Skocz do zawartości
Pan G

Reactos = Bezpłatny Windows Na Licencji Open Source

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje mi sie zeby tytul topicu byl poprawny raczej wprowadza w blad a sam os pewnie szybko nie powstanie przynajmniej na tyle by moc konkurowac z vista albo xpekiem

Jednak już można dużo rzeczy robić np odpalać programy itp jednak nie jest stabilny jak sama nazwa wskazuje jest w wersji alpha można go sciągnać z strony głownej tego systemu. mam nadzieje ,że w w przeciągu kilku lat będzie mógł konkurować z windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli szybko się "rozwinie" nie będziemy tak mocno "uzależnieni" od systemu Windows i dzieki temu zniżą się ceny systemu operacyjnego Microsoftu.

Zapomnij kogo chcesz nabrac ;) Przecie jest teraz wiele dystrybucji lina bardzo zblizonych pod pewnymi wzgledami do wina a dalej ludzie wlasnie z przyzwyczajenia korzystaja z okienek bo sa wygodniejsz i juz wiedza na co je mniej wiecej stac ;) a trzeba przyznac caly czas ms buduje zaufanie lub jego brak ;) u klientow ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpie w to zeby taki system mogl zagrozić windows`owi w obecnej wersji... ;P

 

Zresztą bylo kilka podobnych projektów np. Lindows i nic z tego nie wyszło. Co do Linux`a - niestety nie wszystko dziala na nim, jest trudniejszy w instalacji, brak pelnego wsparcia dla sterownikow. I brak Direct`Xa, ale akurat można przeboleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejna batalia Linux vs Windows.

 

Jeśli chodzi o stabilność, to doszedłem do wprawy - Windows mi się nie wiesza.

Co do ReactOS, to na razie jest to raczej ciekawostka niż system operacyjny do codziennej pracy. Problem z nim jest taki, jak w tym powiedzeniu "co jest do wszystkiego, to jest do niczego". Do Windows jeszcze trochę mu brakuje, a z Linuxa stracił trochę. To tak na pierwszy rzut oka, jak się kiedyś bawiłem przez kilka godzin. Więcej będę mógł powiedzieć po testowaniu go przez tydzień lub dwa. Generalnie jednak nie wróżę tutaj rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stabilność, to doszedłem do wprawy - Windows mi się nie wiesza.

mi to 2 lata siedzenia na necie zajęło....

Co do ReactOS, to na razie jest to raczej ciekawostka niż system operacyjny do codziennej pracy. Problem z nim jest taki, jak w tym powiedzeniu "co jest do wszystkiego, to jest do niczego"

dobrze ujęte...

ale myślę że jeżeli by udało mu się zrobić taką sztuczkę jaką zrobiono z linem , i mało by zajmował....to może rozwiną by się jak linux ?? dużo osób by się nim zajęło...to dodało by mu skrzydeł....dobra przestaję juz marzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to 2 lata siedzenia na necie zajęło....

 

dobrze ujęte...

ale myślę że jeżeli by udało mu się zrobić taką sztuczkę jaką zrobiono z linem , i mało by zajmował....to może rozwiną by się jak linux ?? dużo osób by się nim zajęło...to dodało by mu skrzydeł....dobra przestaję juz marzyć...

Wtedy Windows miał by dwóch poważnych konkurętów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

ale jeśli szybko się "rozwinie" nie będziemy tak mocno "uzależnieni" od systemu Windows i dzieki temu zniżą się ceny systemu operacyjnego Microsoftu.

"szybko" oj chłopie popatrz na Linuxa... to jest raczej gra pod publike jaki to MS jest miły niż robienie czegoś naprawde porządnego za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"szybko" oj chłopie popatrz na Linuxa... to jest raczej gra pod publike jaki to MS jest miły niż robienie czegoś naprawde porządnego za free.

