Skocz do zawartości
marco

Galaxy Geforce 7300gt I 7600gs

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Galaxy od dłuższego czasu zaskakuje nas prezentując coraz lepsze karty. Karty niedrogie, ale wydajne. Niższe modele z lepszymi pamięciami robią furorę, szczególnie wśród overclockerów. W momencie, gdy większość producentów decyduje się montować pamięci DDR2 w 7600GS, Galaxy wyposaża swoje karty w szybkie pamięci DDR3 umożliwiające „słabszym kartom” przewyższenie swojego „starszego brata”. Tworząc do tego 7300GT o takich samych pamięciach jak w 7600GS (1.2ns) oraz na obu modelach montując aluminiowe chłodzenie Zalmana. Podnosi to jeszcze bardziej atrakcyjność tych produktów.

 

Autor: Piotr (Chaos) Maj

 

http://www.purepc.pl/node/463

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny artykuł, gdyby nie to ze podobno dx10 zrobi rewolte na rynku kupil bym 7600GS z ddr3 od Galaxy. Super karta, cena równiez.

jednak z kupnem trzeba sie chyba wstrzymać aby za 4-5 mies znowu nie sięgać do portfela po nowy sprzet :/ bo ten nie bedzie zgodny z "du.pa wie czym" :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to was poprosiłem, kiedy wy męczyliście Radeona 9600 Mobility. ;-) Odwaliliście kawał dobrej roboty. Od siebie dodam, że mogliście do porównania włączyć GF7600GT bez i po OC, oraz GF7900GT (2x Galaxy7600GS w SLI i 7900GT mają podobne ceny. Byłoby wiadomo które rozwiązanie jest bardziej opłacalne. Oby WIĘCEJ takich artykułów. :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka ok ale można przyczepić się do zdjęć nie róbcie ich więcej na tym miejscu gdzie się stykają dwie białe kartki rzuca się w oczy i jak róbcie zdjęcie pudełka i karty to jak karta leży już na białym to zróbcie już cały biały plan żeby nie było nic widać poza kartą i pudełkiem. A tak pozatym OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze znowu to samo co kiedys: musztarda po obiedzie, recka troche zaspala, kazdy zainteresowany juz dawno zna osiagi tych kart, proponuje na przyszlosc testowac nowosci. ;]

 

Przyczepie sie do kilku rzeczy, a co... ;]

 

-jak juz kts napisal - sceneria, nie wiem, czy to byly 2 polaczone kartki, czy jakas terakota, ale takie zdjecia powinno sie wykonywac najlepiej w neutralnym otoczeniu, jakies biale tlo etc. a tutaj ogladam jakies obczochrane biurko ;]

-brak porownania do wspomnianej 7900gt

-recka jest niedokonczona, nie cierpie takich sytuacji... interesowalo mnie 73gt w sli a tu zonk

 

Ogolnie na + to ilosc przetestowanych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaosie to Twój pierwszy raz prawda? Ogólnie trzeba popracować:

nad zdjęciami, nad dokładniejszym opisem, jakość screenów tudzież wykresów pozostawia wiele do życzenia...

Chyba jestem przyzwyczajony do czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że sprzęt już nie jest nowością. Art zrobiony przez użytkownika karty, a nie kogoś, kto ma ją jedynie do testów.

No i w związku z tym mam małą sugestię do Chaosa. Może warto byłoby przeznaczyć jedną stronę artykułu na zebranie uwag odnośnie kręcenia ze zwiększonymi napięciami, które umieszczałeś w wątku o 7600 (byłoby to element wyróżniający ten artykuł na tle innych).

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że sprzęt już nie jest nowością. Art zrobiony przez użytkownika karty, a nie kogoś, kto ma ją jedynie do testów.

No i w związku z tym mam małą sugestię do Chaosa. Może warto byłoby przeznaczyć jedną stronę artykułu na zebranie uwag odnośnie kręcenia ze zwiększonymi napięciami, które umieszczałeś w wątku o 7600 (byłoby to element wyróżniający ten artykuł na tle innych).

