Skocz do zawartości
sector

Dell Xps M1710 -> O/c 7900 Go Gtx

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

no wiec mam problem jak w tytule. poprostu czy to instaluje rivatunera czy tez proboje podkrecic przez sterowniki karty graficznej system jakby nie trzymal uistawien. chodzi oto ze ustawie np. w sterownikach ustawienia oc na manual. ustawiam czestotliwosc daje test, apply, wychodze z sterownikow wchodze jeszcze raz i jest tak jak poprzednio czyli standardowe taktowanie grafy. z riva tunerem jest to samo.

 

czy ktos wie co moze byc tego przyczyna? probowalem na 2 roznych sterownikach, na jakis standardowych i teraz na xtreme geforce czy jakos tak. nawet zmienialem system i nic.

moze jest jakas blokada w biosie czy nie wiem juz sam co.

 

jezeli ktos ma jakis pomysl prosze o pomoc. tylko nie piszcie poco podkrecac taka karte :P poprostu chce zobaczyc co potrafi i tak nie bede lecial na takich ustawieniach ale sama ciekawosc kusi :D

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokladnie tak jak mowisz, Dell poblokowal mozliwosci OC w BIOSie. Ale jest na to rozwiazanie : http://www.notebookforums.com/thread154583.html Enjoy.

hah a wiec jednak. dzieki za stronke zaraz obadam, mam tylko nadzieje ze przez to nie strace gwarancji :?:

 

edit:

 

z tego co zauwazylem to smiesznie jest w wynikiem w 3d marku czasem. na wyzszych taktowaniach czasami koles ma az 300pkt mniej. no ale nic pobawie sie to bede wiedzial, jeszcze raz dzieki

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazde OC teoretycznie narusza gware...ale kto Ci tam dojdzie czy cos grzebales czy nie. Przeczytaj wszystko dokladnie, bo jest tam flashowanie a to jak wiadomo zupelny pikus nie jest. Ale jesli bedziesz dzialac wg instrukcji to nie powinno byc zadnego zonka. Powodzenia i pamietaj : robisz to na wlasne ryzyko!! Zeby potem pretensji do mnie czy NBF nie bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazde OC teoretycznie narusza gware...ale kto Ci tam dojdzie czy cos grzebales czy nie. Przeczytaj wszystko dokladnie, bo jest tam flashowanie a to jak wiadomo zupelny pikus nie jest. Ale jesli bedziesz dzialac wg instrukcji to nie powinno byc zadnego zonka. Powodzenia i pamietaj : robisz to na wlasne ryzyko!! Zeby potem pretensji do mnie czy NBF nie bylo ;)

wiem wiem, sam przeciez zapytalem B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sectro- flashuj i sie nie przejmuj, ja zflaszowalem mojego 7900 gs z 6200 markow 2005 do 8300! Tylko bylo jedno ale niestety, musialem zmienic napiecie z 1 v na 1,24v i przy ustawieniach zegara 620/ 1130 jesli dobrze pamietam , komputer zrobil sie glosniejszy od stacjonarki, nawet praca w windzie stala sie malo komfortowa poniewaz wiatrak co minute wlaczal sie na jakies 20 sekund i to z dosyc duzym hukiem,nawet podczas grania ten szum byl upierdliwy, tak wiec musialem zmienic napiecie spowrotem na 1v zeby moc komfortowo pracowac, niestety na tym napieciu najwyzsze ustawienia zegara to 490/1130 co daje wynik 7500 3dmarkow 2005. A to tylko 7900 GS, strach pomyslec co potrafi 7900 gtx;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sectro- flashuj i sie nie przejmuj, ja zflaszowalem mojego 7900 gs z 6200 markow 2005 do 8300! Tylko bylo jedno ale niestety, musialem zmienic napiecie z 1 v na 1,24v i przy ustawieniach zegara 620/ 1130 jesli dobrze pamietam , komputer zrobil sie glosniejszy od stacjonarki, nawet praca w windzie stala sie malo komfortowa poniewaz wiatrak co minute wlaczal sie na jakies 20 sekund i to z dosyc duzym hukiem,nawet podczas grania ten szum byl upierdliwy, tak wiec musialem zmienic napiecie spowrotem na 1v zeby moc komfortowo pracowac, niestety na tym napieciu najwyzsze ustawienia zegara to 490/1130 co daje wynik 7500 3dmarkow 2005. A to tylko 7900 GS, strach pomyslec co potrafi 7900 gtx;)

ok ! ;) dzieki za slowa otuchy ! moze dzisiaj sie tym zajme, tylko musze skoczyc po jakac rw do sklepu. no ja chce tylko tak jak pisales zobaczyc co karta potrafi bo narazie starcza mi w 100%, nie chce jej trzymac kreconej bo jak sam mowisz chlodzenie jest upierdliwe a ja jak narazie nie slyszalem swojego laptopa ani razu. ta karta to jest istny demon predkosci, strach pomyslec co sie dzieje po podkreceniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też, czy wgranie forceware dla kart desktopowych ze zmienionym .ini nie będzie lekarstwem na twój problem. Ja miałem dawno temu ten sam problem ze swoim 7800gtx go (po o/c i ponownym wejściu do właściwości sterownika karta resetowała zegary) i wgranie właściwych driverów pomogło. Obyło się bez flashowania biosu, choć chili jest zdecydowanie lepszy do o/c niż dell (chociażby z powodu opcji do podkręcania cpu zawartych w biosie).

