Skocz do zawartości
marco

Galaxy Geforce 7300gt I 7600gs

Rekomendowane odpowiedzi

mala literowka na 2 stronie " Przejdżmy, więc do rzeczy"

mi tam sie art podobal

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

 

Co do F.E.A.R. i wbudowanego testu. Mówię Ci to nie w celu krytykowania Ciebie, bo każdy robi błędy, szczególnie gdy zaczyna, ale fakt, że "wszyscy" testują we wbudowanym teście znaczy mniej więcej tyle, że "miliony much nie mogą się mylić". Są dwa powody, dla których nie warto używać wbudowanego testu:

 

1. Nie reprezentuje prawdziwego obciążenia z jakim mamy do czynienia w czasie gry - własnie mam 7600 GT i zbadałem wydajność w "gołym" 1280 x 960. średnio mam 57 FPS, oraz między 25 a 40 FPS mam 19% testu. Gra w tym trybie jest moim zdaniem delikatnie mówiąc "niepłynna". Niestety wbudowany test jakoś specjalnie tego nie pokazuje.

 

2. Nowe sterowniki zarówno ati jak i nv powodują wzrost wydajności w tym teście, podczas gdy W KAŻDYM miejscu w grze wydajność nie wzrasta. Wykazałem to zarówno na GF'ie jak i na ATi (6800 GS oraz X1600). We wbudowanym teście wydajność wzrosła z 39 na 49 FPS, podczas normalnej gry trudno było zaobserwować choćby 10% tego wzrostu wydajności.

 

Także pamiętaj: stwierdzenie "miliony much nie mogą sie mylić" nie zawsze się sprawdza :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

 

Co do F.E.A.R. i wbudowanego testu. Mówię Ci to nie w celu krytykowania Ciebie, bo każdy robi błędy, szczególnie gdy zaczyna, ale fakt, że "wszyscy" testują we wbudowanym teście znaczy mniej więcej tyle, że "miliony much nie mogą się mylić". Są dwa powody, dla których nie warto używać wbudowanego testu:

 

1. Nie reprezentuje prawdziwego obciążenia z jakim mamy do czynienia w czasie gry - własnie mam 7600 GT i zbadałem wydajność w "gołym" 1280 x 960. średnio mam 57 FPS, oraz między 25 a 40 FPS mam 19% testu. Gra w tym trybie jest moim zdaniem delikatnie mówiąc "niepłynna". Niestety wbudowany test jakoś specjalnie tego nie pokazuje.

 

2. Nowe sterowniki zarówno ati jak i nv powodują wzrost wydajności w tym teście, podczas gdy W KAŻDYM miejscu w grze wydajność nie wzrasta. Wykazałem to zarówno na GF'ie jak i na ATi (6800 GS oraz X1600). We wbudowanym teście wydajność wzrosła z 39 na 49 FPS, podczas normalnej gry trudno było zaobserwować choćby 10% tego wzrostu wydajności.

 

Także pamiętaj: stwierdzenie "miliony much nie mogą sie mylić" nie zawsze się sprawdza :)

 

Pozdrawiam

ja to wiem i ty to wiesz ..

ale rownie dobrze wiesz tez pewnie ze subiektywna ocena plynnosci gry tez nie bedzi idealna .. a na czyms test ttrzeba zrobic

 

pozatym dla mnie 20% ponizej 40fps to duzo ... i wtedy jest gwarantowany brak plynnosc ..

 

No ale przeciez moj caly test ne sklada sie tylko z Fear..

a przy nastepnych grafach gwarantuje ich jeszcze pare ;]

 

takie juz uroki testowania

 

nie mniej uwazam ze przylozym sie do testow .. i sa przyzwoite..

a i osiagniete OC jest mile..

 

niebawem art o Vmodzie ... i bedzie czym sie pobawic

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to wiem i ty to wiesz ..

ale rownie dobrze wiesz tez pewnie ze subiektywna ocena plynnosci gry tez nie bedzi idealna .. a na czyms test ttrzeba zrobic

 

pozatym dla mnie 20% ponizej 40fps to duzo ... i wtedy jest gwarantowany brak plynnosc ..

 

No ale przeciez moj caly test ne sklada sie tylko z Fear..

a przy nastepnych grafach gwarantuje ich jeszcze pare ;]

ale ja nie sugeruje, że masz testować na zasadzie "subiektywan ocena płynności" a jedynie poszukania innego sposobu testowania w FEAR - mnie sie to udało, więc myślę, że Ty też nie będziesz mieć z tym problemów :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ajncliś ;) nie ma co sie czepiac Chaosa. Przez czytaniem tego artykułu wiedziałem iz to on jest jego autorem i nie miałem zadncyh obiekcji by poswiecic kilka minut na to ;). Jak najbardziej zwracajcie mu uwage ale nie ma co sie specjalnei czepiac, facet juz teraz sie niezle popisał.

