Skocz do zawartości
Pan G

Reactos = Bezpłatny Windows Na Licencji Open Source

Rekomendowane odpowiedzi

a na linuxie wszystko działało od razu ja sie pojawiło :P

na stronie reactosa jest napisane że on nie jest jeszcze do urzytku może wszyscy przyzwyczaili się do użytecznych wersji alpha ale alpha oznacza że coś jestprzed połową procesu produkcyjnego i raczej na tym etapie można sprawdzać co już działa a nie krytykować że wszystko nie działa

nigdzie nie czyta się że zaraz będzie działać alphy są przewidziane aż do 0.4,9jak ktoś nie umie czytać to jest nas dwóch :D

 

a marketing jest reactos stworzył sobie taką rzecz jak "reactos fundation" która sprzedaje koszulki ,hosting i publikuje za to artykuły w prasie co prawda nie polskiej ale zawsze jest to jakaś reklama możliwe również że za te pieniądze fundacja zatrudni koderów bo jak do tej pory reactos to system tworzony prez dwudziestu ludzi w ich wolnym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym etapie można sprawdzać co już działa a nie krytykować że wszystko nie działa

A jak ja mam sprawdzic co juz działa jak system się w ogóle uruchamai raz na 10 instalacji?

 

Co ciekawe juz łatwiej było poprawnie uruchomic kilka poprzednich wersji niz obecna 0.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na czym to instalowałeś na tym etapie systemy testuje się w wirtualnych maszynach a co do 0.3 to jest to relka tuż po zmianie założeń i po prostu jest w przeciwieństwie do poprzednich wersji bardziej podobne w swojej strukturze do windowsa xp niż nt4 jak poprzednio a instalator nie świadczy na tym etapie o niczym bo po prostu jest prowizoryczny

 

s0n1c giertychowi nie pokazuj awatara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanko nie chodziło ci 0.3 rc(1, 2 lub 3) czy wersja 0.3 release bo różnice są po to właśnie takie relki powstają żeby tacy którym nie chodzi zgłaszali błędy które później sie naprawia

jak nie chodziła ci jakaś wersja live lub instalacyjna (na konkretnym emulatorze bo na qemu działa każda) zawsze można brać preloaded with qemu chyba nie musze pisać co to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoncz juz bo to nawet smieszne nie jest. Rok temu twierdziłes ze ReactOS jest oparty na Linuxie, teraz myslisz ze wiesz wszystko o tym systemie, a nie wiesz nic poza tym co jest napisane na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przejrzeniu wszystkich moich postów nie znalazłem żadnej wzmianki że reactos jest oparty o linuxa albo totalnie nie umiem czytać albo mylisz mnie z kimś innym ponad rok temu cytowałem fragmenty wikipedji dlaczego tak mnie ganisz nie znasz powiedzenia ustąp głupszemu zachowujesz sie dokładnie jak mój starszy brat nie wiesz tak na prawde ile ja wiem po prostu nie mam umiejętności nauczycielskich i zawsze sie w czymś zaplącze

ta dyskusja rzeczywiście jest bezsensowna

chodziło mi tylko o zachęcenie paru ludzi , poinformowani ich że takie coś istnieje a tu od razu admin sie czepia że to nic ciekawego nie rozumiem takiej postawy czepiasz sie szczegułów i tyle

nie będe ciągnąć tej dyskusji widze że niema tu z kim gadać skoro wszyscy są już uprzedzeni

za rok może znowu wróce i wtedy pogadmy i zobaczymy kto kogo przekona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważcie jeszcze na jedną istotną rzecz.. Windows jest o wiele bardziej skomplikowanym system niż linuks i skopiowanie go jest rzeczą graniczącą z cudem...co widać na załączonym obrazku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagmatwanym :D

skomplikowanym... Zważ waść że windows w porównaniu z linuksem jest praktycznie system bezobsługowym... działa na nim wszystko, każdy sprzęt, róznych producentów - co w przypadku linuksa już takie oczywiste nie jest...

 

Stąd też windows czasami się może pogubić - skoro bill zrobił system, który łatwo przystosować do każdego usera zarówno beginera jak i profesjonalisty, a do tego obsługa masakrycznie dużej ilości różnorakiego sprzętu, sterowników etc...

 

Linuks jest dobry, ma zalety, ale uważam że jednak windows wyprzedza go technologicznie o parę lat świetlnych, zwłaszcza jeśli chodzi o multimedia i przystępność :). Niektóre programy linksowe mają przewagę nad tymi windowsowymi ale jest to tylko zasługa tego iż były tworzone przez użytkowników, którzy czasami wiedzą czego chcą... sam zreszta używam kilka linuksowo-windowsowych programów. Ale Niektórych programów działających w systemie windows po prostu nie sposób zamienić na linuksowe odpowiedniki...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

moze ktoś wie jak zrobić zeby uruchamiać to z pendrive??