Jeśli ten system znajdzie sobie niszę, jakieś nietypowe zastosowanie, to przetrwa. Tak się stało z pierwszym konkurentem Windowsa, BeOSem IBMa. Mieliśmy go przez pewien czas na studiach. Jest tak nietypowy i upierdliwy, że nie do użytku. Ale miał też zaletę - wogóle się nie wieszał, to go odróżniało od Windows98 i stał się systemem operacyjnym ATMów. Teraz gdy patrzysz na bankomat, na jego ekranie widzisz właśnie BeOSa. Wydawałoby się, że system już kompletnie został zapomniany, a tu ostatnio dowiedziałam się, że kilka osób w ramach eksperymentów instalowała go sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak przedmówcy, w sumie pomarzyć można (bo i ja marzyłem) ale w sumie na tym trzeba skończyć, bo jeśli w ogóle ten projekt się rozwinie to zajmie mu to parę ładnych lat. Vista zdąży dawno okrzepnąć i nikt nie będzie myślał o powrocie do systemu Windows NT podobnego (wiem że 2000 i XP a i na pewno po części Vista opiera się na technologii NT ale jednak zanim ReactOS zacznie się na dobre rozwijać będzie już przestarzały).

 

Chyba zanim ReactOS powstanie na dobre będzie już można myśleć poważnie o Singularity który mam nadzieję będzie dalej rozwijany i odbierze Windozie kiedyś palmę pierwszeństwa.

 

Jeśli już mowa w tym temacie o systemach Windopodobnych to może Apple z racji korzystania z podzespołów Intela wprowadziłoby nowy system kompatybilny z czołowym produktem MS, co myślę że byłoby bardzo korzystne dla Mac'ów a także użytkowników PC którzy dostaliby pewną alternatywę.

Heh znów marzę ale myślę że jakby ktoś z Apple wpadł na taki pomysł to rozwój tego projektu miałby największe szanse powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska nie narzekajcie bierzcie się za ten os jeśli umiecie pisać im nas wiecej tym lepiej reactos nie jest na razie skończony ale w przeciwieństwie do linuxa może taki być ostatnio opracowano nowe plany rozwojowe z których wynika że za półtora roku system ma dobić do 0.5 pierwszej bety ze wsparciem dla dx9 (może nawet 10) i wszelkiej maści sterowników(model xp i vista) a w fazie 0.4-0.5 ma dostać sporo elementów kompatybilnych z vistą całe api ma być skończone do tej wersji a i interfejs graficzny będzie zmieniony a co najlepsze wymagania reactosa będą duzo niższe niz visty porównywalne z xp prosze od razu nie skreślać tego systemu od września liczba zarejestrowanych zwolenników wzrosła o pare tysiecy a przez ostatni miesiąc o ponad 500 i będzie nas coraz więcej jeśli mamy znowu zostać w tyle za reszta świata to prosze bardzo ale żeby potem nie odbiło sie to czkawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reactos nie jest na razie skończony ale w przeciwieństwie do linuxa może taki być

:blink:

 

A co z linuxem jest nie tak? Widziałes kiedys ten system?

 

jeśli mamy znowu zostać w tyle za reszta świata to prosze bardzo

A kogo juz dogoniliscie? ReactOS ma 10 lat i .... niedziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e no bez pzrezsady.. ja śmigam na XP i nie wydaje mi się żeby mi czy 50% innych ludzi był potrzebny dx10 do czegokolwiek... Nie wszyscy grają i mają najnowsze karty graficzne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi zauważ że windows ma grubo ponad 20 więc trudno go dogonić po prostu wcześciej zaczeli (na fizyce było coś o żółwiu i atlecie ale nigdy tego nie zrozumiem) ale nie znaczy że nie da sie go dogonić w końcu zmienia wersje raz na 5 lat

 

SGJ jeśli uważasz że gdziekolwiek jest jakaś mapa drogowa ogulnie do linuxa to mi ją pokaż moim zdaniem jest za dużo linuxów i para poszła w gwizdek jak było z kernelami 3 różne wersje rozwijane oddzielnie a kompatybilność pomiędzy wersjami nie zawsze da sie przekompilować paczki

a co do zostawania w tyle to mówie tutaj o polskiej wersjina polskiej części forum nic sie nie dziejepolska śpi a ponoć mamy najlepszych koderów świata i co wszyscy pracują w mikromiękkim