Pierwsze moje wrazenie bardzo pozytywne, podczas czytania troche mi cos gdzies szarpało.... bowiem chwilami forma tekstu była pisana w innym stylu niz przywykło mi sie czytac(choc nie ma co przekładac jako przykład moj styl.. ;) )

Ogołem.. bardzo dobrze.. A romka nagle do "wyczarowania" tandemów kart by ten test nabrał prawidzwego sensu. Poniewaz nie sa to drogie karty i wielu z pewnoscia chciało by je złączyc w SLI, nawet ja stwierdziłem iz po czasie dokupienie drugiej karty nie było by głupim rozwiazaniem ;)

Brawa... Miła lekturka, rzeczowa choc nie do konca wyczerpujaca(wiadomo czemu). Czysta syntesencja nie okrojona z niejasncyh powodow.. ;) hehe Takie jest moje zdanie ;)

 

ps. nie wiem czemu ale pisze bo wydaje mi sie to jak nabardziej oczywiste ;) Czekam na rozbudowe/korekte tego artykułu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test bardzo udany, ale moze przydaloby sie pare slow subiektywnego komentarza na temat plynnosci gier ?

Ostatnio wszelakie recki opierają się na Smarkach a mało jest mówienia o płynności w grach. Czyżby ludzi pogieło ? Przecież dobrą karte kupuje się z myślą o tym żeby gry nań ładnie chodziły a nie po to żeby wyciągnąć najwięcej marków. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw jesli kogos interesuje 2x73gt to mozna sobie poczytac tutaj -> click

Jednym slowem - nie warto. ;]

ale to nie jest test graf na ddr 3 - jakby nie do końca to samo ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wszelakie recki opierają się na Smarkach a mało jest mówienia o płynności w grach. Czyżby ludzi pogieło ? Przecież dobrą karte kupuje się z myślą o tym żeby gry nań ładnie chodziły a nie po to żeby wyciągnąć najwięcej marków. :unsure:

nie? hmm.....

 

Recka ogolnie dobra, a nawet bardzo dobra, Chaosowi na GG pisalem o bledach ktore zauwazylem, mam nadzieje ze poprawi B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dzięki tej recenzji jednak zdecyduje się na Galaxy 7600 GS zamiast na Gigabyte 7600GT choć mi w sklepach odradzają produkt Galaxy :-|

W sklepach przewaznie pracują n00by, połowa forum ma 7600GS galaxy i wszyscy sobie chwalą, bierz i sie nie zastanawiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rownie dobrze wiesz tez pewnie ze subiektywna ocena plynnosci gry tez nie bedzi idealna .. a na czyms test trzeba zrobic

nie chodzi o subiektywną ocenę chodzi raczej o coś takiego

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=124-3 widać ? widać prawda ..

i mamy pewnośc ze testujey to, co testować chcemy

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach przewaznie pracują n00by, połowa forum ma 7600GS galaxy i wszyscy sobie chwalą, bierz i sie nie zastanawiaj :)

Oka :) ale jeszcze małe pytanko do tych co mają Galaxy 7600GS czy w grach gracie na full detalach w grach typu Baterfield 2 , Pro Evolution Soccer 5 lub na Need For Speed: Wanted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie interesuje mnie zakup karty GF 7600 GS Galaxy 1,2ns 256 MB na AGP i niewiem czy będzie ją można odblokować jak w wypadku wersji na PCI Express (potoki i itp...) Kolega przerobił swojego 7300GT Na 7600GT a dokładnie odblokował i podniósł taktowanie tyczy się to karty na PCI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie interesuje mnie zakup karty GF 7600 GS Galaxy 1,2ns 256 MB na AGP i niewiem czy będzie ją można odblokować jak w wypadku wersji na PCI Express (potoki i itp...) Kolega przerobił swojego 7300GT Na 7600GT a dokładnie odblokował i podniósł taktowanie tyczy się to karty na PCI :P

Po 1 - nie w tym temacie, z takimi tekstami to idź do Co Kupić.

Po 2 - POTOKÓW SIĘ NIE DA ODBLOKOWAĆ :mur:

Po 3 - karty na AGP i PCI-E kręcą się tak samo (radze zobacyzć przyklejone topici o nich)

Po 4 - nie wierz zawsze kolegom na słowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadlem sie z galaxy 7300gt na 7600gs 256mb (pcx): pierwsza rzecz od razu 4 stopnie wiecej w idle (42 vs 38 w 7300), i denerwujace powiadomienia przy otwarciu windowsa ze sli nie jest wlaczone. Wylaczylem mostek sli w menadzerze urzadzen nic nie pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadlem sie z galaxy 7300gt na 7600gs 256mb (pcx): pierwsza rzecz od razu 4 stopnie wiecej w idle (42 vs 38 w 7300), i denerwujace powiadomienia przy otwarciu windowsa ze sli nie jest wlaczone. Wylaczylem mostek sli w menadzerze urzadzen nic nie pomoglo

1. Więcej stopni bo masz więcej potoków.

2. Powiadomienia są dlatego bo masz stery 93.31, a one powodują właśnie taki problem.

3. To nie temat o 73 i 76 tylko o recenzji na portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...