy timingach 4-4-4-10 i 950Mhz, komp mi nie wstaje :/

 

możecie zarzucić jakimiś swoimi wynikami?

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze jakim programikiem mozna sprawdzic napiecie tych pamiatek? Bo BIOS mi automatycznie wykryl CL5 i zmienilem timingi na 4-4-4-12, dalem w Voltage Control manual i ustawilem +0.3V, niestety - nigdzie nie jest napisane, jakie jest napiecie (moge je tylko zwiekszac).

 

Z gory dzieki,

Danny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze jakim programikiem mozna sprawdzic napiecie tych pamiatek? Bo BIOS mi automatycznie wykryl CL5 i zmienilem timingi na 4-4-4-12, dalem w Voltage Control manual i ustawilem +0.3V, niestety - nigdzie nie jest napisane, jakie jest napiecie (moge je tylko zwiekszac).

 

Z gory dzieki,

Danny

A przeczytałeś ten wątek w całości.... chyba nie. Już było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB x 2 Niestety jestem z nich srednio zadowolony, w tej chwili chodza na 667 (CPU/7 246x10,5=2583 czyli 2583/7=369 tj 738MHz 4-4-4-12 1T 1,8V) Przy 667 max chodzily na 250x10,5=2625 tj 750MHz

 

(Wydaje mi sie, ze moze to byc wina zasilki I-box 400W Athlon 4000+ X2 8600GT na pokladzie tak jak z reszta @ na sprzecie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam na skladzie Geile Ultra 2x512 i kupe problemow z nimi zwiazane.

Memtest oraz DocMemorty chodzac kilka godzin nie wykrywaja zadnych błędów, natomiast GoldMemory wysypuje sie przy kilku ostatnich testach w okolicach 96-98% (zawsze te same błędy w kolejnych iteracjach). Orthos w blendzie wysypuje sie niemal na samym poczatku testu.

Super PI bez problemu wylicza 16M liczby.

Podniesienie napiecia >=2V powoduje zwisy i restarty kompa.

Na pokładzie mam zasiłke ModeCom 350W ktora defaultowo dodaje jakies 0.03V do zadanego przezemnie napiecia i skacze o +/- 0.02V w trakcie pracy Czy to normalne?

Takie same objawy sa zarowno dla defaultowych jak i dla manualnych ustawień pamieci. Co jest grane? Czy pamieci sa trafione? Czy moze zasilacz? Czy moze cos innego.

Dodam jeszcze ze płyta głowna to Abit KN9 (bios 1.2) a procesor Athlon x2 3600+ na brisbane. Nie bawilem sie w OC, no moze minimalny pozwalajacy wyciagnąc 400MHz z tych pamieci. Dodam jednak ze dla standardowych ustawien (360MHz) rowniez występowaly wspomniane problemy.

Moje manualne ustawienia pamieci polegaly jedynie na ustawieniu wartosci 4-4-4-12-2T, Innych ustawien nie dotykałem. Czy słusznie?

Problemy występuja zarówno dla pamieci umieszczonych w slotach 1-2 jak i 3-4.

Prosze o pomoc bo juz sam nie wiem co robic.

 

Edit:

Podsylam jeszcze linki do zdjec z biosu. Moze to jakos naprowadzi na rozwiazanie.

Ustawienia domyślne:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/67dfd1e382ffcd1c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a349e40c5848e376.html

Ustawienia manualne:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d518d2f31cec37a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/117eec471b9c6c64.html

Napięcia:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/685ceb9cd9e4e478.html

 

Edit2:

problem z pamieciami został rozwiazany. Okazało sie, że kości sa trafione i w sklepie z buta wymienili mi na nowe, ktore chodza jak nalezy

Edytowane przez Lord_Raven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja teraz mam 4x512... i co dziwne memtest chce robić test max dla 1024, więcej krzaczy że za mało pamięci... :/, błędów nie generują, przetrwały renderowanie skomplikowanych scen 3d z załadowaniem 1,5gb do ramu, więc chyba są w miarę stabilne i musiałem obniżyć taktowanie jakie miałem na dwóch kościach z 1GHz do 980MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm trochę to 'za mało pamięci' zaczęło mnie niepokoić. Testowałem pamięci osobno, i działały, ale we 4 memtest nie chce sprawdzać więcej niż 1024mb, podkręcone czy nie, jest tak samo :/ . Może ktoś mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam-szybkie małe pytanko które wrzucić ustawienie 800MHz 4-4-4-12 przy standardowym 2,1V czy może 1000MHz 5-5-5-15 przy 2,3V??

