Skocz do zawartości
zinek

Nx6110 Wymiana Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak po tej regeneracji programem HDD Regenerator 1.51 wyskoczyło mi takie coś:

sector 42343849 was successfully recovered

sector 42359508 was successfully recovered

78140160 sectors scanned. 2 found bad. 2 recovered.

ugólnie wszystko trwało grubo ponad 12h...

 

potem odpaliłem program SmartUDM 2.00-Hard Disk Drive S.M.A.R.T. Viewer

i pokazało sie takie coś:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

myslałem ze potej regeneracji będę mógł już normalnie zrobić formata, ale jednak nie-znów ten sam problem na 96%

 

co mam zrobić?? :sad:

Edytowane przez yofcborc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D . Dokonałem u siebie drut moda i z celerona 1.4 400mhz stałem się posiadaczem 1.87 533mhz. Nie zmieniałem pasty bo czekam na pentiuma i tak na szybko to skręciłem i temperatura w stanie spoczynku 45st. C. Poprzednio na 1.4 przed zmianą miałem 38st.C. Mój model to ek110es#akd a chipset i910.

Polecam tą operacje łatwo można odświeżyć poczciwy już sprzęt.

 

Dziś włożyłem do laptopa Intel Pentium 1.6 400/2M i wszystko opisane na forum działa: speedstep oraz fsb 533mhz. Jest cicho i chłodno.

Edytowane przez nitratop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

w nx6110, w którym pracował celeron M bez problemu działa Pentium M 2MB cache na szynie 533MHz, pomimo, iż mikroukład teoretycznie nie powinien go obsłużyć.

Trzeba tylko zrobić drutmoda jak to opisywano tu na forum i wtedy śmiga na szynie 533.

 

jestem właśnie po wymianie celerona M 360 1,4 GHz na Pentium M 740 1,73 GHz i wszystko działą aż miło, speedstep działa, czas pracy na baterii sporo dłuższy, niższa temperatura i na poczatku wyswietla się logo Pentium M inside.

 

wcześniej miałem zrobionego drutmoda na celeronie 1,4 więc chodził z taktowaniem 1,87 GHz, co do wyfajności to obecny Pentium M przy taktowaniu 1,73 GHz jest o 9% wydajniejszy niż celron przy 1,87, także większy cache widać jednak sporo daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat, mam Acera TravelMate prawdopodobnie coś jest nie tak z procesorem Celeron M 370, na jaki mogę go wymienić? Chipset i910GML

 

http://www.allegro.pl/item556942862_intel_...b_nref1126.html

 

http://www.allegro.pl/item547349839_proces..._gwarancja.html

 

http://www.allegro.pl/item558423279_pentiu...0mhz_fv_gw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item557876760_proces...2mb_400mhz.html

 

kupujesz i montujesz ten procesor, do tego robisz drutmoda żeby uzyskać FSB 533 MHz i za drobne masz szybki procesor o taktowaniu 2260 MHz

 

 

a i procesory które podales nie będa działały, one sa na socket 478 a ty masz socket 479

Edytowane przez romek-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem po aukcjach i procesor taki jak obecnie siedzi w tym lapku też jest opisywany jako s478 więc już sam nie wiem...a co do chłodzenia czy jest jakaś alternatywa dlatego oryginalnego?

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten też podpasuje? http://www.allegro.pl/item560134099_proces...mb_533_mhz.html

 

generalnie szukać procesora o oznaczeniach SL7.. szkoda że nie można wymienić chłodzenia na jakieś inne bo oryginalne kosztuje z 60zł, a może się okazać że to ono szwankuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zaczelo sie od kwestii wsadzenia procka socket 478 w socket 479 i to mnie interesuje. mam dwa laptopy jeden to amilo l7300 i on ma procka celeron m360 1,4ghz w druhim lapku z ktorego juz wybralem troche czesci jak matryca i inverter mam procka pentium 4 3066 mhz jest to packard bell EASYNOTE K5305. celeron jest taktowany 400 mhz pentium 533 mhz. zastanawia mnie czy moge wcisnac tego pentiuma w socket 479 i czy uzyskam ten wlasciwy takt czy bede musial zrobic "drutmoda" i czy to w ogole pojdzie. martwi mnie jedna sprawa mianowicie pobor mocy tych prockow. w wilkipedii pisali ze celeron ma pobor 23 w a pentium 71w czy to nie bedzie problem? jest mozliwa taka podmianka? i jeszcze jedno pytanko czy warto wsadzac tego pentiuma czy bedzie to porownywalne jakbym zrobil drutmoda na celerona ? zapytacie czemu takie kombinacje? no wiec ten packard bell ma jakies problemy z plyta glowna i naped mi w nim nie chcial ruszyc i nie wiem co bylo przyczyna ale biosa ma tak biednego ze nie dalo sie go bootowac z pena ani niczego innego.

prosze o podpowiedz co najlepiej by bylo zrobic. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat

Posiadam HP nx6110 z chipsetem Intel i915GMS/i910GML (dane wg programu System Information for Windows - polecam programik). Mój laptop posiadał procka Celeron Mobile M370 - 1,5GHz/1MBcache/400bus. Procek ten strasznie się grzał, średnio toto wydajne było. Laptopa mam już 4 lata i chciałem wymienić procka. Poczytałem tutaj na grupie trochę o tym. W końcu znalazłem sklep w którym oferowali procka Pentium Mobile M750 - 1,86Ghz/2MBcache/533bus. Miałem wątpliwości bo szyna 533MHz, ale procek ruszył i działa do tej pory, niby, że niby nie powinien działać na szynie 533MHz. Procek jest trochę szybszy, nie chciał mi się przełączyć na niższe taktowanie - a przecież obsługuje speedstep. Poradziłem sobie poprzez program Notebook Hardware Control w wersji dla Dell'a (HP to Dell w końcu też, albo na odwrót). Ustawiłem tam na dynamiczne przełączanie taktowania i dopiero, gdy obciążenie procka przekroczy 30%, wskakuje na o 1 mnożnik wyższy poziom - automatyczna regulacja w granicach 800MHz a 1,86GHz. Poustawiałem też poobniżane napięcia procesora na odpowiednich mnożnikach - takie jak proponował program.

Działa to świetnie bo poprzednio procek miał temperaturę 60-63 stopnie. Teraz jest to 50-53 stopni i gdy piszę ten tekst procek chodzi na 800MHz, nie ma przecież praktycznie żadnego obciążenia. W tym programiku można sobie również poustawiać temperatury graniczne, przy których wiatrak ma się włączać na wyższy poziom, ja ustawiłem na 50 stopni, potem 60,70 i maksymalny wiatrak na 80 stopni. Widać, że są chyba 4 poziomy działania wentylatora.

Wymianę procka razem z programem NHC polecam - teraz jest cisza i trochę większa szybkość, gdy tego trzeba.

:)

jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania dawajcie na gg 2138229

Edytowane przez daxus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...