Skocz do zawartości
Gość lukas_gab

Sata I Ata Na Pci .

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukas_gab

Cześć . Mam dysk na ata/133 i lekko jest walnięty , bluescreeny na boocie . Jest to samsung 80 gb . Mam zamiar kupić dysk , niekoniecznie duzej pojemnosci ok 40 gb na gry programy i system . Ta 80 zostawie , jako magazyn na wszystko ( obrazy gier( kopie zapasowe orginałów , nie lubie tracic paredzięsiąt/set złotych przez porysaną płyte , żadne piraty ... )muzyka, filmy , backupy ) .Z myslą o przyszłości mam zamiar kupić dysk SATA II . Z tego powodu , ze nie mam kontrolera to zamierzam kupić takiego na pci SATA . I teraz pytanie . Czy moge uruchomić windowsa i tak odrazu zainstalowac na dysku SATA z kontrolera na pci ? Czy trza jakies strey instalować / Jak to wygląda ?

 

 

 

Druga sprawa to ten walniety dysk ... co mu jest i czym moge to sprawdzić ? Mam viste i czasami wywala taki błąd 0xc0000211 ... Na innych dyskach tego nie ma ...

 

 

 

Czy to jest dobry duet? :

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/22/17684

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/32/26499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma czasami przejściówki z SATA na IDE, wiem, że z IDE na SATA są, może są też w drugą strone...

 

 

Co do sprawdzenia walniętego dysku to sprawdz go programem HD Tune zrób error scan (tylko pełny nie quick), jesli nie będzie błędnych sektorów to wrzuć zrzut ze samrt'a na forum, to ktoś obcykany Ci powie co i jak...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Z tego co mi widomo to nie , ale wiesz ... sata duży transfer , szybszy boot , a teraz na mojej atówce mam 22mb/s transferu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...