Pamięci geil 800MHz ultra 2x1GB. Nawiew na nie mam jako taki także sie nie grzeją ale nie wiem które ustawienie zostawić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dlamnie mam te nieszczęsne geile ddr2 2x512 ultra jest to największy bubel jak miałem w domu tak błedami sypie że szok nawet 400mhz niemogłem uzyskac przy cl 4-4-4-12 płyta to abit kn9,ale poszły juz do servisu i niechce tej firmy na oczy widziec tyle osób co ma problemy z nimi to naprawde szkoda gadac.teraz zamówiłem sobie patrioty cl4 llk i sądze iz będe zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to że ci sypią błędami przy 400MHz to akurat wadliwy egzemplarz dostałeś albo zapomniałeś napięcie właściwe ustawić (2,1V). Nie badałem tak dokładnie ale przy 2,3V robią mi 1000MHz 5-5-5-15 a na standardowym 2,1 wrzucałem tylko ciutke ponad 800 (ok 850)MHz 4-4-4-12 i też działają-kręcić sie nie chcą zbytnio ale że ty dostałeś wadliwe kości to niemożna mówić że to jest najgorszy bubel wydaje mi sie

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ci powiem zanim odesłałem ten badziew do servisu to przestudiowałem tony wiadomosci na ten temat miałem ustawione 2.1v nawet i 2,3v mam płyte abita kn9 więc ustawiłem tez 127.5ns przy danym slocie z pamięciami a błedami sypała nawet przy 5-5-5-15:) przy 400mhz,dopiero chodziła dobrze przy 4-4-4-12 na czestotliwosci 380mhz:) takiej firmie takie bakcyle aby sie zdażały?? miałem naprawde wiele pamięci z życiu gdyz troche tych kompów złożyłem od elixirów po apaczer goodram i inne pamięci ale pierwszy raz miałem takie chopki z pamięciami aż byłem zszokowany,pierwszy i ostatni raz pamięci tej firmy miałem. To forum nawet potwierdza iż z tymi pamięciami są problemy większe niż z innymi pamięciami innej firmy .Pożyczyłem pamięci inne aby wyeliminowac inne komponenty komputera włozyłem do kompa i chula aż miło,więc potwierdziło mi to iż to pamięci sa walnięte,wiem iż to mogło spotkac każdego spotkało mnie a jestem pamiętliwy i na tą firme postawiłem już duży krzyżyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze wlasnie stalem sie posiadaczem tych pamieci tyle, ze 2 komplety po 2x1GB 4-4-4-12 800MHz Ultra, czyli razem 4GB, na GA-P31-DS3L, z tymze, w BIOS'ie niby wszystko chodzi ok, timinig i napiecie sa takie jakie przewidzial producent a jednak komp mi wali blue screen'ami i w prawie polowie tych blue screen'ow widnieje jakis plik .sys czy .dll, czy te pamieci moga powodowac takie bledy czy to raczej wyklucza je i moze to byc wina dysku? (WD 400 AAKS SATA)

Proc w zestawie to Q6600.

Zadnych testow jeszcze nie robilem bo duze problemy mam juz nawet jak chce instalowac Winde, nie mowiac pozniej o driverach.

Kolejna sprawa to czy w tej plycie norma jest, ze w Post Screen pokazuje mi, ze mam 2GB "Memory Runs In Dual Channel Interleaved"?

Dzis jak znajde to wloze sobie jakas 80-tke na ATA100 i spobuje na niej postawic system i zobacze czy to dysk czy nie...

Ale wybierajac te pamieci nie bardzo kierowalem sie szukaniem opinii bo to Geil przeciez...ale pomalu zaczynam zalowac.....

Edytowane przez Tical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam nastepujące pytanie :

 

Posiadam te Geile 2x512mb . Działają w dual chanel. Mam płyte Gigabyte 965P - DS4, na której sa 4 sloty na pamieci. Czyli 2 pary ,. ktore współpracuja w dual chanel.