Chetnie bym sie tym pobawił.

?? ?? ?? ??

 

Kurde instalator mi sie chyba zawiesza, ten pierwszy niebieski ekran 20 minut i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skomplikowanym... Zważ waść że windows w porównaniu z linuksem jest praktycznie system bezobsługowym... działa na nim wszystko, każdy sprzęt, róznych producentów - co w przypadku linuksa już takie oczywiste nie jest...

 

Stąd też windows czasami się może pogubić - skoro bill zrobił system, który łatwo przystosować do każdego usera zarówno beginera jak i profesjonalisty, a do tego obsługa masakrycznie dużej ilości różnorakiego sprzętu, sterowników etc...

 

Linuks jest dobry, ma zalety, ale uważam że jednak windows wyprzedza go technologicznie o parę lat świetlnych, zwłaszcza jeśli chodzi o multimedia i przystępność :). Niektóre programy linksowe mają przewagę nad tymi windowsowymi ale jest to tylko zasługa tego iż były tworzone przez użytkowników, którzy czasami wiedzą czego chcą... sam zreszta używam kilka linuksowo-windowsowych programów. Ale Niektórych programów działających w systemie windows po prostu nie sposób zamienić na linuksowe odpowiedniki...

Praktyczna bezobsługowość wygląda w wykonaniu przeciętnego Kowalskiego tak :

-instalacja, klik klik-wszystko działa

-gierki, dema wirusy trojany i internet explorer ;)

-system padł

-format

i od nowa :)

Ale fakt-praktycznie każdy jest w stanie postawic i skonfigurowac system, czego powiedziec nie mozna o kilku innych systemach.

 

Miałem ochote napisac o bezsensownych świętych wojnach i krucjatach antywindowsowych (lub rzekomą kosmiczna niedostępnością dla śmiertelników OSów innych niż windows) , ale napisze tylko, że niech każdy używa sobie czego tam chce, byleby dobrze mu z tym było.

 

A zagmatwany jest - dla mnie. Za brdzo przyzwyczaiłem się do unixowej logiki. ;)

 

 

P.S. A ReastOS do następnych świąt i tak nie będzie działał

Edytowane przez sithh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no system całkiem "ciekawy"

po odpaleniu nie potrafi obsłużyć myszki na usb , można pochodzić po menu "start" i to w sumie wszystko co udało mi się zrobić na tym os , nawet pliki na partycjach ntfs się nie wyświetlają..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktyczna bezobsługowość wygląda w wykonaniu przeciętnego Kowalskiego tak :

-instalacja, klik klik-wszystko działa

-gierki, dema wirusy trojany i internet explorer ;)

-system padł

-format

i od nowa :)

Ale fakt-praktycznie każdy jest w stanie postawic i skonfigurowac system, czego powiedziec nie mozna o kilku innych systemach.

brak umiejętności obsługi nie wynika z bezobsługowości systemu a z niekompetencji użyszkodnika... Dasz głąbowi łopatę to i ją połamie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem topic i pomyślałem że zobaczę co to ten reactOS. Śćiągnałem z ich stronki wersję z qemu. System się zbotował w okienku, kliknąłem na "start", na pulpit i oto co ujrzałem:

 

Dołączona grafika

 

Dziękuję postoję :lol:

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt-praktycznie każdy jest w stanie postawic i skonfigurowac system, czego powiedziec nie mozna o kilku innych systemach.

I to jest najbardziej istotne, łatwości i intuicyjnośc obsługi, przynajmniej w podstawowym wymiarze, coś czego Linux nie ma, nie miał i mieć najprawdopodobniej nie będzie

 

p.s

Sam sie przyznam że jestem zbyt tępy leniwy na [brzydkie określenie na linuksa]a, dla mnie system ma być prosty w obsłudze w miare stabilny i kololowy :)

 

A co do w/w systemu nie słyszałem o nim jeszcze, ale skoro sytuacja z nim wygląda tak jak wyglada to ja podziękuje, jak w dalszym ciągu sie bedzie rozwijać to może bede miał szanse za kiladziesiąt lat pokazać wnukom jak mniej wiecej Xp-ek wyglądał :lol:

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jako że mam na imię Tomasz to nie wierzyłem na słowo. Miałem nadzieję że skoro ta paczka z qemu jest od nich to system jest skonfigurowany pod ta maszyna virtualna.... porażka do wersji co najmniej 0.7 nie ma co tego tykać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciągle nie wiem, dlaczego panuje powszechne stwierdzenie ze windows nei jest stabilnym systemem.. Z linuksem miałem trochę do czynienia, jakiś 0.01% tego co z windowsem porównując czasy.. i zapewniam, że w tym znikomym procencie linuks zawiesił mi się więcej razy niż windows :). Często wieszają się aplikacje multimedialne na linie i nie wiem kto tu twierdzi uparcie ze linuks jest stabilnym systemem.. a przynajmniej stabilniejszym od windowsa... Mi się winda wiechnie raz na rok to będzie święto... :wink:

 

Może i w trybie txt linuks działa jako tako w sposób niezakłócony.. ale do systemu jakiego potrzebuje człowiek wieku 21 to trochę za mało...

