Skocz do zawartości
shrek999

Stosunek Tpsa Do Innych Dostawcow Internetu

Rekomendowane odpowiedzi

witam od dwoch lat jestem posiadaczem lacza dziwerzawionego przez pwena firme dostarczanego od ATMAN'a. Jedyne co mnie zastanawia to szybkosci wysylania i odbierania bezposredniego miedzy tymi operatorami. Z tego co sie orientuje atman jest chyba 2 niezaleznym operatorem/providerem neta po tepsie i na tych 2 chyba konczy sie lista.

 

Moje problemy/pytanie opieraja sie jak wyzej wspomnialem na transferach. Stawiajac serwer w tym przypadku na windzie na apachu czy IIS'ie obojetnie ktory bt nie byl majac lacze synchroniczne 1Mbps kumpel ktory ma neo 768 kbps sciaga odemnie z predkosciami rzedu 1-2 do max 20-30kbps... wylaczajac wszelakie uslugi itp zawsze jest tak samo. Ladujac na serwer zewnetrzny w tym wypadku sup****st TC pokazuje mi transfery rzedu 30-50 ale to pewnie wina serwera. Numion pokazuje mi 136/112 download / upload. zasysajac ostatnio jakiegos debiana mam maxymalny download jak i upload jesli nei ogranicze z ty mze wiekszosc polaczen jest na zewnatrz polski... czy moze to byc spowodowane tym ze wyjscie atmana an swiat prowadzi przez niemcy? a nie szwecje bodajrze jak w przypadku tepsy... ew jakie moga byc inne przyczyny tego?? bo szcerze to jest to denerwujace ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Tego co jestem zorientowany ATMMAN w wiekszosci dzierzawi lącza od roznych operatorow i posiada bodajze tylko w wawie i na sląsku wlasna jako taką infrastrukture.

 

Jeśli chodzi o łącza za granice to wszystkie juz w 100% sa dzierżawione od innych operatorow takich jak TP, Deutshce Telekom, Level3 czy Teleglobe

 

Proponujeprześledzić trase pakietów to bedziesz mniej wiecej mial rozeznanie gdzie najwieksze sa opóźnienia i przez jakie łącza idzie

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac w to co mi tracert wymalowal to problem jest na polaczenie atmana z tp :|... dopojki sygnal jest w atmanie to ok w momencie gdy ma przejsc do tp uplywa limit czasu zadania ;/ serwery tepsy.. o zgrozo... :(

 

edit. mieszkam w wawie...

 

edit2:

 

czy jest ktos korzystajacy z tepsy zarzucic tracerta na 195.225.120.33 to jest jakis serwer juz po stronie atmana... ciekawe jak z drugiej strony to wyglada.

post-121678-1157405066_thumb.jpg

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac w to co mi tracert wymalowal to problem jest na polaczenie atmana z tp :|... dopojki sygnal jest w atmanie to ok w momencie gdy ma przejsc do tp uplywa limit czasu zadania ;/ serwery tepsy.. o zgrozo... :(

 

edit. mieszkam w wawie...

 

edit2:

 

czy jest ktos korzystajacy z tepsy zarzucic tracerta na 195.225.120.33 to jest jakis serwer juz po stronie atmana... ciekawe jak z drugiej strony to wyglada.

 

Fakt samo przejście z łącza TPSA do ATMMANa to opźnienia rzedu sekund(wielu sekund)

testuje jeszcze polaczenie z LUBMANa

 

Proponuje ci rowniez przesledzic trase do jakiegos zagranicznego serwera i sprawdzic jakie opóźnienia sa na zagraniczne(bo niekoniecznie z tepsy musi korzystac, moga byc jedni z pozostalych operatorow przeze mnie wymienionych)

post-7480-1157406126_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista styków operatorskich sieci ATMAN

 

 

Łącza międzynarodowe

 

  • Deutsche Telekom (T-Systems)
  • Teleglobe
  • Level(3)
  • TP (Global Access)
Punkty styku z operatorami krajowymi
  • TP (TPNet)
  • Pionier/POL-34
  • Aster
  • AtCOM
  • Autocom (Aster)
  • BAIT Sp. z o.o.
  • Centertel (Orange)
  • Crowley Data Poland
  • Cyfronet
  • Długie Rozmowy
  • Elterix
  • ETel
  • EXATEL
  • GTS Polska
  • ICM UW
  • In2Loop (Tele2)
  • K2 Internet
  • KKI
  • Millenium Communications
  • NASK
  • Netia
  • PAGI
  • Polkomtel (Plus GSM)
  • Polpager (Sferia)
  • Polska Telefonia Cyfrowa (Era)
  • Pro Futuro
  • Silweb
  • Śląska Telewizja Kablowa (Vectra)
  • SM-MEDIA (MediaNet)
  • Supermedia
  • Toya
  • TP Internet
  • UPC
  • Vectra
Dostawcy treści

 