Mam pytanie :

Jesli dokupie 2x1gb tych pamieci i włoze w te puste miejsca na płycie głównej, czy uzyskam łącnie 3 gb RAM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, ta plyta dziala w taki sposob, ze Bank 1 i 2 robia za kanal I a Bank 3 i 4 za kanal II, w manualu plyty jest napisane (niezbyt jasno, ale jest), ze aby korzystac z duala nalezy w jednym banku z jednego kanalu i jednym z drugiego umiescic kosc Double Sided, wtedy bedzie chodzic, w momencie kiedy dorzucam 3-cia DS to automatycznie obniza mi czestotliwosc ich pracy z 800 na 533 i sypie bledami.

Takze, w moim przypadku aby miec 4GB w dualu na tej plycie to wstawienie 2x2GB.

Juz sie umowilem z gosciem ze sklepu, ze mi wymieni moje 4 kosci po 1GB na 2 po 2GB jak tylko spadna ceny za jakies 2 m-ce.

 

Jak to jest z tymi ustawieniami CL? Lepsze jest nizsze (4-4-4-12) czy wyzsze (5-5-5-18)? Bo nie czaje tego do konca, na 4-4-4-12 wyniki w Aida troche lepsze.

Edytowane przez Tical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pamięci jakieś dziwne są, jak kompa kupiłem to przez tydzień bezproblemowo chodziły na 5-5-5-18 i 1,8 V, po tym czasie zaczęły sie resety i zmieniłem ustawienia na 4-4-4-12 i 2,1 V. Wszystko było ok, tylko 4 tyg. i znowu zaczęły sie restarty. Zmieniłem napięcie na 2,15 i wszystko wróciło do normy, do czasu. Od wczoraj wieczorom mam znowu restarty na każdej wartości napięcia do 2,3V włącznie (jak narazie restarty zaliczyłem tylko podczas oglądania filmów i to po ok 5-10 min), zmiana na 5-5-5-18 i 2,1V nic nie daje. Normalnie se w łeb strzelić. Jakieś propozycje co z tym zrobić ? Płyta ta Asus P5K SE a zasilacz Tagan 480 W. Obecnie mam 4-4-4-12 i 2,3 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem. Mam dwa komplety 2x512 i 2x1024. 512tki miałem na KN9 z X2 3600+, chodziły mi tam na 4-4-4-12 przy 2.0V. Potem dokupiłem 2GB i komp nie ruszył. Pomógł reset BIOSu i ruszły na 5-5-5-18 przy 1.8V (ustawienia z SPD). Teraz mam Abita IP35 z C2D E6550. Obydwa komplety chodzą tylko na ustawieniach z SPD. 4-4-4-12 nie mogę ustawić, próbowałem przy napięciach od 2.0 do 2.3V. XP nie startuje nawet. A na standardowych mam podobnie jak przedmówca resety podczas oglądania filmów (przeważnie tych oglądanych przez www, jakieś youtube itp.)

Pokombinuję jeszce z pojedyńczymi kompletami.

 

--

14.11:

Obydwa komplety działają osobno bez zastrzeżeń na 4-4-4-12 @ 2.1V. A po zmianie kolejności (najpierw gigowe potem połówki) system zaczął się uruchamiać na 4-4-4-12, ale zawieszał się krótko po zalogowaniu.

Edytowane przez vanbastek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

pamięci jakie posiadam geil 800mhz ultra 2x512mb

 

chciałem sie dowiedzieć czy jak dokupię pamięci o dodatkowe 2x512 i będę miał całość 4x512mb czy będzie możliwy minimalny overclocking takiego zestawu

teraz mam ustawione pamięci 667

mnożnik x10

Fsb 270

Pamięci pracują obecnie na 900mhz

bardzo bym prosił o dopowiedz jak ktoś miał doświadczenie z takiego zestawu 4x512 czy będzie pracować taki zestaw pamięci na takich ustawieniach jak wyżej

Edytowane przez Wieslaw75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem timigów do tych pamięci, konkretnie 2x1GB-800 Dual Ultra CL4. W biosie mam następujące opcje:

 

CAS# Latency: 6

RAS# to CAS# Delay: 6

RAS# Precharge: 6

RAS# Activate to Precharge: 15

TRFC: 38

TWR: 12

TWTR: 12

TRRD: 12

TRTP: 12

 

