Skocz do zawartości
CeZpl

Zbyt Duze Oc Vga Czy Zasilacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj podkreciłem mojego GeForce 6600 GT Gigabyte chłodzonego Pentagramem Freezone XC-70 Cu+ z 550/1100 na 600/1900 (wszytsko w sterach nvidii, i za kazdym razem sprawdzałem czy pasuje) Robiłem to czywiscie stopniowo. Przez pare minut było dobrze i nagle komputer zgasł. Probowałem go właczyc ponownie i na chwile wiatraki zaczynaja sie krecic i po moze 1-2 sekundach gasnie, prawie od razu. Po podkreceniu miałem temperature 43 C w idlu i jak ja dotykałem to nawet goraca nie była. Czy to moze zasilacz padł ? Mam Chiefteca 350 W. Konfiguracje komputera macie w sygnaturce ponizej. Kupiłem ostatnio pentagrama Freezone na VGA, ktory potrzebował podłaczenia do molexa (12 V ) Mozliwe zeby nie uciagnał ? Kiedy wyjałem kompletnie karte graficzna komputer sie włacza i wydaje krotkie wyskoie dzwieki. Wiadome ze bez obrazu. Błagam powiedzcie mi co sie stalo !

 

hmm... poczekałem z jakas godzine, przełaczyłem waitrak na VGA na 5V i działa ! zmiejszyłem taktowanie na takie jakie było czyli 550/1100 no i jakos chodzi Ale czy długo tak pochodzi ?? Jaka była przyczyna tego nagłego wyłaczenia ? Karta graficzna czy zbyt słaby zasilacz ??

Edytowane przez CeZpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myslalem nad tym, ale nie wiem czemu tak sie stało jak temperatury po podkreceniu wynosiły ok. 44-45 C w idlu. Teraz po przełaczeniu wiatraka na VGA na 5 V temperatury wzrosły o 2 C. Oczywiscie przywrociłem poprzedeni taktowanie, czyli 550/1100. Teraz wszytsko pieknie działa. Jednak jak była to wina zasilacza to lada dzien moze sie spalic. Szczerze mowiwac to kupiłem tego Pentosa specjalnie po to zeby ja troche pokrecic, a tu taka przykra niespodzianka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

troche podkrecic? :lol:

 

mi sie wydaje ze to 1900 na pamieciach to nie troche a duzo, bardzo duzo ;]

 

sproboj podkrecic na 1200 - testuj - potem na 1300 - testuj. i tak w kolko :] jak bedzie za duzo na 1400 to daj np 1350...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak na co komu 73 gt na ddr 3 kiedy ramki na twoim 66 GT lecą niemal 2 Ghz

weź ty sie zastanów dobrze :mur:

jonathan ma rację - tylko nie ma chyba działu ekstremalna głupota :/

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ja tez sie zastanawiam jakim cudem ta karta mu przez chwile na takich ustawieniach dzialala :|

 

nie wiem czy dobrze mysle, ale wydaje mi sie ze max jaki ta karta moze wyciagnac to 1300 na pamieci :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Moze pomylił modele ... albo jakiś ewenement ? Trzemu myslicie , że karta ? Mówił , że jak podączył pentka na 5v to ruszyło , czyli karta i pentek zjadał dużo prądu , czyli moze zasilacz ? Potestuj marki ale skołuj większy zasilacz 400-420 w i zobaczymy , czy to karta czyni cuda , czy już się konczy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bozeeee !! ALe pomyłka !! Idiota ze mnie :P Nie podklreciłem jej na 1900 loool ! tylko na 1190 ! nie wiem co mi odpaliło z tak napisałem :D karta była podkrecona z 1100 na 1190, a przy taktowaniu 1200 juz mi robił wonty. No i zgasł. Wiec teraz po mojej poprawce powiedzcie mi co sie stało :) Przeprasszam Was bardzo za pomyłke !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak baty zgarnąłeś solidne więc :wink:

teraz zgarniesz następne za powielanie tematów bo temat o 66 gt juz jest :wink:

a następnie zamkną ci ten temacik :lol2:

 

Edit: albo nie zamkną żeby coponiektórzy mieli uzywanie a ty pokazową nauczkę

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. czy ten zasilacz to napewno chieftec 350? :lol:

 

A masz watpliwosci ku istnieniu takowego?

