Skocz do zawartości
CosmiChild

Kupno Nowego Sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tylko proszę nie krzyczeć :( W Laptopach wogóle się nie orientuję. Czytam te wszystkie posty i sam nie wiem o co chodzi. Jeden wielki kocioł w głowie. Nie wiem co to platformy ..na prockach sie do lapków wogóle nie znam. Karty graf. to samo. :/ No niestety..dopiero teraz zaczynam się tym interesowac.

Komputer będzie służył przede wszystkim do netu, oprócz tego muzyka i filmy, photoshop i corel no i powiedzmy 2-3 razy w tyg. jakas wypasiona graficznie gra. Wypadało by żeby był szybki i z możliwością ewentualnego upgradu później.

Powiem co bym widział w tym sprzęcie...

 

matryca...hmmm najchętniej chyba 17..może 15,4 ale to wydaje mi sie strasznie małe :/

Trybów matryc nie znam więc nie wiem co lepsze (i opłacalne)... WXGA dobra jest? Wystarczy? Czy to jest teraz standard?

 

procek...najważniejsze żeby był sprawny i szybki (i ewentualnie z możliwością późniejszego sensownego upgradu)

 

pamięć.. no wypadało by chyba min.1024MB ..ale jeżeli narazie 512 by wystarczyło to tak bym wziął żeby zejść z kosztów na początku. Ile można max włożyć teraz pamięci? 2048?

 

grafika... no taka żeby dobrze pociągneła nowe wymagajace gry

 

HDD - duży...zastanawaim się nad 200GB ... dodatkowo i tak jakiś zewnętrzny będzie dokupiony ale na poczatek chce tylko wewn. a danych sporo na nim będzie więc nie może być mały. Tak żebym z danymi podstawowymi nie latał z dodatkowym hdd.

 

Wypalarka...jakas dobra DVD ...bez żadnych LaserScribów czy jak to się tam pisze i Double Layerów. Ważne żeby była szybka.

 

Komunikacja:

Bloothooth

Jakaś sieciówka do netu.

Żadne GPRS, EDGE (nawet nie wiem co to) raczej nie potrzebne chyba że sa w standardzie jakimś.

WiFi raczej też nie koniecznie.

 

porty:

USB - sam nie wiem ile

1 - drukarka

2 - aparat / mp3player

3 - myszka? (które lepiej wybierać? te z PS/2 czy USB? Z jaką rozdzielczością do codziennego użytku)

4 - za jakiś czas coś takiego? --> JVC EX-D5E

5 - skaner

 

Tak jak już pisałem w temacie że suma jaką chciałbym przeznaczyć to od 5000 do 6000zł. Prosiłbym żebyście w miarę możliwości podawali po 2 zestawy w tabelkach...z różnicami cenowymi i produktowymi.. Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi produktami przez Was wybranych.

 

Będę bardzo wydźwięczny za pomoc w wyborze komponentów. :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak : tutaj to by nawet Era nie dala rady. 17" + 200GB dysku + wypasiona karta grafiki + inne opcje i to wszystko za 5k?? Nie badz smieszny, dorzuc drugie 5 to wtedy pogadamy. Albo pomysl na trzezwo, bo te wymagania sa ABSOLUTNIE nei do spelnienia.

 

edit.

to jest NAJTANSZE co znalazlem z 17" z 200gb dyskami.

HP http://www.corvus.com.pl/sklep/pokaz_produkt.php?idprod=5483 tyle, ze ta grafika nijak sie ma do najnowszych, wypasionych gier

Acer http://sklep.koyto.pl/eSklep/prod?id=acer+9512wsmi+++047 pomijaja fakt, ze to Acer (tanszych lapow niz Acer nie kupisz), to karta graficzna jest dobra w tym momencie ale napewno nie do grania w natywnej rozdzielczosci na tej matrycy.

Ale i tak bardziej chodzilo mi o to, zebys zobaczyl ze takie sprzety ZACZYNAJA sie od 7500 w gore. A ty za 5 to chcesz.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer będzie służył przede wszystkim do netu, oprócz tego muzyka i filmy, photoshop i corel no i

powiedzmy 2-3 razy w tyg. jakas wypasiona graficznie gra. Wypadało by żeby był szybki i z możliwością ewentualnego upgradu później.

Kup stacjonarkę z 17 " monitorem , spełni wszystkie twoje wymagania . Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee... to się cholera wygłupiłem :( Dobra to w takim razie zmniejszamy ekran do 15" i dysk do 120?

Z grafą dam sobie w takim razie spokój. Niech będzie jakas średniawa albo standardowa :)

 

I jeszcze jedno moje pytanie.. czy jeżeli chodzi o laptopy to kupować można tylko gotowe zestawy czy sklepy mogą złożyć na zamówienie jak w przypadku PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i teraz mozna juz powaznie cos rozwazyc. Mysle, ze dobra propozycja bylby Asus F3j, masz u nas na forum swiezutka recke. Poczytaj, ale ma wszystko co bys chcial - dobry proc, grafika z segmentu mid-end, 100GB dysku i pare innych smaczkow. Warto tez pamietac (co jest ewenementem w Polsce, bo zawsze ladowali gorsze czesci) ze w standardzie daja powiekszona baterie. Gwara 2 lata, torba myszka gratis, system. Czego chciec wiecej. A cenowo dokladnie pomiedzy twoimi widelkami bo za plus minus 5500 ten sprzet moze byc twoj.