Pierwsze 4 nie ma problemu, ale reszta? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednich wartości, nawet na stronie Geila. Nie mogę też części z nich ustawić na auto, jedynie wszystkie, a wtedy płyta ustawia na 5-5-5-18. Mógłby mi ktoś podać odpowiednie ustawienia, ewentualnie sposób ich dobierania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Config jak w sigu, przeczytałem cały temat, i postanowiłem rownież pokrecić swoje geile,

CPU-z pokazuje mi:

Dołączona grafika

napiecie 2.16V, zmieniłem timingi na 4-4-4-12 i nawet sie win nie właczył na wstepie jakis blue screen.. ehh

nie wiem jak mam ustawic tutaj, chyba ze chodza dobrze

Dołączona grafika

dodam jeszcze wyniki z everesta

Odczyt

Dołączona grafika

Zapis

Dołączona grafika

Czas Oczekiwania

[Dołączona grafika

Mem Copy

Dołączona grafika

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet 2x 1GB tych pamięci + Gigabyte P35C-DS3R i jedyne co moge powiedzieć, to... ZAŁAMKA. :mur:

 

Po zmianie sprzetu szczerze nienawidzę tego komputera, pracuję na tym 3 dni, a mam ochotę wyjąć tercet proc+mobo+ram i wywalić przez okno. :( Problemy są na standardowych taktowaniach i timingach. Podkręcanie... nie próbuję, bo i bez niego jest taki horror, że komp jest nieużywalny. :(

 

Problem zaczął się od kłopotu z instalacją systemu, ciągle blue screen podczas uruchamiania, podczas instalacji potrafiło się tuż przed "finalizing installation" zresetować, jak już się udało, to ciągle wywalają mi się programy i gry... Niektóre chodzą bez problemów (np. Hellgate), a inne sypią się bez pardonu (np. UT3). W logach po każdej wywałce dowolnej aplikacji zostaje tego typu wpis:

"Faulting application firefox.exe, version 1.8.20071.12718, faulting module js3250.dll, version 4.0.0.0, fault address 0x0001ec18."

"Faulting application ut3.exe, version 0.0.0.0, faulting module kernel32.dll, version 5.1.2600.3119, fault address 0x00012a5b."

Przy czym faulting module się zmienia. Adresy są powtarzalne jak się porówna kilka wywałek tej samej aplikacji.

 

Próbowałem, zgodnie z poradami znajomego, podganiać napięciem, schodzić do 667 5-5-5-18, bez skutku.

 

Co ciekawe, jak zostawię tylko jedną kostkę, log systemowy robi się czysty, UT3 bangla...

 

Czy jakaś dobra dusza wie co z tym fantem zrobić? Albo chociaż niech potwierdzi, że te pamięci to shit i po zmianie na coś innego (jeśli tak, to co?) problemy ustąpią? Chciałbym się cieszyć z komputera jak kiedyś, bo obecnie jest to mój x-mas horror...

Edytowane przez Pi100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, że dokładnie w BIOSie nie mam podanej informacji jakie napięcie mają pamięci. Z testów doszedłem do takiego low endu (Geile Ultra 2x512MB i Gigabyte GA-965p-DS3): 880Mhz 5-5-5-18 i +0.2V :-/ - wiecie jak sprawdzić softwareowo napięcie na ramach?

Na gigabyte masz ustawic +0,3V

 

 

a co do problemow niektorych z tymi pamieciami, to zalezy od plyty, czy da rade pociagnac mocne ustawienia i tyle. Np. moja plytka nie daje rady tym kostkom i chodza na standardach zwyklych a nie ultra. A ze brak kasy na mobo, to sie nie przejmuje :P

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawielem sie nad zakupem tych geili 800 ultra, ale po tym co piszecie to dam sobie spokuj. Teraz mam zwykle GEIL 667 cl5 i tez jest porazka. 730Mhz 4 4 4 12 przy 2.1V. Na 800mhz cl4 nawet przy 2.5V wali bledami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mowil ci nikt, ze GEiL nie lubi wysokich napiec? wydajnosc pamieci zalezy glownie od stabilnosci napiecia mobo.

 

na mojej te pamieci pracuja na 2.1v 5-5-5-15 przy 773mhz, bo plyta nie jest w stanie utrzymac odpowiedniego napiecia przy innych timingach. natomiast ladnie chodza przy 800 na 4-4-4-12 przy 2.1v na asusie znajomego i to bez zadnego widziwiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...