  • Agora
  • Axel Springer
  • Eo Networks
  • e-point
  • Exorigo
  • Fotopolis
  • GaduGadu
  • IDG Poland
  • INTERIA.PL
  • o2.pl
  • Onet.pl
  • Polskie Radio
  • Puls Biznesu
  • TVP
Banki i instytucje finansowe

 

  • Amplico Services Sp. z o.o.
  • Bank Ochrony Środowiska SA
  • BPH SA
  • BRE Bank S.A. i mBank
  • Centralny Dom Maklerski PeKaO S.A.
  • Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA
  • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA
  • Kredyt Bank S.A.
  • PKO BP S.A./Inteligo
  • Polcard S.A.
  • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.
  • TUiR Warta SA
Węzły międzyoperatorskie

 

  • WIX (Aster)
  • GIX (GTS)
  • IXP (ICM)
co do polaczen za granice tu do niemiec to niem a zadnych klopotow... zas***a polityka tepsy...;/ potem dolacze kilka screenow

 

chyba ze tepsa nie nadaza z odbiorem sygnalu przesylanego swiatlowodem, gubi pakiety i sie poddaje xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do polaczen za granice tu do niemiec to niem a zadnych klopotow... zas***a polityka tepsy...;/ potem dolacze kilka screenow

 

chyba ze tepsa nie nadaza z odbiorem sygnalu przesylanego swiatlowodem, gubi pakiety i sie poddaje xD

No niestety łącza TPSA pozostawiają nam wiele do życzenia, przyrost użytkownikow robi swoje a lacza TP rozwijaja sie o wiele wolniej niz lacza ich zagranicznych odpowiednikow. Do obciązenia jeszcze przyczynia sie fakt ze telekomunikacja jest nadal cichym monopolista. Wiekszosc drobnych dostawcow korzysta z łącz TP wiec to nastepny powod dlaczego serwery tpsa sa tak obciażone.

 

Sa oczywiscie operatorzy posiadajacy swoja wlasna dobrze rozbudowana i wciaz rozbudowywaną infrastrukturę warto tu wspomniec o operatorach telewizji kablowych, czy np. Telekomunikacji Kolejowej

 

Proponuje zrobic taki eksperyment(jak ktoś posiada możliwości)

 

1. Transmisja do serwera docelowego jak wytrasuje operator - czyli ATMAN-TPSA-Serwer i mamy opóźnienia jak na dworcu kolejowym

 

2. Transmisja do serwera docelowego wytrasowana samodzielnie(Zestawiamy tunel) ATMAN-nasza trasa-Serwer i badamy jakie mamy tu opóźnienia

 

Widać to doskonale jak np testowalem polaczenie z serwerem ATMANa z Chello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie TP nie chce peeringować ruchu z kimkolwiek, bo uważa, że to im powinno się płacić.

Większość operatorów za gwarancje ruchu z TP prosi o dopłaty, ew. jest w umowie iż ruch do TPnetu nie może przekroczyć xx% zakupionego pasma.

Witamy w Polskiej rzeczywistości - zapłacisz więcej za łącze - będziesz mieć lepszy dostęp do TP. Inaczej bujaj się zły kliencie który chciał ominąć naszego kochanego narodowego operatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie TP nie chce peeringować ruchu z kimkolwiek, bo uważa, że to im powinno się płacić.

Większość operatorów za gwarancje ruchu z TP prosi o dopłaty, ew. jest w umowie iż ruch do TPnetu nie może przekroczyć xx% zakupionego pasma.

Witamy w Polskiej rzeczywistości - zapłacisz więcej za łącze - będziesz mieć lepszy dostęp do TP. Inaczej bujaj się zły kliencie który chciał ominąć naszego kochanego narodowego operatora ;)

 

TPSA traktuje wszystkich operatorów równorzędnych(czytaj takich jak ATMAN itp) jak swoich najzwyklejszych klientów, żądając wysokich stawek za usługi. I niestety łącza "zagraniczne" są dziś o wiele tańsze niż bezpośrednie wpięcie do sieci TPSA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPSA traktuje wszystkich operatorów równorzędnych(czytaj takich jak ATMAN itp) jak swoich najzwyklejszych klientów, żądając wysokich stawek za usługi. I niestety łącza "zagraniczne" są dziś o wiele tańsze niż bezpośrednie wpięcie do sieci TPSA.

Dokładnie. Pamiętna była np afera w afair 2004 kiedy pozman się obudził z ręką w nocniku bo tp stwierdziła, że albo zaczną płacić albo ich przytną do jakiejś absurdalnie niskiej przepustowości. I w ciągu miesiąca z pozmana wynieśli się praktycznie wszyscy.