 

edit.

Troche sie pospieszylem, recki nie ma, ale jest watek z opiniami i zdjeciami. Powinno wystarczyc.

 

edit2.

Teraz dopiero zauwazylem, ze sprzet bedziesz kupowac za 2-3 miechy, sporo sie pozmienia w tym czasie bo wlasnie wchodzi Core 2 Duo, wejda nowe modele, ceny sie zmienia. Sugerowalbym wrocic z pytaniem w okolicy poczatku listopada.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212 - Merci wielkie za podpowiedź. W takim razie nieomieszkam zapytać za jakiś czas :) Ale napewno lookne na tego Asusa co podałeś...dziękuje jeszcze raz :)

A jeszcze pytanko takie troche lamerskie. Czy w przypadku kupienia Core Duo ... można póxniej zamontować ten procek Core 2 Duo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli o czymś takim?

DELL

 

DELL

 

PROCESSOR Intel® Core™ 2 Duo Processor T7200 (2GHz/667MHz/4MB)

OPERATING SYSTEM Genuine Windows® XP Media Center Edition 2005

MEMORY 1GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz (2 Dimms)

HARD DRIVE 80GB 7200RPM SATA Hard Drive

OPTICAL DRIVE 8x CD/DVD burner (DVD+/-RW) with double-layer DVD+R write capability

VIDEO CARD Integrated Intel® Graphics Media Accelerator 950

or 256MB NVIDIA® GeForce™ Go 7400 TurboCache

WIRELESS OPTIONS Intel PRO/Wireless 3945 Internal Wireless and Bluetooth

 

BATTERY OPTIONS 53 WHr 6-cell Lithium Ion Primary Battery

POWER OPTIONS 65 Watt Spare AC Adapter

SOUND OPTIONS Integrated Audio

EXTERNAL STORAGE Western Digital 320GB USB 2.0 External HDD

 

Network Card Integrated 10/100 Network Card and Modem

Adobe Software Adobe® Acrobat® Reader 7.0

Miscellaneous Award Winning Service, Support

Future Operating Systems Windows Vista™ Capable

Free SKIN Promotion 12 - Free Promotion for 12 inch Skin

Processor Branding Intel Centrino Core Duo Processor

 

Cena 1670$ czyli circa 5000zł (z kartą GeForce - 1800$)

Jak to oceniacie?

 

Zastanawiam się też ile kosztowałoby przesłanie tego do Europy.

I jeszcze powtórze pytanko małe - myszka (które lepiej wybierać? te z PS/2 czy USB? Z jaką rozdzielczością do codziennego użytku)

Edytowane przez CosmiChild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odrobiles zadania domowego:

 

Karta grafiki zintegrowana nie nadaje sie do gier :D

Edytowano :) tzn. dodano drugą wersję z odpowiednią ceną. Ale powoli zaczynam dochodzic do pytania czy aż tak mi bedzie jednak zależało na grach. Jednak proszę o ocenę na temat tej karty :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212... Przeczytałem to już wcześniej i wydaje mi się że nie jest to najgorszy wybór jeżeli chodzi o zestaw.. Pomyliłem się tylko bo w ostatnim poście chciałem prosić o Waszą ocenę zestawu z tą kartą (ale nie najważniejszy to elelent) a chyba ze zmęczenia już śle sformuowałem pytanie...sorki.

Oprócz tego co przeczytałem to jednak chciałbym poznać Wasze opinie na temat zestawu i samej firmy DELL dlatego wciąż na nie czekam. :)

Dodam że matryca jest 17"

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak : mialem swego czasu Della 9300 czyli poprzednika tego co chcesz kupic i generalnie nie mozna bylo sie do niczego przyczepic. Lapik jest spoko, chociaz do paru elementow obudowy moznaby sie przyczepic. Poza tym duza wada jest brak serwisu w Polsce no i jakbys to wysylal do nas to mogliby cie dziabnac na granicy i wtedy troche bys zabulil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy serwis teoretycznie jest, bo jesli wykupisz rozszerzona gware to powinni przyjac sprzet bez szemrania, ale nie naprawia go u nas tylko wysla za granice, pewnie do Niemiec. Co do obudowy to nie jest zla, troche moze wycierac sie lakier na krawedziach, zawiasy tez sie wyrobia po jakims czasie. A z oplatami na granicy to roznie, raz wezma, raz nie. Wazne co zadeklaruje nadawca i jaka wartosc. Ja osobiscie nie ryzykowalbym wysylki jako skarpety za 100$ :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

boze za 3 miesiace chcesz kupic lapa to po kiego wala zakladasz temat. Kompletny bezsens. Zaloz temat jak bedziesz mial 6 klockow w garsci (doslownie) to wtedy pogadamy.

A jak przez te 3 miesiace bedziesz sledzil to forum to nawet nie zalozysz tematu bo bedziesz wiedzial czego chcesz...

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...