Chyba nie zdradzę tajemnicy państwowej jeśli powiem, że lada moment będzie krótki artykuł na temat zabawy z napięciami na kartach galaxy w tym krok-po-kroku jak zrobić vmod'a.

Taki mały teaser ;>

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny art ;) Jak dojdzie jeszcze to o vmodach to będzie baaaardzo ciekawy ;] Mi brakuje 1 rzeczy... 2x73GT vs 79GT nie tyle co w markach, ale w grach... Bo w markach jest wydajniejsze SLI 73GT z tego co czytałem... ;) A testów w grach nie ma, a jak są to z 73GT DDR2 :mur: A jeszcze jedno, w testach był 73GT z radiatorami Zalmana, warto by dopisać, że w nowszych wersjach tych kart radiatorów nie ma :/

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRoche pozno sie ukazal ten art. NA innych serwisach komputerowych juz dawno byly te karty testowane i podawane ich wyniki ale dobrze ze i tutaj sie pojawil :) Moze posiadacie tą karte i robiliscie testy w 3dmarkach to pochwalic sie prosze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownie dobrze mozna by zamknac ten temat bo przeciez jest juz dzial zajmujacy sie 7600GS/GT...jak zalozylem o konkretnym modelu Galaxy 7600 to zostal od razu zamkniety. Ale przeciez adminom nie mozna nic zrobic :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownie dobrze mozna by zamknac ten temat bo przeciez jest juz dzial zajmujacy sie 7600GS/GT...jak zalozylem o konkretnym modelu Galaxy 7600 to zostal od razu zamkniety. Ale przeciez adminom nie mozna nic zrobic :>

Ale to jest info o recenzji w portalu i to jest temat do dyskusji. Co jest nie tak ?

 

Brakuje mi jednak porównania do 7300gt w SLI ale cóż. Szperałem po necie dość długo i takowej recki nie znalazłem a przydałąby się na PurePC ;) :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy OC 7600GS w „singlu” niestety jeszcze nie są dostępne z powodu braku czasu i naglących terminów, ale w niedługim czasie recenzja zostanie o nie uaktualniona

Moze jak beda mieli czas to przetestuja tez 7300GT w SLI :] Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jak beda mieli czas to przetestuja tez 7300GT w SLI :]

No właśnie. Jak już mówiłem nigdzie w necie nie można znaleźć takowego testu. PurePC będzie pierwsze :) Jak coś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor recki powinien poprawic baboki jezykowe i literowki. Warto tez dodac to ze sa rozne wersje tej karty : czesc ma radiatory a czesc nie, sa rozne wentylatory zalmana... uniknie sie dzieki temu masy zapytan dotyczacych czy dana karta to wlsnie ta opisywana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1 stronie mamy PS mamy VS a nie mamy rop i tmu - błąd

 

udowodniono już, że teścik wydaności w f.e.a.r. NIJAK się ma do gry (gameplay'u) więc raczej przeniósłbym ten teścik do syntetyków ze stosowną adnotacją - wiekszą wartość ( dla mnie oczywiście bo są ludzie, którzy grają tylko w marki ) niż 5 syntetyków ma jeden test z gameplayu z odpowiednim wykresem - no ale to wymaga odpowiedniego nakładu upracy pewnie też narzedzi (?)

 

"musztarda po obiedzie" jak to ktoś ładnie ujął i te kartki z tła :huh: nie dało sie załatwić a3 ?

 

x1300xt ddr3 szafirka vs 73gt galaxy oc i non-oc w grach ( z gameplay'u z wykresikami ... ) zróbcie to się na coś przyda - tego jeszcze nikt nie zrobił :wink: - no i najlepiej w ciągu miesiąca

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę też przy okazji, że na naszym portalu niebawem ukaże się artykuł opisujący w jasny sposób wykonanie modyfikacji napięcia dla rdzenia oraz pamięci kart 7600GS od Galaxy.

