Skocz do zawartości
fipa

Siniak, Opuchlizna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromnego siniaka pod okiem, oko niezle opuchniete - jak to domowymi sposobami pielegnowac? Przeciez nie bede szedl do lekarza z jakims tam siniakiem.. Dzis miła kolezanka zrobila mi makijaz, ale chce sie tego jak najszybciej pozbyc..

 

Od jakiegos czasu pęka mi też serce, ale to juz moja brocha.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA jak dostalem w "ryja" :) ostra jaka byla... na treningu :) to najpierw trzymalem mieso (niewazne co to jest byle zimne jak lod) przez jakas godzine, pozniej juz nic nie daje. A potem kilka razy dziennie oklad z mięty!

Robisz tak parzysz mięte (musi byc w 'skarpetce'), i po zaparzeniu wyjmujesz 'skarpetke' lekko wyciskasz (ale nie calkiem), kladziesz sie i sobie kladziesz ta 'skrapetke' na oko (oczywiscie oko masz zamkniete :P ) i lezysz tak z 10-15 minut, efekt jest taki ze juz po pierwszysm okladzie widac roznice! Polecam ten sposob na "sliwy" niezawodny ;) Oklady z mięty tez bardzo pomagaja jak masz bardzo rozcieta warge, tez kiedys mialem tak rozcieta ze przez 2-3 dni nie moglem otwierac ust, ale mięta przyszla z pomoca ;)

A na noc jakas masc :)

 

ps; co Ci sie stalo? :lol2:

Edytowane przez flasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA jak dostalem w "ryja" :) ostra jaka byla... na treningu :) to najpierw trzymalem mieso (niewazne co to jest byle zimne jak lod) przez jakas godzine, pozniej juz nic nie daje. A potem kilka razy dziennie oklad z mięty!

Robisz tak parzysz mięte (musi byc w 'skarpetce'), i po zaparzeniu wyjmujesz 'skarpetke' lekko wyciskasz (ale nie calkiem), kladziesz sie i sobie kladziesz ta 'skrapetke' na oko (oczywiscie oko masz zamkniete :P ) i lezysz tak z 10-15 minut, efekt jest taki ze juz po pierwszysm okladzie widac roznice! Polecam ten sposob na "sliwy" niezawodny ;) Oklady z mięty tez bardzo pomagaja jak masz bardzo rozcieta warge, tez kiedys mialem tak rozcieta ze przez 2-3 dni nie moglem otwierac ust, ale mięta przyszla z pomoca ;)

A na noc jakas masc :)

 

ps; co Ci sie stalo? :lol2:

Po masc napewno sie przejde do apteki, miety tez spróbuje (czy ta torebka ma byc zimna, czy letnia?).

 

Stalo sie.. nie ma sensu opowiadac, ale powiem tylko, ze jestem z siebie dumny ;) I wiem tez, ze gadki przy piwku z kumplami, jak to w razie potrzeby idziemy za sobą w ogien nie byly pustymi przechwalkami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego okladu mozesz uzywac kilka razy po ostygnieciu, nie musisz za kazdym razem parzyc wszystkiego od nowa :P

co do tego czy zimne czy cieple nie ma to znaczenia

Edytowane przez flasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dolacze sie do tematu. Ja rok temu jak gralem na w-f w pilke nozna, dostalem od kolegi noga w oko (gosc chcial uderzyc pilke z przewrotki). Troche sie lala krew to poszedlem do aptekarek po pomoc. Daly mi waciki napelnione zimna woda. Nawet pomoglo ;>. Potem pojechalem do osrodka zrobili mi to samo. Pozniej jak sie w domu zobaczylem to nie uwierzylem, ze to 'moje' oko (praktycznie malo co widzialem na to oko - takie bylo opuchniete). Potem juz nic nie robilem i w jakies 2-3 tygodnie se zagoilo. Najgorsze bylo sie pokazac w szkole, ale 'czas przywyknac przecie' :).

Jeszcze zapomnialem dodac, ze u okulisty bylem i powiedzial, ze siatkowka byla lekko uszkodzona.

 

Imho do lekarza mozesz isc, nie ma sie czego wstydzic - do okulisty rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne już za późno na dobrą radę, ale trochę się w życiu brało udziału w tym-i-owym. Fipa nie wiem ile masz lat ale jak miałem ich naście tonie było maści i innych takich ... a kto wtedy słyszał o rutinoscorbinie ?? wóda o 13 i polopiryna to były lekarstwa na wszystko.... ale wracając do tematu zasadniczego: byle jaka pasta do zębów stosowana miejscowo na opuchliznę/siniaki ale ważne : natychmiast (do godziny czasu) po zajściu... potem nie pomoże, a przyznać trzeba, że pomaga zajebiście na takie zjawiska :D Wpływ krzemianów i fluoru .. właściwości wybielająco wyciągające i inne takie....

btw. Tobie nie pomoże teraz ale może jak się komu zdarzy to zastosuje i zda relację ... mnie pomagało i pomaga zawsze.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam masc Traumell S. Niezastapiona w mojej apteczce. Maść homeopatyczna na wszelkie kontuzje: zwichnięcia, stłuczenia, bóle stawów, siniaki, lima. Bardzo szbko pomaga. Można ją nawet stosować na otwarte rany. Tylko uważaj by nie dostała się do oka bo będzie kiepsko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...