Skocz do zawartości
mejdej5

Inteligo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na pewno wiele osob podpisywalo umowe o konto Inteligo.

Umowe mozna zawrzec na odleglosc wypelniajac zgloszenie w internecie, lub zlozyc zgloszenie w oddziale PKO. Jesli zloze zgloszenie w oddziale to czy od reki podpisuje tam umowe czy tez czekam na kuriera?

Zalezy mi na czasie umowa na odleglosc zajelaby pewnie tydzien czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepne do tematu, gdzie najlepiej i najtaniej zakłada i prowadzi się konto, zaznaczam że jestem niepełnoletni.

IMO mBank - jak mialem 16lat zakladalem tam IzzyKonto - i jako ze praktycznie niczym sie nie rozni od eKonta caly czas je posiadam..

 

Tak BTW:

LINK

LINK

LINK

LINK

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jesli zloze zgloszenie w oddziale to czy od reki podpisuje tam umowe czy tez czekam na kuriera?"

 

Od ręki. Idziesz do odziału, mówisz, że chcesz podpisać umowe o świadczenie usług bankowości elektronicznej Inteligo, kobieta wypełnia formularze, podpisujesz kilka papierków, wracasz do domu i wsio już działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inteligo jest OK.. ;]

 

Dość tanie oplaty, serwis sms, miła i fachowa obsługa no i co ważne - czytelne wskazówki dotyczace aktywacji, zmiany haseł etc. - b. dobre gdy ktoś nie jest zorientowany w temacie lub np. jest to jego pierwsze konto.. ;]

 

Chociaz mam tam konto dopiero od niedawna - narazie w niczym nie podpadli ;]

 

 

Umowa na odegłość + kurier = jakiś tydzień czasu..

 

i konta dla młodzieży też chyba są... ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz mam tam konto dopiero od niedawna - narazie w niczym nie podpadli ;]

Mi podpadli na samym poczatku, pan z masterlinka obudził mnie w sobote o 9 ;)

 

Ja się podepne do tematu, gdzie najlepiej i najtaniej zakłada i prowadzi się konto, zaznaczam że jestem niepełnoletni.

Co do zalet inteligo to jedną z wazniejszych jest dostępnośc do bankomatów PKO, w kaźdym mieście jest przynajmniej jeden. Jesli na koncie masz powyżej 100zł to za prowadzenie konta nic nie płacisz ( w przeciwnym wypadku opłata za prowadzenia rachunku wynosi chyba 5zł), pobierają opłate tylko za karte płatniczą w wysokości 99gr, mi akurat co mieciąc odsetki z opłatą sie zrównają czyli nie płace nic :D W mBanku nawet jeśli nie masz tych 100zł to nie pobierają opłat, ale za to bankomaty, w których możesz wypałcić pieniądze bez prowizji są mniej dostępne...

 

Przyłącze się to pytania Sarkazz'a

 

Hm, jak w Inteligo ustawić żeby trzeba było podawać pin przy zakupach kartą? ;D jest to gdzieś na www czy trzeba dzwonić? Da się tak w ogóle? ;X

Moim zdaniem jeśli nie wymagają podania pinu to powinni chociaz spawdzić czy imie i nazwisko na karcie zgadza się z danymi na np. legitymacji lub dowodzie osobistym, bo może sie okazać tak, że jak zgubisz karte to zanim zadzwonisz do banku i oprosisz o jej zablokowanie, konto będzie już puste...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się to pytania Sarkazz'a

Moim zdaniem jeśli nie wymagają podania pinu to powinni chociaz spawdzić czy imie i nazwisko na karcie zgadza się z danymi na np. legitymacji lub dowodzie osobistym, bo może sie okazać tak, że jak zgubisz karte to zanim zadzwonisz do banku i oprosisz o jej zablokowanie, konto będzie już puste...

Dlatego zaraz walne jakiś limit i poszukam w regulaminie czy to się da załatwić... Do tej pory najpoważniejsza kontrolę miałem... w Tesco, zakupy za 5 zł a babka poprosiła o dowód, porównała dane, zdjęcie... A tak normalnie to... no "podpisze pan" i tyle... Nie kupowałem jeszcze nic drogiego kartą, ale byłoby bardzo nieprzyjemnie jakby się dało bez problemów... Więc imo to konieczność z tym pinem.

 

EDIT

 

ROTFL ;D standardowy limit transakcji kartą to 20,000PLN ;D czyli jak ktoś wam zjuma to może wyczyścić raczej duuużo... Ja już zmieniłem na 50 pe el enów ;X

 

EDIT2

 

W odpowiedzi na Pana wiadomość elektroniczną informujemy, że Visa International kierując się doświadczeniami zbieranymi na wszystkich rynkach nie zaleca obecnie w przypadku kart magnetycznych, aby wszystkie transakcje były wykonywane z użyciem kodu PIN. Dla zwiększenia bezpieczeństwa transakcji rekomenduje wręcz, by tam gdzie nie jest to niezbędne nie podawać numeru PIN. W związku z tym, w przypadku karty Visa Inteligo podawanie kodu PIN w terminalach posiadających PIN-pady nie jest wymagane, chyba, że właściciel terminala (i bank obsługujący) zdecydował inaczej.

 

Bank nie wymagając kodu PIN podczas transakcji bezgotówkowych stosuje się do zaleceń Visa International.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegos nie kapuje.

Jesli robimy zakupy np w supermarkecie to nie zadaja PINu?