 

BTW:

mbit do level3 to przy dużych ilościach wartość w przedziale (50,100). Do TP 3 razy tyle w wersji optymistycznej (tj. zasłyszanej, że ktoś gdzieś kiedyś dostał od TP 150 PLNów za mbit/s przy dużej rurce. Oczywiście tylko WWW Access bez BGP i SLA raczej bez rewelacji). I tak sytuacja bardzo się poprawiła w ciągu ostatnich 2 lat. W 2004 TP rzuciła mi wspaniałą ofertę na 10 mbit/s. Jedyne 19K PLNów plus koszt dociągnięcia od ich węzła ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak promyk nadziei. UKE ostro zabrało się za TP S.A. UKE walczy o to, aby TP S.A. udostępniała innym operatorom swoje łącze internetowe i nie tylko. Już teraz wiadomo, że Tele 2 na przykład bedzie z tego korzystać, dzięki czemu abonament u nich będzie troszkę tańszy. To samo może być z internetem, o ile założenia UKE zostaną wypełnione.

Ogólnie bardzo prawdopodobne, że internet będzie tańszy. I nie mówię tu wcale o tej promocji TPSA na 2,3 lata. Do tego może kiedyś uda się rozdzielić abonament od neostrady, więc na tym też będzie można skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak promyk nadziei. UKE ostro zabrało się za TP S.A. UKE walczy o to, aby TP S.A. udostępniała innym operatorom swoje łącze internetowe i nie tylko. Już teraz wiadomo, że Tele 2 na przykład bedzie z tego korzystać, dzięki czemu abonament u nich będzie troszkę tańszy. To samo może być z internetem, o ile założenia UKE zostaną wypełnione.

Ogólnie bardzo prawdopodobne, że internet będzie tańszy. I nie mówię tu wcale o tej promocji TPSA na 2,3 lata. Do tego może kiedyś uda się rozdzielić abonament od neostrady, więc na tym też będzie można skorzystać.

Niestety nie zmieni to polityki peeringowej TP w polsce. Conajwyżej da nikłe szanse na konkurencje dla neostrady tam gdzie jest tylko linia telefoniczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW:

mbit do level3 to przy dużych ilościach wartość w przedziale (50,100). Do TP 3 razy tyle w wersji optymistycznej (tj. zasłyszanej, że ktoś gdzieś kiedyś dostał od TP 150 PLNów za mbit/s przy dużej rurce. Oczywiście tylko WWW Access bez BGP i SLA raczej bez rewelacji). I tak sytuacja bardzo się poprawiła w ciągu ostatnich 2 lat. W 2004 TP rzuciła mi wspaniałą ofertę na 10 mbit/s. Jedyne 19K PLNów plus koszt dociągnięcia od ich węzła ;>

 

A stosowny węzeł oczywiście umiejscowiony bardzo blisko i jak zwykle wykonanie do niego przylącza nie stanowi problemu i nie jest kosztowne ...;)

 

Wlasnie za porządny mbit/s w Tepsie trzeba placic kosmiczne ceny Wiem o tym doskonale bo zdarzylo mi sie negocjowac pare razy z TP koszt łacza (podciagniecie,lub zestawienie juz przez jakies istniejace) i wiele razy rezygnowalem bo ocieralo mi sie to o bankructwo, a o jakosci tych lacz nie wspomne.

 

Co do rozdzielenia abonamentu od uslugi neostrada i podobnie w UPC-abonament TV od Chello, UKE w końcu wszedl na ten uważam nie sprawiedliwy system. Ale nie jestem w w stanie tym momencie dokładnie powiedziec czy ma to juz swoje jakie kolwiek zastosowanie w prawie czy dopiero ma wejść. W każdym razie UPC w dosyc szybkim tempie zrezygnowalo z obowiazku posiadania pakietu pelnego TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać to doskonale jak np testowalem polaczenie z serwerem ATMANa z Chello

a czy przypadkiem chello(UPC) nie bierze lacza z atmana? przynajmniej w stolicy?

 

hmmm piszesz zeby samemu ustalic sobie stare pakietow czyli np: moj komp - komp kumpla ... czyli mam zrobic tunel miedzy tymi dwoma kompami?? w momencie gdy on jest w tpsa to tak czy inaczej zawsze zachaczy o o jakis serwer tp jesli sie nie myle...

 

 

btw. od dzis lacze synchroniczne 2Mbps za 97,60 zł BRUTTO =] i'm lovin it =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem chello(UPC) nie bierze lacza z atmana? przynajmniej w stolicy?

 

hmmm piszesz zeby samemu ustalic sobie stare pakietow czyli np: moj komp - komp kumpla ... czyli mam zrobic tunel miedzy tymi dwoma kompami?? w momencie gdy on jest w tpsa to tak czy inaczej zawsze zachaczy o o jakis serwer tp jesli sie nie myle...

btw. od dzis lacze synchroniczne 2Mbps za 97,60 zł BRUTTO =] i'm lovin it =]

Narazie jestem w fazie rozpracowywania struktury Chello;) Ale z tego co narazie jestem zorientowany to korzystaja oni czesto z lokalnych infrastruktur, ale zwrocil moją uwage fakt ze staraj sie unikac TPSA.

 

A co do tuneli to jak napisalem w razie jak sa mozliwosci. Ale naprawde teraz ciezko uniknac routingu poprzez jaki kolwiek TPSA

 

Wielki Brat Czuwa;)

Edytowane przez prezes_lbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...