Moze zamiast napierdzielac posta za postem i byc postfuckerem ostatniego tygodnia zajrzyj czasami na strone producenta nim walniesz kolejna gafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow czytałes moj post korygujacy czy nie ? KArta podkreciłem tlyko na 1190 MHz

jonathan kto tu nabija to nabija. Pomyliłem sie, za co przeprosiłem. Na stronie produenta byłem, ale nic ciekawego stamtad nie wyczytałem. Zamiast odsyłac mnie na inna strone i walic takie chamskie posty, po prostu nic nie pisz. Bo do tego topicu nic nie wniosłes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

A masz watpliwosci ku istnieniu takowego?

Moze zamiast napierdzielac posta za postem i byc postfuckerem ostatniego tygodnia zajrzyj czasami na strone producenta nim walniesz kolejna gafe

ze co? :|

mi chodzilo o to, ze moze ten zasilacz to nie chieftec. jesli autor popelnil jeden blad to mogl tez popelnic drugi :| upewnialem sie tylko :huh:

 

@CeZpl

Moze przez przypadek podkreciles za bardzo rdzen?

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmialo ( oczywiście zadane nie w sposób jak trzeba i nie tam gdzie trzeba ale niech tam ) nie jak podkręcać tylko co sie stało ze przestało się kręcić czy to zasilacz czy grafa?

odpowiedź brzmi:

sprawdź zasilacz

jak ?

miernikiem, ewentualnie przytargaj zasilacz, który jest absolutnie pewien i ma z 25 A na linii 12 V i wtedy sprawdź EOT

 

miernik

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jonathan, ale myslałem ze ta druga zcesc to juz do mnie z ta gafa :)

rafifeo na pewno sie nie pomyliłem, przeciez przesunac suwak na 1190 a na 1900 to spora 'odległosc' ;D na pewno przetkatowałem karte na 600/1190. Tak jak mowie kiedy robiłem "sprawdz ustawienia" przy 600/1200 to juz mi nie pozwalał :(, wiec zostawiłem na 1190. Kompletnie sie nei spodziewałme ze zgasnie przy podkreceniu karty o niecałe 20% . Tym bardziej z na switnym chlodzeniu.

Luk3: no własnie pytanie moje brzmiało inaczej i zrobil sie mały offtop ale to przez moja pomyłke zapewne :) Chyba i tak kupie ten zasilacz http://zenfist.pl/pID/274.htm bo podbno ładnie napiecia trzyma i bede miał jakis zapas mocy :) Wtedy sprobuje krecic dalej. Chodz nie wiem czy dobrze robie. A jak to nic nie da ? :( Nie mam mozliwosci niestety skołowania innej zasilki ani miernika :( GDzie mozn taki kupic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

'allegro... :)

 

a powiedz jakie masz pamieci na tej karcie? byc moze nie puszczaja cie bo sa za wolne? :|

 

//@jonathan - szybszy o pare sekund ;)

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Orgiusz :D Tak patrze to wcale taki extremalny nie byłem, a komputer sie wyłaczył :( Chyba zasiłka zbyt slaba.

rafifeo napiecie w everescie mam takie:

tempratura procesora graficznego w tym momencie 43 C

Wartosci napiec:

+3.3V - 3.28 V

+5 V - 4.81 V

+12 V - 11.49/11.61 V

i co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ehh napiec nie miezy sie programami tylko miernikami ;]

 

i mi chodzilo o ilosc n/s na pamieciach. musisz otworzyc boczna scianke kompa i z jednej z wielu kosci ram musisz przepisac wszystkie noznaczenia i napisac tu ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...