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

których linuxów jest za duzo moim zdaniem wszystkich jeśli był by jeden i różnił by sie tylko dodatkami to ok ale nie zapominajmy ze jest kilka dystrybucji źrudłowych z których ktoś dopiero zrobił własne

(debianowate, redhatowate, itd) i po prostu trzeba pisać a raczej kompilować programy oddzielnie do każdej z tych grup windows jest jeden ewolucyjny i po prostu nie ma jego dystrybucji cała praca microsoftu idzie tylko w jednym kierunku a w linuxaxh na dwuch krańcach ziemi dwie różne osoby mogą w jednym czasie albo nawet w różnym wymyslić identyczny kawałek kodu ,rozwiązać podobne zagadnienie, obsługe czegos nie wiedzonc o tym ze ktoś to już zrobił i co nie powiesz że jeden z nich zmarnował czas w reactosie tego nie ma bo każdy wie co ma robić i nikt nie dubluje juz rozwiązanych problemów może po prostu je udoskonalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux jest jeden, jak tego nie rozumiesz to trudno.

 

Zanim cos jeszcze napiszesz sprawdz sobie co znaczy słowo kompilowac, bo akurat to we wszystkich dystrybucjach się robi tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra pomijajac to że mam kiepskie pojęcie o linuxie (tak mnie o nim w szkole uczą) jak każdy kto go nie lubi lub nie docenia oraz to ze nikt mnie nigdy nie zdołał nauczyć czytania i pisania powiedzcie mi dlaczego od razu skreślacie reactosa czemu od razu pisać że cos zawsze pozostanie w tyle to są takie same bajki jak ja wypisuje o linuxie nie znam sie za bardzo na tym owszem ale ja przynajmniej nie mówie że linux pozostanie zawsze z tyłu napisałem jedynie że jego rozwój jest kiepsko skoordynowany bo każdy kto sie nim zafascynuje chce coś od razu w nim zmieniać

czemu projekt który dopiero rozpoczyna marketing i wogule dopiero teraz na prawde zaczyna sie rozwijać zasłużył od razu na określenie go jako niewypału czy wy wszyscy pracujecie w microsofcie o linuxie też mówiono że nic z tego nie będzie a teraz prosze

czy w polsce wszystko zawsze spotyka sie z krytyką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oraz to ze nikt mnie nigdy nie zdołał nauczyć czytania i pisania

No tego to akurat człowiek chyba sam się uczy.

 

że linux pozostanie zawsze z tyłu napisałem jedynie że jego rozwój jest kiepsko skoordynowany bo każdy kto sie nim zafascynuje chce coś od razu w nim zmieniać

To akurat pozytywna rzecz i potęga open source :)

 

czemu projekt który dopiero rozpoczyna marketing i wogule dopiero teraz na prawde zaczyna sie rozwijać zasłużył od razu na określenie go jako niewypału

Bo to niewypał?

No ok, fajnie, że ktos coś tam sobie rzeźbi, no ale póki co, to ciągle czyta się, że "ReactOS za chwilę będzie działał". Zresztą, w poprzednich postach jest to juz opisane.

 

I jaki marketing?

 

Z jednym się częściowo mogę zgodzić - za dużo tych dystrybucji linuxa :)

 

Chociaż może to jak z Armią Czerwoną - w wielości siła :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
A tak na poważnie, to dobre distro samo sie obroni, a gorsze z czasem opadną na dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczakin, jak sam napisałeś, Windows powstaje 20 lat, tylko co 5 lat zmienia się jego wersja. Tak, ale zauważ, że ReactOS powstaje 10 lat, a nadal nie działa, taka drobna dygresja. I właśnie dlatego jest "lekko" z tyłu za innymi systemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...