 

PS. Jeśli w full load 3D nie słyszałeś swojego della ani razu, to może te beaty zniszczyły ci słuch :? Miałem kiedyś topowego della z 6800ultra i nikt o zdrowych zmysłach i percepcji nie nazwałby go bezgłośnym...

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeśli w full load 3D nie słyszałeś swojego della ani razu, to może te beaty zniszczyły ci słuch :? Miałem kiedyś topowego della z 6800ultra i nikt o zdrowych zmysłach i percepcji nie nazwałby go bezgłośnym...

30min grania w preya i nie slyszalem ani razu wentylatora ani cpu anie gpu. moze mi nie dzialaja :lol:

no naprawde nie slyszalem ich ani razu, moze poprostu poprawili chlodzenie w swoich sprzetach. aha dodam tez ze jak wlaczam komputer to tez nic nie slysze :) to ze komputer sie wlaczyl to wiem nie z odglosow tylko z tego ze obraz pojawia sie na matrycy, wiec?

 

ps. z tego co czytalem na necie to jeden z najcichszych laptopow. nie pamietam jaka recenzja to byla ale to nie zmienia faktu ze koles tak napisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector chodzi o to, ze ciche to moga byc ultraportable a nie DTR i to w dodatku z 7900GTX pod maska. Czegos takiego jak cichy DTR po prostu nie ma. Poza tym dla ciebie "cisza" moze nie byc tym samym co "cisza" dla innego.

tylko ze dla mnie w tym przypadku cisza to zupelnie nie slyszalne wiatraki, slysze jak wiatraki sie kreca jak przyloze ucho do wylotu cieplego powietrza. mam w domu np. tagana 480u01 i przy tym komputerze ten psu to suszarka :-o wiec dziwia mnie wasze wypowiedzi zwlaszcza ze temperatura w kompie nie rosnie jakos specjalnie. dziwne :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłeś już tą kartę?

 

PS. Nie wiem jakim cudem Dellowi udało się opracować bezszmerowy sys. chłodzenia rozporawdzający >100W ciepła. Inne firmy, pozwalające na o/c swoich laptopów (ergo- mające z pewnością wydajne sys. chłodzenia) z klasy DTR nie są bezgłośne. Tyle w tym temacie.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpla XPS Gen2 z 6800 Ultra jest calkiem cichy nawet podczas dlugotrwalego obciazenia, zdecydowanie cichszy niz moj, no ale bezglosny to on nie jest.

Edytowane przez samedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do karty to pobawie sie dzisiaj, chyba ze znowu mi cos wypadnie :-P

 

a co do 'szmeru' to powiem tylko tyle ze laptop jest slyszalny jedynie pod obciazeniem 3d ale szum nadal pozostaje o wiele mniejszy niz przy taganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra bawilem sie troche wczoraj. myslalem ze szybko pojdzie ale zeszlo ze 2h i na wczoraj mialem dosc.

 

nax co narazie wykrecilem to (core/mem):

 

600 / 700 - 9804

600 / 735 - 9855

600 / 750 - 9909 -> http://img101.imageshack.us/img101/5136/c600m750xw1.jpg

 

narazie bez zadnych artefaktor czy jakis innych shitow. niestety nie mam biosa ktory by zapodawal pamieci wyzej wiec nie pociagne ich wyzej, mam biosy ktore moge krecic jeszcze rdzen, z tego co mi sie udalo wczoraj zauwazyc to raczej nie pojdzie wiecej jak 650mhz, ale pobawie sie jeszcze i sporobuje powalczyc o 10k w 3d marku!

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oporowy wynik jesli mam byc szczery ;) Gratsy, tak trzymaj!!

 

Aaa no i jak to nie problem to wrzucaj na inne fora tego screena z logiem PurePC ;) niech wiedza gdzie siedza tacy i inni wariaci ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec skonczylem jak narazie zabawe z biosami. niestety zakres wszystkich czestotliwosci biosow jest dla mojej grafy za maly. z tego co czytalem opisy z O/C ludzi z pierwszej strony nootebookforums.com to mielil artefakty albo freezy na ustawieniach ktore mi smigaja bez problemu (0 freezow i 0 artefaktow). tak wiec z tych wszystkich biosow ktore mialem wczytalem prawie wszystkie. przejrze jutro jeszcze reszte stron z topicu o 7900gtx i moze cos jeszcze wycisne z tej karty.

na codzien postanowilem nie przesadzac i zostawic sobie karte na OC (standard 500/600) czyli 600c / 750m. Mam nadzieje ze nic nie padnie, w koncu karta jest nie z pierwszej lapanki :-) Na dole macie wyniki z zabawy z OC i screen z ostatniego najlepszego wyniku. W sumie to mysle ze to jeszcze nie jest ostatnie moje slowo :!:

 

625 / 750 - 1015 <-- http://img149.imageshack.us/img149/7888/10kqj5.jpg

 

biosy :-( --> http://img247.imageshack.us/img247/230/biosyqy0.jpg

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...