 

to taka mała dygresja mnie naszła... :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja se latałem na ubuntu i naprawde byłem zadowolony, super system, nigdy sie nie zwiesił>> nie wiem czego chcecie od linuxów :D

Wyemulowałem se potem na linuxie pod VMware windowsa i miałem komplet, nic wiecej mi nie było potrzebne...no moze akceleracja grafy w radku, ale juz go nie mam wiec luz.

 

REACTOS tez u mnie śmiga. Wszystko jest. System livecd wyemulowany pod vmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu małe dygresje:

 

Znac się za bardzo nie znam ... od strony programisty miałem na myśli. Ale zawsze jest jakieś ale. Oto byłem uzyszkodnikiem Win98, Linuxa (chyba Mandriva ale mogę się mylić.... w 2001 roku, to który miał tak porządnie dopracowany interfejs graficzny? chyba Mandriva .... początki z nauką niestety zniechęciłem się szybko :( a szkoda.) a potem Win2K i oczywista teraz to co wszyscy niemalże XP Pro...

 

Win98 bardzo porządny system dla procków poniżej 300 MHz i pamięci powyżej 512 MB ... aby nie robić zwiechów i zwolnień a i tak się wysypywał około 2 razy na miesiąc ... pełna adrenalina podczas nagrywania płytek i takich tam ..

 

Linux : Jako początkujący dostałem polecenie sprowadzenia sobie z sieci jakiegoś takiego co to mi pomoże z okienkami na początek ... pewnie to był błąd ale co tam. OS bardzo fajny ale : jak mi trzeba było wpisywać ścieżkę do katalogu z muzą żeby mi ten odpowiednik winampa to zagrał ... to mnie krew zalewała po troszku ... jak się okazało do tego że musiałem oglądać filmy u kumpla na kompie bo były braki w kodekach (jaieś inne formaty wtedy wlazły) to wywaliłem i powiedziałem że nigdy więcej ... a teraz mnie znowu zaczyna fascynować ten Pengui fajniusi .. .

 

Win2k....: stabilny jak 98, skomplikowany jak Linux brzydki jak DOS...

 

XP: intuicyjny, prosty, relatywnie stabilny jak się go okroi i uwolni od kilku pierd.ół.

 

Konkluzja: Pelzak miał z linem do czynienia pewno więcej czasu niż ja ale widzę po jego wypowiedzi ( 0.01% czy jakoś tak), że nie doszedł do wprawy z optymalizacją tegoż Linuxa w takim stopniu co z XP więc tu jest ping... wróć.. pies pogrzebany. Gdyby potrafił spokojnie zrobić to Linuxowi co zrobił swojemu XP to pewnie do teraz by siedział na Linuxie ;D

 

Win 98 powinien był byc dodawany za friko do paczki płatków kukurydzianych dla flegmatyków... na pewno by ich pobudził do zabijania kompów..

 

Win 2k .. no comment.

 

Jak zauważam ReactOS to siła reakcyjna (rewolucyjna ?? ) względem OSów które mają już ugruntowaną pozycję .... Jak kazda rewolucja rodzi się w bólach .. i jak każda zje swoje dzieci.

 

P.S: proponuję zamknąć Topic bo zaraz pan kurczakin gotów Was Pelzaku i SGJ zdziesionować gdzieś na mieście. A Tobie Wiśnia666 cóż ... współczuję przykrego doświadczenia. Chyba nauczyło żeby nie pchać się na minę :P

 

Potraktować żartobliwie i zamknąć topic.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie co Ty wypisujesz :>

 

Win98 bardzo porządny system dla procków poniżej 300 MHz i pamięci powyżej 512 MB ... aby nie robić zwiechów i zwolnień a i tak się wysypywał około 2 razy na miesiąc ... pełna adrenalina podczas nagrywania płytek i takich tam ..

Jak sie nie umie systemu skonfigurowac to moze i tak, ale adrenalina przy nagrywaniu plytek? Uzywalem tego systemu latami (oryginaly w firmie), codziennie niemal archiwizacja na plyty i nigdy sie przy tym nie zawiesil :lol: Reinstall rzadziej niz raz na rok...

 

Aha, stabilnosc WIN98 powyzej 512MB mega ramu to pomine milczeniem bo system mial problemy z jego obsluga.

 

Win2k....: stabilny jak 98, skomplikowany jak Linux brzydki jak DOS...

Stabilniejszy od XP, zdecydowanie mniej skomplikowany niz Linux, a DOSa to Ty widziales gdzies poza obrazkami? :D Win2k IMO ladniejszy niz XP w standardzie ;)

Edytowane przez kain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...