Hmm a ja jestem ciekawy jak sobie poradzi autor tego modowania karty. Czy to naprawde bedzie "jasno opisujący" czy raczej zagmatwany, no ale czas pokaze. Poza tym jak juz wspomnialem, nie ma co sie zachwycac tą garstką tekstu bo nic nowego w tych kartach nie odkrył autor a testy tej karty byly juz dawno przeprowadzone w innych serwisach (jak ktos chce moge podeslac link)

Edit. Zamieszczam jednak te linki w poscie (dla osob ktore chca sobie porownac tamte arty z tym z purepc):

http://www.nvision.pl/content.php?review.96.1

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1582

Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG kiecha... To jest topic o komentowaniu arta Chaos'a, a nie żeby dawać linki do innych artów dotyczących tych kart :mur: A co mi tutaj brakuje to pisałem wyżej tj:

73GT SLI vs 7900GT w grach

73GT + o/c vs x1300xt DDR3 + o/c marki + gry

Pozdro :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze znowu to samo co kiedys: musztarda po obiedzie, recka troche zaspala, kazdy zainteresowany juz dawno zna osiagi tych kart, proponuje na przyszlosc testowac nowosci. ;]

A czy ktokolwiek nie zna osiągów najnowszych/najdrozszych kart, procesorow ? bo chyba kazdy juz dawno je zna.. czy nie prawda ?

 

Jak duza ilosc użytkowników zainteresowana kupnem nowego, w miare przystepnego sprzetu za rozsadne pieniadze bedzie zainteresowana obecnym sprzetem tesowanym przez Chaosa a najnowszymi grafikami za 2500zł i procesorami za 4000zł ?

 

Bo mi sie wydaje ze sprzet z recenzji bedzie baradziej interesowal czytelników. Recenzji i testow nigdy za mało !

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ..

 

na poczatku powiem odrazu ze nie chce mi sie wdawac w glupie dyskusje na temat tego i tamtego..

porusze tylko najwazniejsze sprawy

 

- termin wydania recenzji

ja oddalem recke juz kawalek czasu temu ... niestety redakcja byla zajeta zlotem i innymi sprawami .. wiec stad obsuwa recki

 

- musztarda po obiedzie

patrzy wyżej .. pozatym nie wiem czy czytacie temat o 7600gs/gt ale te karty sa wciaz na topie

 

- fotki

byly robione na szybko w warunkach spartanskich .. nie bylo czasu i miejsca (przeprowadzalem sie wtedy)

nastepne beda lepsze

 

- brak 7300 SLI

nie mialem 2 kart

 

- brak karty XXXXX

nie dostarczono mi kart XXXXX

 

- przetestuj XXXXX vs XXXXXX

sprzetu nie choduje na ogrodku .. z tymi prośbami do Naczelnego

 

- błedy jezykowe

jestem tylko czlowiekiem ...

 

- testy w fear

wszyscy testuja na tym .. wiec czemu nie my ...(osobiscie gram w 1152 z wszystkim oprocz SS na maxa AAx2 AFx8 na 7600 i smiga wiec wydaje mi sie ze wynik jest ok)

 

- moj pierwszy raz..

nie .. juz od dawna uprawiam sex ...

a tak serio kiedys bylem redaktorem na innym serwisie poscieconym Quake3 ... ale to bylo dawno

 

- krecenie po vmodach

pisze przeciez ze bedzie o tym osobny art

 

- szpan poci

testy byly robione jeszcze na moim CSS :P

 

 

i tyle mysle

 

chcecie 7900 vs 7300 sli ..

piszcie do Romka .. naszego naczelnego .. bedzie on mial motywacje zeby zalatwic mi karty ..

ja tylko testuje..

 

pozdrawiam i dziekuje za wszystkie mile slowa ..

a slowa krytyki rowniez postaram sie wziąć do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...