Skocz do zawartości
elmo123

Neo+firewall+router=koszmar

Rekomendowane odpowiedzi

MAm router Aztech DSL600EW jest on bdajrze z wbudowanym firewallem . Dotego mam neostrade.Mój problem polega na tym ze chciałbym sobie postawic serwer FTP. zmienny ip załatwiłem zakładając konto na no-ip.pl ..serwer tez juz postawilem ale chodzi on tylko w sieci wewnętrznej ...pozostalo mi tylko chyba przekierować port (21) ... wchodze w przeglądarke i wpisuje standardowo 192.168.1.1 .. doszedłem do do podmenu "port forwarding"niby ustawiam zeby przekierował ten port na moj IP ,zapisuje ustawienia ..resetuje...i nic nie daje ..moze trzeba zrobić coś więcej ...??

tak wygląda to podmenu :

post-123650-1156966169_thumb.jpg

post-123650-1156966245_thumb.jpg

Edytowane przez elmo123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to serwer to najlepiej wrzuć go do strefy zdemilitaryzowanej DMZ. Możliwe, że forwarding nie działa, spróbuj zaktualizować firmware.

 

Dodatkowow musisz skonfigurować DDNS na routerze. (pytanie czy twój router to wspiera?). INFO w pigułce jest na http://www.dipol.com.pl/bib93.htm

 

EDIT

 

Z tego co widze na zrzutach to wspiera...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamim sie odwaze no i wczyta mi sie ich strona :D.. to mam jeszcze jedno pytanko ..prz przekierowaniu portów :

post-123650-1157008181_thumb.jpg

 

 

co tak konkretnie oznacza port start,port end,port map

 

ie znalazłem zadnego FW na ich stronie ..ale za to znalałem instrukcje po polsku na jednej z plytek ..nic to nie dało ...czy tpo znaczy ze moge sie porzegnac ze stawianiem jakich kolwiek serwerów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według zrzutu wszystko masz dobrze ustawione. Może problem tkwi w niedziałającej usłudze DDNS ? Spróbuj zarejestrować się w innym serwisie np. TZO.com , DynDNS.com

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie to ..prubowałem bezpośrednio za pomocą IP i tez nie działa....słyszałem ze ktos tez miał taki problem ale z routerem D-lika..ale w tedy on mógł zadzwonic do serwisu i tam wszystko mu wytłumaczyli co ma zrobić ...szczegółów nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wgrałem nowy firmware ....i tez nic ....obawiam sie ze jeś li bede chciał zalorzyć serwer bede musiał zmienić router ...ten moze kouś sprzedam a kupie soboie jakiegos d-linka(jakies propozycje ?? :D) ..no chyba ze jest jeszcze jakas szansa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cud ..:D znalazlem na drugiej stronie Aztecha ..hmmm..jeszcze nowsze firmware ...i zadziałało ...podono ztrasznie wolno chodzi ale chodzi ..mam neostrade 256...nie wiedziałem tylko jednej rzeczy ze z mojego kompa nie wejde na serwer przez publiczne IP ... to tylko mogli zrobić koledzy :D ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...