Przy karcie visa electron wydanej przez PKO(nie inteligo) normalnie za kazdym razem wstukuje PIN. Wydaje sie jest to minimum zabezpieczen ktore powinno obowiazywac przy kazdej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po chwili zastanowienia - podawania pinu w każdym sklepie to KARYGODNY BŁĄD. Pomyśl, że trafiasz na przestępce który sobie zbiera dane magnetyczne i piny. Nie raz, nie dwa, nawet w polsce w bankomatach ludzie zakładali przystawki i kamery, a potem okradli kilkadziesiąt(set?) kont i rozpływali się. Wystarczy byle sklep i nieuczciwy koleś i jesteś do tyłu o kasę... Imo podawanie pinu to zły pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Podawanie pinu moze nie jest bezpieczne, ale z drugiej strony jak wygada weryfikacja podpisu. Pani w sklepie nawet nie spojrzy i nie porowna podpisu. Moj ojciec pol roku mial niepodpisana karte i placil bez problemu.

Przecież to nie podpisem się weryfikuje, tylko dowodem tożsamości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visa Elektron od Inteligo ma rozszerzone mozliwosci, dlatego przy placeniu zawsze bedzie wymagany

podpis, nigdy PIN. Jej zaleta jest np. mozliwosc placenia w Internecie za towary czy tez placenie za

uslugi przy wykorzystaniu telefonu i IVRu - tego nie umozliwia juz np. Visa Inteligo ze "zwyklego" PKO.

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze konto dla nieletnich :) jest w mBanku to jest izzyKonto, masz tam darmowe prowadzenie konta (nie potrzeba regularnych wplat), obsluge/ przelewy przez ionternet, darmowa karta viasa electron, i darmowe wyplaty w bankomatach bgz wbk i euronet ja polecam to konto bo sam mam i jest super !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie podpisem się weryfikuje, tylko dowodem tożsamości.

Używam kart płatniczych i kredytowych już szmat czasu i nigdy nie proszono mnie o dowód w jakimkolwiek sklepie/ restauracji itp. A kartą płacę za towary/usługi ~ >150-200PLN+, bo zawsze jakąś gotówkę ze sobą noszę. Piszę zarówno o zakupach w kraju, jak i w Europie. Także na sumiennych sprzedawców pytających o dowód nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZEDE WSZYSTKIM sprzedawca NIE MA PRAWA prosic Cie o jakikolwiek dowod tozsamosci, a po drugie jezeli placac karta wpisujesz pin poprawnie, albo podpisujesz sie tak samo ja wyglada podpis na karcie to sprzedawca wie ze jestes wlascicielem karty i nic innego go nie obchodzi.

A co do tego czy przy placeniu wstukujesz pin czy dajesz podpis to zalezy to od terminala platnosci, powoli podpis odchodzi w zapomnienie z racji tego ze wystarczy posiedziec i pocwiczyc zeby go podrobic, a z PINem masz tylko 3 szanse i JEBUT!! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Inteligo - koszt serwisu SMS jest koszmarnie drogi - 5 PLN to sporawo.

 

Choć wygoda jest ogromna - wiesz kiedy przychodzą / odchodzą pieniądze w ciągu kilku sekund. Kilka razy mnie nawet sms obudził koło 9 rano z bardzo miłą informacją "+ 400 PLN" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego czy przy placeniu wstukujesz pin czy dajesz podpis to zalezy to od terminala platnosci, powoli podpis odchodzi w zapomnienie z racji tego ze wystarczy posiedziec i pocwiczyc zeby go podrobic, a z PINem masz tylko 3 szanse i JEBUT!! :lol2:

błąd to zależy od :

 

BANKU, KONTA i KARTY

 

ja nigdy nie wstukuję pinu a płaciłem juz chyba wszedzie karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi podpadli na samym poczatku, pan z masterlinka obudził mnie w sobote o 9 ;)

hehs a to przyznaje, faceci z Masterlinka wyczucia nie maja za grosz;]

Mnie co prawda nie obudzil, ale za to przerwał mi kapiel - musialam z mokrymi wlosami i cala w pianie ubrać szlafroczek i leciec podpisac papierek ;]

 

Btw, pytanie do korzystających z Inteligo juz jakis czas.. Jak dlugo trwa bezplatny serwis sms - imo genialna rzecz;)

Potem chyba jest juz platny 5 pln miesiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole to lepiej nie miec kart platniczych i kredytowych.... Bardzo latwo mozna kogos oskubac. W 50% przypadkow wystarczy SAM numer karty nawet bez daty waznosci i name oraz bez cvv ;]

 

pozdro dla pko bo... <lol>

 

A mam jako takie b.duze doswiadczenie z kartami ;]

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza iść do banku i na tym samym koncie udostępnią Ci dostęp przez internet (numer konta ten sam, tylko dostajesz hasło logowania, numer identyfikacyjny i zdrapke do przelewów), niby to samo co Inteligo, a jednak nie idzie sie wtedy zalogować przez www.inteligo.pl tylko trzeba przez www.pkointeligo.pl (przynajmniej tak było jakiś rok temu) i karta z kodami jest też inna niż w normalnym inteligo, zamiast zielona jest niebieska ;)

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś ile czasu trwa podpisanie umowy poprzez kuriera? Miła Pani poinformowała mnie, iż w ciągu 10 dni ma wpaść do mnie, minęło już 4-5, a tu cisza, a mi zależy na otwarciu konta, ponieważ mam jednego w mbanku, ale nie mogę kasy wybrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...