Skocz do zawartości
izzzzi

Internet Bezprzewodowy +lan Bezprzewodowy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wynajmuję mieszkanie i okazuje się, że jedyną możliwością na net jest bezprzewodówka. Ac znajduje się na bloku obok. Antenę muszę wtedy umieścić w kuchni - a jest to jedyne okno z tej strony mieszkania. Nie bardzo jest mi na rękę ciągnąć kable przez całe mieszkanie - jest dość długie. Zastanawiam się nad siecią bezprzewodową LAN - tak żeby w kuchni stał tylko router. Tylko pytanie czy to się nie pogryzie - czy częstotliwości są te same? Dzwoniłam już do providera i mówią, że będzie gubiło pakiety, ale jakoś nie bardzo wierzę specom providerów, nie wiem czemu ;) Dzięki z góry za pomoc

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac, ze nei zrobisz w domu sieci typu 802.11a (ktora korzysta z pasma 5 GHz), to niestety radiowka i LAN beda dzialac w tym samym pasmie (okolice 2.4 GHz) i moga sie zaklocac.

 

Mozesz kombinowac z antenami kierunkowymi i zmiana kanalu transmisji, zeby zminimalizowac zaklocenia, ale musisz sie liczyc z mozliwoscia ich wystepowania. Jesli AP od radiowki masz na sasiednim bloku, to poziom sygnalu bedzie pewnie dosc spory i moze mocno zaklocac LAN. Tym niemniej w obrebie mieszkania powinno dzialac OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...